Automaty biletowe

Bilety, działalność ZIKiT oraz pozostałe tematy związane z komunikacją miejską w Krakowie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

#31 Post autor: Kaszmir » 17 lis 2013, o 17:59

krakowianka pisze:Jeśli tak to w porządku :)
Może jestem zbyt krytyczny, jednak dla mnie to i tak nie jest w porządku. Skoro coś działało i było dobre, to czemu to psuć? To tylko niepotrzebne komplikowanie życia, do tego tak jak wspomniano część osób pewnie nie zwróci uwagi i kupi bilet ze złą datą.

Mam nadzieję, że to jedynie błąd oprogramowania i zostanie szybko poprawiony, a nie że to jest zmiana na stałe.

sylwek2k
Dyrektor
Posty: 1506
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 00:00
Lokalizacja: kraków

#32 Post autor: sylwek2k » 17 lis 2013, o 19:43

Kaszmir pisze:To tylko niepotrzebne komplikowanie życia, do tego tak jak wspomniano część osób pewnie nie zwróci uwagi i kupi bilet ze złą datą.
Ale mozna by kupowac wtedy bilet na jeden tydzien :P

Co wcale nie bedzie na reke MPK ^_^

rogow153
Dyrektor
Posty: 1647
Rejestracja: 14 paź 2012, o 10:29

#33 Post autor: rogow153 » 18 lis 2013, o 16:30

Przed niespełna godziną pomyślnie zakończyłem swoją sprawę z biletem. Pani w okienku na Podwalu wcale nie wydawała się być zdziwiona sprawą z którą przyszedłem, niestety wyraziła się też, że to raczej stała zmiana w oprogramowaniu,a nie chwilowe niedopatrzenie. Ostatecznie załatwiono to ze mną inaczej, niż sugerował pracownik informacji MPK, bo zamiast zwrotu nadpłaty za 3 dni, przebukowano mi bilet na odpowiedni okres. :)

Tancin
Inspektor
Posty: 336
Rejestracja: 21 gru 2009, o 12:49
Lokalizacja: Kraków

#34 Post autor: Tancin » 18 lis 2013, o 18:26

Korzystałem dzisiaj z biletomatu i na ekranie są takie opcje:
- po lewej automat proponuje przedłużenie od następnego dnia po zakończeniu ważności aktualnego biletu
- po lewej pod powyższą opcją możliwość wybrania dowolnego dnia
- po prawej propozycja przedłużenia ważności od dnia dzisiejszego.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

#35 Post autor: Kaszmir » 5 gru 2013, o 13:39

Artykuł + zdjęcia

Nowoczesne automaty KKM już w Krakowie
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 801&type=1
W czwartek, 5 grudnia na przystanku Teatr Bagatela został zamontowany pierwszy z 20 nowoczesnych automatów.
Nowe lokalizacje automatów:
Ruczaj
Norymberska
Rondo Matecznego
Czyżyny
Biprostal
Jubilat
Szpital Prokocim
Kozłówek/ul. Polonijna
Niepołomice
Wzgórza Krzesławickie
Piaski Nowe
DH Wanda
Kombinat
Ofiar Dąbia
Pętla autobusowa Kurdwanów
Zabłocie
Rondo Grzegórzeckie
Strzelców
Kuźnicy Kołłątajowskiej
Krowodrza Górka

rafaello
Dyrektor
Posty: 7949
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 23:20
Lokalizacja: Bieżanów

#36 Post autor: rafaello » 5 gru 2013, o 14:39

Nowy biletomat KKM. Będzie ich jeszcze 20:

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425, ... ze_20.html

Awatar użytkownika
tiross
Dyrektor
Posty: 1165
Rejestracja: 8 lut 2012, o 12:57
Lokalizacja: Kraków|●Dzielnica IV
Kontakt:

#37 Post autor: tiross » 5 gru 2013, o 15:37

Wg powyższego artykułu, w lokalizacjach wymienionych przez Kaszmira, staną biletomaty obecnie znane z ulic, przeniesione z centrum. Natomiast w centrum staną te nowe ze zdjęć w artykule.
Mam alergie na linie typu 4X i 4XX

Awatar użytkownika
flosan
Dyrektor
Posty: 1318
Rejestracja: 13 lis 2012, o 19:03

#38 Post autor: flosan » 5 gru 2013, o 15:49

tiross pisze:Wg powyższego artykułu, w lokalizacjach wymienionych przez Kaszmira, staną biletomaty obecnie znane z ulic, przeniesione z centrum. Natomiast w centrum staną te nowe ze zdjęć w artykule.
Niezupełnie. Na Krowodrzy Górce jest automat i zostanie wymieniony na nowy a np. na Norymberskiej czy Kuźnicy Kołłątajowskiej chyba nie ma w ogóle automatu. Z kolei w Niepołomicach już jest od niedawna, więc ten artykuł jest bardzo nieprecyzyjny.

Edit. Z informacji ze strony ZIKiT wynika, że nowe automaty pojawią się w tych miejscach, a tam gdzie już były stare - przejdą w nowe lokalizacje:
Lokalizacje przystanków na których pojawią się nowe automaty:
Ruczaj, Norymberska, rondo Matecznego, Czyżyny, Biprostal, Jubilat, Szpital Prokocim, Kozłówek, Niepołomice, Wzgórza Krzesławickie, Piaski Nowe, DH Wanda, Kombinat, Ofiar Dąbia, Kurdwanów (pętla autobusowa), Zabłocie, rondo Grzegórzeckie, Strzelców, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Krowodrza Górka.
"Lokalizacje przystanków na których pojawią się nowe automaty" to nie to samo co "Nowe lokalizacje automatów" :D.
Ostatnio zmieniony 5 gru 2013, o 17:05 przez flosan, łącznie zmieniany 3 razy.

brovar
Dyrektor
Posty: 5165
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 03:47
Lokalizacja: - KrK

#39 Post autor: brovar » 5 gru 2013, o 17:56

Kaszmir pisze:Artykuł + zdjęcia

Nowoczesne automaty KKM już w Krakowie
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 801&type=1
W czwartek, 5 grudnia na przystanku Teatr Bagatela został zamontowany pierwszy z 20 nowoczesnych automatów.
Nowe lokalizacje automatów:
Mnie się podobają dwa komentarze wołanie a co z Piastów, a Piastów przegrał z lansem na Kurdwanowie, bo początkowo na autobusowej nie miał być automat a na pętli Piastów. :twisted:

rodan
Dyrektor
Posty: 1257
Rejestracja: 15 maja 2011, o 15:35
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#40 Post autor: rodan » 5 gru 2013, o 19:35

@up, nie mogę uwierzyć że Piastów nie dostanie automatu, chociażby używanego z centrum. To jakaś kpina. :thumbdown:

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor
Posty: 10944
Rejestracja: 15 gru 2011, o 18:08
Lokalizacja: Tereny Zapleszowskie

#41 Post autor: Cukier » 5 gru 2013, o 19:40

Przecież w Niepołomicach dopiero co postawili stary automat, więc nowy tam już nie stanie, bo była mowa tylko o jednym..

Zresztą - funkiel nówka dotykowy automat z obsługą paypassów na Kombinacie? Uwierzę jak dotknę :hihi:

rafaello
Dyrektor
Posty: 7949
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 23:20
Lokalizacja: Bieżanów

#42 Post autor: rafaello » 9 gru 2013, o 09:20

Ameryki na forum poniższym artykułem nie odkryjemy ale madia o tym piszą.

Z Centrum do Nowej Huty:

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/regio ... -huty.html

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor
Posty: 10944
Rejestracja: 15 gru 2011, o 18:08
Lokalizacja: Tereny Zapleszowskie

#43 Post autor: Cukier » 9 gru 2013, o 15:26

A Huta tradycyjnie jako ta gorsza dzielnica będzie "donosić wszystko po starszym bracie"..

Awatar użytkownika
krakowianka
Dyrektor
Posty: 1543
Rejestracja: 10 lip 2011, o 13:54
Lokalizacja: Kraków

#44 Post autor: krakowianka » 9 gru 2013, o 18:58

Cukier pisze:A Huta tradycyjnie jako ta gorsza dzielnica będzie "donosić wszystko po starszym bracie"..
Komentarze pod tym artykułem nie mają tak jednoznacznego wydźwięku krzywdzonej Huty.

Awatar użytkownika
tiross
Dyrektor
Posty: 1165
Rejestracja: 8 lut 2012, o 12:57
Lokalizacja: Kraków|●Dzielnica IV
Kontakt:

#45 Post autor: tiross » 10 gru 2013, o 11:49

Przed godziną 10. na dworcu w Czyżynach był montowany automat biletowy. Nareszcie! :)
Mam alergie na linie typu 4X i 4XX

ODPOWIEDZ

Wróć do „IV. Wokół KMK”