Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 15 sie 2018, o 14:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lip 2018, o 16:37 
Dyrektor

kaktus32 napisał(a):
Volvo mają mieć 093-104.

Solarisy hybrydowe też miały mieć #084-092 a jednak coś się zmieniło.

PostNapisane: 23 lip 2018, o 16:40 
Pasażer

Coffee napisał(a):
No, nie do końca. Numer pojazdu m.in. jest potrzebny przy kontroli biletów i warto go znać, bo dochodzi do wielu pomyłek.

Skoro ten numer i tak jest zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, to nadal nie ma różnicy czy to DH401 czy DH999. Przecież każdy ma oczy i jest w stanie przeczytać te trzy cyfry. Prawda jest taka, że jeśli komuś przeszkadza, że dany autobus ma taki numer a nie inny, to znaczy, że ma jakiś za przeproszeniem problem ze sobą.

PostNapisane: 23 lip 2018, o 17:05 
Specjalista

Persona Conosciuta napisał(a):
Coffee napisał(a):
No, nie do końca. Numer pojazdu m.in. jest potrzebny przy kontroli biletów i warto go znać, bo dochodzi do wielu pomyłek.

Skoro ten numer i tak jest zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, to nadal nie ma różnicy czy to DH401 czy DH999. Przecież każdy ma oczy i jest w stanie przeczytać te trzy cyfry. Prawda jest taka, że jeśli komuś przeszkadza, że dany autobus ma taki numer a nie inny, to znaczy, że ma jakiś za przeproszeniem problem ze sobą.

Zastanówmy się kto tu ma problem.
Może dla przeciętnego pasażera to nie ma różnicy, ale dla kogoś kto się tym interesuje już tak. Poza tym dziwię się, że samo MPK nie chce mieć porządku w numeracji swoich pojazdów.

Ostatnio edytowano 23 lip 2018, o 19:47 przez Jamnik, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 23 lip 2018, o 19:27 
Miłośnik

Panowie
Forum jest od informacji i dla zainteresowanych i nie róbmy z takiego tematu burzy bo nie ma co - :thumbup: ;D

Ja tylko jestem ciekawy czemu robili naprawę silników skoro to Solaris miał zrobić w przeciągu 3/4 tygodni od podpisania umowy do czasu dostarczenia / wiadomo - jest zawalony zamówieniami i ja to rozumiem - siła wyższa (określone cele) ale jak sprzedają używki to mogliby tyrknąć do nich i coś porobić bo tak naprawdę MPK zajezdnia Wola robi robotę teraz z nimi (dostosowanie do warunków krakowskich - malowanie - naprawy różnego rodzaju) :sugoi:

PostNapisane: 23 lip 2018, o 19:30 
Dyrektor

To chyba cena za nie jest inna?

PostNapisane: 23 lip 2018, o 19:31 
Dyrektor

krawczyk99 napisał(a):
Ja tylko jestem ciekawy czemu robili naprawę silników skoro to Solaris miał zrobić w przeciągu 3/4 tygodni od podpisania umowy do czasu dostarczenia / wiadomo - jest zawalony zamówieniami i ja to rozumiem - siła wyższa (określone cele) ale jak sprzedają używki to mogliby tyrknąć do nich i coś porobić bo tak naprawdę MPK zajezdnia Wola robi robotę teraz z nimi (dostosowanie do warunków krakowskich - malowanie - naprawy różnego rodzaju)

MPK sobie samo zażyczyło zajeżdżone trupy, w dodatku za nieadekwatnie dużą cenę, to niech się teraz z nimi użera. Ja się tylko zastanawiam gdzie był organizator w momencie gdy trzeba było przypilnować swojego podopiecznego, że w umowie coś było o używkach i nie chodzi o kawę czy narkotyki.

PostNapisane: 23 lip 2018, o 19:44 
Inspektor

Ale te wozy wcale nie muszą jeździć w ramach KMK, a wtedy nic nikomu do tego że są używane.

PostNapisane: 23 lip 2018, o 19:50 
Administrator

MarekB napisał(a):
Ale te wozy wcale nie muszą jeździć w ramach KMK, a wtedy nic nikomu do tego że są używane.

A niby do jakich celów miałyby być użyte?

Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

PostNapisane: 23 lip 2018, o 19:51 
Dyrektor

To wtedy i nam na forum nic do tego kiedy i czy w ogóle one trafią na krakowskie ulice. To w sumie ciekawe w jakim celu MPK je kupiło, skoro obecnie żadnych większych zleceń nie ma, chyba jedynie dowozówkę AVIA OFFICE, do tego przecież dość głośno się w całym kraju mówi, że brakuje rąk do prowadzenia pojazdów nawet na podstawowe potrzeby i obecne zlecenia.

PostNapisane: 23 lip 2018, o 20:23 
Inspektor

Ja kiedyś coś słyszałem o jakiejś linii w Bochnię, ale ile w tym prawdy...

PostNapisane: 23 lip 2018, o 22:01 
Dyrektor

Ja się zastanawiam, że skoro robili naprawy (czy remonty generalne?) silników, to jakież to muszą być rzęchy? Ja rozumiem że używane pojazdy, no ale definicja używany nie musi oznaczać od razu że z zajechanym silnikiem. :hmm:

PostNapisane: 23 lip 2018, o 22:19 
Specjalista

tomek_m napisał(a):
Ja się zastanawiam, że skoro robili naprawy (czy remonty generalne?) silników, to jakież to muszą być rzęchy? Ja rozumiem że używane pojazdy, no ale definicja używany nie musi oznaczać od razu że z zajechanym silnikiem. :hmm:

Po podróży do Krakowa okazało się, że z silników są wycieki. Napraw dokonywał serwis Solarisa.

PostNapisane: 23 lip 2018, o 22:30 
Dyrektor

Arsents napisał(a):
kaktus32 napisał(a):
Volvo mają mieć 093-104.

Solarisy hybrydowe też miały mieć #084-092 a jednak coś się zmieniło.

Oj tam, teraz to może być prawda. Poza tym wydawało się, że zakres, o którym piszesz był dla U12,9H.
Wężyk napisał(a):
Po podróży do Krakowa okazało się, że z silników są wycieki. Napraw dokonywał serwis Solarisa.

Tak jak myślałem. Poza tym remonty generalne w wielu przypadkach są nieopłacalne.

PostNapisane: 24 lip 2018, o 07:28 
Dyrektor

Persona Conosciuta napisał(a):
W sumie to co Ciebie to obchodzi? Przecież numeracja wozów jest potrzebna tylko MPK w razie różnych przypadków, a nie losowemu pasażerowi. Co za różnica, czy numerem jest #DH401 czy #DH000? Może być nawet #DH10042010 jeśli MPK się w tym odnajduje (co nie jest niczym skomplikowanym). Szukanie problemu na siłę.

Jak jego interesuje numer taborowy to jego sprawa. To Ty szukasz problemu na siłę. Tak jak napisał Coffee numer taborowy jest potrzebny też pasażerom np. pochwaly/skargi i zapomniałeś sobie że jest jescze potrzebny również tu na forum np. Dzisiaj na mieście. Ostatnio była sytuacja że pasażerowi nie wydrukował się bilet. Pasażer zgłosił motorniczemu i motorniczy kazał mu spisać numer taborowy żeby nie było problemu z kontrolą biletów.

kaktus32 napisał(a):
Bańka w ciemno, że te dwa osiłki to te same osoby.
Paweł Wolski napisał(a):
JP2GMD2137.

Zaś za to administracja forum powinna nałożyć banicję. Poziom gimbazy.

Zresztą widać to po dacie i godzinie zarejestrowania tego forum, chyba przyszedł sobie nabijać posty.

Trochę mi się przypomina dwóch użytkowników z 2015 roku (jeden został zbanowany w wakacje), kiedy pojawiły się posty mniej więcej tego typu "ja wiem wszystko, ale dowiecie się za kilka godzin/dni".

PostNapisane: 24 lip 2018, o 08:03 
Administrator

Posty nie wnoszące nic do dyskusji wylądowały w zasłużonym miejscu, czyli koszu. Pierwsze upomnienie dla Paweł Wolski za łamanie Art. 2. §3. Regulaminu Forum. Następnym razem zakończy się to ostrzeżeniem. Forum jest po to, aby dyskutować o tematyce szeroko pojmowanej komunikacji miejskiej, w tym o szczegółowych aspektach technicznych czy wspomnianej wyżej numeracji taboru. Jeśli kogoś to nie interesuje, nie musi pisać o tym postów i zaglądać do tego wątku. Proste.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]