Rondo Kocmyrzowskie

Torowiska, drogi, chodniki, parkingi i dyskusja o ruchu drogowym

Moderator: Moderatorzy

Kitek
Dyspozytor
Posty: 566
Rejestracja: 13 cze 2017, o 19:50

Rondo Kocmyrzowskie

#181 Post autor: Kitek » 22 sie 2017, o 16:55

yosujiro pisze:
Kitek pisze:COO? Obrazek Nie powiesz chyba, że ktoś ma kategorię B i mógłby prowadzić autobus
Oczywiście, że nie. Finansują Ci kurs, podpisujesz lojalkę i spłacasz ten kurs pracując u nich.
Dzięki za wyjaśnienie tej kwestii :)

Lw25
Moderator
Posty: 3010
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:52
Lokalizacja: Krowodrza Górka/日進市

Rondo Kocmyrzowskie

#182 Post autor: Lw25 » 22 sie 2017, o 19:32

Pracując czy będąc podwykonawcą?
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor
Posty: 1803
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 13:58
Lokalizacja: Krowodrza, Tenczynek

Rondo Kocmyrzowskie

#183 Post autor: yosujiro » 22 sie 2017, o 21:06

Kiedyś jak dopytywałem to lojalka była na etacie u nich. Ale jak jest obecnie nie wiem.

suchy
Dyrektor
Posty: 2444
Rejestracja: 18 maja 2012, o 00:08
Lokalizacja: KRK

Rondo Kocmyrzowskie

#184 Post autor: suchy » 24 sie 2017, o 16:14

Raczej chyba trudno podpisać lojalkę na umowie-zleceniu :]

krakus
Kierownik
Posty: 794
Rejestracja: 21 cze 2013, o 17:08
Lokalizacja: Kraków

Rondo Kocmyrzowskie

#185 Post autor: krakus » 25 sie 2017, o 21:18

Jeszcze 4-5 lat temu, MPK mając nadmiar kierowców, cześć z nich przekwalifikowało na motorniczych. Obecne braki powodują, że na umowę zlecenie jeżdzą byli kierowcy emeryci :)

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Rondo Kocmyrzowskie

#186 Post autor: Kaszmir » 28 sie 2017, o 12:03

Czyli od 4 września możemy spodziewać się przywrócenia części relacji na rondzie Kocmyrzowskim.
1, 14, 52, 701
01-03.09.2017
Całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim im. ks. Gorzelanego

Szanowni Pasażerowie!

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że w okresie od 01.09.2017 r. (piątek) do 03.09.2017 r. (niedziela), w związku z koniecznością wykonania niezbędnych prac poprzedzających przywrócenie pełnej przejezdności Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego dla tramwajów, zostanie całkowicie wyłączony ruch tramwajowy na przedmiotowym węźle.

W tym czasie linie tramwajowe 1, 14 i 52 będą kursowały na nowych tymczasowo zmienionych trasach: od Wzgórz Krzesławickich ul. Kocmyrzowską, Łowińskiego, Ujastek, al. Solidarności do Placu Centralnego im. R. Reagana i dalej po obecnych trasach do swoich końcówek.

W zamian uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 701 kursująca na następującej trasie: Czyżyny Dworzec – Medweckiego, Bieńczycka, zawrotka na Rondzie Czyżyńskim, Bieńczycka, Kocmyrzowska – Wzgórza Krzesławickie. Powrót: Wzgórza Krzesławickie – Architektów, Poległych w Krzesławicach, Kocmyrzowska, Bieńczycka, al. Jana Pawła II, Dąbrowskiej, Medweckiego – Czyżyny Dworzec. Linia będzie kursować z częstotliwością co 10 minut w dni powszednie oraz co 15 minut w dni wolne. Do obsługi linii kierowany będzie tabor wielkopojemny.

Przepraszamy za utrudnienia!
http://kmkrakow.pl/

ds
Miłośnik
Posty: 79
Rejestracja: 29 sty 2013, o 13:00
Lokalizacja: NH

Rondo Kocmyrzowskie

#187 Post autor: ds » 28 sie 2017, o 13:16

No no... Jestem pod niesamowitym wrażeniem sprawności przeprowadzenia tego remontu - już po 9 miesiącach wymiany torów bez ruszania jakiejkolwiek dodatkowej infrastruktury na Rondzie Kocmyrzowskim będzie czynna większość relacji. Oczywiście na koniec remontu musimy jeszcze poczekać, bo po prostu fizycznie niemożliwe jest osiągnięcie tak fenomenalnego tempa, żeby skończyć już całość prac, ale dzięki niesamowicie sprawnej pracy firmy Taumer i jeszcze lepszemu nadzorowi inwestycji ze strony Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu utrudnienia dla mieszkańców Nowej Huty były, jak przy każdej inwestycji prowadzonej w tej dzielnicy wręcz niezauważalne.



:rotfl:

kot_feliks
Dyrektor
Posty: 2119
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 17:35
Lokalizacja: Kraków

Rondo Kocmyrzowskie

#188 Post autor: kot_feliks » 28 sie 2017, o 16:15

Każda firma robi tyle i tak, na ile pozwala zleceniodawca ;) Dzwoniłem kiedyś do ZIKiT odnośnie tego remontu, chodziło o nieprawidłowe oznakowanie org. ruchu od strony Bieńczyckiej. Zweryfikowanie zgłoszenia i telefon do wykonawcy zajął im (ZIKiTowi) ok.... 2 TYGODNIE, i to chyba tylko dlatego, że przy braku jakiejkolwiek reakcji udało nam się w końcu dodzwonić do jakiegoś kierownika w ZIKiT... Bo na dyspozytorni "to zostało przekazane dalej", "nie wiemy, co się z tym stało", a dalej "to nie ja się tym zajmuję", "mogę Panu podać numer do osoby, która być może coś będzie wiedzieć" etc.

Skoro tak to wygląda ze strony inwestora, to nie dziwcie się, że wiele rzeczy leży i kwiczy...

ds
Miłośnik
Posty: 79
Rejestracja: 29 sty 2013, o 13:00
Lokalizacja: NH

Rondo Kocmyrzowskie

#189 Post autor: ds » 29 sie 2017, o 15:16

Hmmm... Zdaję sobie sprawę, że za lwią część tej obsuwy i tego jak żałośnie wygląda ten remont odpowiada ZIKiT, jednak jak widziałem (i w sumie nadal widuję), że po 17 po placu budowy hula wiatr, a jak już robotnicy na nim są to w porażającej sile ze 3-4 osób, to uważam, że Taumer jest w przynajmniej dość zauważalnym stopniu współodpowiedzialny za ten dramat. I nie zmienia tego fakt, że w ostatnich dniach się spięli i nawet pracowali w niedzielę. Mieli 9 miesięcy, żeby się spinać. Boję się, że z tego mogą wyjść jeszcze jakieś buble, bo wiem jak to jest w Krakowie z inwestycjami kończonymi w pośpiechu...

krawiec
Kierownik
Posty: 999
Rejestracja: 2 lis 2009, o 16:24
Lokalizacja: Mistrzejowice

Rondo Kocmyrzowskie

#190 Post autor: krawiec » 29 sie 2017, o 16:00

ds pisze:Hmmm... Zdaję sobie sprawę, że za lwią część tej obsuwy i tego jak żałośnie wygląda ten remont odpowiada ZIKiT, jednak jak widziałem (i w sumie nadal widuję), że po 17 po placu budowy hula wiatr, a jak już robotnicy na nim są to w porażającej sile ze 3-4 osób, to uważam, że Taumer jest w przynajmniej dość zauważalnym stopniu współodpowiedzialny za ten dramat. I nie zmienia tego fakt, że w ostatnich dniach się spięli i nawet pracowali w niedzielę. Mieli 9 miesięcy, żeby się spinać. Boję się, że z tego mogą wyjść jeszcze jakieś buble, bo wiem jak to jest w Krakowie z inwestycjami kończonymi w pośpiechu...
Chyba za bardzo nie ma kto pracować, bo znajoma, która pracuje na AGH mówiła mi, że do kilku przetargów remontowych nie zgłosiła się żadna firma.
Przy budowie galerii serenada pracują też Bułgarzy, Albańczycy, nie mówiąc o Ukraińcach.

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 3543
Rejestracja: 15 mar 2014, o 21:03
Lokalizacja: Kraków->Nowa Huta

Rondo Kocmyrzowskie

#191 Post autor: Łukasz » 29 sie 2017, o 16:13

Remont Ronda Kocmyrzowskiego na finiszu?
http://www.psmkms.krakow.pl/index.php/1 ... na-finiszu
Czy tramwaje powrócą w poniedziałek, 4 września, na wszystkie relacje modernizowanego Ronda Kocmyrzowskiego? Odpowiedź na to pytanie poznamy najpewniej dopiero pod koniec tygodnia.

AKE
Miłośnik
Posty: 66
Rejestracja: 28 lis 2015, o 22:03
Lokalizacja: Kraków

Rondo Kocmyrzowskie

#192 Post autor: AKE » 31 sie 2017, o 16:17

Dzisiaj praca wre, pierwszy raz widziałem jak pracowało tam naraz ze 20 osób. Tylko czy nie można było tak od razu :no:

brovar
Dyrektor
Posty: 5165
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 03:47
Lokalizacja: - KrK

Rondo Kocmyrzowskie

#193 Post autor: brovar » 3 wrz 2017, o 20:47

Przejeżdżałem przed chwilą przez Rondo Kocmyrzowskie. Od jutra przejazd tramwajem przez plac budowy.

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 3543
Rejestracja: 15 mar 2014, o 21:03
Lokalizacja: Kraków->Nowa Huta

Rondo Kocmyrzowskie

#194 Post autor: Łukasz » 9 paź 2017, o 18:33

Odnoszę wrażenie, że teraz przez Rondo Kocmyrzowskie tramwajem wolniej się przejeżdża niż przed remontem. Jakoś wcześniej od razu tramwaje dostawały szczelinę, a dzisiaj przejazd w relacji Bieńczycka-Kocmyrzowska "1" zajął dobre 2 minuty 50 sekund.

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor
Posty: 10944
Rejestracja: 15 gru 2011, o 18:08
Lokalizacja: Tereny Zapleszowskie

Rondo Kocmyrzowskie

#195 Post autor: Cukier » 9 paź 2017, o 19:26

Może czas tam wyłączyć sygnalizację. Bardzo miło wspominam czas gdy dostawczak skasował szafę sterowniczą i było kilka dni bez świateł, oby częściej! :thumbup:

ODPOWIEDZ

Wróć do „I. Infrastruktura drogowa i torowa”