Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 19 sie 2019, o 19:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1459 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2019, o 18:49 
Moderator fb pkk

Info o liniach powinno znajdować się na wyświetlaczach wewnętrznych.

PostNapisane: 9 mar 2019, o 03:13 
Moderator

Kaszmir, ale szczerze to w 50 jadącej tunelem akurat byłby czas na to. ;)
scyzor663 napisał(a):
Info o liniach powinno znajdować się na wyświetlaczach wewnętrznych.

Jak nad tym myślałem, to w sumie ten pomysł też wydawał mi się dosyć oczywisty. Tym bardziej, że diodowy wyświetlacz za kierowcą ma dużo większe możliwości niż imieniny i upośledzona lista przystanków.

PostNapisane: 9 mar 2019, o 08:27 
Moderator

Też się zgadzam, że głosowo za dużo byłoby tego kłapania, ale na ekranach informacja powinna się wyświetlić. Ale po co. Przecież wiemy wszyscy, że wielkie podsufitowe monitory służą do wyświetlania reklam, a na informację pasażerską jest tylko wąski pasek…

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 9 mar 2019, o 15:53 
Moderator

Locutus napisał(a):
Też się zgadzam, że głosowo za dużo byłoby tego kłapania, ale na ekranach informacja powinna się wyświetlić. Ale po co. Przecież wiemy wszyscy, że wielkie podsufitowe monitory służą do wyświetlania reklam, a na informację pasażerską jest tylko wąski pasek…

Pozdrawiam!
LOKI

O ile akurat jest ten wąski pasek do czegoś używany...

PostNapisane: 14 mar 2019, o 15:20 
Dyrektor

Odnośnie jakości działu IT w MPK, nadzoru itd., i tego czemu leży i kwiczy zarówno SIP, Google Transit, jak i śledzenie pojazdów na mapie...

https://niebezpiecznik.pl/post/haslo-ad ... testowych/
Cytuj:
Hasło “admin123” zabezpieczało dostęp do danych posiadaczy Karty Krakowskiej, ponoć “testowych”, ale…

:rotfl:

PostNapisane: 14 mar 2019, o 18:25 
Dyrektor

Redakcja z "Niebezpiecznika" mogła od razu wyłożyć kawę na ławę, że jest możliwość nieautoryzowanego dostępu do systemu KK i dołączyć screeny jako dowód. I zarazem zapytać, co za Ameby umysłowe zatrudniają w ich dziale IT, co nie potrafią porządnego loginu i hasła wymyślić. A nie bawić się z urzędem w kotka i myszkę nie zadając pytania wprost o co biega. Przecież to są dane personalne osób prawem chronione. Nie ważne czy testowe czy jakieś inne.

PostNapisane: 15 mar 2019, o 07:19 
Dyrektor

Może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega różnica w komunikatach głosowych w MPK:
1) „możliwość przesiadki na inne linie tramwajowe i autobusowe” (np. 52 Rondo Kocmyrzowskie);
2) „możliwość przesiadki na inne linie tramwajowe lub autobusowe” (np. 14 Teatr Słowackiego);
3) „możliwość przesiadki na inne linie autobusowe lub tramwajowe” (np. 14 Stary Kleparz).

Acz co do dwóch pierwszych nie jestem pewien. Na pewno jadąc „14” na dwóch kolejnych przystankach usłyszałem dwa różne komunikaty…

PostNapisane: 15 mar 2019, o 07:57 
Dyspozytor

tomta1 napisał(a):
1) „możliwość przesiadki na inne linie tramwajowe i autobusowe” (np. 52 Rondo Kocmyrzowskie);
2) „możliwość przesiadki na inne linie tramwajowe lub autobusowe” (np. 14 Teatr Słowackiego);
3) „możliwość przesiadki na inne linie autobusowe lub tramwajowe” (np. 14 Stary Kleparz).

Acz co do dwóch pierwszych nie jestem pewien. Na pewno jadąc „14” na dwóch kolejnych przystankach usłyszałem dwa różne komunikaty…

Mnie już w MPK nic chyba nie zdziwi. Oni muszą mieć wszędzie bajzel.

PostNapisane: 15 mar 2019, o 21:45 
Dyrektor

tomta1 napisał(a):

Do jednych przystanków były nagrywane wcześniej do innych później te komunikaty i za następnym razem komunikat został nagrany w innej kolejności. A co, w czymś to przeszkadza?

Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

PostNapisane: 15 mar 2019, o 22:51 
Dyrektor

Mistrzejowiczanin napisał(a):
Do jednych przystanków były nagrywane wcześniej do innych później te komunikaty i za następnym razem komunikat został nagrany w innej kolejności. A co, w czymś to przeszkadza?

Ale przecież komunikaty chyba i tak są łączone ze sobą (tzn. osobne nagrania z nazwą przystanku + osobno komunikat), a nie wymawiane "jednym cięgiem" - słychać to np. przy Teatrze Słowackiego, gdzie najpierw jest "możliwość dojścia do Dworca Głównego", a dopiero potem "możliwość przesiadki". To nie można było nagrać jednej wersji i jej używać, tylko tworzyć kolejne?

A tak przy okazji - dla Poczty Głównej w ogóle nie ma żadnej "możliwości przesiadek".

PostNapisane: 16 mar 2019, o 10:41 
Dyspozytor

Oczywiście że komunikaty głosowe są łączone, nawet same numery i najbardziej to słychać w 52 na początku trasy, które jest czytane "linia numer...pięćdziesiąt...dwa...kierunek...", lepiej brzmią zapowiedzi w Mobilisie, które wydają się być czytane jednym tchem albo po prostu lepiej połączone, chociaż biorąc pod uwagę ich ilość możliwe, że zostały nagrane dla każdej lini z osobna.

PostNapisane: 16 mar 2019, o 11:45 
Kierownik

pasazer_mobilisu napisał(a):
Oczywiście że komunikaty głosowe są łączone, nawet same numery i najbardziej to słychać w 52 na początku trasy, które jest czytane "linia numer...pięćdziesiąt...dwa...kierunek...", lepiej brzmią zapowiedzi w Mobilisie, które wydają się być czytane jednym tchem albo po prostu lepiej połączone, chociaż biorąc pod uwagę ich ilość możliwe, że zostały nagrane dla każdej lini z osobna.

Mobilis wyznacza standardy, a MPK jest w ciemnej... z SIPem.

PostNapisane: 16 mar 2019, o 21:57 
Dyrektor

A nikt nie zauważył, że sentencja „następny przystanek” w autobusach i tramwajach jest inna? Wyraźnie jest inne akcentowanie i barwa. Komunikaty są naprawdę różne i złożone.

Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

PostNapisane: 16 mar 2019, o 23:03 
Dyspozytor

Mistrzejowiczanin napisał(a):
A nikt nie zauważył, że sentencja „następny przystanek” w autobusach i tramwajach jest inna? Wyraźnie jest inne akcentowanie i barwa. Komunikaty są naprawdę różne i złożone.

Nie w autobusach i tramwajach, bo i tramwaje i autobusy mają różne sentencje. Wystarczy wziąć np. Solarisy z lat 2011-2014 i najnowsze od 2016 albo EU8N i Krakowiaki/Bombardiery. Ja nie wiem czemu MPK musi wszędzie mieć taki bałagan. I w ogóle obecny głos jest słaby. Niby to pracownik ośrodka dla niedowidzących, a zapowiada tak, że czasem ciężko zrozumieć. Dodatkowo m.in. przystanek "Kurdwanów P+R" mówi jakby się czymś dławił :wall:

PostNapisane: 17 mar 2019, o 22:13 
Dyrektor

Też wolałem zapowiedzi Globisza (prawdopodobnie) z lat 2008-2013. Wcześniejsze zapowiedzi Turnaua z lat 2007-2010 też były ładne. Ten głos w ogóle mi się nie podoba, ale cóż. Na razie jest. :ermm:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1459 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1