Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 23 paź 2019, o 07:12

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 mar 2019, o 11:10 
Dyrektor

Chodzi mi o to, że jak już dyrektor ustali godziny dzwonków, to wszystkie klasy zaczynają wg tych godzin - co około 50-60 min (zależnie jakie przerwy dyrektor przewidzi). W odróżnieniu od uczelni wyższych, gdzie zajęcia mogą się zacząć o właściwie dowolnej porze z dokładnością do 15 minut.

Myślałem że wyraziłem swoją myśl wystarczająco jasno.

PostNapisane: 24 mar 2019, o 11:58 
Dyspozytor

Tylko że nie za bardzo jest gwarancja, że tak będzie zawsze. Choć może sztywne godziny dojazdów zmusiłyby dyrektora do pozostania przy jakimś schemacie raz na zawsze.
Ale już nie ma żadnej gwarancji, że konkretnie na danej lekcji będą zaczynać i kończyć różne klasy.

Chyba że myślisz o dowozówce w stałym, godzinnym takcie.

PostNapisane: 24 mar 2019, o 15:57 
Dyrektor

PanA napisał(a):
Tylko że nie za bardzo jest gwarancja, że tak będzie zawsze. Choć może sztywne godziny dojazdów zmusiłyby dyrektora do pozostania przy jakimś schemacie raz na zawsze.

Myślę że to jest coś, co się nie zmienia z roku na rok i jeśli faktycznie dochodzi do zmiany, to zwykle jest ona kosmetyczna. Grube zmiany muszą mieć solidne uzasadnienie i budzą sporą niechęć ze strony czy to uczniów czy nauczycieli, bo trzeba się wewnętrznie przestawić. W przypadku nauczycieli jeszcze dochodzi kwestia tego, że spora ich część pracuje w więcej niż jednej szkole, więc takie przesuwanie godzin może im wprowadzać kolizje i trudności logistyczne.

Ja pamiętam jak u mnie w technikum dyrekcja chciała zmienić wszystkie dzwonki ot tak, bo pojedynczy uczniowie zgłosili, że mają problem z dojazdem tak wcześnie. Jako że bardzo nie w smak mnie (i nie tylko mnie) była ta decyzja, to wprost się zwróciłem do dyrektora i szkolnej pedagog po jakiejś konferencji (przy świadkach w każdym razie), że to jest zbyt poważna zmiana żeby ją wprowadzać bez konsultacji i że żądamy ogólnoszkolnego referendum. Na początku miałem totalny opad jak mi pedagog wypaliła że "demokracja to nie zawsze jest najlepszy ustrój", a koniec końców do żadnej zmiany dzwonków nie doszło. Już nie pamiętam czy owo referendum się odbyło i je wygraliśmy, czy też dyrektor się zląkł patrząc ile ludzi się rzuciło z protestem wzlędem liczby ludzi proszących o zmiany, że się sam z siebie z nich wycofał.

PanA napisał(a):
Chyba że myślisz o dowozówce w stałym, godzinnym takcie.

Dla szkoły tak chyba byłoby najlepiej, tylko że "166" ma bardzo niemiłą częstotliwość f~24/40 z czego nijak nie idzie cogodzinnych kursów wyjąć. Myślę że masz sporo racji w innym wątku, że krakowski rozpie**ol w częstotliwościach jest bardzo uciążliwy i f~60 ze swoimi dzielnikami jako jedyny dopuszczalny standard dużo by ułatwił - zwłaszcza że taki mamy już w tramwajach i jakiejś 1/3 magistralnych autobusów.

PostNapisane: 24 mar 2019, o 17:18 
Administrator

PanA napisał(a):

No to jak się zmieni to będziemy się martwić. Rzeczą absolutnie normalną jest synchronizowanie rozkładów jazdy z godzinami zajęć, Mszami, godzinami zmian w zakładach. Nie szukajmy proszę problemów tam, gdzie ich nie ma ;)

PostNapisane: 10 kwi 2019, o 09:42 
Dyrektor

Od najbliższej soboty dochodzi jeden poranny kurs 166 z Łagiewnik przez Skotniki Szkołę, a popołudniu dwa kursy z Sidziny będą kursować przez Skotniki Szkołę.

https://www.facebook.com/kmkwobiektywie/

PostNapisane: 10 kwi 2019, o 18:19 
Administrator

Cytuj:
Od przyszłego tygodnia „166” będzie wykonywać więcej kursów wariantowych przez „Skotniki Szkołę” – łącznie cztery zamiast jednego:

* dotychczasowy o 7:30 z Łagiewnik kier. Sidzina (pod szkołą o 7:50) – dowóz na lekcję o godz. 8,
* o 8:25 z Łagiewnik kier. Sidzina (pod szkołą o 8:45) – dowóz na lekcję o godz. 8:55,
* o 16:04 z Sidziny kier. Łagiewniki (pod szkołą o 16:14) – odwiezienie uczniów po skończeniu godziny lekcyjnej o 16:05,
* o 16:54 z Sidziny kier. Łagiewniki (pod szkołą o 17:04) – odwiezienie uczniów po skończeniu godziny lekcyjnej o 16:55.
https://krabok.wordpress.com/2019/04/10 ... wiedz-ztp/

PostNapisane: 4 cze 2019, o 14:44 
Dyspozytor

Cytuj:
Obrazek
203
04-05.06.2019
Układanie nawierzchni na ul. Kolnej

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w związku z układaniem nowej nawierzchni na ul. Kolnej, w dniu 04.06.2019 r. (wtorek) do około godziny 15:00 oraz w dniu 05.06.2019 r. (środa) w godz. ok. 8:00 - 16:00 linia 203 będzie kursować po trasie czasowo zmienionej bez podjazdów do przystanku "Tor Kajakowy".

Rozkład jazdy NIE zostanie zmieniony.

Za utrudnienia przepraszamy!
http://kmkrakow.pl/

PostNapisane: 8 cze 2019, o 09:34 
Dyspozytor

Cytuj:
Obrazek
203
12.06.2019
Układanie nawierzchni na ul. Kolnej

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w związku z układaniem nowej nawierzchni na ul. Kolnej, w dniu 12.06.2019 r. (środa) w godz. ok. 8:00 - 18:00 linia 203 będzie kursować po trasie czasowo zmienionej bez podjazdów do przystanku "Tor Kajakowy".

Rozkład jazdy NIE zostanie zmieniony.

Za utrudnienia przepraszamy!
http://kmkrakow.pl/

PostNapisane: 10 wrz 2019, o 14:29 
Miłośnik

Zdenerwowany pasażer: "Czy MPK odwołuje kursy autobusów na obrzeża Krakowa?"

https://krakow.naszemiasto.pl/krakow-zd ... c1-7332091

Cytuj:
"Brak kursów w stronę Tyńca linii 112 pomiędzy godziną 17:50 - ostatni odjazd, a 19:30 - zamiast trzech kursów odbywa się tylko jeden.
Informacja na infolinii - powodem braku kursów są korki.
W międzyczasie autobus poruszający się po podobnej trasie odjeżdża zgodnie z planem (+/- 10 min opóźnienia).
Dodatkowo, podczas podróży (a miałem przyjemność poruszać się aż na pętle) nie mijamy po drodze żadnych autobusów linii 112, które rzekomo stoją w korku."

Pasażer zadaje również pytania pytania:
- Co stało za zjazdem autobusów do zajezdni i nie obsłużeniem dwóch kursów w godzinach 18:15 oraz 18:55?
- Jeżeli była to awaria to czy można prosić o szczegółowe informacje na temat awarii, która uniemożliwiła odbycie się akurat dwóch kursów z rzędu?
- Jeżeli to nie była awaria lecz celowa decyzja zarządu w celu odkorkowania innych tras - przekierowania kursów na inne linie - czy możemy spodziewać się w przyszłości w razie sytuacji awaryjnej jej powtórzenia (przypominam że Tyniec wciąż leży na terenie strefy I miasta Krakowa)?
- Dlaczego infolinia podaje nieprawdziwe informacje - po dłuższej chwili oczekiwania i rzekomym kontakcie z kierowca podała że są korki i autobusy są w trasie mimo że na własne oczy widziałem że ich tam nie było?
Zwróciliśmy się do krakowskiego MPK o wyjaśnienie całej sprawy oraz o odpowiedź na pytania czytelnika. Czekamy na odpowiedź.

Bardzo mnie ciekawi jaka będzie odpowiedź MPK.

PostNapisane: 10 wrz 2019, o 21:46 
Dyspozytor

Cytuj:
w tym czasie 2 autobusy dojechały na pętle po czym zmieniły opis z "112" na "zjazd do zajezdni" i odjechały z pętli bez pasażerów

Obie brygady były szczytówkami i musiały zjechać? Może dodatkowe kółko przekroczyłoby maksymalny czas pracy kierowcy? Byłem świadkiem podobnych sytuacji przy Galerii Bronowice i linii "501", a innym razem czekając na nią w środku trasy zdarzało się czekać po 30-40 minut (teraz jest 511 więc byłoby lepiej). Niestety sytuacja gdy wylatują 2 kursy pod rząd jest tragiczna i powinno się wtedy ratować sytuację np realizując kurs autobusem, który miał już zjechać (jeśli oczywiście dłuższa praca kierowcy jest możliwa). W MPK jest jednak zabawa w przestawianie brygad i czekanie do odjazdu z pętli zwiększając dziury pomiędzy kursami w środku trasy. Mobilis potrafi na linii z f15 wyjechać 12 minut opóźniony - byleby było szybciej a i tak pewnie te 3 minuty straci i po kilku przystankach będzie jechał jak następny kurs w rozkładzie.

PostNapisane: 26 wrz 2019, o 11:52 
Miłośnik

http://dt.bip.krakow.pl/interpelacje/ka ... 9-12_1.PDF

Punkt 9 jest interesujący.

PostNapisane: 26 wrz 2019, o 17:24 
Specjalista

Jestem ciekaw jaki numer dostałaby nowa linia, patrząc na to, że cała pula "1x2" jest już pełna. Typuję "412" albo "462".
Chociaż, w mojej opinii, lepszym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie niemal pustego zbioru "1x6", zwłaszcza, że w Skotnikach (ledwo kilka przystanków dalej) taka numeracja funkcjonuje.

PostNapisane: 26 wrz 2019, o 21:12 
Miłośnik

Było 156, może powróci?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa: UTC + 1