Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 20 lis 2019, o 13:38

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 12:20 
Dyrektor

To niech najpierw odkupią od MPK "gazowce" #DJ 201-DJ205 i zobaczą jak działa ich stacja paliw, jak się sprawdzają w eksploatacji. MPK też pewnie chętnie się ich pozbędzie ;D

Ostatnio edytowano 6 lut 2010, o 14:03 przez Arsents, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 13:44 
Moderator fb pkk

Arsents napisał(a):
To niech najpierw odkupią od MPK "gazowce" #DJ 201-DJ205 i zobaczą jak działa ich stacja paliw, jak się sprawdzają w eksploatacji. MPK też pewnie chętnie się ich pozbędzie ;D

Jest taki jeden mały szczegół. MPK ma autobusy zasilane sprężonym gazem ziemnym (CNG), a Solbusy PTSu będą zasilane skroplonym gazem ziemnym (LNG).

Ostatnio edytowano 6 lut 2010, o 14:04 przez I.G.I, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 14:12 
Administrator

bielanek napisał(a):
Czyli jeśli dobrze pójdzie to MPK okaże się znów niezastąpione do czasu wyjazdu PTS. Jakieś fatum nad "prywatnymi przewoźnikami" jest w Krakowie.

Mobilis wszedł później nie z własnej winy - nie dostali autobusów na czas. Tutaj chyba będzie podobnie.

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 14:25 
Moderator fb pkk

Kaszmir napisał(a):
bielanek napisał(a):
Czyli jeśli dobrze pójdzie to MPK okaże się znów niezastąpione do czasu wyjazdu PTS. Jakieś fatum nad "prywatnymi przewoźnikami" jest w Krakowie.

Mobilis wszedł później nie z własnej winy - nie dostali autobusów na czas. Tutaj chyba będzie podobnie.

Takiego terminu dostawy jaki był w przypadku Mobilisa żaden producent by nie dotrzymał... Solaris wycofał się w z wyprodukowania 12m, a jedynym producentem, który podjął się tego zadania był Irisbus (zresztą i tak nie dotrzymali planowanego terminu).

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 16:01 
Specjalista

Kaszmir napisał(a):

A czy zamawiającego powinno interesować z czyjej winy auta nie dojechały? Skoro zamawia się pewną usługę, za kilka milionów publicznych złotych, to należy oczekiwać, że zostanie ona zrealizowana, i egzekwować z całą surowością wymogi umowy. Wykonawca usługi znał warunki i terminy, a składając ofertę w przetargu i podpisując umowę zgadza się na warunki stawiane przez zamawiającego. Można zrozumieć opóźnienie wynikłe z tzw. siły wyższej, ale nie są nią na pewno opóźnienia produkcji autobusów, no chyba, że fabryka się zawali po trzęsieniu ziemi. Zamawiający ma katalog kar umownych i kaucję oferenta, więc powinien dbać o swój interes finansowy i prawny i korzystać z zapisów umowy.

Ostatnio edytowano 6 lut 2010, o 16:27 przez mario, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 21:37 
Dyrektor

Chciałbym by MPK pierwszego kwietnia nie wyjechało na te linie.
To oduczy ich wprowadzania na siłę prywaciarzy.
Pasażerowie za to mieliby swoje Prima Aprilis. :devil:

Ostatnio edytowano 6 lut 2010, o 21:45 przez brovar, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 21:58 
Administrator

brovar napisał(a):

Jeśli PTS się nie wyrobi, to MPK raczej wyjedzie - w końcu dla nich to zysk z wzkm.

brovar napisał(a):

Czy ja wiem "na siłę"? Dzięki wejściu Mobilis na rynek, MPK zaczęło kupować wozy z klimatyzacją - i przynajmniej na części linii da się jakoś podróżować w lecie.

brovar napisał(a):

"Dzisiaj, w godzinach popołudniowych, narodziła się nowa świecka tradycja, dzień pieszego pasażera" ;)

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 22:11 
Dyspozytor

Kaszmir napisał(a):
brovar napisał(a):

Jeśli PTS się nie wyrobi, to MPK raczej wyjedzie - w końcu dla nich to zysk z wzkm.

Na pewno wyjedzie. Nie zostawią ludzi bez tych linii. A PTS powinien dziękować za to, że MPK obsłuży te linie, choć nie mają obowiązku tego robić.

Kaszmir napisał(a):
brovar napisał(a):

Czy ja wiem "na siłę"? Dzięki wejściu Mobilis na rynek, MPK zaczęło kupować wozy z klimatyzacją - i przynajmniej na części linii da się jakoś podróżować w lecie.

W sumie to nie wiem, czy ta klimatyzacja jakoś wiele daje. Ludzie i tak otwierają okna a kierowcom to wisi. Na końcówkach się nawet nie fatygują, żeby pozamykać okna, bo wiedzą, że ludzie zaraz je otworzą.
Kaszmir napisał(a):
brovar napisał(a):

"Dzisiaj, w godzinach popołudniowych, narodziła się nowa świecka tradycja, dzień pieszego pasażera" ;)

Wolę nie wiedzieć, co będzie jak taki Prima Aprilis dojdzie do skutku ;P

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 22:26 
Dyrektor

Marcin91 napisał(a):
Kaszmir napisał(a):
brovar napisał(a):

W sumie to nie wiem, czy ta klimatyzacja jakoś wiele daje. Ludzie i tak otwierają okna a kierowcom to wisi. Na końcówkach się nawet nie fatygują, żeby pozamykać okna, bo wiedzą, że ludzie zaraz je otworzą.

1)Konkurencja wg. UE ma być rozwijająca i jest w tym trochę racji, ale ważniejszą sprawą jest to, aby ktoś myślał nad jej porządnym rozwojem, jednoczył taryfę.
2)Część nie robi, a część się kłóci z pasażerami i na siłę zamyka okna i patrzą się co chwilę w lusterko, czy ktoś nie otworzył (jest ich jednak dużo mniej).

Ostatnio edytowano 6 lut 2010, o 22:29 przez LK, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 22:34 
Administrator

Marcin91 napisał(a):
A PTS powinien dziękować za to, że MPK obsłuży te linie, choć nie mają obowiązku tego robić.

Podziękuje - gotówką. W takim przypadku to normalna umowa (między jednym przewoźnikiem a drugim) , nie darmowa pomoc.

Marcin91 napisał(a):

Nawet mimo tych przeciwstawności - daje. Zdecydowanie czuć różnicę i czasami aż chce się poczekać na linię z wozami klimatyzowanymi.

LK napisał(a):
1)Konkurencja wg. UE ma być rozwijająca i jest w tym trochę racji, ale ważniejszą sprawą jest to, aby ktoś myślał nad jej porządnym rozwojem, jednoczył taryfę.

Dokładnie, problemem są też źle przygotowane przetargi. Wreszcie fakt, że przewoźnik układa sobie rozkład - na szczęście to, wg deklaracji ZIKiT, powinno się wkrótce zmienić.

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 23:20 
Dyrektor

brovar napisał(a):
Jak nie MPK, to znajda inna firme... Ale MPK sie zgodzi, bo moga zarobic na tym wiecej, niz na wozeniu pasazerow dla ZIKiTu :)

Marcin91 napisał(a):

Uwierz mi, ze daje.. Choc fakt, zalezy to tez od jej wydajnosci, ale w Solarisach Mobilisowych sprawowalo sie to b. dobrze :) /za kazdym razem jak wsiadalem do "152", to odczuwalem mily chlod/.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2010, o 09:45 
Moderator

Ja tam popieram Mario w całej rozciągłości jego wypowiedzi. PTS wygrał przetarg jedynie dlatego, że zaoferował wożenie krakusów autobusami, które istniały tylko i wyłącznie na desce kreślarskiej. Była to ryzykowna gra i być może teraz PTS będzie musiał ponieść jej konsekwencje. I jakoś mi ich niespecjalnie żal...

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2010, o 10:20 
Wisielec pomostowy

Locutus napisał(a):
Była to ryzykowna gra i być może teraz PTS będzie musiał ponieść jej konsekwencje. I jakoś mi ich niespecjalnie żal...

Nie koniecznie. MAN też oferuje silnik LNG (tyle, że na zamówienie), więc nie wszystko stracone :D

Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

Ostatnio edytowano 7 lut 2010, o 10:21 przez Coffee, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2010, o 11:06 
Specjalista

Coffee napisał(a):
Nie koniecznie. MAN też oferuje silnik LNG (tyle, że na zamówienie), więc nie wszystko stracone :D

Tyle tylko, że cena za Mana jest pewnie wyższa niż za Solbusa, co może czynić cały interes mało korzystnym.

Tytuł:
PostNapisane: 9 lut 2010, o 19:06 
Moderator

Coffee – nie od dziś wiadomo, że PTS Kraków (jak i druga spółka w konsorcjum – PKS Chojnice) współpracuje z Solbusem, więc myślę, że choćby się mieli skichać, to żadnych MANów nie kupią...

Pozdrawiam!
LOKI

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1