Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 20 lis 2017, o 07:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 maja 2015, o 20:36 
Dyspozytor

yosujiro napisał(a):
Odjazd z Krakowa Głównego 8.02, zatrzymuje się na wszystkich przystankach, a czas przejazdu to 1.35. Powrót z Przeciszowa 18.27 i co ciekawe, czas przejazdu jest o 7min krótszy. Czy mimo przeprowadzonego remontu nadal są ograniczenia prędkości? Bo ciut długi ten czas przejazdu?
Pomysł bardzo dobry, szkoda że tylko prywatny inwestor widzi potencjał w przewozach pasażerskich na tej linii i uważa to za najlepszy sposób dowozu klientów.

Dodam jeszcze, że pociągi Woodstockowe też pojadą przez Zator, tyle że z pominięciem Oświęcimia.

Czemu z pominięciem Oświęcimia? A co do remontu to masz na myśli ten z jesieni ubiegłego roku prowadzony od stacji Skawina->Podbory Skawińskie?

PostNapisane: 26 maja 2015, o 20:56 
Dyrektor

Bo inaczej w Oświęcimiu trzeba by robić oblot składu przez loka, a to jak widać za duża strata czasu.
A jak chodzi o remont, to tak, o tym mówię, bo czas przejazdu między przystankami jest niezły, ale spodziewałem się lepszego.

PostNapisane: 27 maja 2015, o 11:07 
Dyrektor

Dopiero budowa łącznicy skróci czas do 1:20.

Czemu jest 7 minut dłuższy? Hmm, może czeka na jakieś skomunikowanie z kierunku Kalwaria?
btw świetne wykorzystanie taboru, rano pojedzie, cały dzień postoi i wieczorem wróci, praca marzeń :D

PostNapisane: 27 maja 2015, o 11:20 
Dyrektor

Obstawiam, że na początku pojedzie EN81, a to nie będzie wielka strata, bo przecież i tak prawie cały czas stoją... Swoją drogą co się dzieje z pięcioma sztukami? Bo ostatnio widuję tylko 007 i chyba 005, ale prawie na pewno tylko dwa jeżdżą...

PostNapisane: 27 maja 2015, o 13:46 
Moderator

yosujiro napisał(a):
Obstawiam, że na początku pojedzie EN81, a to nie będzie wielka strata, bo przecież i tak prawie cały czas stoją... Swoją drogą co się dzieje z pięcioma sztukami? Bo ostatnio widuję tylko 007 i chyba 005, ale prawie na pewno tylko dwa jeżdżą...

Sprawne są EN81-005, -006, -007 i -008. -001 i -002 oczekują na P4. Sam ostatnio jadąc EN81, jechałem -007.

PostNapisane: 27 maja 2015, o 13:51 
Dyrektor

Jedna sztuka jakiś czas temu pilnowała szopy w Suchej.

PostNapisane: 27 maja 2015, o 18:23 
Dyrektor

No to może mam pecha, że na te 006 i 008 nie trafiam :-D

PostNapisane: 4 cze 2015, o 07:08 
Dyrektor

IR „Bolko” i IR „Piast” znikają z oferty PR
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/24 ... ty-PR.html

Co do "Piasta" to spodziewałem się że nie przetrwa do końca rozkładu. Podobnie jak IR "Matejko", także i "Piasta" zabiły kosmiczne ceny dostępu do infrastruktury na CMK. Krążą plotki że od grudnia na odcinek Zawiercie - Psary nie będzie miało wjazdu nic, co nie osiągnie szybkości 200km/h (czyli wyłącznie Pendolino i międzynarodowe EIC na "Husarzach") i nawet "Chopin" ma jeździć "Wiedenką".

Jednak "Bolkiem" jestem lekko zaskoczony. Uważam że PR mogłyby zrobić doświadczenie i przetrasować go na Jaworzno Szczakową i Bukowno. Odcinek Mysłowice - Szczakowa jest po remoncie, więc czas przejazdu jest już całkiem niezły, a Szczakowa - Bukowno dało by się jakoś przeżyć. Bukowno, Olkusz i Wolbrom odzyskałyby połączenie dalekobieżne, więc pociąg w dalszym ciągu mógłby się cieszyć zainteresowaniem i to tańszym kosztem niż po fragmencie CMK. Wiem, ciężko by mogło być z przepustowością między Tunelem a Kozłowem, ale jest to tak krótki odcinek, że przy odrobinie dobrej woli ze strony PKP PLK ten jeden pociąg dało by się tam wcisnąć.

PostNapisane: 10 cze 2015, o 11:14 
Moderator

Adams napisał(a):
IR „Bolko” i IR „Piast” znikają z oferty PR
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/24 ... ty-PR.html

Co do "Piasta" to spodziewałem się że nie przetrwa do końca rozkładu. Podobnie jak IR "Matejko", także i "Piasta" zabiły kosmiczne ceny dostępu do infrastruktury na CMK. Krążą plotki że od grudnia na odcinek Zawiercie - Psary nie będzie miało wjazdu nic, co nie osiągnie szybkości 200km/h (czyli wyłącznie Pendolino i międzynarodowe EIC na "Husarzach") i nawet "Chopin" ma jeździć "Wiedenką".

Ja słyszałem, że przymiarki były tylko na wywalenie TLK (co... powinno kiedyś nastąpić, ale najpierw bum skończył remonty LK1 i LK8), aczkolwiek, że nie ma nic pewnego... poza tym, przecież EU44 kabinówek nie mają...

PostNapisane: 10 cze 2015, o 18:21 
Dyrektor

Lw25 napisał(a):
..przecież EU44 kabinówek nie mają...

Nie mają? przecież przetarg na montaż był ogłoszony już kilka lat temu, i co? unieważniony czy jak?

PostNapisane: 10 cze 2015, o 18:39 
Moderator

tomek_m napisał(a):
Lw25 napisał(a):
..przecież EU44 kabinówek nie mają...

Nie mają? przecież przetarg na montaż był ogłoszony już kilka lat temu, i co? unieważniony czy jak?

Nie było chętnych.

PostNapisane: 29 wrz 2015, o 11:27 
Administrator

Od grudnia pociągi pojadą szybciej. Minuty nadrabiane przez Pendolino
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,189 ... 8085b8769d

Warszawa-Kraków 2h 19min (szybciej o 7min.) - zawsze coś. Natomiast zyski na niektórych innych trasach są całkiem niezłe.

PostNapisane: 29 wrz 2015, o 12:32 
Dyrektor

Ogólnie pociągi na trasie Kraków-Warszawa jeździły szybciej niż rozkład, tylko chyba buforowo to zrobili, aby właśnie teraz odciąć jeszcze kilka minut i za rok kolejnych kilka. Ja pamiętam w marcu przyjechałem 15 minut przed czasem na Warszawę Zachodnią, ale pociąg czekał, bo rozkład. No ale lepiej założyć bufor i przyjechać punktualnie, niż niewiarygodny rozkład i notować opóźnienia.

PostNapisane: 29 wrz 2015, o 14:28 
Specjalista

To jest tak jak z rajanerami czy innymi wizirami. W rozkładzie +50 minut do realnego czasu i wszyscy oh oh jakie super linie, lądują tyyyyle przed czasem.

PostNapisane: 24 lis 2015, o 12:21 
Dyrektor

Ekspert Fundacji ProKolej dr Bartosz Mazur zwraca uwagę na częściowe podobieństwo planów Kolei Mazowieckich do koncepcji Interregio. Zielono-żółty przewoźnik chce konkurować z Pendolino na trasach do Krakowa i Trójmiasta.

Szczegóły: Rynek Kolejowy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]