Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 18 lip 2019, o 04:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2011, o 12:12 
Dyrektor

222 i 232 w obie, a 202 może, ale ponoć nie zawsze kierowcy chcą podjechać.

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2011, o 10:45 
Dyrektor

Brakuje jakiegokolwiek oznaczenia wariantu na linii 221 na pętli w Brzegach (stałe na pętlę nie podjeżdżają).

Ostatnio edytowano 24 kwi 2011, o 10:57 przez LK, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2011, o 23:20 
Dyrektor

Kiedy będzie nowa wersja mapki :?:

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2011, o 10:55 
Administrator

Hej, obecnie mam masę innych zajęć, prace planuję zacząć po przyszłym weekendzie, zatem za półtora tygodnia będzie aktualizacja. Byłoby szybciej, jednak dodanie "222" zajmie mi trochę czasu.

To w kwestii uaktualnienia. Potem planuję popracować nad zmianami, które swojego czasu proponowaliście w samej strukturze mapki. Jednak to zajmie mi dłużej.

Ostatnio edytowano 29 maja 2011, o 10:56 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 8 cze 2011, o 20:10 
Administrator

Aktualizacja wykonana, chciałem zdążyć przed sobotnimi cięciami. Dodane linie "222" oraz "915", uwzględnione także mniejsze zmiany (przywrócenie końcówki przy Armii Krajowej).

LK -> Odnośnie wariantu "221", na razie zostawię tak jak jest, gdyż jest to najbliższe rzeczywistej sytuacji.

Mapka jak zwykle dostępna w pierwszym poście tematu.

Tytuł:
PostNapisane: 1 sie 2011, o 09:46 
Miłośnik

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jest tyle różnic pomiędzy mapą AGLO z tego forum a tą na EKK i skąd się one biorą?
http://mpk.komunikacja.krakow.pl/strefa ... _stale.png
Zauważone różnice m.in. w przebiegu linii, nazwach wariantów, lokalizacjach przystanków. Wydaje mi się że osoba robiąca mapę na PKK poszła na łatwiznę i użyła do tego celu interaktywną mapkę MPK i stąd błędy dotyczące lokalizacji przystanków.

Ostatnio edytowano 1 sie 2011, o 10:17 przez Motyw, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 1 sie 2011, o 11:49 
Administrator

Motyw napisał(a):
Zauważone różnice m.in. w przebiegu linii, nazwach wariantów, lokalizacjach przystanków.

Zdarza się, że kurs oznaczony w rozkładzie jako "B" na początkowym przystanku, w środku trasy staje się "A". Trudno, nie mam wpływu na absurdy w rozkładach MPK. Przyjąłem zasadę, że używam pierwszej nazwy danego wariantu, jaka pojawi się na trasie.

Jaka zasada została przyjęta w mapce ekk - nie jestem pewny. Natomiast błędy są, np. zaznaczenie "248C" w Zelkowie, a "248B" - nie. Brakuje też "268A" przez Zabierzów Młyn. Takich błędów jest znacznie więcej.

Motyw napisał(a):
Wydaje mi się że osoba robiąca mapę na PKK poszła na łatwiznę i użyła do tego celu interaktywną mapkę MPK i stąd błędy dotyczące lokalizacji przystanków.

Nigdy nie ukrywałem, że oprócz własnych wojaży, korzystałem również z innych źródeł, w tym np. jakdojade.pl czy mapek MPK. Niestety nie mam możliwości jeżdżenia wzdłuż tras z miarką i sprawdzania lokalizacji każdego przystanku co do metra. Choć akurat z mapek MPK zrezygnowałem bardzo szybko, zbyt dużo mają błędów i zbyt wiele kursów jest pominiętych. Jestem otwarty na wszelkie uwagi, skoro znalazłeś błędy, to zapraszam to zgłoszenia w tym temacie albo najlepiej na priv. Zapewniam, że zostaną uwzględnione.

Ostatnio edytowano 1 sie 2011, o 11:50 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 1 sie 2011, o 12:01 
Administrator

PS. Z tego co wiemy masz kontakt z autorem mapy ekk. Chciałem zapytać, po co tworzono kopię mapy, którą opracowaliśmy tutaj, która istniała od półtora roku i włożyliśmy w nią ogrom pracy? Przecież gdyby do mnie zwyczajnie napisał maila w stylu "Kaszmir, chciałbym stworzyć mapę aglo, może połączymy siły" to ja bym się od razu zgodził i podzielił doświadczeniem. A tak mamy dwie mapy, każda ma swoje zalety, wady i błędy, do tego będziemy nadkładać 2 razy więcej pracy.

Tym bardziej, że staraliśmy się być w dobrych kontaktach z ekk. Sam wpadam czasem na Wasze forum napisać wieści, by i Wasi użytkownicy wiedzieli, co się dzieje w światku km. Nasz administrator nieraz kontaktował się z administratorem ekk i byli w dobrych relacjach. A tymczasem teraz zafundowaliście kopię czegoś, co kosztowało nas (nie tylko mnie - przy mapce współpracowali również użytkownicy pkk) mnóstwo pracy, zamiast zwyczajnie spróbować się dogadać.

A niestety ciężko nie odczuć, że mapka ekk "czerpała" inspirację z naszej. Wiele rzeczy, które umieściliśmy u nas, są też na tamtej. Czasami jest coś więcej, jednak zwykle są to kwestie, które rozważaliśmy, a które miały swoje wady i przez to nie zostały zrealizowane. Dorzucę fragment maila, którego dostałem od jednego z użytkowników:
Cytuj:
Różnice są małe, ale mnie powaliło to, że jak na Twojej mapce nie ma czegoś to i tam nie ma.

No offence. W każdym razie ja ze swej strony wyraziłem wolę współpracy, gdyż mogłoby z tego wyjść coś dobrego dla ludzi - a to dla nich są w końcu mapy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 1