Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 10 gru 2019, o 08:18

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów
Ankieta wygasła 23 maja 2015, o 14:17
Bronisław Komorowski 29%  29%  [ 11 ]
Andrzej Duda 53%  53%  [ 20 ]
Nie pójdę wcale - ciężki wybór 18%  18%  [ 7 ]
Liczba głosów : 38
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 maja 2015, o 20:04 
Dyrektor

Wyniki sondażowe I tury wyborów prezydenckich

Wybory prezydenckie 2015: Znamy wyniki sondażu exit poll

https://www.facebook.com/kmkwobiektywie/

Ostatnio edytowano 10 maja 2015, o 21:11 przez Krakowiak2013, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 10 maja 2015, o 21:01 
Specjalista

To nie są wyniki, tylko ciągle sondaże!

PostNapisane: 12 maja 2015, o 09:35 
Pasażer

No to już oficjalne wyniki :>. Całkiem możliwe, że podobnie będzie w 2 turze. Chcielibyście prezydenta z Krakowa, czy nie robi Wam to różnicy :> ?

PostNapisane: 12 maja 2015, o 10:03 
Specjalista

Wybór między dżumą a cholerą. Nagła zmiana stosunku do Kukiza i JOWow pokazuje zakłamanie tych Panów. Ostatecznie niech sobie Duda będzie Prezydentem, przynajmniej wstydu nie będzie. A na jesień liczę na koalicję ugrupowań antysystemowych, bo to co się dzieje, to jest nie do pojęcia.

PostNapisane: 12 maja 2015, o 10:09 
Dyrektor

edek3253 napisał(a):
Ostatecznie niech sobie Duda będzie Prezydentem, przynajmniej wstydu nie będzie. A na jesień liczę na koalicję ugrupowań antysystemowych, bo to co się dzieje, to jest nie do pojęcia.

Wybór Dudy na Prezydenta to największe zło jakie może spotkać Polskę. Ten wybór oznacza na to, że dajecie przyzwolenie na to, aby wszystkie decyzje Dudy podejmował Kaczyński, a nie sam Duda. Przypomnę wam jakie podejście PiS ma do Europy i wszystkich tych spraw. W tej kwestii są całkowicie przeciw i naprawdę chcecie tego, aby Polska wyszła z UE? Dodam od siebie, że rządy Dudy-PiS-u spowodują pogorszenie bardziej stosunków m.in z Rosją. Mam nadzieję, że polski naród jest odpowiedzialny i zagłosuje rozsądnie w wyborach, aby potem problemów nie było. W kwestii wyborów jesiennych zobaczymy co się wydarzy w ciągu kilku miesięcy na scenie politycznej, bo od tego zależeć będzie wynik tak naprawdę.

PostNapisane: 12 maja 2015, o 11:17 
Dyrektor

Krakowiak, proszę Cię... Ja rozumiem, że forum, że wolność słowa, że każdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów... ale kolejnej burzy w szklance wody na 6 stron znosić nie zamierzam :evil:

Trzymajmy się może tego, że poglądy i przekonania są jak d*pa - każdy swoje ma, co nie znaczy, że każdy się musi z nimi publicznie obnosić. Będzie druga tura, każdy zagłosuje jak uważa. Większość zdecyduje - w końcu nie ma pełniejszej formy demokracji niż wybory / referenda.

PostNapisane: 12 maja 2015, o 11:54 
Administrator Techniczny

Cukier mam podobne zdanie do krakowiaka. Jeśli wybierzemy Dudę to w Polsce będzie tylko temat Smoleńska, Kościoła, Rydzyka. Wszędzie powstaną krzyże, pomniki i bóg wie co jeszcze. Sterować nim będą Kaczyński, Macierewicz i spółka.

A dla przykładu dam do poczytania to: http://wyborcza.pl/1,75478,17895712,Wie ... l#BoxGWImg

PostNapisane: 12 maja 2015, o 12:21 
Dyrektor

Mseifer napisał(a):
Cukier mam podobne zdanie do krakowiaka. Jeśli wybierzemy Dudę to w Polsce będzie tylko temat Smoleńska, Kościoła, Rydzyka. Wszędzie powstaną krzyże, pomniki i bóg wie co jeszcze.

I niestety tańczenie w rytm całych klanów związków zawodowych, których pazerność woła o pomstę do nieba. Nie jestem wcale miłośnikiem PO, ale pod wieloma względami wypada ona na plus jako mniejsze zło w stosunku do swojego największego rywala.

PostNapisane: 12 maja 2015, o 12:33 
Dyrektor

rogow153 napisał(a):
I niestety tańczenie w rytm całych klanów związków zawodowych, których pazerność woła o pomstę do nieba.

Najbardziej denerwujące w kwestii związków zawodowych jest to, że Szef Solidarności Piotr Duda zapowiedział pod koniec kwietnia, że nie poprze nikogo z partii politycznych. Nie minął nawet tydzień i co zrobił? Poparł oficjalnie Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich.

Ostatnio edytowano 12 maja 2015, o 12:33 przez Krakowiak2013, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 12 maja 2015, o 12:33 
Moderator

A mnie ciekawi, ilu wyborców Kukiza (albo czy sam Kukiz), wie, że jowy to rozbijanie betonu poprzez polewanie go betonem... :clap: :lol-above: :rotfl:

PostNapisane: 12 maja 2015, o 12:45 
Specjalista

Krakowiak - Komorowski i PO chcą wysyłać wojsko polskie na Ukrainę. Chyba nie trudno się domyślić jaka będzie reakcja Rosji...

Mseifer - nie czytaj Wyborczej. Nie jestem PiSowcem, ale i tak chciałem podkreslić, że prezydent ma ograniczone kompetencje. Wy patrzycie tylko na jakieś szczegoliki, które nas kłócą. A prawda jest taka, że wszyscy ludzie sejmowi i ich wychowankowie prowadzą politykę sprzeczną z logiką i wolą ludzi. Działania Komorowskiego są namacalnie widoczne w ustawach, w stosunkach telewizji wobec jego osoby, a teraz w jego widocznym zakłamaniu wobec idei JOWow i osoby pana Kukiza. Nie popieram żadnego kandydata. Jest to wybór między złodziejami i kłamcami, czyli żaden wybór. Trzeba zmienić system od korzenia, a nie szminkować. Trzeba zjednoczenia środowisk antysystemowych i realnych zmian - systemu podatkowego, likwidacji biurokacji. A nie pitolenia o sprawach swiatopogladowych, podczas gdy połowę mojej pensji zabiera mi państwo, podczas gdy skarbówka zniszczyla moje życie, podczas gdy sedziowie pracujacy na rzecz PRL dobrze się mają i niszczą moją rodzinę.

PostNapisane: 12 maja 2015, o 12:55 
Dyrektor

Lw25 napisał(a):
A mnie ciekawi, ilu wyborców Kukiza (albo czy sam Kukiz), wie, że jowy to rozbijanie betonu poprzez polewanie go betonem... :clap: :lol-above: :rotfl:

Z JOW-ami sprawa ma się tak:
Oddając obecnie głos na jakiegoś kandydata, zwłaszcza nie będącego na pierwszych miejscach na liście tak naprawdę popierasz partię, ale nie przekłada się to bezpośrednio na konkretne osoby w sejmie. Dlatego posłowie wolą, za przeproszeniem, włazić w du*ę władzom partii aby te umieściły je na wysokich miejscach (najlepiej "jedynkach") na liście, natomiast wyborcę mają w poważaniu. Przy JOW-ach głosujesz na konkretnego kandydata. Dlatego musi on starać się uzyskać Twoje poparcie, a potem je utrzymać bo od tego zależy jego ponowna kadencja. Jeżeli obieca ci gruszek, a potem ich nie spełni, to więcej na niego nie zagłosujesz. Obecnie jak partia ustawi go na pierwszym miejscu to i tak wejdzie, mimo, że chciałeś głosować na innego kandydata.

Nie mówię, że JOW-y są absolutnie idealne i lekiem na całe zło, mają mnóstwo wad na czele z tą, że ciężko wybić się niezależnym kandydatom. Jednak mimo najczęściej dwóch partii przynajmniej zmieniają się posłowie. U nas jest wiele partii, zmieniają się co chwilę, powstają nowe, a gęby o 25 lat w większości te same.

PostNapisane: 12 maja 2015, o 13:03 
Administrator Techniczny

edek3253 napisał(a):
Krakowiak - Komorowski i PO chcą wysyłać wojsko polskie na Ukrainę. Chyba nie trudno się domyślić jaka będzie reakcja Rosji...

Powiedzieli że wyślą? Nie kojarzę jakoś. A Polska wleci do Rosji o katastrofę smoleńską.

edek3253 napisał(a):
Mseifer - nie czytaj Wyborczej. Nie jestem PiSowcem, ale i tak chciałem podkreslić, że prezydent ma ograniczone kompetencje. Wy patrzycie tylko na jakieś szczegoliki, które nas kłócą. A prawda jest taka, że wszyscy ludzie sejmowi i ich wychowankowie prowadzą politykę sprzeczną z logiką i wolą ludzi. Działania Komorowskiego są namacalnie widoczne w ustawach, w stosunkach telewizji wobec jego osoby, a teraz w jego widocznym zakłamaniu wobec idei JOWow i osoby pana Kukiza. Nie popieram żadnego kandydata. Jest to wybór między złodziejami i kłamcami, czyli żaden wybór. Trzeba zmienić system od korzenia, a nie szminkować. Trzeba zjednoczenia środowisk antysystemowych i realnych zmian - systemu podatkowego, likwidacji biurokacji. A nie pitolenia o sprawach swiatopogladowych, podczas gdy połowę mojej pensji zabiera mi państwo, podczas gdy skarbówka zniszczyla moje życie, podczas gdy sedziowie pracujacy na rzecz PRL dobrze się mają i niszczą moją rodzinę.

Tak dobrze mówisz - wszyscy to złodzieje. PIS i p. Duda nagle zapłacą za Ciebie podatki? Nagle podniosą Ci pensję, zlikwidują śmieciówki?
Tak wszyscy chcieli zwiększenia kwoty wolnej od podatku. Szkoda że to prezent dla najbogatszych - będą się cieszyć...
http://www.bankier.pl/wiadomosc/MF-Podn ... 38635.html

maria napisał(a):
Z JOW-ami sprawa ma się tak:
Oddając obecnie głos na jakiegoś kandydata, zwłaszcza nie będącego na pierwszych miejscach na liście tak naprawdę popierasz partię, ale nie przekłada się to bezpośrednio na konkretne osoby w sejmie. Dlatego posłowie wolą, za przeproszeniem, włazić w du*ę władzom partii aby te umieściły je na wysokich miejscach (najlepiej "jedynkach") na liście, natomiast wyborcę mają w poważaniu. Przy JOW-ach głosujesz na konkretnego kandydata. Dlatego musi on starać się uzyskać Twoje poparcie, a potem je utrzymać bo od tego zależy jego ponowna kadencja. Jeżeli obieca ci gruszek, a potem ich nie spełni, to więcej na niego nie zagłosujesz. Obecnie jak partia ustawi go na pierwszym miejscu to i tak wejdzie, mimo, że chciałeś głosować na innego kandydata.

Nie mówię, że JOW-y są absolutnie idealne i lekiem na całe zło, mają mnóstwo wad na czele z tą, że ciężko wybić się niezależnym kandydatom. Jednak mimo najczęściej dwóch partii przynajmniej zmieniają się posłowie. U nas jest wiele partii, zmieniają się co chwilę, powstają nowe, a gęby o 25 lat w większości te same.

Tylko że przeciwko JOWOM jest PIS razem z p. Dudą - o czym my w ogóle rozmawiamy...

PostNapisane: 12 maja 2015, o 13:05 
Dyrektor

Ja oddam nieważny głos. Precz z komuną!

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 12 maja 2015, o 13:10 
Dyrektor

Mseifer napisał(a):

Tylko że przeciwko JOWOM jest PIS razem z p. Dudą - o czym my w ogóle rozmawiamy...

Za to Komorowski straszny zwolennik, od niedzieli konkretnie :lol-above: jego nowe hasło "JOW-y - zawsze byłęm za!", myślałam, że padnę jak to usłyszałam :rotfl:

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1