Rewolucja paszportowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

Rewolucja paszportowa

#1 Post autor: Kaszmir » 2 lip 2019, o 09:01

Z Europy do Kanady bez paszportu. Ruszyły pierwsze testy nowego systemu
https://www.fly4free.pl/z-europy-do-kan ... -paszportu
Już wkrótce papierowy paszport nie będzie nam potrzebny na dalekich trasach, bo wszystkie nasze dane znajdą się w specjalnej aplikacji na naszym smartfonie. Kilka dni temu ruszyły testy nowej aplikacji – w pierwszej fazie obejmą one loty między Kanadą i Holandią.
Jeśli testy wyjdą pomyślnie, może to oznaczać istną rewolucję w podróżowaniu. Z drugiej strony jako fan zbierania pieczątek w paszporcie będę trochę zawiedziony... ;)

Awatar użytkownika
tomek_m
Dyrektor

Rewolucja paszportowa

#2 Post autor: tomek_m » 2 lip 2019, o 15:09

Tak na chłopski rozum to jak to będzie działać? Wszystko będziemy załatwiać jeszcze z domu zanim dotrzemy na lotnisko? A co w przypadku jak się nam smartfon zepsuje na lotnisku? =P
Już taki przypadek był poprzez zakup biletu na KM za pomocą smartfona, po czym ten się zepsuł, a za chwilę autobus odwiedzili panowie kontrolerzy i babka dostała karę za jazdę bez biletu. Bilet kupiony, ale nie ma go jak pokazać bo smartfon odmówił posłuszeństwa :yes:

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

Rewolucja paszportowa

#3 Post autor: Locutus » 3 lip 2019, o 06:43

I właśnie dlatego nigdy w życiu nie odważyłbym się jechać gdziekolwiek bez biletu innego niż papierowy (tudzież elektroniczny na dedykowanym nośniku).

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Lw25
Moderator

Rewolucja paszportowa

#4 Post autor: Lw25 » 6 lip 2019, o 16:02

tomek_m pisze:Tak na chłopski rozum to jak to będzie działać? Wszystko będziemy załatwiać jeszcze z domu zanim dotrzemy na lotnisko? A co w przypadku jak się nam smartfon zepsuje na lotnisku? =P
Już taki przypadek był poprzez zakup biletu na KM za pomocą smartfona, po czym ten się zepsuł, a za chwilę autobus odwiedzili panowie kontrolerzy i babka dostała karę za jazdę bez biletu. Bilet kupiony, ale nie ma go jak pokazać bo smartfon odmówił posłuszeństwa :yes:
Locutus pisze:I właśnie dlatego nigdy w życiu nie odważyłbym się jechać gdziekolwiek bez biletu innego niż papierowy (tudzież elektroniczny na dedykowanym nośniku).

Pozdrawiam!
LOKI
AirAsia czy ANA mają kioski na których możesz sobie wydrukować kartę pokładową na lotnisku. =P A jak Ci zdechnie za security to idziesz do kontuaru linii której lot masz (lub która ma code share). Jak mi Okęcie źle nadało bagaż Finnairem do Japonii, to go odebrałem w kontuarze JAL na Naricie przy imigracji.
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

Rewolucja paszportowa

#5 Post autor: Locutus » 7 lip 2019, o 08:41

Jak zdarzyło mi się latać z LOTem czy Air France, to na paryskim CDG również karty pokładowe odbierało się w automatycznych kioskach…

Pozdrawiam!
LOKI

Lw25
Moderator

Rewolucja paszportowa

#6 Post autor: Lw25 » 7 lip 2019, o 08:59

Locutus pisze:Jak zdarzyło mi się latać z LOTem czy Air France, to na paryskim CDG również karty pokładowe odbierało się w automatycznych kioskach…

Pozdrawiam!
LOKI
Więc awaria telefonu nie jest tutaj tragedią.
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

Rewolucja paszportowa

#7 Post autor: Locutus » 7 lip 2019, o 10:09

Oczywiście, że nie. Ale to dlatego, że smartfon nie jest do uzyskania papierowej wersji biletu wcale potrzebny.

Pozdrawiam!
LOKI

faustyna_20
Pasażer

Rewolucja paszportowa

#8 Post autor: faustyna_20 » 13 wrz 2019, o 09:13

dlatego ja zawsze mam bilet na kilku nośnikach, najlepiej druk, komórka i pendrive do komórki

Płaszniczek
Pasażer

Rewolucja paszportowa

#9 Post autor: Płaszniczek » 8 paź 2019, o 11:28

faustyna_20 pisze:dlatego ja zawsze mam bilet na kilku nośnikach, najlepiej druk, komórka i pendrive do komórki
i po co popadać w paranoję xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „III. Na świecie”