Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 24 paź 2019, o 03:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 lis 2010, o 22:56 
Pasażer

Uruchamia się nie wiem po co 12, a wtym rejonie co faktycznie potrzeba to zero zmian.
Po pierwsze: Witamy :) Po drugie: Tematy zaczynamy z dużej litery i prosiłbym zachować zasady interpunkcji. - adm. Coffee

Ostatnio edytowano 3 lut 2014, o 21:28 przez tadeusz bigda, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2010, o 23:03 
Wisielec pomostowy

tadeusz bigda napisał(a):
Uruchamia się nie wiem po co 12, a wtym rejonie co faktycznie potrzeba to zero zmian.

Jak zero? A "451"!?
Co prawda nie rozwiązuje to wszystkich problemów, ale bardzo źle nie jest. Przydałoby się przesunąć czasowo 2 kursy na "151" i jeden na '116" i w miarę było by dobrze.

Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2010, o 23:23 
Administrator

Coś powinno się poprawić po otwarciu tramwaju na Ruczaj, którego budowa właśnie się rozpoczęła. Kto wie, może Os. Kliny też powinny powalczyć o linię w rejon Grota-Roweckiego?

Tytuł:
PostNapisane: 1 gru 2010, o 10:20 
Dyrektor

Osiedle Kliny/ Pod Fortem powinny powalczyć o linię do centrum (np. wydłużenie 116 do Cracovii) oraz o linie do punktów przesiadkowych (oprócz obecnego BF w przyszłości także do Kampusu).

Tytuł:
PostNapisane: 1 gru 2010, o 13:44 
Administrator

pablo napisał(a):
Osiedle Kliny/ Pod Fortem powinny powalczyć o linię do centrum (np. wydłużenie 116 do Cracovii) oraz o linie do punktów przesiadkowych (oprócz obecnego BF w przyszłości także do Kampusu).

"116" co centrum? Po pierwsze, łapałoby olbrzymie spóźnienia na Kapelance i Alejach, po drugie zbierałoby mnóstwo osób z Alej podróżujących niekoniecznie do końca trasy, przez co mieszkańcy Os. Pod Fortem (dla których przede wszystkim powinna być ta linia) mieliby problemy z wejściem.

Do tego dość duże koszty wydłużenia - czynią je co najmniej kontrowersyjnym.

Ostatnio edytowano 1 gru 2010, o 13:45 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 1 gru 2010, o 14:51 
Dyrektor

Przypuszczam, że 116 łapie opóźnienia na Kapelance i obecnie. Ewentualne przedłużenie nie zaszkodziłoby - na Alejach są w miarę sprawne pasy dla autobusów. Autobusy jeżdżące przez Aleje łapią opóźnienia na peryferiach. Z własnego doświadczenia wiem, że przyczyną porannych opóźnień w północnej części tras dla linii 144, 194 i obecnego 173 jest Stachiewicza, a dla 164 Prądnicka. Po południu 144 i 194 grzęźnie na Kijowskiej i Wrocławskiej. Sytuacji z południowej części miasta nie znam z autopsji, jedynie z relacji, ale wiadomo, jak jest rano na Ruczaju, co rozwala rokłady tamtejszych linii. W kwestii 116 to mnie marzy się połączenie 116 i 137 w jedną linię (od RG przez Aleje do NK). Taka linia powinna jeździć obsługiwana taborem 18 m., ale wiadomo, jak wyglądają zbyt wąskie uliczki na Klinach/Pod Fortem i Kuźnicach :twisted: oraz korki choćby przed Rondem Grunwaldzkim czy Kleparzem :twisted: . Na dodatek znamy nakłady na KM w Krakowie. Więc jest to tzw. marzenie ścietej głowy :cry:

Ostatnio edytowano 1 gru 2010, o 14:53 przez pablo, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2010, o 11:09 
Moderator

pablo napisał(a):
Zgadzam się. Kiedyś tu na forum proponowałem, żeby po otwarciu tramwaju do Ruczaju połączyć 116 i 114 w jedną linię, ale mnie zakrzyczeli. :-P

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2010, o 12:39 
Administrator

pablo napisał(a):
Przypuszczam, że 116 łapie opóźnienia na Kapelance i obecnie. Ewentualne przedłużenie nie zaszkodziłoby - na Alejach są w miarę sprawne pasy dla autobusów.

Z/do Cracovii łapałby jeszcze większe opóźnienia, a buspasy niestety są tylko na wybranych odcinkach. A jakby się opóźnienia nałożyły, to mogłyby przekroczyć czas odpoczynku na pętli = opóźnione wyjazdy na starcie trasy. Teraz przynajmniej zaczyna trasę punktualnie.

Ja osobiście byłbym zwolennikiem skrócenia go do Łagiewnik po otwarciu tramwaju, a zwolnione wzkm przeznaczyć na poprawę jego ~f, zwłaszcza w weekendy. Ew. zostawić go w obecnej formie, gdyby mieszkańcy nie chcieli.

pablo napisał(a):
Autobusy jeżdżące przez Aleje łapią opóźnienia na peryferiach. Z własnego doświadczenia wiem, że przyczyną porannych opóźnień w północnej części tras dla linii 144, 194 i obecnego 173 jest Stachiewicza, a dla 164 Prądnicka. Po południu 144 i 194 grzęźnie na Kijowskiej i Wrocławskiej. Sytuacji z południowej części miasta nie znam z autopsji, jedynie z relacji, ale wiadomo, jak jest rano na Ruczaju, co rozwala rokłady tamtejszych linii.

Locutus napisał(a):
Kiedyś tu na forum proponowałem, żeby po otwarciu tramwaju do Ruczaju połączyć 116 i 114 w jedną linię, ale mnie zakrzyczeli. :-P

Postoisz sobie pół godziny na autobus, który nie wiadomo gdzie jest i kiedy przyjedzie, zmienisz zdanie. A potem gdy się pojawi, nie zmieścisz się z powodu tłumu pasażerów, którzy docelowo nie jadą do os. Kliny ;P

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2010, o 14:48 
Dyrektor

Buspasów zasadniczo brak jedynie na Moście Dębnickim, poza tym korkogenny jest tylko skręt z RG w Konopnickiej. I tak wiadomo, że 116 nie przedłużą, bo nie ma za co. Natomiast opcja przedłużenia w zamian za pociętą f nie ma żadnego sensu. Więc na razie zostawiamy 116 tam gdzie jest :)

Ostatnio edytowano 2 gru 2010, o 14:49 przez pablo, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2010, o 01:05 
Administrator

pablo napisał(a):
Natomiast opcja przedłużenia w zamian za pociętą f nie ma żadnego sensu. Więc na razie zostawiamy 116 tam gdzie jest :)

Ja bym dał do rozważenia i zaopiniowania przez mieszkańców skrócenie "116" do Łagiewnik, w zamian polepszenie ~f, zwłaszcza poza szczytem i w weekendy. Większość pasażerów tej linii i tak się przesiada, a tramwaj przynajmniej nie utknie w korku na Kapelance.

Myślę, że zysk byłby wystarczający, by "116" mogło kursować poza szczytem oraz w weekendy do 20min., plus wydłużone godziny kursowania. Taka opcja byłaby korzystna, jednak jak zaznaczam - trzeba spytać mieszkańców.

Ostatnio edytowano 3 gru 2010, o 01:05 przez Kaszmir, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2010, o 10:35 
Moderator

Kaszmir napisał(a):
(...) tramwaj przynajmniej nie utknie w korku na Kapelance. (...)

Do Alej też nie dojedzie.

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2010, o 11:03 
Dyrektor

Locutus napisał(a):
Do Alej też nie dojedzie.

A skąd wyciągasz tezę, że wszyscy jadą do Alej?

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2010, o 13:29 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Taka opcja byłaby korzystna, jednak jak zaznaczam - trzeba spytać mieszkańców.

Nie chcę torpedować tego pomysłu, ale mieszkańcy zwykle są w takich sprawach podzieleni. A może by tak zrobić w szczycie wszystkie kursy jako wariantowe do Kampusu, a przez resztę dnia zostawić tak jak jest? Łagiewniki też są bardzo korkogenne, szczególnie że czteropasmowa Grota je dociąży jeszcze bardziej.

Ostatnio edytowano 3 gru 2010, o 13:32 przez tramwajem, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2010, o 15:41 
Dyrektor

pablo napisał(a):
Buspasów zasadniczo brak jedynie na Moście Dębnickim

Chyba żartujesz. Brakuje jeszcze na wiadukcie, czy jak to zwał, za przystankiem "Cmentarz n/ż". W środę, swoją drogą, że padał śnieg od tego przystanku do Kleparza jechałem 50min. Jak nawet jest sucho, i są korki, to to miejsce jest równie ważne bo tutaj autobusy łapią też opóźnienia.

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2010, o 15:52 
Znawca

a najgorsze jest to, że nawet jak autobus zjedzie z tego wiaduktu jadąc w stronę Kleparza to i tak nie może skorzystać z buspasa, bo jest wiecznie zablokowany przez wyjeżdżających ze ślimaka od galerii.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1