[STADLER Tango Kraków Lajkonik] 50 tramwajów - 17.08.2016

Moderator: Moderatorzy

kasztan
Inspektor
Posty: 432
Rejestracja: 27 gru 2012, o 18:39
Lokalizacja: Kraków

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów- 17.08.

#1246 Post autor: kasztan » 17 sty 2018, o 10:56

Mistrzejowiczanin pisze:Obrazek
Panie i Panowie - oto jak mógłby wyglądać Solaris Tramino Kraków, gdyby zastosowano design jak u Tramino dla Lipska. Dopiero jak się to rozrysuje to widać jak nieźle mu nawet z tym księgowym malowaniem. Mnie się podoba. :thumbup:
Wygląd Tramino dla Lipska to praca niemieckiego designera, który to zrobił specjalnie na zlecenie Lipska. Myślę, że nasze Tramino będzie wyglądać inaczej.

volferssj
Kierownik
Posty: 778
Rejestracja: 9 gru 2014, o 23:02
Lokalizacja: Kraków

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów- 17.08.

#1247 Post autor: volferssj » 17 sty 2018, o 11:20

Mistrzejowiczanin pisze:Obrazek
Panie i Panowie - oto jak mógłby wyglądać Solaris Tramino Kraków, gdyby zastosowano design jak u Tramino dla Lipska. Dopiero jak się to rozrysuje to widać jak nieźle mu nawet z tym księgowym malowaniem. Mnie się podoba. :thumbup:
A mógłby kolega przemalować S111O? Coś czuję, że raczej dostaniemy coś właśnie w taki deseń.

Edi
Specjalista
Posty: 154
Rejestracja: 28 cze 2017, o 10:01

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów- 17.08.

#1248 Post autor: Edi » 17 sty 2018, o 12:07

W wątku o poprzednim przetargu wygranym przez Pesę są wizualizacje Tramino I dla Krakowa.

Awatar użytkownika
Jopek36
Dyrektor
Posty: 2115
Rejestracja: 30 mar 2010, o 18:45
Lokalizacja: Kraków

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów- 17.08.

#1249 Post autor: Jopek36 » 17 sty 2018, o 16:15

Edi pisze:W wątku o poprzednim przetargu wygranym przez Pesę są wizualizacje Tramino I dla Krakowa.
Wobec tego proszę Cię o podanie linku do tych wizualizacji zaoferowanego Solarisa Tramino z poprzedniego przetargu.

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor
Posty: 10944
Rejestracja: 15 gru 2011, o 18:08
Lokalizacja: Tereny Zapleszowskie

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów - 17.08

#1250 Post autor: Cukier » 17 sty 2018, o 17:48

Jopek36 pisze:Raczej to tylko "rzetelność dziennikarska", dlatego że testowiec co jeździł u nas to 5-człon z wózkami sztywnymi, więc zupełnie inna konstrukcja, niż ta wymagana w SIWZ przez MPK. Praktycznie to będzie nowy projekt, a jeśli mają na czymś bazować to na Tramino Lipsk.
Takie samo głupie gadanie jak z tym że Poznań kupuje Moderusy Gamma podczas gdy w SIWZ było jasno o wózkach skrętnych...
gagacek pisze: Tylko mnie po prostu trafia, jak widzę to granatowe coś... Co to ma wspólnego z krakowskimi barwami? I cały czas nie rozumiem, tak prostacko pisząc, co trzeba mieć w głowie by publikować, a na dodatek puścić w obieg takie coś:
O gustach się nie dyskutuje. Tobie się nie podoba, komuś innemu się podoba, większość mugoli ma w d*pie malowanie, a martwią się jedynie takimi pierdołami jak komfort podróży, punktualność czy bezawaryjność. Ale fakty są takie, że jeśli przełożony coś narzuca to podwładny ma słuchać, a swoje prywatne opinie na temat tego schować do kieszeni.

volferssj
Kierownik
Posty: 778
Rejestracja: 9 gru 2014, o 23:02
Lokalizacja: Kraków

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów - 17.08.201

#1251 Post autor: volferssj » 17 sty 2018, o 18:06

gagacek pisze:
Mistrzejowiczanin pisze:Zbyt nonszalanckie czy wprost przeciwnie? :hihi:
Dobry jesteś :) Tylko mnie po prostu trafia, jak widzę to granatowe coś...
A mnie się ten granatowy podoba i, co więcej, pasuje jak ulał. Dzięki niemu, choć wzór jest skopany, wygląda to całkiem elegancko.
Bardzo, bardzo się cieszę, że nikomu do łba nie strzeliło żeby użyć tego błękitnego czegoś (jest na kilku Solarisach). Dla mnie to wygląda jakby wóz był niedomalowany lub lakier kiepskiej jakości.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7983
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów - 17.08.2016

#1252 Post autor: Locutus » 17 sty 2018, o 18:38

@ Gagacek – zasadniczo bardzo cenię sobie Twoje poglądy na różne sprawy, ale orzeczenie KIO w sprawie Solarisa w poprzednim tramwajowym przetargu było oficjalne, było publiczne, i nie ma tu mowy o plotkach czy zakulisowych informacjach. Plotkami i zakulisowymi informacjami jest chociażby to, że przedstawiciele Bombardiera byli obecni na podpisaniu umowy z Pesą i że do ostatniej chwili deklarowali gotowość wykonania zamówienia, mimo braku przedłużenia wartości umowy... Zakulisową informacją jest wyciek tego jak miały wyglądać NGT10 dla Krakowa gdyby wygrał Newag (będący przedstawicielem Bombardiera)... Ale nie oficjalne orzeczenie KIO o tym, że Solaris zadeklarował bezprawne użycie wózków, które stanowią własność intelektualną Bombardier Transportation (mimo iż produkowane są przez podwykonawcę)...

@ Edi – Pracujesz może na następne ostrzeżenie za opowiadanie bzdur?

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
gagacek
Kierownik
Posty: 755
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 10:00

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów - 17.08.2016

#1253 Post autor: gagacek » 17 sty 2018, o 19:07

Locutus pisze:ale orzeczenie KIO w sprawie Solarisa w poprzednim tramwajowym przetargu było oficjalne
Ale ja temu nie zaprzeczam. Tylko nie wierzę, że w tak dziecinny się podłożyli. Może przyszła umowa wiązała się z dalszymi kosztami, które byłyby bezcelowe po spaleniu podejścia - nie wiem. Faktem jest, że prawnicy umieli w tym momencie to wykorzystać, przedstawiając dokumenty w KIO. Ale dalsze ciągnięcie takiej procedury, braku zezwolenia wykorzystania praw do podzespołu, to naprawdę zbyt duży kaliber. Przecież takie cyrki, jak np. brak zezwolenia na wykorzystanie silnika w zamówieniu, mieli doskonale przetrenowane. To po prostu totalny bezsens!

@Cukier Hmm... Przepraszam, że tak z grubej rury, ale jeżeli jesteś szeregowym pracownikiem, musisz słuchać na baczność przełożonych a dodatkowo masz udział w tym potworku to niestety tego co piszę zwyczajnie nie zrozumiesz. Nie chcesz zrozumieć.
De gustibus non est disputandum - jak najbardziej, bo zazwyczaj jest to jałowe. Tutaj tak nie jest. To jest ordynarne, nie ma nic wspólnego z krakowskimi barwami i o ile na autobusach wygląda dobrze, na tramwajach wygląda tragicznie. A już pomysł siłowej malatury na E1 to po prostu popis amatorszczyzny i całe szczęście, że póki co widać to w tak małej ilości. Zaśmiecanie przestrzeni publicznej, nawet na pojazdach miejskich to coś czego tak naprawdę dopiero zaczynamy się uczyć. Im szybciej przerwie się to błędne koło, tym lepiej. Z resztą, jeżeli podajesz szereg "kompetencyjny" jako przykład, to takowy idzie z góry, np. nagrodzony projekt szkockiej kraty na klasycznym malowaniu. Wygląda bardzo dobrze i bynajmniej nie stworzyło go beztalencie. A takim dziwnym trafem granatu tam nie ma...
volferssj pisze:Dzięki niemu, choć wzór jest skopany, wygląda to całkiem elegancko.
Dla mnie to wygląda jakby wóz był niedomalowany lub lakier kiepskiej jakości.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale właśnie na tacy zaserwowałeś idiotyzm tkwiący w założeniu tego projektu. A tak z innej parafii, takie NGT8, też są dla ciebie niedomalowane? :D

- Wystarczy tego. EOT, całkowicie nie ten temat :)

Awatar użytkownika
Jopek36
Dyrektor
Posty: 2115
Rejestracja: 30 mar 2010, o 18:45
Lokalizacja: Kraków

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów - 17.08.2016

#1254 Post autor: Jopek36 » 17 sty 2018, o 22:19

Dyskusje o księdze identyfikacji wizualnej i schematach malowania pojazdów, proszę kontynuować w stosownym WĄTKU.

Edi
Specjalista
Posty: 154
Rejestracja: 28 cze 2017, o 10:01

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów - 17.08.2016

#1255 Post autor: Edi » 18 sty 2018, o 00:17

Jopek36 pisze:
Edi pisze:W wątku o poprzednim przetargu wygranym przez Pesę są wizualizacje Tramino I dla Krakowa.
Wobec tego proszę Cię o podanie linku do tych wizualizacji zaoferowanego Solarisa Tramino z poprzedniego przetargu.
Szczerze nie chce mi się tego szukać.
Gdzieś widziałem Tramino Kraków, podobne do tego dla Jeny i Brunszwiku.
Niebieskie z poziomymi światłami.

Teraz i tak ma ma być inne Tramino II.

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor
Posty: 1803
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 13:58
Lokalizacja: Krowodrza, Tenczynek

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów - 17.08.2016

#1256 Post autor: yosujiro » 19 sty 2018, o 16:44

Czyli jednak jakieś wizualizacje mogli pokazać, bo były gotowe Obrazek

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 9364835801

Przemekns
Specjalista
Posty: 173
Rejestracja: 24 sie 2017, o 20:19
Lokalizacja: Prądnik Biały

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów - 17.08.2016

#1257 Post autor: Przemekns » 19 sty 2018, o 17:33

No no to co tam widać w oddali nawet przypomina Tramino Lipsk :love:

Awatar użytkownika
gagacek
Kierownik
Posty: 755
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 10:00

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów - 17.08.2016

#1258 Post autor: gagacek » 19 sty 2018, o 18:34

There's a spy among us :D Obrazek @Mistrzejowiczanin Namęczyłeś się z malunkiem, a oni to od razu odgapili :lmao:

Awatar użytkownika
Mistrzejowiczanin
Dyrektor
Posty: 3920
Rejestracja: 24 lip 2014, o 22:35
Lokalizacja: Kraków - Mistrzejowice

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów - 17.08.201

#1259 Post autor: Mistrzejowiczanin » 19 sty 2018, o 19:10

gagacek pisze:@Mistrzejowiczanin Namęczyłeś się z malunkiem, a oni to od razu odgapili :lmao:
Może trochę za dużo powiedziane, że się namęczyłem. ;) Szkoda tylko, że z tego obrazka widać raptem prawą burtę, która identyczna może być w każdym innym typie tramwaju i nic nam nie mówi o wyglądzie pojazdu. Bo przodu oczywiście nie widać. Zatem pozostaje czekać... :twisted:
Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7983
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

[STADLER&SOLARIS Tramino Kraków] 35-50 tramwajów - 17.08.2016

#1260 Post autor: Locutus » 21 sty 2018, o 11:18

yosujiro pisze:Czyli jednak jakieś wizualizacje mogli pokazać, bo były gotowe Obrazek
Były, bo musiały być – SIWZ wymagała kompletnych wizualizacji przecież.

Tak sobie gdybam, że być może MPK nie chce puścić wizualizacji w obieg, bo chcą jeszcze przedyskutować z Solarisem i Stadlerem to jak tramwaj ma wyglądać i być może dokonać zmian w projekcie...

Raz już taką sytuację wszakże mieliśmy, właśnie z NGT8, gdzie pierwsze wizualizacje okazały się nie odpowiadać rzeczywistości nie dlatego, że dziennikarze z Dziennika Polskiego zawalili swoją robotę, ale dlatego, że MPK wynegocjowało u Bombardiera zmianę kształtu ściany czołowej na taką o nowocześniejszym, bardziej dynamicznym wyglądzie.

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

ODPOWIEDZ

Wróć do „1. Przetargi, zakupy, kasacje”