Wybory prezydenckie 2015

Moderator: Moderatorzy

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów

Czas głosowania minął 23 maja 2015, o 15:17

Bronisław Komorowski
11
29%
Andrzej Duda
20
53%
Nie pójdę wcale - ciężki wybór
7
18%
 
Liczba głosów: 38

Mseifer
Administrator Techniczny
Posty: 9959
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 20:01
Lokalizacja: Kraków->Bieńczyce
Kontakt:

Sprawy polityczne w kraju

#16 Post autor: Mseifer » 12 maja 2015, o 14:14

Oni wszyscy powinni się schować bo nic dobrego nie ma z każdej parti...

Awatar użytkownika
lucapacioli
Dyspozytor
Posty: 649
Rejestracja: 26 gru 2009, o 21:42
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków, os.Widok

Sprawy polityczne w kraju

#17 Post autor: lucapacioli » 12 maja 2015, o 14:16

Mseifer pisze:Tak wszyscy chcieli zwiększenia kwoty wolnej od podatku. Szkoda że to prezent dla najbogatszych - będą się cieszyć...
Tymczasem w artykule, który zalinkowałeś:
Kwota wolna trafia do wszystkich, czyli także najbogatszych,
Czyli prezent dla wszystkich, również dla najbogatszych. "Trochę" co innego niż napisałeś.
lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupiego, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Sprawy polityczne w kraju

#18 Post autor: Kaszmir » 12 maja 2015, o 14:22

Mseifer pisze:Tak dobrze mówisz - wszyscy to złodzieje. PIS i p. Duda nagle zapłacą za Ciebie podatki? Nagle podniosą Ci pensję, zlikwidują śmieciówki?
Zwolennikiem PiS nie jestem. Jednak co do wyższych podatków - przecież to PO uchwaliło w przeciągu ostatnich lat bodajże kilkanaście (więcej?) ustaw podwyższających podatki. Podziękuj im.

Mało? Przypomnę Ci jeszcze, że ukradli Twoje emerytury skokiem na OFE. Zresztą nie ma o czym już rozmawiać, bo emerytur nie będzie - są opracowania w internecie wyliczające, jak niskie wypłaty czekają obecnych młodych za kilkadziesiąt lat.
maria pisze:Za to Komorowski straszny zwolennik, od niedzieli konkretnie :lol-above: jego nowe hasło "JOW-y - zawsze byłęm za!", myślałam, że padnę jak to usłyszałam :rotfl:
Z tego co mówił Kukiz, PO było do tej pory mocno przeciw JOWom i generalnie odrzucało wszelkie petycje wysłane przez niego do prezydenta.
Jednak nie oszukujmy się, Duda też przed I turą był przeciw JOWom.

Co do kwoty wolnej od podatku - też jest mnóstwo opracowań, generalnie Polska wypada blado na tle Europy.

Mseifer
Administrator Techniczny
Posty: 9959
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 20:01
Lokalizacja: Kraków->Bieńczyce
Kontakt:

Sprawy polityczne w kraju

#19 Post autor: Mseifer » 12 maja 2015, o 14:28

lucapacioli pisze:
Mseifer pisze:Tak wszyscy chcieli zwiększenia kwoty wolnej od podatku. Szkoda że to prezent dla najbogatszych - będą się cieszyć...
Tymczasem w artykule, który zalinkowałeś:
Kwota wolna trafia do wszystkich, czyli także najbogatszych,
Czyli prezent dla wszystkich, również dla najbogatszych. "Trochę" co innego niż napisałeś.
Chodziło mi o to że najbiedniejsi zyskają ale również najbogatsi którym to jeszcze więcej kasy przybędzie.
Kaszmir pisze:Zwolennikiem PiS nie jestem. Jednak co do wyższych podatków - przecież to PO uchwaliło w przeciągu ostatnich lat bodajże kilkanaście (więcej?) ustaw podwyższających podatki. Podziękuj im.

Mało? Przypomnę Ci jeszcze, że ukradli Twoje emerytury skokiem na OFE. Zresztą nie ma o czym już rozmawiać, bo emerytur nie będzie - są opracowania w internecie wyliczające, jak niskie wypłaty czekają obecnych młodych za kilkadziesiąt lat.
Myślisz że PiS nam w tym wszystkim pomoże. Byli wcześniej i co? Tak super było?

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Sprawy polityczne w kraju

#20 Post autor: Krakowiak2013 » 12 maja 2015, o 14:34

Mseifer pisze:Myślisz że PIS nam w tym wszystkim pomoże. Byli wcześniej i co? Tak super było?
Właśnie niektórym wydaje się, że ponownie dojście PiS-u do władzy poprawi sytuację w państwie. Niestety zależy im na jednym rozliczeniu ekipy PO-PSL za osiem lat rządów i dokończenie tego czego nie zrobili, kiedy byli przy władzy. Przypomnę o tym co pisałem swego czasu na forum, że w 2011 kiedy były wybory parlamentarne to Urzędy Skarbowe były w wielkiej obawie z tym, że PiS może ponownie dojść do władzy. Nie zdziwi mnie jeśli 24 V będzie mobilizacja przeciw PiS-owi i będzie podobnie jak w Krakowie to miało miejsce w II turze wyborów samorządowych na jesieni 2014.

Prośba do Administracji albo Moderatorów o stworzenie wątku Poświęconemu Drugiej Turze Wyborów. Jeśli można stworzyć również sondaż na kogo forumowicze oddadzą głos 24 maja.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2015, o 14:44 przez Krakowiak2013, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Sprawy polityczne w kraju

#21 Post autor: Kaszmir » 12 maja 2015, o 14:34

Mseifer pisze:Myślisz że PiS nam w tym wszystkim pomoże. Byli wcześniej i co? Tak super było?
Zaznaczam, nie bronię PiS i ostatnie co chcę, to żeby mnie przyklejano do tej opcji politycznej.

Natomiast nie pamiętam, by PiS zrobił jakiś podobny skok na nasze emerytury. Może mnie jednak pamięć zawodzić, jeśli tak było, podeślijcie proszę opracowania.
Tak samo nie kojarzę, by podwyższali aż tak podatki jak PO. Z tego co pamiętam podwyższyli jakieś (albo przynajmniej chcieli podwyższyć), jednak nie w takiej ilości jak PO.

Tyle. Znów, nie bronię żadnej opcji politycznej jednak chciałbym, byśmy wszyscy podejmowali świadomą decyzję na kogo głosujemy i co ta osoba zrobiła do tej pory.

CzynDobro4Fun
Dyrektor
Posty: 1098
Rejestracja: 1 cze 2013, o 23:00

Sprawy polityczne w kraju

#22 Post autor: CzynDobro4Fun » 12 maja 2015, o 14:42

edek3253 pisze:Komorowski i PO chcą wysyłać wojsko polskie na Ukrainę.
No jak Duda zostanie prezydentem i związkowcy dojdą do głosu to nie będzie co wysyłać, bo wszystkie obecne przetargi (Patriot/Caracal) zostaną uwalone.
Oczywiście, podobnie jak Kaszmir, nie bronię żadnej opcji politycznej.

Lw25
Moderator
Posty: 3010
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:52
Lokalizacja: Krowodrza Górka/日進市

Sprawy polityczne w kraju

#23 Post autor: Lw25 » 12 maja 2015, o 14:45

Problem z jowami jest taki, że prowadzą do systemu dwupartyjnego... można to zaobserwować w senacie, gdzie jowy wprowadziła... PO... :lmao:
W drugiej turze zagłosuję na obecnego, ale dlatego, że a) Duda opowiadał się za zakazem invitro, b) żeby nie doszło do anulowania przetargu na śmigłowce i napisania nowego, pod dyktando nie MONu, a szukającej jelenia Augusty, traktującego nas jak kraj trzeciego świata Sikorskiego i związków.
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

marcin1410
Dyspozytor
Posty: 675
Rejestracja: 16 cze 2012, o 12:56
Lokalizacja: Z-cie/Kraków

Sprawy polityczne w kraju

#24 Post autor: marcin1410 » 12 maja 2015, o 14:51

Trochę może sprostuję, bo zdaję sobie sprawę z tego, że wiedza o systemie wyborczym jest dość ogólnikowa.

Obecny system wyborów proporcjonalnych (sejm) wygląda z grubsza tak: Głosuje się na listę, z listy wchodzą kolejno kandydaci z największą liczbą głosów. Czyli teoretycznie osoba z 10 miejsca może wejść, a z 1 nie. Dlaczego jest inaczej? Bo ludzie często stawiają krzyżyk przy jedynce, a ponadto na pierwszych miejscach są z reguły najbardziej znane nazwiska.

JOW-y mamy obecnie w wyborach do senatu. I zobaczcie, jak to wygląda: PO ma 63% miejsc, PiS 31 %, a reszta to PSL i niezrzeszeni. Nie wmówicie mi, że taki podział mandatów odzwierciedla preferencje społeczeństwa.
Dalej - niedawne wybory w Wielkiej Brytanii. Partia Farage-a (UNIP) otrzymała ponad 3 mln głosów. Ma 1 mandat, a SNP (Szkocka Partia Narodowa) 57, mimo że uzyskała dwa razy mniej głosów.
Może i jestem czarnowidzem, ale po wprowadzeniu JOW-ów widzę dwie drogi:
1. PO/PIS zgarnia większość i sobie robi co chce.
2. Mamy całą masę bezpartyjnych kandydatów, z których każdy będzie ciągnął w swoją stronę, przez co praktycznie niemożliwe będzie utrzymanie stałej większości.

Wielu z was porównuje rządy PO i PIS-u. Pod względem ekonomicznym jest to porównanie kompletnie bez sensu. PIS rządził w latach gospodarczego prosperity, więc siłą rzeczy nie musiał podnosić podatków. Z kolei przez znaczną część rządów PO trwał kryzys gospodarczy, co musiało doprowadzić do zwiększenia deficytu (jak Francja) lub cięcia wydatków(Niemcy).
Obecny prezydent przedstawił kilka ciekawych projektów, choćby ustawa krajobrazowa, czy planowane zmiany w ordynacji (choć to pewnie parlament utrąci). Kandydatowi Dudzie (i jego otoczeniu) mam za złe przede wszystkim stosunek do pewnej instytucji finansowej... Bo nie oszukujmy się, in vitro to temat typowo wyborczy, który po wyborach nie zostanie przez żadną ze stron w jakikolwiek sposób ruszony.

Awatar użytkownika
lucapacioli
Dyspozytor
Posty: 649
Rejestracja: 26 gru 2009, o 21:42
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków, os.Widok

Sprawy polityczne w kraju

#25 Post autor: lucapacioli » 12 maja 2015, o 14:56

Mseifer pisze:Chodziło mi o to że najbiedniejsi zyskają ale również najbogatsi którym to jeszcze więcej kasy przybędzie.
Czyli pomysł, dzięki któremu w kieszeni najuboższych zostanie 100 zł więcej (kwota z sufitu) nie jest dobry, bo 100 zł "zaoszczędzi" też np.Kulczyk?
lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupiego, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości

Mseifer
Administrator Techniczny
Posty: 9959
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 20:01
Lokalizacja: Kraków->Bieńczyce
Kontakt:

Wybory prezydenckie 2015

#26 Post autor: Mseifer » 12 maja 2015, o 15:16

lucapacioli pisze:
Mseifer pisze:Chodziło mi o to że najbiedniejsi zyskają ale również najbogatsi którym to jeszcze więcej kasy przybędzie.
Czyli pomysł, dzięki któremu w kieszeni najuboższych zostanie 100 zł więcej (kwota z sufitu) nie jest dobry, bo 100 zł "zaoszczędzi" też np.Kulczyk?
Powinno być bardziej sprawiedliwie - im więcej zarabiam tym więcej płacę. Teraz najbiedniejsi ledwo wiążą koniec z końcem albo wcale :/

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Wybory prezydenckie 2015

#27 Post autor: Kaszmir » 12 maja 2015, o 15:27

marcin1410 pisze:Wielu z was porównuje rządy PO i PIS-u. Pod względem ekonomicznym jest to porównanie kompletnie bez sensu. PIS rządził w latach gospodarczego prosperity, więc siłą rzeczy nie musiał podnosić podatków. Z kolei przez znaczną część rządów PO trwał kryzys gospodarczy, co musiało doprowadzić do zwiększenia deficytu (jak Francja) lub cięcia wydatków(Niemcy).
Obecny prezydent przedstawił kilka ciekawych projektów, choćby ustawa krajobrazowa, czy planowane zmiany w ordynacji (choć to pewnie parlament utrąci). Kandydatowi Dudzie (i jego otoczeniu) mam za złe przede wszystkim stosunek do pewnej instytucji finansowej... Bo nie oszukujmy się, in vitro to temat typowo wyborczy, który po wyborach nie zostanie przez żadną ze stron w jakikolwiek sposób ruszony.
Czy droga najmniejszego oporu to najlepsza droga? Podnieść podatki każdy potrafi. Problemy budżetowe można wg mnie próbować rozwiązać na wiele sposobów, choćby tnąc biurokrację czy ułatwiając działanie przedsiębiorcom. Żadnego z tych PO w moim odczuciu nie podjęła, a nierzadko nawet utrudniała (choćby większymi podatkami).

Pytanie też, czy gdy nadejdą lepsze czasy, cofną te podatki? Jakoś w to mocno wątpię, choć mogę się mylić.
Mseifer pisze:Powinno być bardziej sprawiedliwie - im więcej zarabiam tym więcej płacę. Teraz najbiedniejsi ledwo wiążą koniec z końcem albo wcale :/
Dyskusja czy bogaci powinni płacić większe/mniejsze podatki to zupełnie osobny (i bardzo obszerny) wątek. Tutaj natomiast przynajmniej wszyscy - czyli Ty też - mieli płacić mniejsze podatki. PO jednak to zablokowała, dlatego masz mniej pieniążków w portfelu.

BTW właśnie wyszedł spot-odpowiedź Kukiza na deklaracje Komorowskiego:
https://www.youtube.com/watch?v=BFLsjxZ1F18

Awatar użytkownika
maria
Dyrektor
Posty: 1014
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 08:45
Lokalizacja: Kraków NH

Wybory prezydenckie 2015

#28 Post autor: maria » 12 maja 2015, o 15:35

Lw25 pisze:Problem z jowami jest taki, że prowadzą do systemu dwupartyjnego... można to zaobserwować w senacie, gdzie jowy wprowadziła... PO...
Z senatem jest taka sprawa, że mało kto wie po co on w ogóle jest. Byłam w komisji wyborczej przy wyborach do sejmu w 2007 r., i pamiętam, że mnóstwo ludzi w ogóle nie chciało brać kart z kandydatami do senatu, trzeba je było na siłę wpychać przy kartach do sejmu wyborcy dopytywali się dokładnie jak je wypełniać, a te z senatem olewali, najwięcej było też w nich nieważnych głosów. Podejrzewam, że od tego czasu niewiele się zmieniło.

Mseifer pisze:
lucapacioli pisze:
Mseifer pisze:Chodziło mi o to że najbiedniejsi zyskają ale również najbogatsi którym to jeszcze więcej kasy przybędzie.
Czyli pomysł, dzięki któremu w kieszeni najuboższych zostanie 100 zł więcej (kwota z sufitu) nie jest dobry, bo 100 zł "zaoszczędzi" też np.Kulczyk?
Powinno być bardziej sprawiedliwie - im więcej zarabiam tym więcej płacę. Teraz najbiedniejsi ledwo wiążą koniec z końcem albo wcale :/
Ale tak jest przecież! Podatek odliczany jest procentowo od dochodu! W dodatku przy wyższych dochodach jest wyższa stawka.
Natomiast tak niska kwota wolna od podatku właśnie najbardziej uderza w biednych - mimo, że zarabiasz pieniądze poniżej skrajnego ubóstwa to i tak Ci dowalimy podatek!
Rozwinięte miasto to nie takie, w którym biedni jeżdżą samochodami. W rozwiniętym mieście bogaci podróżują komunikacją publiczną - Enrique Penalosa.

Awatar użytkownika
lucapacioli
Dyspozytor
Posty: 649
Rejestracja: 26 gru 2009, o 21:42
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków, os.Widok

Wybory prezydenckie 2015

#29 Post autor: lucapacioli » 12 maja 2015, o 16:03

Krakowiak2013 pisze:Przypomnę wam jakie podejście PiS ma do Europy i wszystkich tych spraw. W tej kwestii są całkowicie przeciw i naprawdę chcecie tego, aby Polska wyszła z UE?
A Ty może sobie przypomnij, który prezydent podpisał Traktat Lizboński. I może skończmy już powielać mit antyunijnego PiSu, bo to tylko ewidentna chęć przypodobania się pewnej grupie wyborców, a jak jest naprawdę, pokazują rzeczywiste działania.
lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupiego, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości

Castaway
Dyspozytor
Posty: 689
Rejestracja: 27 mar 2012, o 13:11
Lokalizacja: Małopolska

Wybory prezydenckie 2015

#30 Post autor: Castaway » 12 maja 2015, o 16:06

Wyborcy PO i Komorowskiego to:
a) beneficjenci obecnego systemu czyt. np. urzędnicy i związkowcy wysokiego szczebla oraz tzw. "salon"
b) zwykli idioci omamieni przez wymienionych w pkcie a)

Jestem daleki od popierania Dudy, ale to, co PO robi w Polsce od 8 lat woła o pomstę do nieba. Tyle afer, skandali, złodziejstwa i jawnego kpienia z obywateli nie było nawet za SLD. A niektórzy udają, że to deszcz pada, a nie ekipa PO pluje im centralnie w twarz i jeszcze za to dziękują.
Komorowski ośmiesza Polskę na każdym kroku, jego ugrupowanie ją okrada i eksterminuje (tak należy nazwać wyjazd tylu milionów ludzi z Polski).
Wyborcy Kukiza są kluczem i oni zagłosują na Dudę, do którego odczuwają niechęć, ponieważ Komorowskiego nienawidzą z całego serca.
Oficjalna liczba mieszkańców Krakowa: 766 tys.
Realna liczba mieszkańców Krakowa: 766 tys. zameldowanych + 200 tys. studentów + 200 tys. byłych studentów i słoików + min. 300 tys. gości ze Wschodu + dziesiątki tysięcy turystów = minimum 1,5 mln.

Zablokowany

Wróć do „II. W kraju”