Wieści z PH

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Mseifer
Administrator Techniczny
Kontakt:

#91 Post autor: Mseifer » 3 mar 2013, o 21:30

Rammstein92 pisze:Jaki jest sens przenoszenia autobusów na zajezdnię tramwajową z Bieńczyc do Huty i co do tego ma niby likwidacja zajezdni w Płaszowie?
To by miała że trzeba gdzieś upchać pojazdy z Płaszowa...
Ostatnio zmieniony 3 mar 2013, o 21:30 przez Mseifer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor

#92 Post autor: Cukier » 3 mar 2013, o 23:10

Mseifer pisze:To by miała że trzeba gdzieś upchać pojazdy z Płaszowa...
Rozumiem że Solarisy do Bieńczyc / na Ujastek, a MANy, Omnie i Castry na Wolę? No bo jakby nie patrzeć okres eksploatacji CLLek i ALB już mocno chyli się ku końcowi (niestety)..

Creative
Dyspozytor

#93 Post autor: Creative » 3 mar 2013, o 23:15

Zarówno w Bieńczycach jak i na Woli nie ma za bardzo miejsca na więcej autobusów.

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Kontakt:

#94 Post autor: Coffee » 3 mar 2013, o 23:22

Ej, hola, hola! Już chcecie ją likwidować? Jeszcze nie wiadomo kto wygra przetarg (i czy w ogóle będzie), a Wy chcecie już przenosić?
Cukier pisze:Rozumiem że Solarisy do Bieńczyc / na Ujastek, a MANy, Omnie i Castry na Wolę? No bo jakby nie patrzeć okres eksploatacji CLLek i ALB już mocno chyli się ku końcowi (niestety)..
A jak już, to na pewno podział będzie z goła inny: Do Huty może trafić mała część pojazdów ze względu na brak miejsca. Zapewne będą to Castrosuy, OmniCity i Urbino 18 z Płaszowa.
MAN-y do kasacji pewnie zostaną przeniesione na Wolę Duchacką, wraz ze wszystkimi Urbino 12 z Płaszowa, które zastąpią wszystkie M121MB.
Ostatnio zmieniony 3 mar 2013, o 23:26 przez Coffee, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Ich will dass ihr mir vertraut
Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

Pigeon
Specjalista

#95 Post autor: Pigeon » 4 mar 2013, o 09:57

Gdzieś przeczytałem, że miano "dorobić" plac postojowy przy zajezdni tramwajowej Nowa Huta. :]
>>>KRAKÓW, MIASTEM ŻEBRZĄCYM NA METRO! :P<<<

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Kontakt:

#96 Post autor: Coffee » 4 mar 2013, o 10:46

Plac + hala miała być na 60 pojazdów, w sam raz pod Castro, OmniCity i U18.
Obrazek
Obrazek

Pigeon
Specjalista

#97 Post autor: Pigeon » 4 mar 2013, o 11:03

Wygląda to tak jakby MPK było pewne, że nie wygra tego przetargu. Nie zdziwiłbym się, zapewne ani radni, ani prywaciarze nie zniosą tak mocnej pozycji MPK i zrobią wszystko, żeby im te linie zabrać.

Żal tylko kierowców, bo akurat dla wielu radość z kasacji Jelczy będzie nieopisana. ;D
Ostatnio zmieniony 4 mar 2013, o 11:14 przez Pigeon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor

#98 Post autor: Cukier » 4 mar 2013, o 17:21

Pigeon pisze:Gdzieś przeczytałem, że miano "dorobić" plac postojowy przy zajezdni tramwajowej Nowa Huta. :]
No właśnie na terenie PH jest cukiernia gdzie pracuje znajoma mojej mamy, która coś wspominała że tej cukierni grozi właśnie wyburzenie. Więc coś może być na rzeczy.

Pytanie tylko, czy jeśli MPK skasuje wszystkie gnioty i CLLki to im wystarczy taboru 12m? Przetarg który ma być w 2014 co prawda zakłada przejęcie większej liczby linii niż obecnie przez innych przewoźników, ale nadal będzie to stosunkowo niewielka liczba w porównaniu z ogółem linii które MPK obsługuje.

Kuciak
Inspektor

#99 Post autor: Kuciak » 4 mar 2013, o 19:37

Coffee pisze:
Ej, hola, hola! Już chcecie ją likwidować? Jeszcze nie wiadomo kto wygra przetarg (i czy w ogóle będzie), a Wy chcecie już przenosić?
Cukier pisze:Rozumiem że Solarisy do Bieńczyc / na Ujastek, a MANy, Omnie i Castry na Wolę? No bo jakby nie patrzeć okres eksploatacji CLLek i ALB już mocno chyli się ku końcowi (niestety)..
A jak już, to na pewno podział będzie z goła inny: Do Huty może trafić mała część pojazdów ze względu na brak miejsca. Zapewne będą to Castrosuy, OmniCity i Urbino 18 z Płaszowa.
MAN-y do kasacji pewnie zostaną przeniesione na Wolę Duchacką, wraz ze wszystkimi Urbino 12 z Płaszowa, które zastąpią wszystkie M121MB.
1. Kto pisze takie rzeczy że zajezdnia w Płaszowie ma być zlikwidowana?
2. Zajezdnia w Płaszowie nie zostanie zlikwidowana.
3. Jak już to MPK sprzeda Wolę ze względu na spory zarobek na niej :>
4. Pewnie zapytacie gdzie zostaną pomieszczone autobusy? Ma zostać podobno gdzieś wybudowana nowoczesna zajezdnia/hala(?), ale nie wiem dokładnie gdzie.
5. Znając życie jesteście ciekawi skąd to wiem, otóż gadałem z ojcem na ten temat przed chwilą który pracuje w Bieńczycach jako kierowca jakieś 23 lata.
Ostatnio zmieniony 4 mar 2013, o 19:39 przez Kuciak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Kontakt:

#100 Post autor: Coffee » 4 mar 2013, o 19:47

Matthew pisze:1. Kto pisze takie rzeczy że zajezdnia w Płaszowie ma być zlikwidowana?
Doprawdy? To dlaczego przygotowują na szybkiego MPZP dla Płaszowa i okolic?
2. Zajezdnia w Płaszowie nie zostanie zlikwidowana.
Tego nie byłbym pewien, choć jeżeli MPK wygra przetarg lub nie będzie wyłoniony nowy przewoźnik, to Płaszów się zachowa.
Matthew pisze:3. Jak już to MPK sprzeda Wolę ze względu na spory zarobek na niej :>
Ciekawe czy im się to kalkuluje w kosztach... Zwłaszcza, że na Woli stacjonują również pogotowia.
Matthew pisze:4. Pewnie zapytacie gdzie zostaną pomieszczone autobusy? Ma zostać podobno gdzieś wybudowana nowoczesna zajezdnia/hala(?), ale nie wiem dokładnie gdzie.
Była już o tym mowa. W Hucie i ma mieć miejsc raptem na 60 pojazdów...
Matthew pisze:5. Znając życie jesteście ciekawi skąd to wiem, otóż gadałem z ojcem na ten temat przed chwilą który pracuje w Bieńczycach jako kierowca jakieś 23 lata.
Zapytaj się ojca czy pamięta może jakie były plany odkupienia od miasta Czyżyn i jak szybko legły w gruzach...
Obrazek
Obrazek

rafaello
Dyrektor

#101 Post autor: rafaello » 4 mar 2013, o 22:17

Fakt jest taki że jedna z zajezdni autobusowych zostanie wcześniej czy później zlikwidowana a pojazdy z tej zajezdni zostaną przemieszczone w inne miejsce. Ja osobiście od kilku osób słyszałem o Woli Duchackiej bo ta znajduje się w atrakcyjnym dla deweloperów miejscu - poza tym ciągle skarżą się mieszkańcy pobliskich bloków o hałas i zanieczyszczenia. Co do Płaszowa to też może jest coś na rzeczy bo zajezdnia znajduje się na terenie rozlewiskowym Wisły i przy wielkiej powodzi wszystko może zostać tam zalane - zresztą wszystkie budynki na terenie Płaszowa ciągle bardzo pracują bo teren jest grząski. Wiem coś o tym bo firma w której pracuję ma tam swoje nieruchomości i ciągle się w nie inwestuje niemałe pieniądze. :puppyeyes:
Ostatnio zmieniony 4 mar 2013, o 22:23 przez rafaello, łącznie zmieniany 1 raz.

Rammstein92
Kierownik

#102 Post autor: Rammstein92 » 12 mar 2013, o 23:09

Płaszów likwidują od dłuższego czasu i jakoś go nie zamknęli. Miało nie być zajezdni od 2013 a jednak jest nadal.
Krążą pogłoski, że Mobilis wycofuje się z Krakowa więc możliwe, że MPK znów będzie miało monopol na KM w Krakowie.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#103 Post autor: Kaszmir » 12 wrz 2013, o 22:55

Brudne szyby w tramwajach? To wina Nowej Huty
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/brudne ... _3439.html
W Nowej Hucie myjnia nie jest jednak wyposażona w specjalny system odpowiadający za demineralizację wody używanej do mycia tramwajów. Stąd mimo systematycznego mycia, na szybach mogą pozostawać ślady, na które zwrócił uwagę pasażer. – Zapewniam jednak, że zdajemy sobie sprawę z tego faktu i podjęliśmy już działania, aby ten problem jak najszybciej rozwiązać – informuje Marek Gancarczyk.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2013, o 22:56 przez Kaszmir, łącznie zmieniany 1 raz.

bielanek
Dyrektor
Kontakt:

#104 Post autor: bielanek » 13 wrz 2013, o 07:57

Pasażer powiadacie, linia 52 powiadacie... Ciekawe kto to :D.

KierowcaWD
Specjalista

#105 Post autor: KierowcaWD » 13 wrz 2013, o 08:07

bielanek pisze:Pasażer powiadacie, linia 52 powiadacie... Ciekawe kto to :D.
No właśnie to jest ciekawe pytanie. :D ;P

ODPOWIEDZ

Wróć do „2. Wieści z zajezdni”