Transport podczas Światowych Dni Młodzieży (ŚDM)

Linie, rozkłady, trasy, komunikaty

Moderator: Moderatorzy

aislinnek
Dyspozytor

#346 Post autor: aislinnek » 1 sie 2016, o 17:19

Locutus pisze:żałosny, tendencyjny, naiwny i głupi
Idealnie opisałeś artykuł wrzucony przez siebie, to akurat się zgadza.

Każdy ocenia komunikację przez pryzmat przede wszystkim swój, ale też znajomych. Logiczne, że w jednych częściach miasta było lepiej w innych gorzej, w niektórych dojeżdżało się szybciej w innych były duże opóźnienia, ale per saldo w stosunku do spodziewanych utrudnień wcale nie było tak źle. Ty przez swój pryzmat tego nie ocenisz, bo zwyczajnie Cię tu nie było.

Zostało Ci rozpisane na części pierwsze dlaczego artykuł jest niemiarodajny - do niczego się nie odniosłeś tylko śmiejesz się lub płaczesz.

chlorofil
Dyrektor

#347 Post autor: chlorofil » 1 sie 2016, o 21:40

PanFranek pisze:
chlorofil pisze:Największą wtopą był brak tramwajów do Małego Płaszowa mimo takiej informacji. Pseudobezpieczeństwo zwyciężyło nad rozsądkiem.
Widziałem co się działo na pętli w Nowym Bieżanowie, a na Małym Płaszowie ludzi zdaje się było więcej. Te obserwacje utwierdziły mnie w przekonaniu, że wycofanie tramwajów było rozsądne - w pewnych momentach, ze względu na zbyt duży tłok na peronach, było po prostu niebezpiecznie.
W ogóle pojazdy mechaniczne są niebezpieczne ale się nimi jeździ. Przykład Bieżanowa pokazuje, że jednak się dało. Swoją drogą ciekawe ile osób odniosło szkody na zdrowiu i życiu dlatego że musieli tyle drałować na nogach w słońcu lub burzy :)

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#348 Post autor: Locutus » 2 sie 2016, o 07:42

@ Aislinnek - Skoro nie rozumiesz tego, że nie wszyscy pielgrzymi doskonale znali Kraków, tak doskonale, by wiedzieć, że jego dewizą jest "nie da się" i w związku z tym wielu mogło oczekiwać sprawnego transportu dostosowanego do potrzeb, zwłaszcza jeśli byli to przyjezdni z wielkich aglomeracji o sprawnych systemach metra i szybkiej kolei miejskiej, gdzie jedna linia może spokojnie przewieźć sto tysięcy ludzi na godzinę, to jest to już Twój problem.

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

PanFranek
Inspektor

#349 Post autor: PanFranek » 2 sie 2016, o 08:05

Locutus pisze:Panowie, jesteście lepsi niż rządowa propaganda. Organizator komunikacji i przewoźnicy spisali się na piątkę z plusem, pielgrzymi byli zadowoleni i koniec. A jak ktoś ośmielił się nie przejawiać programowego zachwytu, to jest żałosny, tendencyjny, naiwny i głupi.

Nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Ja też nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Ale moim zdaniem imputowanie mi po raz kolejny, że napisałem coś tego typu jest nie tylko bezczelne, ale też chamskie. I to jest zdecydowanie lepsze, niż każda propaganda - przekręcanie czyichś słów, żeby pokazać, że na każdym kroku "mnie obrażajo". Nie pierwszy raz pokazujesz, że jesteś w tym najlepszy, ale ja za taki poziom rozmowy dziękuję, bo zachowujesz się, jakbyś był w gimnazjum.
chlorofil pisze:W ogóle pojazdy mechaniczne są niebezpieczne ale się nimi jeździ. Przykład Bieżanowa pokazuje, że jednak się dało. Swoją drogą ciekawe ile osób odniosło szkody na zdrowiu i życiu dlatego że musieli tyle drałować na nogach w słońcu lub burzy :)
Oczywiście, że się dało i chwała za to odpowiedzialnym służbom. Czasem jednak trzeba w porę podejmować odpowiednie decyzje, co da się zrobić będąc tylko na miejscu i widząc sytuację. Udało się, więc możemy powiedzieć, że było dobrze. Ale kto wie, co by się działo, gdyby jednak zdarzył się jakiś wypadek spowodowany naporem tłumu?

Impuls
Dyrektor

#350 Post autor: Impuls » 2 sie 2016, o 09:17

http://www.dziennikpolski24.pl/region/k ... ,10468990/

Artykuł jest raczej obiektywny. Z Małego Płaszowa pod ołtarz w Brzegach jest 9,5km a do pierwszych sektorów tych blisko S7 5,5 km. Trasa Mały Płaszów - Rondo Grzegórzeckie 4,2 km. Zatem pielgrzymi mieli do pokonania od 9,7 wzwyż.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#351 Post autor: Locutus » 2 sie 2016, o 09:57

@ PanFranek - Czy ja Cię gdzieś wywołałem z nicka do tablicy? Więc czemu czujesz się personalnie urażony? Uderz w stół i tak dalej, czy jak?

@ Impuls - Zaraz się dowiesz, że artykuł wcale obiektywny nie jest i że część pisząca o pielgrzymach, którzy byli zawiedzeni komunikacją i narzekali, że w Madrycie to było wszystko lepiej zorganizowane jest żałosna i tendencyjna i że zapewne są to wypowiedzi dandysa w koszulce w kratę i z brodą jedzącego bezglutenowe batoniki...

Pozdrawiam!
LOKI

SuperMarioB
Specjalista

#352 Post autor: SuperMarioB » 2 sie 2016, o 10:37

Ja w sprawie nowej strony z rozkładami mpk, która pojawiła się przy okazji śdm. Czy ona ma już zostać na stałe? Chodzi o to, że sprawia ona spore problemy na przeglądarkach w starych telefonach i dla osób częściowo wykluczonych cyfrowo (czyt. niemających najnowszego smartfona) stała się praktycznie bezużyteczna (np. nieklikalne nazwy przystanków w rozkładzie danej linii). Moja mama, która używa starej Nokii, na tym etapie wróciła do rozkładów papierowych, ale w dalszej perspektywie rozważa przesiadkę na samochód. Może na dojazdy do pracy jedną i tą samą linią to nie jest problem, ale gdy trzeba polatać po mieście i co chwila przesiadać się z linii do linii, to już jest ból. Czy istnieje jakaś alternatywna strona z (w miarę możliwości) aktualnymi rozkładami działająca na starszych telefonach?

PanFranek
Inspektor

#353 Post autor: PanFranek » 2 sie 2016, o 10:44

Impuls pisze:Artykuł jest raczej obiektywny. Z Małego Płaszowa pod ołtarz w Brzegach jest 9,5km a do pierwszych sektorów tych blisko S7 5,5 km. Trasa Mały Płaszów - Rondo Grzegórzeckie 4,2 km. Zatem pielgrzymi mieli do pokonania od 9,7 wzwyż.
No i zgoda. Ci, którym nie udało się skorzystać z komunikacji tramwajowej byli w naprawdę ciężkiej sytuacji. Problem w tym, że tutaj nic więcej się nie dało zrobić i w takich kategoriach trzeba to rozpatrywać.
Locutus pisze:@ PanFranek - Czy ja Cię gdzieś wywołałem z nicka do tablicy? Więc czemu czujesz się personalnie urażony? Uderz w stół i tak dalej, czy jak?
Mogłeś wywołać, ale wolałeś się bawić w podchody. Możesz też udawać, że tak naprawdę nie odnosiłeś się do żadnej wypowiedzi. Pytanie tylko, po co ta szopka? Fakt jest taki, że celowo przeinaczasz wypowiedzi innych i robisz to nie pierwszy raz, a ja tego bardzo nie lubię.
Locutus pisze:@ Impuls - Zaraz się dowiesz, że artykuł wcale obiektywny nie jest i że część pisząca o pielgrzymach, którzy byli zawiedzeni komunikacją i narzekali, że w Madrycie to było wszystko lepiej zorganizowane jest żałosna i tendencyjna i że zapewne są to wypowiedzi dandysa w koszulce w kratę i z brodą jedzącego bezglutenowe batoniki...
Odniesiesz się w jakiś merytoryczny sposób, czy standardowo jak na moderatora przystało, wolisz trollować i wywoływać kolejną gównoburzę?
Ja myślę, że akurat ten artykuł jest obiektywny i napisany dość rzetelnie, w przeciwieństwie do cytowanego wcześniej - ale każdemu wolno mieć swoje zdanie.

volferssj
Kierownik

#354 Post autor: volferssj » 2 sie 2016, o 10:56

suchy pisze:Ale w jaki sposób w 1 czy 2 dniu MPK miało wiedzieć na jakich trasach o jakiej porze będzie potrzebny jaki rodzaj taboru?
Może przez najprostszą na świecie, chłopską logikę? Sam powiedz: gdzie coś się działo w 1. i 2. dniu? Sanktuarium, Franciszkańska (mniej oficjalnie ale okno to okno) i Błonia. Jaka linia, mniej więcej, łączy te punkty? I to było doskonale widać po napełnieniach S1 lub (w większości przypadków) ich braku. Za to ósemka sprawiała wrażenie, że nie wciśniesz do środka nawet szpilki.
suchy pisze: Tak przy okazji - mógłbyś zmodyfikować swój podpis i zrobić go mniejszą czcionką, albo wrzucić go do stopki?
Pomimo chęci nie, nie mogę. Apka nie przewiduje takiej opcji. Sorry.

Some say that his favourite football formation is 8-8-19, and that while we were off-air his iCloud was hacked and now everyone in the world has seen his helmet. All we know is he’s called the Stig!

volferssj
Kierownik

#355 Post autor: volferssj » 2 sie 2016, o 11:03

bielanek pisze:
volferssj pisze:Najprawdopodobniej masz rację ale nie w takich ilościach i nie tak "na hurra". Jeśli wiesz co mam na myśli.
Rzecz jasna nie dotyczy to piątku, wtedy w godzinach popołudniowych trudno było wsiąść w cokolwiek w kierunku centrum.

Some say that his favourite football formation is 8-8-19, and that while we were off-air his iCloud was hacked and now everyone in the world has seen his helmet. All we know is he’s called the Stig!
Nie bierzesz pod uwagę dwóch rzeczy. Po pierwsze pielgrzymi zawsze nosili przy sobie plecaczki, więc 300 osób z wypchanymi plecakami to nie jest te same 300 bez plecaków, co powoduje, że dużo mniej ludzi wejdzie do tramwaju. Po drugie (nie wiem jak było w tygodniu), ale w sobotę głównym problemem również były bagaże, tylko nieco większe i dodatkowo ludzie zwyczajem krakowskim tłoczyli się przy drzwiach podczas gdy w przejściach było na tyle miejsca że do tramwaju weszłoby te kilka czy kilkanaście osób więcej.
Ten problem nie jest nowy. Nie mam pojęcia co jest takiego trudnego w zdjęciu plecaka ale to już temat na odrębną dyskusję czy nawet filmik zikitu ;-)
Jeśli idzie o większy bagaż (walizki itp.) to tutaj nie ma uproś, miejsce zabrać musi.

aislinnek
Dyspozytor

#356 Post autor: aislinnek » 2 sie 2016, o 11:44

Locutus pisze:@ Aislinnek - Skoro nie rozumiesz tego, że nie wszyscy pielgrzymi doskonale znali Kraków, a w każdym razie nie tak doskonale, by wiedzieć, że jego dewizą jest "nie da się" i w związku z tym wielu mogło oczekiwać sprawnego transportu dostosowanego do potrzeb, zwłaszcza jeśli byli to przyjezdni z wielkich aglomeracji o sprawnych systemach metra i szybkiej kolei miejskiej, gdzie jedna linia może spokojnie przewieźć sto tysięcy ludzi na godzinę, to jest to już Twój problem.
A to przepraszam mamy oceniać system transportowy Krakowa przez pryzmat możliwości Paryża, Nowego Jorku czy Londynu?

Wydawało mi się, że nie rozmawiamy o tym czy logistycznie dobrym pomysłem były ŚDM w Krakowie, a o tym czy ZIKiT poradził sobie z zadaniem. I tutaj większość uważa, że jak na możliwości miasta wyglądało to nieźle. Nie obyło się bez utrudnień, bez problemów, ale jeżeli ktoś się tego nie spodziewał to był naiwny. W porównaniu do tego czego oczekiwano ZIKiT stanął na wysokości zadania.

Przeczytaj jeszcze raz wrzucony przez siebie artykuł. Przeczytaj później artykuł wrzucony przez Impulsa. Porównuj, aż zauważysz różnicę w retoryce.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#357 Post autor: Locutus » 2 sie 2016, o 12:13

@ Pan Franek - Chciałem skromnie zauważyć, że to nie ja jako pierwszy zacząłem używać retoryki obfitującej w takie słowa jak "żałosny" czy określającej niezadowolnych pielgrzymów mianem brodatych dandysów jeżdżących bezglutenowe batoniki.

@ Aislinnek - Po prostu powinniśmy zrozumieć fakt, że nie wszyscy pielgrzymi mieli obowiązek dokładnej znajomości krakowskich ograniczeń infrastrukturalnych i że w związku z tym niektórzy z nich mają prawo być niezadowoleni. ZIKiT zrobił może wszystko co mógł, ale niestety było to o wiele za mało, choć zdaję sobie sprawę, że nie dało się więcej (z jednym wyjątkiem, o czym zaraz). Naprawdę nie potrafię zrozumieć jak można się zachwycać czymś, co było na granicy pomiędzy rozwiązanien fatalnym a kompletną katastrofą tylko dlatego, że obiektywnie nie było środków by zrobić to lepiej. No i ostatnia sprawa - wyłączenie Małego Płaszowa to jednak było straszne świństwo. Pielgrzymom powiedziano, że mają trzy trasy wyjścia - do pętli w Bieżanowie, do trasy na Pleszów i do pętli Mały Płaszów. Po czym się okazało, że ci, co wybrali dwa pierwsze rozwiązania, wygrali, a to ostatnie było nieprawdą i pielgrzymów pozostawiono samych sobie.

Pozdrawiam!
LOKI

aislinnek
Dyspozytor

#358 Post autor: aislinnek » 2 sie 2016, o 14:07

Locutus pisze:ZIKiT zrobił może wszystko co mógł, ale niestety było to o wiele za mało, choć zdaję sobie sprawę, że nie dało się więcej (z jednym wyjątkiem, o czym zaraz).
Myślę, że wyjątków można byłoby znaleźć więcej, ale nawet wszyscy razem nie widzieliśmy wszystkiego ;). Mimo wszystko pielgrzymi w znacznej cześci byli zadowoleni, a artykuł, który wrzuciłeś był po prostu słaby, o czym pisałem wyżej (porównaj do tego drugiego). I jak sam zauważyłeś, ZIKiT w miarę możliwości stanął na wyoskości zadania. A to powinno być meritum dyskusji, o czym wspomniałem w innym temacie - ŚDM były i to musimy przyjąć do wiadomości, a nie dyskutować o jego sensie (szczególnie w wątku 'transport...")

Awatar użytkownika
Jopek36
Dyrektor

#359 Post autor: Jopek36 » 3 sie 2016, o 13:01

Locutus pisze: No i ostatnia sprawa - wyłączenie Małego Płaszowa to jednak było straszne świństwo. Pielgrzymom powiedziano, że mają trzy trasy wyjścia - do pętli w Bieżanowie, do trasy na Pleszów i do pętli Mały Płaszów. Po czym się okazało, że ci, co wybrali dwa pierwsze rozwiązania, wygrali, a to ostatnie było nieprawdą i pielgrzymów pozostawiono samych sobie.
Patrzę teraz na stronkę http://www.sdm.za.pl/s3.htm i przy niedzieli mamy: "w godzinach 8:00-13:00 i 16:00-19:00 możliwe utrudnienia w przejeździe przez Kuklińskiego do Małego Płaszowa" - więc w komunikatach ZIKiT była o tym mowa (z bielankiem opracowując tę stronkę opieraliśmy się właśnie o komunikaty ZIKiT), wobec czego żadnego świństwa tutaj nie widzę.

Łukasz
Moderator fb pkk

#360 Post autor: Łukasz » 3 sie 2016, o 13:50

Mega fotorelacja z ŚDM – tramwaje
https://krabok.wordpress.com/2016/08/03 ... -tramwaje/

ODPOWIEDZ

Wróć do „II. Układ komunikacyjny”