Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 12 gru 2018, o 00:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 sty 2016, o 00:21 
Dyrektor

A to nie lepiej byłoby wkleić tabelkę online Googla umożliwiającą edycję przez kilka osób ? Można filtrować i sortować wg zadanych kryteriów. Do tego przydałaby się rubryka na brygadę czy numer taborowy.

PostNapisane: 4 sty 2016, o 00:31 
Kierownik

Tabelka sensownie brzmi i jest łatwiejsza w obsłudze. Obecnie wykorzystuję na studiach taką rzecz i bardzo nam ułatwia funkcjonowanie. Dołożyłbym do tego również rubrykę na autora wpisu.

PostNapisane: 4 sty 2016, o 08:03 
Moderator

@tomta1 - ujednoliciłem, natomiast widzę, że ciężko i tak będzie to skopiować pod szablon - chociażby zatrzymania z powodu awarii, już teraz w pierwszym zatrzymaniu mamy typ taboru, a już w drugim - nie (a szkoda, bo chciałbym przy zatrzymaniach i wykolejeniach mieć najlepiej 100% wiedzy o typie taboru który padł).

Mogę spróbować innego rozwiązania - zrobię wieczorem (o ile będzie zainteresowanie) tabelkę excel na google dysku, do której wpiszę wszystkie dane, oraz dam możliwość edycji, wtedy jak komuś będzie się chciało, to będzie dopisywał/poprawiał etc :)

edit: nie zauważyłem tych postów z następnej strony odnośnie tabeli :P w takim razie robię, choć na forum też te dane zostają i będą aktualizowane.

Wersja na szybko:
https://drive.google.com/open?id=0B535f ... GU4am14bEE

Będzie oczywiście jeszcze poprawiana - ustawiłem dostęp do odczytu i edycji dla wszystkich więc każdy powinien dać radę edytować etc.

PostNapisane: 4 sty 2016, o 09:42 
Dyrektor

tarantulaw2 napisał(a):
Będzie oczywiście jeszcze poprawiana - ustawiłem dostęp do odczytu i edycji dla wszystkich więc każdy powinien dać radę edytować etc.

Myślę, że dawanie możliwości edycji wszystkim nie jest dobre i lepiej je ograniczyć do kilku osób, natomiast możliwość wyświetlania może mieć już każdy ;)

PostNapisane: 4 sty 2016, o 10:42 
Dyrektor

Też jestem tego zdania. Wyświetlanie dla każdego, komentowanie w sumie też. Ale edycja tylko dla moderatorów lub osób które będą chciały się w to zaangażować.

PostNapisane: 4 sty 2016, o 13:15 
Moderator

bielanek napisał(a):
tarantulaw2 napisał(a):

Myślę, że dawanie możliwości edycji wszystkim nie jest dobre i lepiej je ograniczyć do kilku osób, natomiast możliwość wyświetlania może mieć już każdy ;)

tomta1 napisał(a):
Też jestem tego zdania. Wyświetlanie dla każdego, komentowanie w sumie też. Ale edycja tylko dla moderatorów lub osób które będą chciały się w to zaangażować.

Poprawię to jak wieczorem wrócę do domu, jak ktoś będzie chciał dostęp do edycji to proszę o pw z adresem mailowym to dam dostęp. ;)

Gesendet von meinem Optimus G mit Tapatalk.

PostNapisane: 4 sty 2016, o 16:51 
Specjalista

Przy wykolejeniu Krakowiaka na Kocmyrzowskim powinno chyba być 4.01.2016 a nie 3.01.2016 :)

PostNapisane: 4 sty 2016, o 19:30 
Kierownik

Zebrany tutaj materiał będzie idealny do napisania publikacji(artykuł lub praca dyplomowa) dotyczącej zatrzymań w ruchu oraz wskazówek jak zapobiec im w przyszłości.

PostNapisane: 4 sty 2016, o 20:59 
Dyrektor

Bardziej artykuł, na pracę dyplomową to jedynie czasochłonny pomysł ze względu na okres gromadzenia danych nie współmierny z wnioskami, które można wyciągnąć bez wprowadzenia merytorycznego. Jasne fajne można zobrazować mniej więcej typ taboru, który ulegał najczęstszym awariom oraz najbardziej newralgiczne miejsca pod względem infrastruktury, ale to jest kilka kropek na mapie z odpowiednią legendą, chociaż taki artykuł chętnie bym przeczytał tylko, że musiałby się zabrać za to ktoś kto będzie umiał to stworzyć dość fajnie a nie jak niektóre artykuły z gazet, które mylą nawet długość tramwaju czy innego tego typu błahe sprawy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1