Busy

Komunikacja międzymiastowa, autokary oraz busy

Moderator: Moderatorzy

krawiec
Kierownik
Posty: 999
Rejestracja: 2 lis 2009, o 16:24
Lokalizacja: Mistrzejowice

Busy

#346 Post autor: krawiec » 12 gru 2017, o 14:26

Castaway pisze:Przypominam - wyrzucenie busów na rogatki miasta spowoduje przesiadkę ich pasażerów do prywatnych samochodów. Dziesiątki tysięcy ludzi dojeżdżających codziennie busami do Krakowa nie rozpłyną się. I nie przestaną dojeżdżać. I nie - nie będą przesiadać się do kursujących poza rozkładem autobusów i tramwajów. :wall: Miastu grożą niewyobrażalne korki.
Przeciez nikt nie chce ich wyrzucac poza miasto. Niech tylko nie blokują bus-pasów i zatok.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2017, o 14:28 przez krawiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor
Posty: 1803
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 13:58
Lokalizacja: Krowodrza, Tenczynek

Busy

#347 Post autor: yosujiro » 12 gru 2017, o 14:27

Faktem jest, że prywatne firmy "autobusowe" podjeżdżają pod czoło przystanku, więc trzeba też jakoś zmusić do tego busiarzy, bo mimo że jestem przeciwny ograniczeniom, to nie może być na przystankach tak jak jest obecnie...

Castaway
Dyspozytor
Posty: 689
Rejestracja: 27 mar 2012, o 13:11
Lokalizacja: Małopolska

Busy

#348 Post autor: Castaway » 12 gru 2017, o 15:12

krawiec pisze:Niech tylko nie blokują bus-pasów i zatok.
A autobusy MPK nie "blokują"? ;) Nie zatrzymują się w zatokach? Jeśli ktoś blokuje buspasy, to są to przede wszystkim skręcający w prawo, a także taksówki i rowerzyści.
Oficjalna liczba mieszkańców Krakowa: 766 tys.
Realna liczba mieszkańców Krakowa: 766 tys. zameldowanych + 200 tys. studentów + 200 tys. byłych studentów i słoików + min. 300 tys. gości ze Wschodu + dziesiątki tysięcy turystów = minimum 1,5 mln.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Busy

#349 Post autor: Kaszmir » 12 gru 2017, o 15:20

Castaway pisze:A autobusy MPK nie "blokują"? ;) Nie zatrzymują się w zatokach?
Nie chodzi o to, że się zatrzymują, a o to, że często robią to na początku peronu, tzn. tuż za skrzyżowaniem ("a bo akurat tam czekał pasażer"), blokując tym samym całą zatokę mimo, że zmieściłyby się tam jeszcze spokojnie ze dwa autobusy. Pojazdy MPK/Mobilis jednak tak nie robią.

Awatar użytkownika
Sgriffin
Dyrektor
Posty: 2039
Rejestracja: 4 paź 2013, o 14:21
Lokalizacja: Kreuzberg

Busy

#350 Post autor: Sgriffin » 9 sty 2018, o 16:53

Dzisiaj Komisja Infrastruktury w sprawie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Najważniejszego aktu regulującego transport pasażerski który determinuje praktycznie całe działanie Departamentu Transportu.

Urząd Marszałkowski wysłał specjalistę ds. przewozu towarów niebezpiecznych ADR.

Jak widać pasażer dla marszałka to towar niebezpieczny. Bo jeszcze nie daj Boże chciały gdzieś pojechać...
"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

obserwator
Dyspozytor
Posty: 566
Rejestracja: 23 lip 2017, o 14:19

Busy

#351 Post autor: obserwator » 21 wrz 2018, o 18:15

Widziałem dzisiaj koło godziny 18 dwa autobusy miejskie 12m (niestety nie pamiętam marki) podpisane tą firmą https://richard.at. Był to zupełny przypadek, czy może przewoźnik wchodzi/planuje wejście na nasz rynek?

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 3543
Rejestracja: 15 mar 2014, o 21:03
Lokalizacja: Kraków->Nowa Huta

Busy

#352 Post autor: Łukasz » 1 lis 2018, o 21:35

Skandaliczne zachowanie kierowcy busa. Zostawił niewidomego z psem [VIDEO]
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/skanda ... 27836.html
Jeden z niewidomych podróżnych chciał odjechać z Małopolskiego Dworca Autobusowego w Krakowie z psem przewodnikiem. Zamierzał busem dostać się do Andrychowa. Jednak kierowca pojazdu nie zabrał na pokład niewidomego.

Awatar użytkownika
Rbrt
Specjalista
Posty: 205
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 14:51
Lokalizacja: Osiedle A-31

Busy

#353 Post autor: Rbrt » 7 lis 2019, o 13:30

Czy ktoś z forumowiczów się orientuje, czy z Krakowa jeżdżą jakieś busy do Gruszowca albo Jurkowa?
Szczególnie interesuje mnie weekend.
Niestety nie jestem w stanie znaleźć żadnej informacji ani o połączeniu bezpośrednim ani o przesiadkach.
Pozdrawiam, Rbrt

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny
Posty: 1685
Rejestracja: 8 sie 2017, o 12:19

Busy

#354 Post autor: pasazer_mobilisu » 7 lis 2019, o 13:42

Serwis e-podróżnik znajduje połączenie do Jurkowa tylko w piątek, natomiast do Gruszowca znajduje połączenia również w sobotę i niedzielę z przesiadką w Mszanie Dolnej lub Limanowej. Przed podróżą sprawdziłbym też czy połączenia są na stronach przewoźników (www lub profile na FB), e-podróżnik może mieć nieaktualne dane.

piechur
Inspektor
Posty: 481
Rejestracja: 13 paź 2013, o 10:43
Lokalizacja: Kraków

Busy

#355 Post autor: piechur » 7 lis 2019, o 13:54

Przez Gruszowiec jeżdżą busy firmy Masterpol na trasie z MD do Limanowej ale tylko od poniedziałku do soboty. Rozkład jest dostępny na stronie przewoźnika, a ten na e-pod również dobrze wskazuje. Uwaga: bus nie odjeżdża ze stanowisk dworca autobusowego w Mszanie. Pojazd czai się gdzieś na boku i przejeżdża tylko obok więc trzeba go łapać z głównej ulicy. W święta masz jeden kurs i to po południu autobusu dalekobieżnego. Jeżeli chcesz zrobić wycieczkę na Ćwilin lub Śnieżnicę to zostaje wyłącznie sobota.

Do Jurkowa z Krakowa kiedyś jeździł Michalus ale już od co najmniej dwóch lat kursy zostały skrócone.

Awatar użytkownika
Rbrt
Specjalista
Posty: 205
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 14:51
Lokalizacja: Osiedle A-31

Busy

#356 Post autor: Rbrt » 7 lis 2019, o 14:24

Dzięki za informację!
Poszukiwałem połączenia żeby się przespacerować z Gruszowca/Jurkowa przez Ćwilin do Mszany Dolnej.
Pozdrawiam, Rbrt

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Busy

#357 Post autor: Kaszmir » 7 lis 2019, o 14:28

piechur pisze:Przez Gruszowiec jeżdżą busy firmy Masterpol na trasie z MD do Limanowej ale tylko od poniedziałku do soboty. Rozkład jest dostępny na stronie przewoźnika, a ten na e-pod również dobrze wskazuje. Uwaga: bus nie odjeżdża ze stanowisk dworca autobusowego w Mszanie. Pojazd czai się gdzieś na boku i przejeżdża tylko obok więc trzeba go łapać z głównej ulicy. W święta masz jeden kurs i to po południu autobusu dalekobieżnego. Jeżeli chcesz zrobić wycieczkę na Ćwilin lub Śnieżnicę to zostaje wyłącznie sobota.
Jechałem kilka tygodni temu tym busem, właśnie z Mszany Dolnej, ja go łapałem na przystanku początkowym - na tym dworcu:
https://www.google.com/maps/@49.6756322 ... 312!8i6656

piechur
Inspektor
Posty: 481
Rejestracja: 13 paź 2013, o 10:43
Lokalizacja: Kraków

Busy

#358 Post autor: piechur » 7 lis 2019, o 14:30

O 7:00 masz busa z MDA Kraków do Mszany za 12 zł. W Mszanie obok dworca jest Tesco i Biedronka to 25 minut oczekiwania na busa można wykorzystać na kupno rzeczy na wycieczkę. W soboty jest kurs o 8:40 z MD. Tydzień temu do Kasiny Wielkiej płaciłem 4 zł więc podejrzewam że na przełęcz Gruszowiec będzie maksymalnie 5-6 zł. Potem ostra wspinaczka szlakiem niebieskim i rzeczywiście najlepiej zejść żółtym do Mszany. Super trasa, bo bardzo widokowy jest to grzbiet. Zresztą sam szczyt również.
Kaszmir pisze: Jechałem kilka tygodni temu tym busem, właśnie z Mszany Dolnej, ja go łapałem na przystanku początkowym - na tym dworcu:
https://www.google.com/maps/@49.6756322,20.0746116,3
Czyli wszystko jasne. Gdy zajechałem na główny dworzec w Mszanie to byłem trochę przestraszony, że kursów do Limanowej nie ma w ogóle w rozkładzie. Tymczasem nawet w tak małej mieścinie funkcjonują dwa dworce. Pewnie jak zwykle chodzi o opłaty za korzystanie. Dziękuję za informację. Planuję wypady na Ćwilin i Łopień więc z pewnością teraz już będę lepiej przygotowany ;)

Awatar użytkownika
Rbrt
Specjalista
Posty: 205
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 14:51
Lokalizacja: Osiedle A-31

Busy

#359 Post autor: Rbrt » 8 lis 2019, o 13:49

@Kaszmir, @piechur, @pasazer_mobilisu - jeszcze raz dzięki za informację.
Czasem rozkłady na stronach przewoźników to jakiś koszmar.
Szkoda, że okolica nie jest lepiej skomunikowana z Krakowem.
Pozdrawiam, Rbrt

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Busy

#360 Post autor: Kaszmir » 8 lis 2019, o 14:04

Rbrt pisze:Szkoda, że okolica nie jest lepiej skomunikowana z Krakowem.
Niestety, ten rejon ma o tyle pecha że znajduje się między dwoma głównymi ciągami komunikacyjnymi - Zakopianką oraz trasą do Limanowej. Na obu połączenia jeżdżą co chwilę, natomiast "w poprzek" jest trochę pustka komunikacyjna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „IV. Prywatni przewoźnicy”