Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 14 lis 2019, o 23:13

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1978 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 132  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 9 maja 2019, o 11:50 
Dyrektor

gagacek napisał(a):

Te wartości są raczej niedoszacowane, bo biorą pod uwagę jedynie fakt, że gminy nie będą miały wpływu z PIT od osób <26 lat. A przecież ten ubytek będzie większy, bo kto będzie miał możliwość, będzie brał również swoje obecne umowy / fuchy na osoby < 26 r. ż. i będziemy mieli wysyp osób <26 r. ż. zarabiających po okrągłe 85 tys. rocznie :D Ale to dla dobrej zmiany raczej jest za trudne do zrozumienia ;)

PostNapisane: 9 maja 2019, o 11:58 
Administrator

Podwyższają podatki - źle.
Obniżają podatki - źle.
Nie robią nic - źle.

PostNapisane: 9 maja 2019, o 12:09 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Obniżają podatki - źle.
Nie robią nic - źle.

To prawda. Ale niestety polityka "dobrej zmiany" opiera się na dowaleniu samorządom aby zrealizować tylko swoje "kupowane głosami" chore obietnice wyborcze. :wall:
I niestety widzimy to wszystko na własnych oczach w Krakowie. Zarżnięta reforma szkolnictwa doprowadziła już do tego, że w Krakowie nie wystartowało już wiele zaplanowanych w poprzednich latach inwestycji (budowa linii tramwajowych na GN i Azory, przebudowa Al. 29 Listopada, Kocmyrzowskiej) bo samorządy muszą ciągle dopłacać więcej za każdym razem do oświaty. Kolejne obietnice jeszcze bardziej obciąża samorządy. :fack-off:
Naprawdę tego chcemy? :ehh:
Ja nie i zgadzam się z kotem feliksem. ;D

PostNapisane: 9 maja 2019, o 12:17 
Dyspozytor

kot_feliks napisał(a):
Te wartości są raczej niedoszacowane
Wziąłem dla przykładu pierwszy z brzegu dostępny populizm, co nie zmienia faktu że władza nie próbuje nawet optymalnie wykorzystywać dostępnych środków. A co dopiero działoby się przy podziale "darowanych" pieniędzy dla księżycowych inwestycji :D
Kaszmir napisał(a):
Obniżają podatki - źle.
Nie robią nic - źle.
Doskonale wiesz, że spłycasz temat.

PostNapisane: 9 maja 2019, o 12:43 
Administrator

kucyk napisał(a):
Zarżnięta reforma szkolnictwa doprowadziła już do tego, że w Krakowie nie wystartowało już wiele zaplanowanych w poprzednich latach inwestycji (budowa linii tramwajowych na GN i Azory, ...)

Przecież budowa linii na GN wystartowała, a to że jest teraz zamrożona wynika z problemów z pozwoleniami, co zresztą opisano choćby tutaj:
https://dziennikpolski24.pl/dopiero-w-s ... r/13828918

Nie mówię że to nie jest skandal, bo jest. Natomiast z reformą szkolnictwa nie ma to nic wspólnego.

PostNapisane: 10 maja 2019, o 07:00 
Dyspozytor

Kaszmir napisał(a):
Natomiast z reformą szkolnictwa nie ma to nic wspólnego.
Niestety ma. Nie lubię mieszać do wypowiedzi polityki, ale w tym wypadku niestety trzeba. Pomijając z definicji przyczynę jej powstania w/w reforma spowodowała, że samorządy musiały gro pieniędzy przeznaczyć na szkolnictwo. A ponieważ budżet nie jest z gumy oberwały inne cele, w tym inwestycje i nie ma co udawać, że sytuacja taka nie zaistniała. Niektóre z inwestycji pod różnymi, mądrzejszymi czy też częściej głupszymi pretekstami odwleka się w czasie itd. A skandalem, to jest bardziej ciągłe ogłupianie opinii publicznej niespójną polityką wizerunkową raczej :)

PostNapisane: 10 maja 2019, o 08:00 
Dyrektor

gagacek napisał(a):
Kaszmir napisał(a):
Niestety ma. Nie lubię mieszać do wypowiedzi polityki, ale w tym wypadku niestety trzeba. Pomijając z definicji przyczynę jej powstania w/w reforma spowodowała, że samorządy musiały gro pieniędzy przeznaczyć na szkolnictwo. A ponieważ budżet nie jest z gumy oberwały inne cele, w tym inwestycje i nie ma co udawać, że sytuacja taka nie zaistniała. Niektóre z inwestycji pod różnymi, mądrzejszymi czy też częściej głupszymi pretekstami odwleka się w czasie itd. A skandalem, to jest bardziej ciągłe ogłupianie opinii publicznej niespójną polityką wizerunkową raczej :)

Dokładnie. ;) Lepiej i dobitniej nie można było tego ująć. :thumbup:

Miałem takim samym sposobem odpisać wczoraj późnym wieczorem Kaszmirowi ale już nie miałem ochoty i siły usiąść przed komputerem. :wht:

PostNapisane: 10 maja 2019, o 08:16 
Administrator

Sorry, ale to Wy twierdzicie że reforma szkolnictwa... spowodowała problemy z pozwoleniami na grunty (!) w dodatku nie mając żadnych dowodów na uzasadnienie tej tezy (!!). Ja w tym miejscu wysiadam z dyskusji.

PostNapisane: 10 maja 2019, o 08:19 
Dyspozytor

Kaszmir napisał(a):
Sorry, ale to Wy twierdzicie że reforma szkolnictwa... spowodowała problemy z pozwoleniami na grunty (!) w dodatku nie mając żadnych dowodów na uzasadnienie tej tezy (!!). Ja w tym miejscu wysiadam z dyskusji.
Twoja decyzja. Ja mogę tylko napisać, że bardzo lubię czytać Twoje wyważone wypowiedzi, ale tutaj mogłeś sobie ten wpis powyżej darować. Sam wiesz z jakiegompowodu :eek:

PostNapisane: 10 maja 2019, o 08:32 
Administrator

Ja tylko sprzeciwiam się mieszaniu polityki w absolutnie wszystko i zwalania każdej, absolutnie każdej winy na polityków. Mam do nich mnóstwo zarzutów (do polityków każdej opcji, i to tak na szczeblach państwowych jak i samorządowych, by nie było wątpliwości) ale moje - jak sam napisałeś - wyważone - ocenianie pozwala mi czasem ocenić co faktycznie jest ich winą a co nie.

Umowa na budowę tramwaju na Górkę Narodową została podpisana, pierwsze prace (choćby pomiary) zostały wykonane. Być może ta czy inna reforma opóźni(ła) realizację innych inwestycji które faktycznie się nie rozpoczęły i są przeciągane - choćby wspomniany tramwaj na Azory - lecz naprawdę ciężko, ciężko mi byłoby uwierzyć w to że nagle zatrzymali toczącą się już inwestycję tramwajową z powodu reformy szkolnictwa.

Jednak ok, jestem otwarty na argumenty - pokażcie chociaż jeden dowód, to uwierzę. Opinię kogoś kto siedzi w środowisku i ręczy za to nazwiskiem. Albo artykuł który jawnie oznajmia, że zatrzymanie tej konkretnej inwestycji, tramwaju na Górkę Narodową, jest spowodowane reformą szkolnictwa. Wtedy uwierzę. Jednak póki nie pokażecie konkretnych dowodów, będę dalej traktował te doniesienia z dużą rezerwą.

PostNapisane: 10 maja 2019, o 08:52 
Dyspozytor

Znowu wybierasz fakty z kontekstu <_< Co do mnie ja już napisałem, że wybrałem pierwszys z brzegu pod ręką dostępny populizm, aby dać przykład schematu działania władzy, a inwstycja o której wspomniałeś nie jest przecież jedyną i w życiu nie oceniałbym całości tylko po przebiegu. Fakty są takie: wydatek pieniędzy potrzebny na inwestycje i konieczny wydatek pieniędzy na szkolnictwo. Nie są to jednak ani jedyne wydatki, ani inwestycje. A co do faktów błędnych wydatków - oooo, tutaj to byłoby morze do napisania. A co do tego czy te błędy są przypadkowe... to jeszcze większe :D To, że jeden pan właśnie trafił za kratki a druga pani ma nową pracę, to wierzchołek góry lodowej.
Nie próbuj też dowodzić, że decydenci nie zdawali sobie sprawy z tego, ze wyceny, wykupy będą trwać. To element tej samej, nudnej już do bólu polityki odwlekania w czasie. Przykładowo nikt nawet nie machnął palcem w bucie, doskonale wiedząc jak będą wyglądać dalsze wydarzenia, aby przeznaczyć w sumie drobną kwotę choćby na przygotowanie linii w ciągu Piastowskiej zdając sobie sprawę z tego, że to oznaczałoby wygenerowanie gotowca. więc - za przeproszeniem - nie udawaj głupiego.
Musze jeszcze dla równowagi dopisać, że wiele z inwestycji które są i tutaj oceniane jako głupie, z długiej perspektywy są bardzo mądrymi posunięciami. Temat rzeka, może lepiej wrócić do tematu.
EOT

PostNapisane: 10 maja 2019, o 09:35 
Administrator

Wciąż czekam na jakiekolwiek dowody. Twoja prywatna ocena czy sklejanie dalekich faktów dowodem nie są.

PostNapisane: 10 maja 2019, o 10:25 
Dyspozytor

Kaszmir napisał(a):
Wciąż czekam na jakiekolwiek dowody. Twoja prywatna ocena czy sklejanie dalekich faktów dowodem nie są.
Jakie dowody?! NIGDZIE nie twierdziłem, że opóźnienia GN są spowodowane tylko reformą. Takie twierdzenie byłoby równie głupie jak twoje upieranie się, że odsuwanie w czasie prac GN jest spowodowane problemami z wykupem. Pierwotną przyczyną jest opieszałość, będąca na rękę z różnych względów, oraz brak umiejętności przewidywania wykonywanych prac wokół inwestycji, kropka. Wiele problemów można było uniknąć, choćby podczas nego\cjacji z dealerem, więc ordynarnie pisząc wprost - nie rżnij głupa.
Nie dziw się też, że tego rodzaju propaganda, wysyłająca do opinii publicznej półprawdy na końcu podprogowo jest odbierana przez ogół jako "władza kłamie", czego zapewne już nie rozumiesz.

PostNapisane: 10 maja 2019, o 10:40 
Administrator

gagacek napisał(a):
Jakie dowody?! NIGDZIE nie twierdziłem, że opóźnienia GN są spowodowane tylko reformą.

A czy ja gdzieś napisałem, że twierdzisz że to wynika TYLKO reformy?
Nie - więc nie wkładaj mi proszę słów, których nie użyłem.

Natomiast wyraźnie napisałeś:
gagacek napisał(a):
Kaszmir napisał(a):
Niestety ma.

i do tego się odnosiłem. Ode mnie tyle, myślę że każdy już sobie wyrobił zdanie na podstawie tej dyskusji.

PostNapisane: 10 maja 2019, o 10:47 
Dyspozytor

Odnosiłeś się i sam przyznałeś, że
Kaszmir napisał(a):
Być może ta czy inna reforma opóźni(ła) realizację innych inwestycji które faktycznie się nie rozpoczęły i są przeciągane - choćby wspomniany tramwaj na Azory
, a że problemy z tą (edit: GN) inwestycją można zwalić na wykupy (których nikt z bystrzaków dziwnym trafem nie przewidział :hihi: ), więc jedziemy - i tak to działa. Możesz zaprzeczać do oporu.

- Tak, mamy wyrobione zdanie, więc zostawmy temat.

Ostatnio edytowano 10 maja 2019, o 11:00 przez gagacek, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1978 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 132  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1