Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 29 sty 2020, o 16:18

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Borek Fałęcki
PostNapisane: 24 sty 2013, o 23:09 
Dyrektor

Wstyd przyznać, jednak na forum nie było jak dotąd tematu poświęconego rejonom Borku Fałęckiego i Łagiewnik. Zatem nadrabiamy :)

Borku Fałęckiego starania o tramwaje
http://krabok.wordpress.com/2013/01/24/ ... -tramwaje/
Cytuj:
Nie milkną echa przeprowadzonej dwa miesiące temu małej marszrutyzacji. Tym razem swój sprzeciw wobec wprowadzonego układu linii wyrazili Radni z Dzielnicy IX (Łagiewniki – Borek Fałęcki). I nic dziwnego, w końcu Borek jest jednym z tych rejonów, które straciły na zmianach najwięcej.

Ostatnio edytowano 24 sty 2013, o 23:09 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2013, o 23:28 
Wisielec pomostowy

Oczywiście, pewnie standardową odpowiedzią ze strony ZIKiT-u było, że nie ma na to pieniędzy. A po mieście niektóre linie nadal sobie wożą bezkreśnie tlen...

Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

Ostatnio edytowano 24 sty 2013, o 23:55 przez Coffee, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 25 sty 2013, o 00:10 
Specjalista

A czy nie byłoby dla Borku lepsze stworzenie solidnej dziesiątki kosztem dziewiętnastki?

Skasować 19, dociągnąć 10 do Borku, znaleźć dla 10 lepszą końcówkę w Hucie (wybacz Cukier nie chcę Cie urazić :) ), np. Mistrzejowice i w końcu zapewnić całodzienną częstotliwość 10 minut i dobry tabor.

Gdyby jeszcze udało się puścić 8 na Krowodrzę, wyszłoby fajnie. :)

Tytuł:
PostNapisane: 25 sty 2013, o 08:27 
Dyrektor

Tak jak pisałem w innym wątku, "10" pociągnąć do Borku, puścić tam też całotygodniowe "11" z Dąbia przez Kapelankę, "22" z CM do Walcowni po trasie "52" do Czyżyńskiego, "52" z f-10, wywalić autobus "185" i puścić tramwaj z Małego Płaszowa do Os. Piastów przez al. Pokoju i Plac Centralny kursujący pn-sb. :)

Tytuł:
PostNapisane: 25 sty 2013, o 09:50 
Specjalista

Borek po ostatnich zmianach stracił na znaczeniu. Zresztą nie ma się czemu dziwić skoro jest wciśnięty pomiędzy dwie duże pętle osiedlowe. Rozsądnie byłoby teraz poprzenosić linie aglomeracyjne pomiędzy Kurdwanów i Czerwone Maki tak, aby dojeżdżający spoza Krakowa mogli korzystać z lepszej oferty komunikacyjnej.

Tytuł:
PostNapisane: 25 sty 2013, o 10:20 
Dyrektor

Tyle, że na Kurdwanowie "tramwajowym" nie ma pętli autobusowej i nie bardzo jest gdzie takową urządzić a Kurdwanów "autobusowy" ("Osiedle Kurdwanów") jest jako węzeł przesiadkowy raczej średnio atrakcyjny.

Tytuł:
PostNapisane: 25 sty 2013, o 10:28 
Dyrektor

Pigeon napisał(a):
znaleźć dla 10 lepszą końcówkę w Hucie

Jedyna rozsądna pętla jaka przychodzi mi do głowy to Kopiec Wandy, bo ani Mistrzejowice ani Piastów ani Wzgórza nie potrzebują kolejnego tramwaju do Centrum, w przeciwieństwie do Placu Centralnego, gdzie stara "15" zawsze fajnie wspomagała "4".
Zaś wyrzucając połączenie Pleszów-Centrum zmuszasz niemałą ilość ludzi do podzielenia losu Mistrzejowic (gdy przetrasowano "16") - konieczności wykupu droższego biletu okresowego.
rogow153 napisał(a):
puścić tramwaj z Małego Płaszowa do Os. Piastów przez al. Pokoju i Plac Centralny

Stwarzasz tym samym odcinki łącznej długości połowy kółka służące tylko przesiadkom (a ludzie nie będą podjeżdżać kawałkami jeśli nie muszą): Piastów - Centralny, Centralny - Grzegórzeckie, MP - Grzegórzeckie; zamiast połączeniu konkretniejszego punktu z konkretniejszym punktem.

Tytuł:
PostNapisane: 25 sty 2013, o 11:44 
Dyrektor

rogow153 napisał(a):
Tak jak pisałem w innym wątku, "10" pociągnąć do Borku, puścić tam też całotygodniowe "11" z Dąbia przez Kapelankę, "22" z CM do Walcowni po trasie "52" do Czyżyńskiego, "52" z f-10, wywalić autobus "185" i puścić tramwaj z Małego Płaszowa do Os. Piastów przez al. Pokoju i Plac Centralny kursujący pn-sb. :)

Badania potoków wykazały, że z Płaszowa największy jest w kierunku centrum (któremu odpowiada "20"), a na drugim miejscu jest w stronę Podgórza (który częściowo obsługuje "11"). Jasne, "11" ma małe wzięcie, jednak linia w kier. Huty miałaby pewnie jeszcze mniejsze.

Tym bardziej że z Małego Płaszowa jest wciąż "123" oraz "125" :)

Ostatnio edytowano 25 sty 2013, o 11:45 przez Kaszmir, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: 25 sty 2013, o 12:07 
Dyrektor

Kurcze ja jeżdżę w relacji Huta-Mały Płaszów i widzę, ze dużo ludzi razem ze mną wysiada z "52" na Mogilskim i idzie na "20" i w drugą stronę tak samo - z "20" tłumy idą na przystanek w stronę Huty :) Wydaje mi się, że ten tłum z "20" jest większy od zapełnienia jednej "11", ale może to tylko moje subiektywne odczucie...

Tytuł:
PostNapisane: 25 sty 2013, o 12:14 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Jasne, "11" ma małe wzięcie, jednak linia w kier. Huty miałaby pewnie jeszcze mniejsze

Miałaby wzięcie od RG do PC jako następca "22", podobnie dalej w stronę Piastów, zaś na odcinku MP - RG jako dodatek do "20" po przetrasowaniu "11" :)

Tytuł:
PostNapisane: 25 sty 2013, o 15:13 
Dyrektor

Pigeon napisał(a):
Skasować 19, dociągnąć 10 do Borku, znaleźć dla 10 lepszą końcówkę w Hucie (wybacz Cukier nie chcę Cie urazić :) ), np. Mistrzejowice i w końcu zapewnić całodzienną częstotliwość 10 minut i dobry tabor.

rodan napisał(a):
Jedyna rozsądna pętla jaka przychodzi mi do głowy to Kopiec Wandy, bo ani Mistrzejowice ani Piastów ani Wzgórza nie potrzebują kolejnego tramwaju do Centrum

Chyba was $#@ żeby pozbawiać Pleszów jedynej linii dalekosiężnej i dodatkowo zostawić go z 3 poc/h w E1 solo...

rodan napisał(a):
Zaś wyrzucając połączenie Pleszów-Centrum zmuszasz niemałą ilość ludzi do podzielenia losu Mistrzejowic (gdy przetrasowano "16") - konieczności wykupu droższego biletu okresowego.

Dobre sobie :D Wiesz, rodan, mieszkając za Pleszowem nie ma innej opcji jak kupowanie wyłącznie sieciówki, bo żeby się dostać na to wypiździewo i zdążyć na autobus to się nieraz trzeba po 5 razy przesiadać. A odcinając Pleszów nawet od połączenia z Rondem Czyżyńskim spowoduje że zarówno tramwaje jak i autobusy Pleszowskie z tlenowozów staną się megatlenowozami, Igołomska stanie w jednym wielkim korku, a ludzie którzy nie będą mieli możliwości przesiąść się na samochód będą się pieklić jak nigdy dotąd :twisted:

rodan napisał(a):
gdzie stara "15" zawsze fajnie wspomagała "4".

Dlatego zawsze będę orędownikiem wskrzeszenia "15" z f~10 z Kopca do Cichego Kącika, ale to dopiero po wydłużeniu pleszowskich autobusów do Kombinatu.

Tytuł:
PostNapisane: 25 sty 2013, o 15:20 
Dyrektor

Cukier napisał(a):
Chyba was $#@ żeby pozbawiać Pleszów jedynej linii dalekosiężnej i dodatkowo zostawić go z 3 poc/h w E1 solo...

Nie "was" bo ja bronię połączenia Pleszów-Centrum.
Natomiast faktycznie zapomniałem, że pętla Pleszów to głównie miejsce do przesiadki z autobusu a nie początek podróży.

Tytuł:
PostNapisane: 25 sty 2013, o 17:34 
Specjalista

rodan napisał(a):
Jedyna rozsądna pętla jaka przychodzi mi do głowy to Kopiec Wandy, bo ani Mistrzejowice ani Piastów ani Wzgórza nie potrzebują kolejnego tramwaju do Centrum, w przeciwieństwie do Placu Centralnego, gdzie stara "15" zawsze fajnie wspomagała "4".

Zakładam odrobinę większe przetrasowania w Nowej Hucie. Dla mnie mogłoby być tak: 52 zostaje na Piastów, 1 idzie do Mistrzejowic, 10 i 14 do Wzgórz Krzesławickich, a 5 do Kopca Wandy, trzeba by tylko zrobić coś z 9... Tylko nie wiem co. :)

rodan napisał(a):

Cukier napisał(a):

Cukier spokojnie... Prawda, kiedyś byłem orędownikiem linii na Pleszów, ale skoro uznałeś (zresztą nie tylko Ty), że taniej będzie przedłużać autobusy zapleszowskie do Kombinatu, to ja na to przystaję. Docelowo, jak powstanie S7, buspas na Igołomskiej i może bus-trasa dołem przez Kopiec w stronę Kombinatu, co by wam dawało dwa punkty przesiadkowe. Tak bym to widział...

Nie bez powodu napisałem 5 do Kopca. Na Kopiec Wandy docierałaby piątka i szesnastka, plus bogactwo linii pod Kombinatem. Kompromis jest? Jest. Tylko wykonać! :shifty:

Ostatnio edytowano 25 sty 2013, o 18:13 przez Pigeon, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 25 sty 2013, o 20:59 
Dyrektor

Pigeon napisał(a):
Cukier spokojnie... Prawda, kiedyś byłem orędownikiem linii na Pleszów, ale skoro uznałeś (zresztą nie tylko Ty), że taniej będzie przedłużać autobusy zapleszowskie do Kombinatu, to ja na to przystaję. Docelowo, jak powstanie S7, buspas na Igołomskiej i może bus-trasa dołem przez Kopiec w stronę Kombinatu, co by wam dawało dwa punkty przesiadkowe. Tak bym to widział...

Najpierw poszerzmy Igołomską (nie musi być buspas - wystarczy dodatkowy pas dla ruchu ogólnego) a dopiero potem likwidujmy tramwaje, ok? :) Nie potrzeba bus-trady wystarczy zrobić zjazdy z S7 pod Kombinat.

Zaś obecny układ w Hucie uważam za całkiem niezły. Docelowy bym widział zmiany:
- "15" co 10 minut KOPIEC WANDY - CICHY KĄCIK
- "21" i "16" aleją Solidarności do Kopca Wandy (a po wybudowaniu pętli na Kombinacie skrócone tamże)

Oczywiście pociągło by to szereg zmian w rejonie właśnie Cichego Kącika i Borku.

Tytuł:
PostNapisane: 26 sty 2013, o 08:31 
Moderator

Kaszmir napisał(a):
Badania potoków wykazały, że z Płaszowa największy jest w kierunku centrum (któremu odpowiada "20"), a na drugim miejscu jest w stronę Podgórza (który częściowo obsługuje "11"). Jasne, "11" ma małe wzięcie, jednak linia w kier. Huty miałaby pewnie jeszcze mniejsze.
(...)

Może tak, może nie... Bo jednak badania były robione w sytuacji gdy Płaszów nie ma połączenia z prawdziwego zdarzenia z Hutą – bo wszystkie linie autobusowe jadące w tamtym kierunku jeżdżą przeraźliwie rzadko... A to może wpływać na ich rezultaty...

Ponadto jedenastka jest naprawdę pustakiem jakich mało i cholernie trudno mi pojąć, jak to możliwe, że w dobie oszczędności, w dobie ciągle brakujących pieniędzy, linia ta może jeszcze istnieć w takiej formie.

Pozdrawiam!
LOKI

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1