Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 18 cze 2019, o 06:52

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 922 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62

Jaka trasa "304" jest lepsza?
Stara - przez Piłsudskiego i T. Bagatela 36%  36%  [ 28 ]
Nowa - przez Aleje, Nowy Kleparz i Politechnikę 50%  50%  [ 39 ]
Nie mam zdania 14%  14%  [ 11 ]
Liczba głosów : 78
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wieliczka
PostNapisane: 14 cze 2019, o 23:49 
Dyrektor

Locutus napisał(a):
Przyporządkowanie ostatniej cyferki jest dużym ułatwieniem dla pasażerów jadących niedaleko Krakowa, bo od razu wiedzą, że 2x0 pojedzie na północ od ROK, 2x6 na zachód od ROK, zaś 2x8 od razu na zachód, bez przejazdu przez ROK. Pamiętasz dwie cyferki i wiesz, gdzie jedziesz, nie musisz pamiętać całej listy...

O panie, nie siej pan takich herezji. 2x0 się zgadza, ale reszta to już odlot. Pięć z siedmiu bronowickich 2x8 jedzie przez ROK i Pasternik. Dwie pozostałe 2x8 jadą "od razu w lewo" czyli Balicką przez południową Rząskę i Szczyglice, a wraz z nimi "226" której numer w tej okolicy pasuje jak człek imieniem Bożydar do zgromadzenia satanistów.

Po samej "8" na końcu nie idzie rozróżnić czy autobus pojedzie Pasternikiem czy Balicką. A jeszcze głupiej jest z dojazdem do Balic (wioski, nie lotniska), gdzie oprócz "218" i "226" jadących Balicką pojawia się "258" jadące Pasternikiem i już stanowiące zupełną abstrakcję "209" z Salwatora.

PostNapisane: 15 cze 2019, o 07:13 
Dyrektor

Olbrzymia większość pasażerów linii strefowych mieszka bądź pracuje przy trasach tych linii. Oni raczej wiedzą co jeździ w okolice ich domu czy firmy i żadnych reguł numeracyjnych nie potrzebują. Reszta to przypadkowi pasażerowie którzy reguł i tak nie znają. Zasady w rodzaju "linie o numerach kończących się na x obsługują gminę y" albo "linie o numerach zaczynających się na 2y startują z pętli z" są użyteczne głównie dla przewoźnika i organizatora...

PostNapisane: 15 cze 2019, o 08:04 
Dyrektor

Wieliczka potrzebuje pilnie dodatkowego połączenia MPK do centrum Krakowa

Cytuj:
Mieszkaniec Wieliczki, pan Łukasz proponuje wydłużenie do Wieliczki niektórych kursów linii 503, kursującej na trasie Górka Narodowa - Nowy Bieżanów południe. „tylko w godzinach szczytu, w dni powszednie w godz. 6-9 oraz 13.30-18. Pozostałe kursy linii 503, nadal dojeżdżałyby od Węzła Wielickiego przez ul. Aleksandry do Nowego Bieżanowa (przez cały dzień w dni powszednie co 15 minut oraz w soboty i niedziele bez zmian)” - podaje wieliczanin w piśmie przesłanym do redakcji „Dziennika Polskiego” oraz do ZDP w Krakowie i Urzędu Miasta w Wieliczce.

https://dziennikpolski24.pl/wieliczka-p ... 1-14213087

https://www.facebook.com/kmkwobiektywie/

PostNapisane: 15 cze 2019, o 08:05 
Moderator

@ Cukier - moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina. Linie strefowe zawsze znałem kiepsko, więc tu na szybko kuknąłem sobie w Jakdojade, wpadłem na dwie przypadkowe 2x6 i 2x8, które akurat pasowały do mojej teorii, i - jako ze patrzyłem z komórki - dałem sobie spokój z dalszym sprawdzaniem... Pozostaje mi serdecznie przeprosić za błąd... I dodać, że w takim razie psu na budę te ostatnie cyferki o które tak walczy Kaszmir...

@ Krakowiak - a niech się ten mieszkaniec w nos pocałuje...

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 15 cze 2019, o 16:15 
Dyrektor

Krakowiak2013 napisał(a):
Wieliczka potrzebuje pilnie dodatkowego połączenia MPK do centrum Krakowa

Cytuj:
Mieszkaniec Wieliczki, pan Łukasz proponuje wydłużenie do Wieliczki niektórych kursów linii 503, kursującej na trasie Górka Narodowa - Nowy Bieżanów południe. „tylko w godzinach szczytu, w dni powszednie w godz. 6-9 oraz 13.30-18. Pozostałe kursy linii 503, nadal dojeżdżałyby od Węzła Wielickiego przez ul. Aleksandry do Nowego Bieżanowa (przez cały dzień w dni powszednie co 15 minut oraz w soboty i niedziele bez zmian)” - podaje wieliczanin w piśmie przesłanym do redakcji „Dziennika Polskiego” oraz do ZDP w Krakowie i Urzędu Miasta w Wieliczce.

https://dziennikpolski24.pl/wieliczka-p ... 1-14213087

1. Odbija się czkawką bezsensowne wykasowanie wszystkich wozów poniżej Euro5. I ta czkawka jeszcze może potrwać nawet kilka lat.
2. Niech sobie Wieliczka rozbuduje pętle na większą tak, aby wozy 18m mieściły się bez problemu.
3. Mają swoje pojazdy, które niedawno kupili, to niech sobie jeszcze dokupią większą ilość autobusów w tym 18m, i przejmą obsługę "wielickich Aglo" własnymi pojazdami w ramach KMK, a nie że Kraków ma im zapewnić wszystko. Obsługa własnym taborem mogłaby ich nawet taniej kosztować niż obecnie.

PostNapisane: 15 cze 2019, o 19:09 
Dyrektor

Dodatkowym smaczkiem jest to, że "304" zakładane jako linia mająca wozić turystów z centrum Krakowa do Wieliczki jest cięte na wakacje - czyli na czas, kiedy ruch turystyczny jest największy...

PostNapisane: 15 cze 2019, o 22:39 
Znawca

Przypomnę, że na 904 w weekendy są 18 metrowce, w na Wszystkich Świętych jakoś 804 to nawet dwa się mieszczą na pętli. Problemu by nie było, gdyby 304 zawijało wtedy na "większą pętlę" czyli tam gdzie 204, 244 i 224. Według mnie należy to zrobić tak: obecny przystanek końcowy 304 zamienić na przystanek końcowy 204/244 (przystanek początkowy niech będzie obecny przystanek początkowy 304) linia 304 niech zawija na "większą pętlę" czyli tam, gdzie obecnie 204 i 244 (tak jak 904 oraz 804), natomiast 224, jako że nie kursuje aż tak często, można wcisnąć też na przystanek początkowo-końcowy dla 304.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 922 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62

Strefa czasowa: UTC + 1