Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 18 sty 2019, o 10:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3684 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 242, 243, 244, 245, 246
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 gru 2018, o 15:38 
Administrator

Lw25 napisał(a):
Weźcie poprawkę na to, że obecne ceny biletów okresowych pochodzą z czasów, kiedy średnia pensja brutto była niższa niż minimalna na 2019...

Prawda. Skoro ceny, średnie pensje oraz minimalne płace rosną, a ceny biletów utrzymują się bez zmian, to w praktyce oznacza że z roku na rok są coraz tańsze. Nie wspominając nawet o zeszłorocznej obniżce cen w związku z uruchomieniem Karty Krakowskiej.

PostNapisane: 25 gru 2018, o 22:25 
Dyspozytor

Tu już nawet nie chodzi o pensje, a o fakt zbalansowania budżetu. Niestety, niektóre opłaty są zamrożone od wielu lat, a niektóre muszą rosnąć proporcjonalnie. Już n-ty raz powtarzam, że dochody z biletów są drugim największym dochodem własnym miasta, zaraz po opłatach od nieruchomości. I to się nie może zmienić.
Jeśli komunikacja miejska ma być lepsza, to trzeba mieć na nią kasę. Trzeba przyznać, że inwestycyjnie miasto faktycznie bardziej promuje samochody, natomiast utrzymaniowo działa proporcjonalnie dość, a chyba nawet trochę promuje KM.

PostNapisane: 14 sty 2019, o 11:40 
Dyrektor

Wczoraj musiałem wrócić do Krakowa (sprawdzając bilet KMK w tramwaju doznałem szoku).
ObrazekObrazek

Potwierdzenie przelewu zakupu biletu:

Dzwoniłem do MPK, to w systemie nie mają mojego biletu
Wyszło na to, że od 31 grudnia jeżdżę na ,,bilecie widmo". Uważajcie na zakup biletów w punktach MPK, można się nieźle przejechać.

W ogóle jak mogło dojść do tak rażącego zaniedbania przy zakupie biletu? :wall:

Ostatnio edytowano 14 sty 2019, o 12:22 przez brovar, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 14 sty 2019, o 12:20 
Inspektor

@brovar sprawdzałeś KKM tylko w tym kasowniku czy w innych miejscach też widniał jako nieważny?

PostNapisane: 14 sty 2019, o 12:25 
Dyspozytor

Dwukrotnie miałem tak z automatem na pętli na Widoku, pieniądze z karty pobrał, a bilet nie został zapisany na karcie + nie wydrukował potwierdzenia. Po napisaniu reklamacji pieniądze zostały mi zwrócone.

PostNapisane: 14 sty 2019, o 12:59 
Dyrektor

pasazer_mobilisu napisał(a):
@brovar sprawdzałeś KKM tylko w tym kasowniku czy w innych miejscach też widniał jako nieważny?

Nie ma go nigdzie.
lucapacioli napisał(a):
Dwukrotnie miałem tak z automatem na pętli na Widoku, pieniądze z karty pobrał, a bilet nie został zapisany na karcie + nie wydrukował potwierdzenia. Po napisaniu reklamacji pieniądze zostały mi zwrócone.

Tylko, że tutaj nie zawinił automat, a pracownica z punktu sprzedaży biletów MPK, sprzedając mi usługę której nie mam.

PostNapisane: 14 sty 2019, o 16:14 
Dyrektor

brovar napisał(a):
lucapacioli napisał(a):

Tylko, że tutaj nie zawinił automat, a pracownica z punktu sprzedaży biletów MPK, sprzedając mi usługę której nie mam.

A dlaczego obwiniasz pracownicę PSB, a nie komputer, na którym pracuje? Przecież tak samo jak w automacie na przystanku, w komputerze też mogło się coś zwiesić na moment w chwili zapisywania biletu - i nie został zapisany na karcie (a na monitorze wyskoczył komunikat, że zapisano).

PostNapisane: 14 sty 2019, o 18:42 
Dyspozytor

Ja dwa razy trafiłem na taką sytuację, że zapłaciłem, ale nie otrzymałem biletu w automacie w pojeździe. Niby podchodzę do motorniczego i mówię o sprawie, ale co w przypadku kontroli? Czy gdyby nie uwierzyli, to mogę żądać np. żeby obejrzeli sobie nagranie z monitoringu, że dokonywałem zakupu biletu? Dość kłopotliwa sytuacja, co nie?

PostNapisane: 15 sty 2019, o 15:07 
Dyrektor

lolek-12 napisał(a):
Ja dwa razy trafiłem na taką sytuację, że zapłaciłem, ale nie otrzymałem biletu w automacie w pojeździe. Niby podchodzę do motorniczego i mówię o sprawie, ale co w przypadku kontroli? Czy gdyby nie uwierzyli, to mogę żądać np. żeby obejrzeli sobie nagranie z monitoringu, że dokonywałem zakupu biletu? Dość kłopotliwa sytuacja, co nie?

A wiesz o tym, że bilety dość często zacinają się u wylotu - i w większości przypadków wystarczy wsadzić rękę pod klapkę i delikatnie poruszać palcami, żeby bilet spadł? Kilka lat temu było na ten temat nawet kilka artykułów :]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3684 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 242, 243, 244, 245, 246

Strefa czasowa: UTC + 1