Akcje w pojazdach MPK

Bilety, działalność ZIKiT oraz pozostałe tematy związane z komunikacją miejską w Krakowie

Moderator: Moderatorzy

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

#61 Post autor: Krakowiak2013 » 31 mar 2014, o 09:43

Kwesta w tramwaju dla potrzebujących

Od poniedziałku do środy (31 marca – 2 kwietnia) na trasie linii nr 8, z Borku Fałęckiego do Bronowic Małych, będzie kursował tramwaj specjalny. Będzie w nim prowadzona kwesta w ramach działalności Miejskiego Oddziału Rejonowego PCK w Krakowie. Cały dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na zakup paczek świątecznych dla podopiecznych PCK: rodzin wielodzietnych, matek samotnie wychowujących dzieci, ludzi chorych, samotnych i ubogich. Pieniądze do puszek będą zbierać członkowie Klubu „Honorowych Dawców Krwi” PCK przy MPK SA w Krakowie.
Tramwaj będzie kursował od 8.00 do 19. Przejazd tramwajem jest bezpłatny.
https://www.facebook.com/mpkkrakow/post ... eam_ref=10
Ostatnio zmieniony 31 mar 2014, o 11:39 przez Krakowiak2013, łącznie zmieniany 1 raz.

rodan
Dyrektor
Posty: 1257
Rejestracja: 15 maja 2011, o 15:35
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#62 Post autor: rodan » 31 mar 2014, o 11:45

Zastanawiam się jak duże muszą być wpływy z samej I obwodnicy (bardziej od przypadkowych ludzi) że nie opłaca się zmienić linii dla takiej kwesty. Bo z tą ilością zbiórek mieszkańcy chyba sobie już podarowali. Natomiast fajnie by było zobaczyć dla odmiany taki tramwaj np. na "2", babcie zamiast do kościoła mogłyby dać z emerytury na jakiś prawdziwy cel. :)
Zresztą mogłaby to być każda inna linia zahaczająca o I obwodnicę, chociażby "1", w końcu brygada kwestowa jest dodatkową.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2014, o 11:48 przez rodan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomta1
Dyrektor
Posty: 3747
Rejestracja: 14 lip 2013, o 19:48
Lokalizacja: Kraków

#63 Post autor: tomta1 » 31 mar 2014, o 17:10

rodan pisze:Natomiast fajnie by było zobaczyć dla odmiany taki tramwaj np. na "2", babcie zamiast do kościoła mogłyby dać z emerytury na jakiś prawdziwy cel.
Nie no, co Ty, przecież jakby zobaczyły coś innego niż N8S/EU8N na "2" to by miały pretensje "dlaczego są tutaj takie stare tramwaje" :lmao:
Tutaj znajdziesz różne mapy, schematy, obliczenia i wykazy, które dotychczas udostępniłem.

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor
Posty: 10944
Rejestracja: 15 gru 2011, o 18:08
Lokalizacja: Tereny Zapleszowskie

#64 Post autor: Cukier » 31 mar 2014, o 19:56

Mnie właśnie zastanawia dlaczego kwesta nie wyjeżdża jako wtyczka np. na "10" czy "52" - w końcu najdłuższe linie w mieście, więc najwięcej pasażerów się przewija po ich trasach. No ale "8" jest przecież święta i wiecznie jej pasażerów trzeba doić. Biedne MPK za czasów "8" na CK musiało puszczać kwesty na "24" na Kurdwanów :(

rafaello
Dyrektor
Posty: 7949
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 23:20
Lokalizacja: Bieżanów

#65 Post autor: rafaello » 31 mar 2014, o 20:51

Cukier pisze:Mnie właśnie zastanawia dlaczego kwesta nie wyjeżdża jako wtyczka np. na "10" czy "52" - w końcu najdłuższe linie w mieście, więc najwięcej pasażerów się przewija po ich trasach. No ale "8" jest przecież święta i wiecznie jej pasażerów trzeba doić. Biedne MPK za czasów "8" na CK musiało puszczać kwesty na "24" na Kurdwanów :(
Może dlatego, że to linia papieska - czyn Miłosierdzia Bożego (hojni pasażerowie). :hihi:

rafaello
Dyrektor
Posty: 7949
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 23:20
Lokalizacja: Bieżanów

Akcje w pojazdach MPK

#66 Post autor: rafaello » 15 maja 2014, o 18:09

Wrzucam tutaj.

Bądźmy razem bezpieczni:
Na terenie zajezdni tramwajowej została przedstawiona ta sama sytuacja, jednak z tą różnicą, że motorniczemu nie udało się zatrzymać rozpędzonego do ok. 20 km/h tramwaju i uniknąć zderzenia z rowerzystą. Symulacja zderzenia była połączona z akcją ratunkową, którą przeprowadził zespół ratowników Krakowskiego Pogotowania Ratunkowego.
Źródło: http://www.mpk.krakow.pl/pl/aktualnosci ... eczni.html

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Akcje w pojazdach MPK

#67 Post autor: Kaszmir » 14 lut 2017, o 12:52

Wyznaj miłość w autobusie MPK na Rynku Głównym
http://mpk.krakow.pl/pl/aktualnosci/new ... ownym.html
Jeżeli brakuje Wam pomysłu jak wyznać w Walentynki miłość drugiej osobie, to koniecznie wsiądźcie do elektrycznego autobusu krakowskiego MPK, który we wtorek 14 lutego od 12.00 do 15.00 będzie stał na Rynku Głównym (obok kościoła św. Wojciecha). W wyznaniu miłości pomogą aktorzy Teatru STU – Paulina Kondrak, Aleksander Talkowski i Joanna Pocica, którzy razem z zakochanymi będą czytać najbardziej romantyczne fragmenty dzieł Wiliama Szekspira. Zakochani, którzy w Walentynki wsiądą do autobusu MPK i wezmą udział we wspólnym czytaniu otrzymają pamiątkowe wydawnictwo Teatru STU. W części jubileuszowych folderów teatru zostały ukryte wejściówki na przedstawienia.

Wężyk
Specjalista
Posty: 268
Rejestracja: 10 paź 2013, o 15:15
Lokalizacja: Kraków

Akcje w pojazdach MPK

#68 Post autor: Wężyk » 14 lut 2017, o 21:11

Taaaa, a na 154 2 x Vero...

Awatar użytkownika
tomek_m
Dyrektor
Posty: 3327
Rejestracja: 7 mar 2014, o 12:22
Lokalizacja: Michałowice

Akcje w pojazdach MPK

#69 Post autor: tomek_m » 14 lut 2017, o 22:00

Mogli Vero tam wstawić na rynek zamiast tego elektryka. :yes:

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 3543
Rejestracja: 15 mar 2014, o 21:03
Lokalizacja: Kraków->Nowa Huta

Akcje w pojazdach MPK

#70 Post autor: Łukasz » 15 cze 2017, o 21:35

Kierowca MPK wywiesił w autobusie rasistowską flagę?
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,4442 ... rects=true

Co sądzicie o tym?

Awatar użytkownika
Mistrzejowiczanin
Dyrektor
Posty: 3920
Rejestracja: 24 lip 2014, o 22:35
Lokalizacja: Kraków - Mistrzejowice

Akcje w pojazdach MPK

#71 Post autor: Mistrzejowiczanin » 15 cze 2017, o 21:57

Łukasz pisze:Kierowca MPK wywiesił w autobusie rasistowską flagę?
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,4442 ... rects=true

Co sądzicie o tym?
Zupełnie nie rozumiem tego, czemu jest ona uznawana za symbol rasizmu. Na południu USA wciąż jest ta flaga stosowana jako nasza, konfederancka. Bo pomimo, że od wojny secesyjnej minęło już ponad 150 lat, to nastroje w Ameryce wciąż są podobne.

A kierowca to nie wiem, co chciał zamanifestować i szczerze mówiąc, gdybym to zobaczył to też by mnie zamurowało. Wszak Kraków to nie Richmond. :O
Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

volferssj
Kierownik
Posty: 778
Rejestracja: 9 gru 2014, o 23:02
Lokalizacja: Kraków

Akcje w pojazdach MPK

#72 Post autor: volferssj » 15 cze 2017, o 23:12

Mistrzejowiczanin pisze:A kierowca to nie wiem, co chciał zamanifestować i szczerze mówiąc, gdybym to zobaczył to też by mnie zamurowało. Wszak Kraków to nie Richmond. :O
Zupełnie mnie nie zdziwi jeśli jedyne co chciał "zamanifestować" to chęć jakiegoś odgrodzenia się od wzroku pasażerów/utrudnienia obserwacji jego pracy. Wielu kierowców tego nie lubi i zasłania szyby w kabinach tyle tylko, że tutaj kulawo wyszło z tą flagą.

suchy
Dyrektor
Posty: 2444
Rejestracja: 18 maja 2012, o 00:08
Lokalizacja: KRK

Akcje w pojazdach MPK

#73 Post autor: suchy » 15 cze 2017, o 23:44

volferssj pisze:Zupełnie mnie nie zdziwi jeśli jedyne co chciał "zamanifestować" to chęć jakiegoś odgrodzenia się od wzroku pasażerów/utrudnienia obserwacji jego pracy. Wielu kierowców tego nie lubi i zasłania szyby w kabinach tyle tylko, że tutaj kulawo wyszło z tą flagą.
Hmm, chcesz powiedzieć, że ten kierowca zupełnie przypadkowo posiadał w plecaku/torbie flagę Konferedacji i w dodatku był kompletnie nieświadomy, czyja to flaga/symbol? :puppyeyes:

Jak się czasem zauważy kierowcę czy motorniczego z zasłoniętą szybą, to najczęściej można zobaczyć wiszącą na szybie kurtkę, polar, czy jakiś ręcznik albo "zasłonkę" okienną - ale nie flagę (no chyba że flagę PL, bo akurat są jakieś mistrzostwa Europy czy świata w piłce, a prowadzący jest zapalonym kibicem naszej reprezentacji :D ). Dwa - z tego co się orientuję, to prowadzącym nie wolno się "zasłaniać" przed pasażerami.

Choć i tak dobrze, że nie ma u nas wiochy takiej jak w GOPie - tam to prowadzący potrafią mieć fantazję i np. pozaklejać sobie szyby gazetkami z Lidla czy Kauflanda - jedziesz na zakupy i możesz sobie od razu w tramwaju/autobusie przejrzeć promocje :xP Ciekawe tylko, czy regularnie wymieniają na aktualną :hihi:

aislinnek
Dyspozytor
Posty: 508
Rejestracja: 24 lis 2014, o 00:30

Akcje w pojazdach MPK

#74 Post autor: aislinnek » 15 cze 2017, o 23:55

suchy pisze:Hmm, chcesz powiedzieć, że ten kierowca zupełnie przypadkowo posiadał w plecaku/torbie flagę Konferedacji i w dodatku był kompletnie nieświadomy, czyja to flaga/symbol?
Nawet GW sugeruje, że używają jej obecnie m.in. motocykliści.

Myślę, że GW szuka sensacji i jak to gazeta o określonym zabarwieniu politycznym chce coś udowodnić. Jeżeli prowadzącym nie wolno się zasłaniać to oczywiście jakieś drobne sankcje. A jeżeli nie to obejdzie się.

krawiec
Kierownik
Posty: 999
Rejestracja: 2 lis 2009, o 16:24
Lokalizacja: Mistrzejowice

Akcje w pojazdach MPK

#75 Post autor: krawiec » 16 cze 2017, o 08:38

aislinnek pisze:
suchy pisze:Hmm, chcesz powiedzieć, że ten kierowca zupełnie przypadkowo posiadał w plecaku/torbie flagę Konferedacji i w dodatku był kompletnie nieświadomy, czyja to flaga/symbol?
Nawet GW sugeruje, że używają jej obecnie m.in. motocykliści.

Myślę, że GW szuka sensacji i jak to gazeta o określonym zabarwieniu politycznym chce coś udowodnić. Jeżeli prowadzącym nie wolno się zasłaniać to oczywiście jakieś drobne sankcje. A jeżeli nie to obejdzie się.
Krakowska GW już dawno zeszła na psy. Mało jest rzetelnych dziennikarzy. Jakość pozostałych przypomina teksty dzieci z gimnazjum, w stylu "szłam łąkom kwiaty pachły, siadłam se i napisałam se artykół" *pisownia celowa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „IV. Wokół KMK”