Sprawy techniczne & forumowe

Codzienne aktualności z Grodu Kraka

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
czatowiec
Dyrektor
Kontakt:

#61 Post autor: czatowiec » 1 mar 2011, o 16:10

To może zaburzyć ciągłość dyskusji na forum. Sam mam kilka takich osób, których posty przyprawiają mnie o skręt kiszek, ale i tak wolę przeczytać i ewentualnie odpisać :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#62 Post autor: Kaszmir » 1 mar 2011, o 16:31

mkm3 pisze:Mam propozycję: co myślicie o tym, żeby do forum dodać funkcję: Wrogowie (gdzie wybierzesz użytkownika, którego nie lubię etc.) oraz "Nie pokazuj postów wrogom w moim panelu profilu" ?
czatowiec pisze:To może zaburzyć ciągłość dyskusji na forum.
Do tego na forum każdy jest równy i ma prawo (dopóki nie jest zbanowany) czytać wszystkie publiczne posty.

Awatar użytkownika
mkm3
Dyrektor

#63 Post autor: mkm3 » 1 mar 2011, o 16:37

Nie chodzi mi o odczyt w tematach, ale o funkcję w info profilu (gdy klikniesz na nick) tj. "szukaj postów tego użytkownika" i wtedy wyświetlają się wszystkie moje posty.
I albo dać opcję w ustawieniach, by była niedostępne dla wrogów albo nie pokazuj info o profilu a/ nikomu b/ wrogom c/ wybranym użytkownikom.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#64 Post autor: Kaszmir » 1 mar 2011, o 16:51

mkm3 pisze:I albo dać opcję w ustawieniach, by była niedostępne dla wrogów albo nie pokazuj info o profilu a/ nikomu b/ wrogom c/ wybranym użytkownikom.
Wtedy taka osoba założy sobie nowe konto i dalej będzie miała dostęp do Twojego profilu.

Awatar użytkownika
mkm3
Dyrektor

#65 Post autor: mkm3 » 1 mar 2011, o 17:35

Kaszmir pisze:
mkm3 pisze:I albo dać opcję w ustawieniach, by była niedostępne dla wrogów albo nie pokazuj info o profilu a/ nikomu b/ wrogom c/ wybranym użytkownikom.
Wtedy taka osoba założy sobie nowe konto i dalej będzie miała dostęp do Twojego profilu.
No to wprowadzić funkcję "Nie pokazuj informacji o moim profilu użytkownikom" czy "Nie pokazuj postów w oknie profilu użytkownikom" (nie dotyczy Administratorów i Moderatorów) lub "Nie pokazuj postów użytkownikom: tu do wyboru". Jak sobie założy nowe to trudno, użyłbym pierwszej funkcji.

tramwajem
Dyrektor
Kontakt:

#66 Post autor: tramwajem » 1 mar 2011, o 17:43

Też o tym myślałem, ale w sumie dochodzę do wniosku że to nie służy budowaniu forumowej wspólnoty.
EDIT: wybaczcie, nie doczytałem dalszych postów - ja zastanawiałem się nad przyciskiem "ignoruj", by nie musieć brnąć przez niektóre posty. Tego co proponiję mkm3 w ogóle nie rozumiem i nie widzę w tym sensu.
Ostatnio zmieniony 1 mar 2011, o 17:46 przez tramwajem, łącznie zmieniany 1 raz.
I bike Kraków - wyższa kultura mobilności
http://ibikekrakow.com

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#67 Post autor: Kaszmir » 1 mar 2011, o 17:44

mkm3 pisze:No to wprowadzić funkcję "Nie pokazuj informacji o moim profilu użytkownikom" czy "Nie pokazuj postów w oknie profilu użytkownikom" (nie dotyczy Administratorów i Moderatorów) lub "Nie pokazuj postów użytkownikom: tu do wyboru". Jak sobie założy nowe to trudno, użyłbym pierwszej funkcji.
Primo, jeśli nie chcesz, by jakaś informacja była widoczna, zawsze można jej po prostu nie wpisywać. W profilu bardzo niewiele pól jest obowiązkowych. Co do postów - i tak każdy będzie miał możliwość zobaczenia ich, choćby śledząc tematy. Opcja "Znajdź wszystkie posty" służy jedynie ułatwieniu i przyspieszeniu, nie niesie za sobą żadnej nowej jakości.

Secundo, nie jestem adminem i nie mam możliwości wprowadzania takich zmian. Zresztą nie wiem, czy w ogóle jest ona wykonywalna (w sensie technicznym).
tramwajem pisze:Też o tym myślałem, ale w sumie dochodzę do wniosku że to nie służy budowaniu forumowej wspólnoty.
Słuszny punkt ;)
Ostatnio zmieniony 1 mar 2011, o 17:44 przez Kaszmir, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Allemon
Dyrektor
Kontakt:

#68 Post autor: Allemon » 1 mar 2011, o 19:39

Bardziej przydatna byłaby funkcja ignoruj temat, nie wszystkie tematy wszystkich interesują.
Wydaje mi się, że w php2 by przemo jest ta funkcja.
Bara de döda stiger av i Kymlinge

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#69 Post autor: Kaszmir » 1 mar 2011, o 22:25

Allemon pisze:Bardziej przydatna byłaby funkcja ignoruj temat, nie wszystkie tematy wszystkich interesują.
Co masz na myśli? Zawsze jest funkcja "Oznacz wszystkie tematy jako przeczytane" a także osobno dla każdego "Oznacz temat jako przeczytany".

Awatar użytkownika
Allemon
Dyrektor
Kontakt:

#70 Post autor: Allemon » 1 mar 2011, o 23:14

Używam tej funkcji cały czas. Te forum jest za duży by czytać je od deski do deski.
Funkcja ignoruj temat, sprawia, że dany temat nie jest wyświetlany tutaj:
http://pkk.info.pl/search.htm/newposts oraz jest domyślnie oznaczony jako przeczytany.
Niemniej, bez tego da się spokojnie żyć. Nie ma co skryptu obciążać.

Z kolei funkcja ignoruj użytkownika na tym forum działa, ale trolli tu nie ma, też da się tu przeżyć.
Bara de döda stiger av i Kymlinge

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#71 Post autor: Locutus » 2 mar 2011, o 10:20

Allemon pisze:Używam tej funkcji cały czas. Te forum jest za duży by czytać je od deski do deski. (...)
Eeetam… Jak się chce, to się da. Ja w wakacje trafiłem na forum, którego rzeczywiście, nawet przy największych chęciach, nie da się czytać od deski do deski – jest to forum ogrodnicze, gdzie dziennie powstają tysiące nowych postów. :-P

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
czatowiec
Dyrektor
Kontakt:

#72 Post autor: czatowiec » 2 mar 2011, o 13:02

Dawniej na PKK miałem maksymalnie 60 nieprzeczytanych postów dziennie, i to tylko w warunkach typu wakacje. Teraz spokojnie mam zawsze po 600 nieprzeczytanych postów, jak czytam od deski do deski :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#73 Post autor: Kaszmir » 2 mar 2011, o 14:47

Zdajemy sobie sprawę, że forum jest obszerne i nie każdy zdąży/ma ochotę czytać je od deski do deski ;) Dlatego staraliśmy się podzielić działy w miarę rozsądnie, a także wydzielać tematy, tak by w jednym nie zazębiały się różne wątki.

Forum jest dla ludzi, zatem na wszelkie sugestie zawsze jesteśmy otwarci :-) W szczególności gdy radzicie, by wydzielić jakiś wątek z danego tematu. Dział Software został dodany, gdyż robiło się coraz więcej tematów o podobnej tematyce i zapewne będzie dalej ich przybywać.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#74 Post autor: Locutus » 3 mar 2011, o 11:55

Czatowiec – 600 nieprzeczytanych postów ? To chyba jak przez cały tydzień nie wchodzisz (tyle właśnie ich miałem jak wróciłem z Polski 20. lutego).

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
czatowiec
Dyrektor
Kontakt:

#75 Post autor: czatowiec » 3 mar 2011, o 13:33

Tyle mi się kiedyś uzbierało, i mimo czytania na bieżąco forum ta liczba ledwo co spada :)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „I. Dzisiaj na mieście”