Kolejowy rozkład jazdy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor

Kolejowy rozkład jazdy

#61 Post autor: yosujiro » 5 lis 2014, o 19:17

Wiem, ale od grudnia mieli jeździć tylko Wiel- Krk, stąd bardzo ciekawe, co to za kwiatek.

Adams
Dyrektor

Kolejowy rozkład jazdy

#62 Post autor: Adams » 6 lis 2014, o 01:08

Te rzekome wagony bezpośrednie to błąd w PLK-owskiej wyszukiwarce, albo test. To coś się pokazuje niemal przy każdym połączeniu z przesiadką. Mnie się nawet trafił lepszy "kwiatek". Połączenie z Krakowa do Katowic TLK "Sukiennice" z wagonem bezpośrednim do Pendolino włączanym we Włoszczowie Płn. :lmao:

krawiec
Kierownik

Wieści kolejowe

#63 Post autor: krawiec » 8 lis 2014, o 09:12

Jest już dostępny nowy rozkład jazdy pociągów.
http://rozklad.plk-sa.pl/Plakaty

Awatar użytkownika
tarantulaw2
Dyrektor

Kolejowy rozkład jazdy

#64 Post autor: tarantulaw2 » 8 lis 2014, o 13:31

Na stronie PLK są już dostępne plakaty. Generalnie widzę, że uwalono strasznie Kossaka - teraz ma to być EIC.

krawiec
Kierownik

Kolejowy rozkład jazdy

#65 Post autor: krawiec » 8 lis 2014, o 16:15

tarantulaw2 pisze:Generalnie widzę, że uwalono strasznie Kossaka - teraz ma to być EIC.
Czy ja wiem? Będzie jeździł na zmodernizowanych wagonach. I nie Express, tylko nowa marka IC, czyli pospieszny ze zmodernizowanym skladem.

Adams
Dyrektor

Kolejowy rozkład jazdy

#66 Post autor: Adams » 10 lis 2014, o 08:13

Niby PKP PLK opublikowało rozkład, ale to co zaprezentowali to obraz nędzy i rozpaczy. Nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać jak zobaczyłem że pociągi najwyższych kategorii, w tym EIC Premium są oznaczone w kolorze czarnym, czyli na równi ze zwykłymi osobówkami. Podobnie jest z nową kategorią IC. Natomiast pociągi TLK, IR i EIC są na czerwono. Skoro mnie jest ciężko się w tym połapać (mimo że rozkłady to mój "konik" :P ), to już zwykły podróżny który koleją podróżuje sporadycznie na pewno tego nie zrozumie. PLK pokazały jakie tam głąby pracują. Skoro się już narobiło tyle kategorii, to powinno się jakoś to pokolorować. Moja propozycja to - Regio/osobowe na czarno, TLK/IC na czerwono, IR na niebiesko, EIC/EIC Premium na zielono i wówczas by to miało ręce i nogi.

Co do "Kossaka" to będzie on w kategorii IC (wpis jako EIC jest błędem), jednak w kierunku Szczecina nie będzie w całości zestawiony ze zmodernizowanych wagonów, bo prowadzi grupę do Zamościa, która od Rzeszowa kursuje jako TLK (czyli stare wagony). Podobnie będzie z "Światowidem" w drugą stronę.

krawiec
Kierownik

Kolejowy rozkład jazdy

#67 Post autor: krawiec » 10 lis 2014, o 11:24

Co do Kossaka i Swiatowida to nie masz racji. Na odc. Zamosc - Rzeszow Kossa jest jako IC. Swiatowid tez IC, poza 14.03.
Czy ktos wie czemu 14 marca jest specjalnie oznaczny w rozkladach? Bedzie dzialo sie cos wyjatkowego w tym dniu?

Adams
Dyrektor

Kolejowy rozkład jazdy

#68 Post autor: Adams » 10 lis 2014, o 13:36

krawiec pisze:Co do Kossaka i Swiatowida to nie masz racji. Na odc. Zamosc - Rzeszow Kossa jest jako IC. Swiatowid tez IC, poza 14.03
To najprawdopodobnie także może być błąd, ponieważ zmodernizowane wagony są przypisane wyłącznie do trasy Przemyśl - Szczecin, więc do Zamościa raczej wjazdu nie mają.

Adams
Dyrektor

Kolejowy rozkład jazdy

#69 Post autor: Adams » 10 gru 2014, o 22:30

Lw25
Moderator

Kolejowy rozkład jazdy

#70 Post autor: Lw25 » 11 gru 2014, o 11:05

Odpowiedź PKP Intercity na zarzuty o likwidację tanich połączeń.
http://intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial ... 20151.html
A tak na marginesie, to ja się nie dziwię, że pociąg z EU07/CD163 wyleciał z CMK. Dziwi mnie za to, czemu nie jadą przez Radom i Kielce. Tabor idealny tam.
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

Adams
Dyrektor

Kolejowy rozkład jazdy

#71 Post autor: Adams » 11 gru 2014, o 13:15

Lw25 pisze:A tak na marginesie, to ja się nie dziwię, że pociąg z EU07/CD163 wyleciał z CMK. Dziwi mnie za to, czemu nie jadą przez Radom i Kielce. Tabor idealny tam.
Przez Kielce i Radom jest mało atrakcyjny czas przejazdu, więc taki "Matejko" mógłby nie być tak atrakcyjny jak obecnie. Ten pociąg miał na celu szybkie i tanie połączenie Krakowa z Warszawą. Z Krakowa do Kielc zazwyczaj ludzie korzystają z pociągów regio, a między Kielcami a Warszawą i Radomiem jest już dość dobra siatka połączeń TLK. O powrocie większej ilości połączeń kolejowych między Krakowem a Warszawą przez Kielce będzie można myśleć dopiero po remoncie odcinka Radom - Warszawa przez Warkę. Wtedy skróci się czas przejazdu i takie połączenia będą miały sens.

Lw25
Moderator

Kolejowy rozkład jazdy

#72 Post autor: Lw25 » 11 gru 2014, o 13:34

Adams pisze: Przez Kielce i Radom jest mało atrakcyjny czas przejazdu, więc taki "Matejko" mógłby nie być tak atrakcyjny jak obecnie. Ten pociąg miał na celu szybkie i tanie połączenie Krakowa z Warszawą. Z Krakowa do Kielc zazwyczaj ludzie korzystają z pociągów regio, a między Kielcami a Warszawą i Radomiem jest już dość dobra siatka połączeń TLK. O powrocie większej ilości połączeń kolejowych między Krakowem a Warszawą przez Kielce będzie można myśleć dopiero po remoncie odcinka Radom - Warszawa przez Warkę. Wtedy skróci się czas przejazdu i takie połączenia będą miały sens.
A na CMK by co chwilę stał, bo EIP i EIC są trasowane z priorytetem... Przecież będzie 80 km/h różnicy w Vmax pomiędzy IR a Pendo...
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

Adams
Dyrektor

Kolejowy rozkład jazdy

#73 Post autor: Adams » 11 gru 2014, o 14:29

Lw25 pisze:Przecież będzie 80 km/h różnicy w Vmax pomiędzy IR a Pendo...
Różnica będzie nie 80 tylko 40km/h. Odcinek na którym Pendolino będzie mogło osiągnąć 200km/h znajduje się w kierunku Katowic, już za zjazdem na Kraków. Wszystkie Pendolino jadące od strony Krakowa będą miały maksymalną szybkość 160km/h.
Takiego "Matejkę" PRy mogły by puścić na asynchronicznym ED72-005, który jest własnością MZPR. Jego v=max wynosi 130km/h i już ten pułap między EIP a IR byłby mniejszy. Jedynym mankamentem jest brak drugiej takiej jednostki w rezerwie w razie awarii.

Awatar użytkownika
flosan
Dyrektor

Kolejowy rozkład jazdy

#74 Post autor: flosan » 21 sty 2015, o 19:56

Połączenia kolejowe Sp. Intercity od niedawna w mapach Google, szczegóły:
http://antyweb.pl/google-i-pkp-intercit ... na-mapach/

Adams
Dyrektor

Kolejowy rozkład jazdy

#75 Post autor: Adams » 23 lut 2015, o 17:24

Z dniem 1 marca z rozkładu jazdy znikną dwa tymczasowe pociągi Kolei Śląskich rel. Rybnik – Katowice. W ich miejsce Przewozy Regionalne uruchomią bezpośrednie pociągi rel. Rybnik – Katowice – Kraków i z powrotem. W związku z tym liczba pociągów na odcinku Rybnik – Katowice nie ulegnie zmianie.

Szczegóły: http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/23 ... owice.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „3. Rozkłady i taryfy”