Dojazd do Góry Św. Anny

Komunikacja międzymiastowa, autokary oraz busy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Dojazd do Góry Św. Anny

#1 Post autor: Kaszmir » 24 kwie 2018, o 16:30

Hej, w najbliższym czasie potrzebuję się dostać transportem publicznym w rejony Góry Św. Anny
https://www.google.pl/maps/place/G%C3%B ... 22!5m1!1e4

Nigdy nie byłem w tym rejonie i mam pytanie - czy ktoś z Forumowiczów zna te okolice i mógłby poradzić jak tam dojechać? Bezpośredniego połączenia z Krakowa nie znalazłem, dlatego zastanawiam się nad dwoma opcjami:
- jazda z przesiadką, tylko gdzie i na co?
- dojazd bezpośredni do jakiejś pobliskiej miejscowości i ew. taxi na finalnym odcinku, tylko wtedy gdzie najbliżej jest możliwy dojazd z Krakowa?

Z góry dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor
Posty: 1803
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 13:58
Lokalizacja: Krowodrza, Tenczynek

Dojazd do Góry Św. Anny

#2 Post autor: yosujiro » 24 kwie 2018, o 20:31

Tu masz wskazówki:

http://old.swanna.pl/rek_dojazd.htm

Przy czym przez obecne objazdy pociągów trzeba czy do Kędzierzyna (skąd można się dostać do Zdzieszowic lub samej Anny) czy Strzelec Opolskich jechać z przesiadkami. Do Strzelec masz z KRK dwa bezpośrednie polaczenia- rano i popołudniu. Można kombinować z dojazdem np autobusem do Gliwic, stamtąd kolejne przesiadki, lub już zupełnie abstrakcyjnie dojechać jakoś do Opola, stamtąd pociągiem i dalej jak na stronie. Ogólnie to tyle kombinacji i straty czasu, że pytanie czy nie lepiej znaleźć auto i być tam w 2h, bo od nas dojazd tam jest tragiczny jak na tak małą odległość ;)

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Dojazd do Góry Św. Anny

#3 Post autor: Kaszmir » 25 kwie 2018, o 18:06

yosujiro pisze:Tu masz wskazówki:

http://old.swanna.pl/rek_dojazd.htm

Przy czym przez obecne objazdy pociągów trzeba czy do Kędzierzyna (skąd można się dostać do Zdzieszowic lub samej Anny) czy Strzelec Opolskich jechać z przesiadkami. Do Strzelec masz z KRK dwa bezpośrednie polaczenia- rano i popołudniu. Można kombinować z dojazdem np autobusem do Gliwic, stamtąd kolejne przesiadki, lub już zupełnie abstrakcyjnie dojechać jakoś do Opola, stamtąd pociągiem i dalej jak na stronie. Ogólnie to tyle kombinacji i straty czasu, że pytanie czy nie lepiej znaleźć auto i być tam w 2h, bo od nas dojazd tam jest tragiczny jak na tak małą odległość ;)
Dzięki wielkie, nie ukrywam że dużo mi to rozjaśniło sytuację :) Przejazd powrotny do Krakowa mam zapewniony, a jadę tam na parę dni i ogólnie z samochodem będzie raczej ciężko. Myślę, że zatem pozostaje mi opcja dojazdu z przesiadką, ostatni odcinek mogę też pokonać taxi. Chyba rzeczywiście pojadę autobusem do Gliwic + koleją do Strzelec Opolskich + taxi, choć opcja busem do Gliwic + kolej do Zdzieszowic + podejście pieszo też jest do rozważenia.

Awatar użytkownika
Sgriffin
Dyrektor
Posty: 2039
Rejestracja: 4 paź 2013, o 14:21
Lokalizacja: Kreuzberg

Dojazd do Góry Św. Anny

#4 Post autor: Sgriffin » 25 kwie 2018, o 18:55

Nie lepiej w takim przypadku złapać jakiś blablacar do Wrocławia z wysiadką na Górze? ;)
"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

kot_feliks
Dyrektor
Posty: 2119
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 17:35
Lokalizacja: Kraków

Dojazd do Góry Św. Anny

#5 Post autor: kot_feliks » 26 kwie 2018, o 12:07

No dokładnie, mnóstwo osób jeździ tą trasą i na blablacar ogłoszenia pojawiają się co chwilę.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Dojazd do Góry Św. Anny

#6 Post autor: Kaszmir » 26 kwie 2018, o 23:25

Rzeczywiście BlaBlaCar okazał się najlepszą opcją. Nigdy z niego nie korzystałem wcześniej więc nie wiedziałem że to jest tak popularne w Polsce. Dzięki!

ODPOWIEDZ

Wróć do „IV. Prywatni przewoźnicy”