Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 19 sie 2019, o 20:12

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2010, o 13:13 
Zbanowany

Przecież oczywiste, że przy pocięciu 194.

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2010, o 13:18 
Kierownik

bombka190 napisał(a):
Moja propozycja linii przyspieszonych
501 MYDLNIKI-Balicka-Bronowicka-Piastowska-Nawojki-Czarnowiejska-Aleje-Zwierzyniecka-Podzamcze-Stradomska-Dietla-Aleja Pokoju-Aleja Jana Pawła II-Aleja Solidarności-KOMBINAT
Przystanki: Mydlniki, Bronowice Małe, WKS Wawel, Uniwersytet Rolniczy, Jubilat, Wawel, Starowiślna/Dietla, Rondo Grzegórzeckie, Dąbie, Rondo Czyżyńskie, Plac Centralny, Kombinat

Bez sensu. Dobrze jest jak jest. 501 to linia studencka, łączy obiekty Uniwersytetu Rolniczego (akademiki, instytuty w Mydlnikach i przy Alejach), AGH, Uniwersytetu Pedagogicznego czy Uniwersytetu Ekonomicznego. Nie ruszałbym tego co ma wzięcie. 501 puste nie jeździ. Jeżdżę na trasie Mydlniki - R. Kocmyrzowskie i znam sytuację jaka panuje w 501.

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2010, o 13:44 
Dyrektor

bombka190 napisał(a):
Przecież oczywiste, że przy pocięciu 194.

Będę drążyć temat dalej: które przystanki miałaby obsługiwać "594"?

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2010, o 14:42 
Zbanowany

Autobus zatrzymywałby się na przystankach :
Kampus UJ, Ruczaj, Kapelanka, Most Grunwaldzki, Jubilat, Biprostal, Makowskiego, Krowodrza Górka

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2010, o 14:51 
Dyrektor

Brak zatrzymywania się na przystankach Bobrzyńskiego, Wydział Biologii UJ, Rostworowskiego i Ruczaj I powodowałby, że dostęp mieliby tylko wybrani mieszkańcy. Natomiast likwidacja przystanków między Grota-Roweckiego a R. Grunwaldzkim na plus. Cracovia i Czarnowiejska to według Ciebie nie są ważne przystanki w centrum? A przystanek Krowoderskich Zuchów - tam też mieszkańcy mają nie mieć dostępu?

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2010, o 18:17 
Dyrektor

bombka190 napisał(a):
Autobus zatrzymywałby się na przystankach :
Kampus UJ, Ruczaj, Kapelanka, Most Grunwaldzki, Jubilat, Biprostal, Makowskiego, Krowodrza Górka

Mieszkańcy al. Kijowskiej i ul. Mazowieckiej dziękują za pozostawienie ich jedynie ze "102" i "130" i "144" :) Albo przystanek Mazowiecka (dla wygody mieszkańców), albo przystanek Łobzów PKP (dla punktu przesiadkowego). Któryś z nich musiał by być. Chyba, że zrobisz często kursującą dowozówkę, ale to by było niepraktyczne.

Ostatnio edytowano 3 lip 2010, o 18:24 przez czatowiec, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2010, o 21:44 
Dyspozytor

czatowiec napisał(a):
Chodziło o to, że na przystankach na ul. Wielickiej z wyjątkiem przystanków Bieżanowska i Prokocim Szpital ruch pasażerów jest bardzo, ale to bardzo nikły.

Jeśli twierdzisz, że na przystanku Prokocim CPN ruch jest "bardzo, ale to bardzo nikły", to ja się poddaję, Locutus, czytasz takie rzeczy i nie grzmisz?:P

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2010, o 21:53 
Dyrektor

lucapacioli napisał(a):
Jeśli twierdzisz, że na przystanku Prokocim CPN ruch jest "bardzo, ale to bardzo nikły", to ja się poddaję, Locutus, czytasz takie rzeczy i nie grzmisz?:P

Jakoś miesiąc jechałem tam "304" ok 15 - pusto. Akurat możecie mnie poprawić, bo w godzinach szczytu to ja zazwyczaj kursuję tylko na trasie Mazowiecka-Bronowice Małe, a teraz przez dwa miesiące Mazowiecka-Prokocim Szpital, i tutaj widzę co się dzieje. Jak jeszcze był rok szkolny, to w "144" i "194" drzwi się nie zamykały, a już za Biprostalem było pusto. Np. tutaj dobrym pomysłem byłoby danie rano gniota na "102" i zwiększenie jej częstotliwości. Wtedy jej rola zmieniłaby się na linię dowozową uczniów z Krowodrzy do trasy na Bronowice. Stamtąd to dalej już by wszystkich rozwiozły tramwaje na Bronowice i do centrum.

Ostatnio edytowano 13 lip 2010, o 15:26 przez czatowiec, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2010, o 23:13 
Dyspozytor

czatowiec napisał(a):
Jakoś miesiąc jechałem tam "304" ok 15 - pusto.
No o tej porze, to na tym przystanku jest pewnie i jest pusto, wszak ludzie raczej wysiadają niż wsiadają :D
Ogólnie wg takiego rozumowania, to na #144 możnaby wysłać vero, w końcu ile razy widzę go jadącego Wielicką w kier. PB około 15 oraz rano w kier. Rżąki to dużo więcej niż tlen tym nie podróżuje :D

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2010, o 23:21 
Dyrektor

lucapacioli napisał(a):
No o tej porze, to na tym przystanku jest pewnie i jest pusto, wszak ludzie raczej wysiadają niż wsiadają
Ogólnie wg takiego rozumowania, to na #144 możnaby wysłać vero, w końcu ile razy widzę go jadącego Wielicką w kier. PB około 15 oraz rano w kier. Rżąki to dużo więcej niż tlen tym nie podróżuje

W sumie racja :D Dzisiaj jechałem do Kryspinowa. Na tej trasie to było bosko - kierowca dawał w pedał, bo na 14 przystanków na trasie Salwator-Kryspinów Zalew (NŻ) może 1 przystanek był obowiązkowy ;D

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2010, o 23:47 
Dyspozytor

czatowiec napisał(a):
Na tej trasie to było bosko - kierowca dawał w pedał, bo na 14 przystanków na trasie Salwator-Kryspinów Zalew (NŻ) może 1 przystanek był obowiązkowy

Tylko ciekawe, czy kierowca nie łapie przy takiej jeździe nadspieszenia.

Ostatnio edytowano 3 lip 2010, o 23:47 przez lucapacioli, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2010, o 09:11 
Dyrektor

Kiedyś też się zastanawiałem nad 594:
Kampus UJ - Bobrzyńskiego - Ruczaj - Rostworowskiego - Kobierzyńska - Most Grunwaldzki - [Jubilat] - Cracovia - (AGH) - Czarnowiejska - Kawiory - Biprostal - Mazowiecka - Makowskiego - Krowoderskich Zuchów - Krowodrza Górka.

Jednym słowem linia może pominąć jedynie przystanki pomiędzy Ruczajem, a Rondem Grunwaldzkim i kilka mniej ważnych. Niemniej wydaje mi się, że takie szybkie połączenie do Ruczaju odegrałoby dużą rolę do czasu wybudowania tramwaju. Bo nie oszukujmy się, te wszystkie linie ruczajowskie zaczynają wysadzać ludzie dopiero od przyst. Grota, gdzie część osób przesiada się na 106, czyli tak naprawdę od Ruczaj I. Poza tym 194 to linia typowo studencka, stąd też obecność przystanku Kawiory w mojej propozycji.

I jeszcze jedno - jako linia studencka 594 nie musiałaby oczywiście dojeżdżać pod samą KG, bo zakładam rzecz jasna utrzymania 194.

Ostatnio edytowano 4 lip 2010, o 09:14 przez tramwajem, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2010, o 09:32 
Zbanowany

tramwajem napisał(a):
Kiedyś też się zastanawiałem nad 594:
Kampus UJ - Bobrzyńskiego - Ruczaj - Rostworowskiego - Kobierzyńska - Most Grunwaldzki - [Jubilat] - Cracovia - (AGH) - Czarnowiejska - Kawiory - Biprostal - Mazowiecka - Makowskiego - Krowoderskich Zuchów - Krowodrza Górka.

Jednym słowem linia może pominąć jedynie przystanki pomiędzy Ruczajem, a Rondem Grunwaldzkim i kilka mniej ważnych. Niemniej wydaje mi się, że takie szybkie połączenie do Ruczaju odegrałoby dużą rolę do czasu wybudowania tramwaju. Bo nie oszukujmy się, te wszystkie linie ruczajowskie zaczynają wysadzać ludzie dopiero od przyst. Grota, gdzie część osób przesiada się na 106, czyli tak naprawdę od Ruczaj I. Poza tym 194 to linia typowo studencka, stąd też obecność przystanku Kawiory w mojej propozycji.

I jeszcze jedno - jako linia studencka 594 nie musiałaby oczywiście dojeżdżać pod samą KG, bo zakładam rzecz jasna utrzymania 194.

Po co przystanek na Mazowieckiej ? Tam mało ludzi wsiada.

Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2010, o 09:42 
Dyrektor

Wydawało mi się, że dużo, ale ok - akurat on kluczowy nie jest.

Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2010, o 11:06 
Dyrektor

bombka190 napisał(a):
Po co przystanek na Mazowieckiej ? Tam mało ludzi wsiada.

Proponuję przyjść w tygodniu szkolnym w godzinach 7-8 rano. Tłok prawie jak na R. Mogilskim w szczycie. Tam mieszka na blokowisku wielu uczniów, i potrzebują dojechać w większości do gimnazjum nr. 4 w centrum albo do gimnazjum nr. 19 na Bronowicach Małych.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1