Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 23 paź 2019, o 05:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 cze 2019, o 21:17 
Inspektor

hlsd napisał(a):
Teoretycznie jest bilet 70 min na SKA1 między Olszanicą a Wieliczką i KMK, jak dziala to nie wiem, bo nie jeżdżę linią premium SKA1.
Zgadza się tylko funkcjonuje on w dwóch wersjach. W automatach MKA możesz go nabyć z zakładki biletów kolejowych oraz transportu miejskiego w Krakowie. W pierwszym przypadku dostajesz większy kwitek z informacjami, o których pisałem wyżej oraz QR kodem. W drugim przypadku dostajesz to co znamy z MPK. W obu przypadkach brakuje mi adnotacji, że nie obowiązuje on na odcinku Kraków Olszanica - Kraków Lotnisko - Kraków Olszanica.

PostNapisane: 30 cze 2019, o 06:08 
Moderator

piechur napisał(a):
Warto wziąć pod uwagę, że ślady konduktorskich znakowników trochę miejsca zajmują. Przy takim malutkim bileciku wielokrotnego użytku jak czasowe to po pierwszej kontroli ślady znakownika zakryłyby sporą część biletu czyniąc go nieczytelnym dla pracownika podczas kolejnych kontroli. Nawet gdybyśmy upchnęli wszystko na tym małym skrawku to po prostu czcionka musiałaby być maleńka.

Pytanie tylko ile z tego to informacje obowiązkowe. A pytam bo myślę nad tym, że w sumie chociażby w takich EN99 spokojnie wystarczyłby kasownik zamiast kierpocia i się zastanawiam czy nie można by po prostu przerzucić kolei na standardowe bilety rozmiarowo jak komunikacja miejska. W wielu krajach na podrzędnych liniach nie ma obsługi wieloosobowej i zastanawiam się co stoi na przeszkodzie, żeby i u nas to mogło wejść. Z tego co wiem to przepisy zezwalają na obsługę jednoosobową (ŁKA tak ma).
tomek_m napisał(a):
Do tego jeszcze dochodzi "miejscówka" (chociaż w przypadku SKA też można by to pominąć)

Pokaż mi pociąg regionalny z miejscówką.

PostNapisane: 30 cze 2019, o 15:18 
Dyrektor

Lw25 napisał(a):

Tu nie chodzi o stricte pociąg regionalny tylko w ogóle o informacje zawarte na bilecie kolejowym. Przecież ten świstek papieru co kierpoć wydaje jako bilet, czy to w pociągu Regio czy IC czy SKA to się znacząco nie różni od siebie. Są na nich zawarte dokładnie te same informacje. A rozmowa w temacie chyba dotyczy tego, czy jest możliwe ograniczenie tych informacji zawartych na tym świstku.

PostNapisane: 1 lip 2019, o 09:36 
Moderator

tomek_m napisał(a):
Lw25 napisał(a):

Tu nie chodzi o stricte pociąg regionalny tylko w ogóle o informacje zawarte na bilecie kolejowym. Przecież ten świstek papieru co kierpoć wydaje jako bilet, czy to w pociągu Regio czy IC czy SKA to się znacząco nie różni od siebie. Są na nich zawarte dokładnie te same informacje. A rozmowa w temacie chyba dotyczy tego, czy jest możliwe ograniczenie tych informacji zawartych na tym świstku.

Tak, ale pytam tylko o pociągi regionalne, więc problem miejscówki odpada.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Strefa czasowa: UTC + 1