Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 9 gru 2019, o 03:52

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów
Ankieta wygasła 23 maja 2015, o 14:17
Bronisław Komorowski 29%  29%  [ 11 ]
Andrzej Duda 53%  53%  [ 20 ]
Nie pójdę wcale - ciężki wybór 18%  18%  [ 7 ]
Liczba głosów : 38
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 maja 2015, o 15:09 
Dyrektor

lucapacioli napisał(a):
A Ty może sobie przypomnij, który prezydent podpisał Traktat Lizboński. I może skończmy już powielać mit antyunijnego PiSu, bo to tylko ewidentna chęć przypodobania się pewnej grupie wyborców, a jak jest naprawdę, pokazują rzeczywiste działania.

Traktat Lizboński podpisał Ś.P prezydent Lech Kaczyński, ale przypomnę, że zwlekał z podpisywaniem się pod nim i zrobił to dopiero, kiedy większość państw to uczyniła.

Castaway napisał(a):
Komorowski ośmiesza Polskę na każdym kroku, jego ugrupowanie ją okrada i eksterminuje (tak należy nazwać wyjazd tylu milionów ludzi z Polski)

Wszyscy mówią, iż problem emigracji z Polski do Europy oraz USA jest powiązany z obecną ekipą rządząca. Czy ktoś zadał sobie pytanie, czy nie byłoby podobnie przy innych partiach, które byłyby przy władzy? Swego czasu oglądałem Szkło Kontaktowe gdzie osoba, która mieszka we Francji od 30 lat mówiła, że problem emigracji jest we wszystkich krajach i np. we Francji ludzie emigrują do USA po pracę, czy to wynika Państwa czy kogo w takim razie?

Cytuj:
Wyborcy Kukiza są kluczem i oni zagłosują na Dudę, do którego odczuwają niechęć, ponieważ Komorowskiego nienawidzą z całego serca.

Zobaczymy czy wyborcy Kukiza oddadzą głos na Dudę w II turze, bo wszystko może się zdarzyć. Ludzie nie mogą darować tego, że Komorowski podpisał ustawę emerytalną, ale nie wiem czy wiedzą dlaczego tak postąpił, a nie inaczej. Obecny Prezydent RP mówił to podczas piątkowej debaty w TVN24.

https://www.facebook.com/kmkwobiektywie/

PostNapisane: 12 maja 2015, o 15:34 
Dyspozytor

Krakowiak2013 napisał(a):
Traktat Lizboński podpisał Ś.P prezydent Lech Kaczyński, ale przypomnę, że zwlekał z podpisywaniem się pod nim i zrobił to dopiero, kiedy większość państw to uczyniła.

Czyli prezydent z rzekomo antyunijnego PiSu bał się wyłamać i nie podpisywać TL, ale wystąpić z UE już się nie będzie bał?

Co do wyborców Kukiza - moim zdaniem głosując na niego pokazali jak bardzo w d*** mają kandydatów POPiSu i w drugiej turze po prostu zostaną w domu.

PostNapisane: 12 maja 2015, o 15:37 
Dyrektor

Jak widać Prezydent szybko działa w sprawie JOW-ów do Sejmu.

Komorowski: Realna data referendum - początek września

PostNapisane: 12 maja 2015, o 15:39 
Administrator

I właśnie dlatego nie powinno się na niego głosować! Nagle zmienił zdanie tuż po I turze, mimo że do tej pory PO była przeciw JOWom?
Ludzie, oni robią szopkę wyborczą, populizm w najczystszej postaci, a Wy to łykacie? :eek: :eek:

PostNapisane: 12 maja 2015, o 15:39 
Moderator fb pkk

A dziwisz mu się? Chce się przypodobać wyborcom antysystemowym Kukiza i Korwina, dlatego mamy Komorowski Show w mediach. Wyborcy Kukiza jednak tego nie kupią raczej.

Tym czasem twarzą kampanii Bronka został Kwaśniewski. Oby nie skończyło się tak jak z LiD czy SLD.

PostNapisane: 12 maja 2015, o 15:42 
Administrator

lukaskrk napisał(a):
Wyborcy Kukiza jednak tego nie kupią raczej.

Kukiz już powiedział co o tym myśli
https://www.youtube.com/watch?v=BFLsjxZ1F18

BTW Duda podobnie (po I turze nagle stwierdził, że można rozważyć JOWy), no ale jednak bezczelność Komorowskiego bije wszystko na łeb.

PostNapisane: 12 maja 2015, o 15:45 
Dyrektor

lukaskrk napisał(a):
A dziwisz mu się? Chce się przypodobać wyborcom antysystemowym Kukiza i Korwina

Nie dziwię mu się, że stosuje tą metodę, bo walczy o reelekcję i nie chce przegrać w II turze. Generalnie to wszystko przypomina wielką mobilizację z jesieni 2014, kiedy to w Krakowie był wybór pomiędzy Majchrowskim a Lasotą. Więc nie zdziwi mnie jak dojdzie do takiej samej sytuacji teraz w II turze.

PostNapisane: 12 maja 2015, o 15:48 
Dyspozytor

Jak cała banda PO oraz TVN i TVP myśli że ponad 3 miliony innych ludzi głosowało za Kukizem tylko dla JOWów to szczere gratulacje.
Obrazek
I z takim hasłem wszyscy wyborcy Pana Pawła powinni myśleć o drugiej turze.

PostNapisane: 12 maja 2015, o 19:10 
Specjalista

Mseifer napisał(a):
PIS i p. Duda nagle zapłacą za Ciebie podatki? Nagle podniosą Ci pensję, zlikwidują śmieciówki?
Tak wszyscy chcieli zwiększenia kwoty wolnej od podatku. Szkoda że to prezent dla najbogatszych - będą się cieszyć...

Chciałem powtórzyć, że nie jestem PiSowcem ani zwolennikiem żadnej partii sejmowej i żadnego człowieka, który jest w polityce 26 lat lub jest związany z tymi ludźmi. System podatkowy jest patologiczny. I to nie mówię ja, przeciętny inżynier i znawca ekonomii, ale mówią szanowani ekonomiści z Centrum A. Smitha, którzy mówią to samo od 20lat! Ten system jest absurdalny i sumarycznie oddajemy państwu lwią część naszych zarobków. O tym mówił Korwin czy Braun. Dokładnie to samo mówi CAS - likwidacja PITu, podatku dochodowego, która logicznie da pęd gospodarce. Podatek musi być jeden, prosty, jasny do wyliczenia przez każdego. A nie ukryty na każdym kroku.. To jest złodziejstwo.

Wszyscy mówią, iż problem emigracji z Polski do Europy oraz USA jest powiązany z obecną ekipą rządząca.
To efekt wszystkich rządów 25lecia, stworzenia systemu biurokracji, sprzecznych przepisów, stawiania kłód pod nogi przedsiębiorczych ludzi, okładanie ich podatkami z każdej strony. To wpłynęło na ilość firm, które upadły albo po prostu nie miały warunków do powstania. Kolejna sprawa to wymienione wcześniej podatki, które wpływają na niskie płace. To jest efekt ucieczki Polaków z tego kraju.

Trzeba myśleć o tym co w październiku, trzeba jednoczyć ludzi dobrej woli, stworzyć obywatelski ruch antysystemowy. Trzeba obalić tego potwora biurokratycznego i dać ludziom normalnie zarabiać i działać.

Brawo dla @Kaszmira, za zauważenie tego, co każdy z nas powinien widzieć, nawet karmiący się papką z telewizji. ;)

PostNapisane: 12 maja 2015, o 20:26 
Dyrektor

Ja nie mam zamiaru toczyć tutaj dyskusji z forumowiczami. Każdy ma swój głos i własne sumienie. Dodam tylko jeden link dla osób niezdecydowanych i tych mających głosować na Dudę -wielkiego karierowicza który zaraz po wyborach (oczywiście jeśli wygra) odstawi taki wał swoim wyborcom, że pożałują swojego głosu. :lol-above:

Ale do rzeczy:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 92318.html

PostNapisane: 12 maja 2015, o 20:45 
Kierownik

To, że dany kandydat zostanie prezydentem wcale nie oznacza, że jego obietnice zostaną zrealizowane na 100%.

PostNapisane: 12 maja 2015, o 21:26 
Dyspozytor

rafaello napisał(a):
Ja nie mam zamiaru toczyć tutaj dyskusji z forumowiczami. Każdy ma swój głos i własne sumienie. Dodam tylko jeden link dla osób niezdecydowanych i tych mających głosować na Dudę -wielkiego karierowicza który zaraz po wyborach (oczywiście jeśli wygra) odstawi taki wał swoim wyborcom, że pożałują swojego głosu. :lol-above:

Ale do rzeczy:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 92318.html

Ja oddam głos na Dudę. Mimo tego, że nie liczę, że zrealizuje nawet 50% tych obietnic. Podejrzewam, że podobnie jak większość tych, którzy w pierwszej turze głosowali na kandydatów anty-systemowych. I to nie będzie głos za Dudą i polityką PiSu. To będzie głos przeciwko najgorszej władzy od lat.
A, że przyjdzie PiS? No przyjdzie. I co będzie gorszego? Dla obywatela nic. Owszem, PiS nie nadaje się do rządzenia służbami. Problem w tym, że PO nie nadaje się do rządzenia niczym. Popularne stało się porównywanie do wyboru między dżumą, a cholerą. Ja to porównuje do wyboru między dżumą, a grypą. To drugie przynajmniej nie jest śmiertelne. A nawet jeżeli Duda to coś gorszego niż grypa, to ciężko, aby było to coś równie złego jak dżuma. Można też zrobić drugie porównanie, masz zjeść danie z jednego z talerzy, wiesz, że na pierwszym jest g**no. Nie wiesz co jest na drugim. Zjesz gów*o czy zaryzkujesz wybór drugiego talerza?

Mam też pytanie do tych, którzy twierdzą, że Duda jest całkowicie niesamodzielny i steruje nim tylko Kaczyński. Czy są na to jakieś dowody? Czy Wasze przypuszczenia? Bo za tym, że Bronek jest całkowicie niesamodzielny świadczy brak żadnego weta prezydenckiego w ciągu 5 lat. A nie wierzę, że ktokolwiek zgadza się w 100% z linią partyjną. Szczególnie, jeżeli chodzi o 6 latki w szkołach, gdzie Bronek twierdzi, że jest za wolnym wyborem przez rodziców. Widać podobnie jak nie wie, że podpisuje budżet, nie wie, że podpisywał ustawę nakazującą 6 latkom pójście do szkół.

Liczę też, że Duda jak Krakus wywalczy coś kiedyś dla naszego miasta.

Szczerze, jestem w stanie zrozumieć głos za każdym kandydatem, skrajnie lewicowym, skrajnie prawicowym. Ale co oprócz wyimaginowanego strachu przed PiSem może skłonić do głosowania na Komorowskiego? Nie mam zielonego pojęcia i chętnie posłucham. Zaznaczam. Nie jestem wyborcą PiSu, ale tak jak w II turze w Krakowie oddałem głoś na Lasotę, bo rządy Majchrowskiego są beznadziejne tak w II turze w Polsce oddam głos na Dudę, bo rządy Komorowskiego są beznadziejne.

Co do zachowania Komorowskiego to zastanawia mnie jedna rzecz, kiedy Bronek jako nowy kandydat antysystemowy zorganizuje protest przed pałacem prezydenckim :wall:

PostNapisane: 12 maja 2015, o 21:47 
Administrator

Zgadzam się z Kaszmirem, aislinnek i też zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem ani PO, ani PiS-u, ani innej partii. W kontekście kandydatury Andrzeja Dudy to jest tak naprawdę najistotniejsze w mojej opinii i tym warto się kierować, gdyż wiadomo politycy zawsze dużo obiecują, a potem jest tak jak zwykle:
aislinnek napisał(a):
Liczę też, że Duda jak Krakus wywalczy coś kiedyś dla naszego miasta.
Wystarczy popatrzeć skąd pochodzi obecna władza i osoby znaczące w partii (Grzegorz Schetyna) i przyrównać do tego jak teraz rozwijają się tamte regiony (Pomorze, Dolny Śląsk) - w porównaniu do nich Kraków i Małopolska jest daleko w tyle i niestety nasi regionalni politycy PO są słabi, a wszelkie próby "przebitki" kończyły się fiaskiem, choć Jarosław Gowin tak naprawdę uprzedził ruch Donalda Tuska.

Ostatnio edytowano 12 maja 2015, o 21:51 przez Jopek36, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 12 maja 2015, o 21:49 
Specjalista

rafaello - to są i tak obietnice z nieba. Prezydent nie ma kompetencji do realizowania takich rzeczy. Chciałbym tutaj tylko uświadomić wszystkich, że każda opcja jest zła. Dzisiejszy dzień pokazuje zakłamanie obu Panów (kwestia podlizywania się ws. JOWów), a w przypadku Komorowskiego kwestia odpowiedzi dziecku na pytanie "jak żyć za 2tys zł i kupować mieszkanie" a on na to "zmienić pracę, wziąć kredyt", to masakra.. Obłuda na każdym kroku: https://www.youtube.com/watch?v=MuH2yhr8yTU

Rozwiązanie? Nie partie sejmowe! Trzeba skupić ludzi antysystemowych i na październik robić wielki ruch. Obalić partie sejmowe, to są ciagle te same osoby, robią nam teatr, a my tylko klaszczemy jednym, buczymy na drugich, a wszyscy cierpią...

PostNapisane: 13 maja 2015, o 08:56 
Dyrektor

edek3253 napisał(a):
Rozwiązanie? Nie partie sejmowe! Trzeba skupić ludzi antysystemowych i na październik robić wielki ruch. Obalić partie sejmowe, to są ciagle te same osoby, robią nam teatr, a my tylko klaszczemy jednym, buczymy na drugich, a wszyscy cierpią...

Powiem tak, gdyby ktoś inny był przywódcą antysystemowego ruchu byłbym za takim rozwiązaniem, a tak to jestem przeciw. Teraz to odbieram wrażenie, że panu Kukizowi odbija woda sodowa, najlepszy przykład chce poprowadzić debatę Duda-Komorowski i pytanie ma do tego upoważnienie, ma wykształcenie dziennikarskie? Wczoraj oglądałem Szkło Kontaktowe w TVN24 i dwóch widzów pytało co ludzie wiedzą o Kukizie, bo podczas kampanii nic o sobie dokładnie nie powiedział. Naprawdę takich osób chcecie w polityce, o których mało wiecie?

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1