Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 26 sty 2020, o 21:11

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2013 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 19 kwi 2018, o 11:27 
Offline
Dyspozytor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2016, o 09:00
Posty: 692
kot_feliks napisał(a):
Natomiast mnie najbardziej rozbraja jeszcze jedna rzecz. ZIKiT w nowych torowiskach stosuje różne technologie mające zapobiegać nadmiernemu hałasowi i wibracjom. Czy to smarownice, czy to specjalne osadzanie szyn etc. Wydaje na to x% więcej w stosunku do inwestycji pozbawionej takich udogodnień, po czym.... latami nie szlifuje torowiska. Efekt jest taki, że jest i hałas, i wibracje... :D
Problem w tym, aby to przestało rozbrajać, tylko zaczęło w końcu uzbrajać :) Wybory już niedługo.

To, co dzieje się z utrzymaniem infrastruktury to jeden wielki skandal. I nic nie maja tu do rzeczy wycieczki w mediach odnośnie kosztów, ponieważ spółka miejska z definicji stara się i w efekcie jest największym generatorem własnych kosztów, a podział spółek jest wręcz wymarzonym orężem Trzmiela w... (tu spiskowe teorie :D).

A teraz poważnie.
Nawet jadąc pod magistratem na zakrętach (dzisiaj jechałem) słychać jak dba się o tory. Pewnie one godnie czekają na kiełbasę wyborczą. A tu potrzeba tylko:
1. szlifierki-doczepki, koszt używanej c.a. 200 tys. zł. + materiały eksploatacyjne (koszt tzw. na waciki)
2. koszt utrzymania JEDNEJ brygady
- i już.

Wyeksploatowane łuki?
Odstawiamy na bok bajanie o czyjejś głupocie, ponieważ tego typu osoby w tych spółkach teoretycznie nie mają prawa bytu.

Czy ktoś broni stosować w projekcie i SKUTECZNIE egzekwować krzywe przejściowe, torowe smarownice i chociażby np. sztyfty grafitowe do wózków części taboru? Przecież w stosunku do późniejszych kosztów są to dosłownie GROSZE. To, że te metody nie są właściwie stosowane, przy łukach spotykanych na krakowskich torowiskach, a główny nacisk w działaniach opiera się na szukaniu uzasadnienia obecnej sytuacji świadczy tylko i wyłącznie o działaniu na szkodę spółki i finansów miasta.
Także zamawianie szlifowania powinno być zoptymalizowanym działaniem, a nie "nieprzemyślaną" eksploatacją finansową miasta przez miejską spółkę.

Ilość występujących błędów i zaniedbań po prostu poraża.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 25 kwi 2018, o 09:10 
Offline
Dyrektor

Dołączył(a): 1 sie 2013, o 07:24
Posty: 6995
Lokalizacja: Kraków
Intensywniejsze prace na torach
Cytuj:
Tegoroczne plany prac utrzymaniowych na torowiskach w Krakowie zostały zrewidowane. Największy od lat budżet na naprawy może być jeszcze powiększony, ale tylko jeśli nie przeszkodzi w utrzymaniu możliwości przewozowych komunikacji zbiorowej.

Przygotowany w 2015 r. program modernizacji krakowskich torowisk tramwajowych zakłada przeprowadzenie sześciu wielkich inwestycji w torowiska w ulicach: Basztowej (wykonane), Kościuszki, Starowiślnej, Krakowskiej, Królewskiej i Podchorążych (te dwie inwestycje mają się rozpocząć w tym roku), oraz al. Solidarności i dodatkowo ronda Kocmyrzowskiego (także zakończone).

Harmonogram inwestycji uległ jednak zmianie - m.in. ze względu na kłopoty wykonawcy, który miał zająć się ul. Kościuszki. Jednocześnie dopiero wiosną tego roku można było przewidzieć, w jakich okresach będą prowadzone modernizacje ulicy Krakowskiej i ciągu torowisk do Bronowic. - Po wiosennych analizach, dokonaliśmy więc szacunków i przygotowaliśmy nowy harmonogram prac utrzymaniowych na torowiskach - wyjaśnia Andrzej Olewicz, Wicedyrektor ZIKiT odpowiedzialny m.in. za infrastrukturę tramwajową.

W tym roku będzie dysponował większą niż w poprzednich latach kwotą na naprawy i mniejsze remonty. To 35 mln zł. Jeśli będą szanse na przeprowadzenie większej liczby remontów, kwota ta może ulec powiększeniu. Zależy to jednak m.in. od możliwości organizacyjnych wykonawców, dostępności szyn i rozjazdów, a także od konieczności utrzymania możliwości przewozowych komunikacji miejskiej na odpowiednim poziomie.

Prace naprawcze i utrzymaniowe będą więc w tym roku prowadzone z pewnością na ul. Bieńczyckiej - przy okazji przebudowy ulicy pod kątem nowego wjazdu na teren inwestycji dewelopera, który sfinansuje część prac na torowisku. Kontynuowane będą także prace w rejonie pętli w Łagiewnikach, gdzie potrzebna jest wymiana zwrotnic i krzyżownic. Prawdopodobnie uda się także przeprowadzić prace na torowisku biegnącym wzdłuż ul. Zakopiańskiej.

Nie ma natomiast wciąż decyzji, kiedy mogłaby się rozpocząć naprawa torowiska w al. Solidarności - sprawdzamy, jakie prace są niezbędne, by torowisko umożliwiało jazdę z pełną prędkością na całym odcinku. Wszystko musi uwzględniać jednocześnie plany całkowitej modernizacji torów w al. Solidarności, które będą prowadzona w ramach wspomnianego programu.

Przewidywane jest także wzmocnienie torowiska w al. Pokoju - torowisko będzie podbijane, a szyny szlifowane, zwłaszcza na odcinku w rejonie Dąbia. Na łukach zamontowane będą nowe szyny. W planach są także dalsze remonty rozjazdów i krzyżownic na najważniejszych skrzyżowaniach w Starym Mieście (pod Bagatelą, przy Colegium Novum, na skrzyżowaniu Dominikańskiej i Gertrudy czy pod Koroną).

Większość prac będzie prowadzona w okresach najmniej uciążliwych dla pasażerów, co będzie szczególnie ważne po wyłączeniu torowisk do Bronowic i na ul. Krakowskiej. Te nietypowe warunki sprawiają, że planowanie kolejnych prac naprawczych może okazać się niemożliwe do pogodzenia z koniecznością przewożenia miliona pasażerów dziennie.


http://zikit.krakow.pl/ogolne/219642,17 ... orach.html

_________________
Zapraszam do polubienia fan page komunikacyjnego :

https://www.facebook.com/kmkwobiektywie/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 25 kwi 2018, o 11:44 
Offline
Dyrektor

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 16:35
Posty: 2301
Lokalizacja: kraków
Pierdu, Pierdu.... :wall:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 25 kwi 2018, o 13:36 
Offline
Dyrektor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2011, o 18:08
Posty: 10851
Lokalizacja: Tereny Zapleszowskie
Ja daję okejkę za sam fakt, że ZiKiT wie w czym problem i co jest do roboty oraz mówi o tym otwarcie. Miła odmiana względem dotychczasowego rżnięcia głupa, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. I trzymam kciuki, żeby się udało zrealizować jak najwięcej, nawet za cenę utrudnień w skali zamknięta Lubicz i Grzegórzecka jednocześnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 25 kwi 2018, o 15:48 
Offline
Dyrektor

Dołączył(a): 27 kwi 2013, o 16:35
Posty: 2109
Lokalizacja: Kraków
Wszystko fajnie, ale nadal nie ma nigdzie informacji o tym, że ZIKiT w końcu zacznie dbać o torowiska. Innymi słowy dalej mamy sytuację: wyremontuj i zapomnij do czasu, aż się nie rozp...., tyle, że rozp... się już tak dużo, że teraz trzeba nadrobić z remontami :D

A trochę słaba jest sytuacja, jak mamy np. nowe, wyciszone torowisko w Dunajewskiego, gdzie tramwaje już hałasują, szczególnie na łączeniach szyn, bo nikt nie jest tego w stanie przeszlifować... Czyli znowu czekamy, aż się rozp..., żeby z gromkim hurra zacząć remontować :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 25 kwi 2018, o 19:33 
Offline
Specjalista

Dołączył(a): 9 sty 2018, o 20:40
Posty: 239
Czy ktoś oprócz mnie zauważył, że ostatnio tramwaje regularnie notują większe spóźnienia niż w zimie? Na przykład 22 od miesiąca zawsze na Kobierzyńską (z Borku) przyjeżdża co najmniej 2 minuty po czasie rozkładowym, a na Hali Targowej jest od 4 do czasem nawet 8 (!) minut spóźnione. Nie chcę wysuwać pochopnych wniosków, ale dramatycznie niska prędkość w niektórych miejscach na Dietla na pewno się do tego przyczyniła. Na rozkład 18 i 52 nie patrzę, bo jeżdżą często, a 17 od początku jeździ jak chce, ale 22 jeszcze do marca było dosyć punktualne


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 25 kwi 2018, o 19:45 
Offline
Dyrektor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2011, o 18:08
Posty: 10851
Lokalizacja: Tereny Zapleszowskie
To są wszystko skutki fatalnego stanu infrastruktury i wieszania kolejnych piątek i dziesiątek na sieci, którym nie towarzyszy nawet zmiana przelotów. W Łagiewnikach też przecież szyny pękały i odpadały.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 26 kwi 2018, o 06:51 
Offline
Kierownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sie 2017, o 11:19
Posty: 779
Mr. Passenger napisał(a):
Na rozkład 18 i 52 nie patrzę, bo jeżdżą często


52 dzisiaj rano z Ronda Mogilskiego: rozkład: 6:49, odjazd: 6:53 - następny kurs jest rozkładowo 6:54 więc kierując się rozkładem można spokojnie zdążyć na wcześniejszy kurs.
O 6:45 TTSS pokazywał że będzie 6:50 co sugeruje że opóźnienie złapał za Dworcem Głównym.

A w temacie torowisk - byłoby świetnie gdyby powyższe zostały wykonane, mam nadzieję że to nie spóźniony prima aprilis.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 26 kwi 2018, o 07:21 
Offline
Dyrektor

Dołączył(a): 27 kwi 2013, o 16:35
Posty: 2109
Lokalizacja: Kraków
Ale to nie są tylko opóźnienia na trasie. Bardzo często tramwaje wyjeżdżają opóźnione już z początkowego przystanku, bo przez ograniczenia prędkości + zbyt mały czas na postój przyjeżdżają na pętle... po swoim odjeździe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 26 kwi 2018, o 10:11 
Offline
Dyspozytor

Dołączył(a): 27 mar 2012, o 12:11
Posty: 673
Lokalizacja: Małopolska
Jako pasażer autobusów jeżdżących Opolską i Alejami to marzę o tym, żeby były one pospóźniane tylko o parę minut... I żebym mógł sobie to jeszcze podejrzeć na TTSSie... ech, to byłoby dobrze :)

_________________
Oficjalna liczba mieszkańców Krakowa: 766 tys.
Realna liczba mieszkańców Krakowa: 766 tys. zameldowanych + 200 tys. studentów + 200 tys. byłych studentów i słoików + min. 300 tys. gości ze Wschodu + dziesiątki tysięcy turystów = minimum 1,5 mln.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 26 kwi 2018, o 11:13 
Offline
Dyrektor

Dołączył(a): 27 kwi 2013, o 16:35
Posty: 2109
Lokalizacja: Kraków
Tak, tylko opóźnienia o których piszesz wynikają z warunków ruchu, teoretycznie niezależnych od organizatora i przewoźnika.

Pytanie natomiast jak traktować fakt, gdzie organizator sprzedaje Ci np. bilet 20 minutowy, w rozkładzie masz czas przejazdu dajmy na to 18 min, więc teoretycznie mógłbyś zdążyć, ale w rzeczywistości, z uwagi na wprowadzone ograniczenia, zgodnie z prawami fizyki, czas przejazdu wynosi np. min. 23 min.

Innymi słowy, czas przejazdu wynosi 23 min, ale w rozkładzie ktoś z premedytacją podaje kłamstwo w postaci 18 min, który to czas NIGDY nie może zostać zachowany, bo nawet w idealnych warunkach nie da się fizycznie przejechać tego odcinka w rozkładowym czasie.

Ot, bardziej jaskrawy przykład, masz np. firmę transportową obsługującą trasę Krk - Waw. Odległość ok. 300 km, jeździsz autobusami DK7 + S7. I puszczasz w świat reklamy "Tylko u nas najszybsze na rynku kursy Kraków - Warszawa, czas przejazdu autobusem 1,5h". Pakujesz ludzi do autobusu, mówisz im "tak tak, dojedziemy w 1,5h, bilet 2,5h za 30 zł", przy czym doskonale zdajesz sobie sprawę, że to totalna bujda. No ale jak już ludzie wsiądą, to przecież nie uciekną po drodze... A potem gdzieś w okolicach Kielc mówisz pasażerom "Wiecie Państwo co, kupiliście bilety za 30 zł, ale to są bilety ważne tylko 2,5h, więc musicie dopłacić jeszcze kolejne 30 zł za kolejne 2,5h". :D

Co innego, gdyby przekroczenie czasu przejazdu wynikało z warunków drogowych, a co innego, gdy ktoś z premedytacją oszukuje klienta, prawda?

A ZIKiT dokładnie to samo robi teraz w kontekście biletów czasowych...

I w przypadku taryfy czasowej, jaka obowiązuje w Krakowie, coraz bardziej zaczyna mi się wydawać, że obecna sytuacja i CELOWE działanie organizatora wraz z przewoźnikiem, to CELOWE wprowadzanie klientów w błąd i ktoś za to powinien odpowiedzieć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 26 kwi 2018, o 13:32 
Offline
Dyrektor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2011, o 18:08
Posty: 10851
Lokalizacja: Tereny Zapleszowskie
kot_feliks napisał(a):
I w przypadku taryfy czasowej, jaka obowiązuje w Krakowie, coraz bardziej zaczyna mi się wydawać, że obecna sytuacja i CELOWE działanie organizatora wraz z przewoźnikiem, to CELOWE wprowadzanie klientów w błąd i ktoś za to powinien odpowiedzieć.

Nie przypisuj złośliwości czegoś, co można łatwo wytłumaczyć głupotą i ignorancją. Ludzie są znacznie bardziej głupi niż złośliwi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 26 kwi 2018, o 15:22 
Offline
Dyrektor

Dołączył(a): 17 maja 2012, o 23:08
Posty: 2358
Lokalizacja: KRK
Prace torowe na Franciszkańskiej zostały skończone przed terminem:
Cytuj:
Szanowni Pasażerowie!
Uprzejmie informujemy, że w związku z wcześniejszym zakończeniem nocnych prac torowych na ul. Franciszkańskiej od dnia 26.04.2018 r. (czwartek) linie 1, 8, 13 i 18 w godzinach wieczornych kursują po swoich stałych trasach.

Linia 69 zostanie przywrócona na stałą trasę od nocy 27/28.04.2018 r. (piątek/sobota).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 26 kwi 2018, o 19:53 
Offline
Dyspozytor

Dołączył(a): 27 gru 2010, o 20:02
Posty: 599
Lokalizacja: Nowa Huta
A torowisko do Pleszowa będzie nadal tak stalo bezczynnie, czy jakis tramwaj sie przetoczy wreszcie?

_________________
Polska Kibolska


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torowiska
PostNapisane: 27 kwi 2018, o 07:37 
Offline
Kierownik

Dołączył(a): 2 lis 2009, o 16:24
Posty: 932
Lokalizacja: Krowodrza Górka
A co się stało z torami między Grzegórzeckim a Mogilskim? Huk jest niesamowity! Chyba przed remontem było ciszej, choć rzucało jak na Bieńczyckiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2013 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 135  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL