Sprawy techniczne & forumowe

Codzienne aktualności z Grodu Kraka

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny
Posty: 1685
Rejestracja: 8 sie 2017, o 12:19

Sprawy techniczne & forumowe

#631 Post autor: pasazer_mobilisu » 19 lut 2020, o 11:22

Szkoda że tak wyszło, zobaczymy co przyniesie przyszłość - najciekawsza wizja przyszłości (dla mnie) to wielkie pojednanie i próba połączenia działów, wątków i użytkowników z pkk1 i pkk2 - silnik forum tu i tu ten sam, więc szanse (techniczne) są.

Awatar użytkownika
lucapacioli
Dyspozytor
Posty: 649
Rejestracja: 26 gru 2009, o 21:42
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków, os.Widok

Sprawy techniczne & forumowe

#632 Post autor: lucapacioli » 19 lut 2020, o 16:04

kucyk pisze:
19 lut 2020, o 10:45
Locutus pisze:
19 lut 2020, o 08:20
Jak zapewne wielu z was już się zorientowało, Kaszmir otworzył nowe forum o tej samej nazwie co nasze. Znającym polską scenę cięższego grania zapewne od razu skojarzyło się to z sytuacją w której mieliśmy dwa zespoły o nazwie Kat - w tym jeden z Romanem Kostrzewskim.

Przykro nam, że spór w admince PKK doprowadził do takiej schizofrenicznej sytuacji i że nie udało się rozwiązać niesnasek w sposób cywilizowany. Że stawianie na swoim i forsowanie swojej wizji zwyciężyło nad propozycją dialogu i uregulowania stosunków.

Zapewniamy was, że niniejsze forum - istniejące od kilkunastu lat - pozostanie wierne ideałom, które od początku przyświecały jego założycielom. Wolnym od cenzury za poglądy miejscem w sieci, gdzie każdy może powiedzieć co myśli i ciekawie podyskutować o krakowskiej komunikacji miejskiej i pokrewnych tematach.

Nie zamierzamy was zniechęcać do rejestracji na nowym forum. Tylko wy możecie zdecydować, czy wolicie iść rozkręcać PKK v. 2, czy zostać przy sprawdzonej od kilkunastu lat marce, czy może korzystać z obydwu forów. Część adminki skądinąd podjęła tę ostatnią decyzję - i tak oto Lw25 jest moderatorem a Jopek36 administratorem na obydwu forach firmowanych logo PKK.

Pozdrawiamy serdecznie
Administracja Platformy 
Od poniedziałku jak otrzymałem informację o nowym forum widzę, że wielu uczestników z tym samym logiem udziela się "tu" i "tam". Czemu to ma służyć? Ludzie co Wy sobą pokazujecie? Zachowujecie się jak Dzieci a nie osoby dorosłe. Może czas dorosnąć? Żal na to wszystko patrzeć. Żenada.

Tyle w temacie. Pozdrawiam
 


 
Za to przeżywanie jak mrówka okres, bo ktos pisze na dwóch forach jest bardzo dorosłe. Zabrakło tylko  jeszcze porównania ze zdradą małżeńską. 
Pisywałem na ekk, trambusie, kwk, tam gdzie pojawiła się aktualnie dyskusja, w której wydawało mi się, że akurat mam coś do dodania. Wszystkie przeżywały jakieś tam wojenki o władzę, co osobiście miałem gdzieś, bo liczy się dla mnie tylko i wyłącznie  możliwość wymiany poglądów. Fajnie, jak zamiast trzech forów jest jedno, bo to zawsze więcej osób do dyskusji, ale jak widać taka sytuacja jest możliwa w warunkach krakowskich tylko tymczasowo; ) 
pozdrawiam, i życzę więcej luzu 
 
lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupiego, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości

Awatar użytkownika
tomek_m
Dyrektor
Posty: 3327
Rejestracja: 7 mar 2014, o 12:22
Lokalizacja: Michałowice

Sprawy techniczne & forumowe

#633 Post autor: tomek_m » 19 lut 2020, o 21:20

lucapaciol pisze:
19 lut 2020, o 16:04
Pisywałem na ekk, trambusie, kwk,


 
I dwa pierwsze już daawno nie istnieją, trzecie dogorywa. To forum jest jakimś fenomenem że przetrwało tyle czasu, na tle schyłku ery for internetowych i nasilającej się stale migracji na portale społecznościowe.
 
 
 

lukaszpdg
Dyrektor
Posty: 3563
Rejestracja: 26 maja 2015, o 17:08
Lokalizacja: Kraków

Sprawy techniczne & forumowe

#634 Post autor: lukaszpdg » 20 lut 2020, o 00:00

kucyk pisze:
19 lut 2020, o 10:45
Witam. Dziękuję za informację. Nie uczestniczyłem w całej tej grotesce z Waszej strony i nie mam nadal zamiaru w tym brać udział. To Wasza sprawa. Żal na to patrzeć - administracja pokłóciła się i wywaliła z sobą "pomyje, bagno" na całą społeczność. Póki co nie jestem zainteresowany rejestracją na nowym Forum Kaszmira ale i tutaj chyba rzadziej będę widywał. Dla mnie to głupota tworzyć 2 oddzielne fora z tym samym wizerunkiem PKK.
Może jest i dziwnie, ale skoro nie rozwiązali problemu, to część adminki założyli drugie forum i nic na to nie poradzisz. 
kucyk pisze:
19 lut 2020, o 10:45
Powiem tylko tyle, że Szanuję kolegę Kaszmira chociaż miałem wiele odmiennych zdań niż On i z wieloma rzeczami się nie zgadzałem.
A to chyba od tego jest forum, bo jakby każdy się zgadzał to nie miałoby sensu. 
kucyk pisze:
19 lut 2020, o 10:45
Od poniedziałku jak otrzymałem informację o nowym forum widzę, że wielu uczestników z tym samym logiem udziela się "tu" i "tam". Czemu to ma służyć? Ludzie co Wy sobą pokazujecie? Zachowujecie się jak Dzieci a nie osoby dorosłe. Może czas dorosnąć? Żal na to wszystko patrzeć. Żenada.

 
A nie możemy też tam udzielać? Mamy siedzieć jak w więzieniu? Ja będę pisał i tu i tam, bo że admina się pokłóciła, to nie moja sprawa, nie moja wina że tak to się stało. Czemu to ma służyć? Dlatego, że część osób odeszła z tego forum i poszli do drugiego forum. W tym momencie to Ty zachowujesz się jak dziecko i narzekasz. Ten Twój ostatni cytat uważam za kompletnie chybiony. 

I podpisuję się pod postem lucapacioli. Kucyk wyluzuj się. 
 
 
 

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7982
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#635 Post autor: Locutus » 20 lut 2020, o 07:44

@ Jamnik - z Katem było dokładnie to samo, co z Kombi.

@ Tomek M - mamy nadzieję (i zamiar) przetrwać następnych kilkanaście lat. Ale to tylko z waszą (użytkowników) pomocą. ;-)

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny
Posty: 1685
Rejestracja: 8 sie 2017, o 12:19

Sprawy techniczne & forumowe

#636 Post autor: pasazer_mobilisu » 22 lut 2020, o 08:34

Niestety mimo wcześniejszych chęci pozostania aktywnym na obu forach PKK zostałem wczoraj z jednego z nich wyrzucony z komentarzem, że "cały czas robiłem sobie jaja".

Przed umieszczeniem linku do starego forum szukałem na pkk.net.pl regulaminu, niestety nie znalazłem takiego, ale od założyciela otrzymałem informację "nie mam problemów z linkowaniem starego".

Wczoraj umieściłem tylko link pozwalający wyświetlić nieprzeczytane posty z obu stron naraz:

pkk.info.pl/2.html

Samemu szukałem rozwiązania "na skróty" pozwalającego sprawdzić nowe posty tu i tu, i gdy takie znalazłem postanowiłem się nim podzielić. Ilość osób które logują się na oba fora patrząc po nickach jest spora, a m.in. @Zieleńczanin potwierdził że powyższy skrót działa też u niego.

Później przy próbie logowania otrzymałem komunikat:
 Masz całkowicie zabroniony dostęp do tej witryny.
Na własnej skórze przekonałem się, że chociaż oba fora są bardzo podobne to tylko na jednym jest regulamin i system ostrzeżeń stosowany przez moderatorów i administracje.
 
 
 

franio
Miłośnik
Posty: 143
Rejestracja: 30 paź 2013, o 22:38
Lokalizacja: Golkowice

Sprawy techniczne & forumowe

#637 Post autor: franio » 22 lut 2020, o 11:00

Gorzkich żali ciąg dalszy....

Awatar użytkownika
lolek-12
Kierownik
Posty: 782
Rejestracja: 1 lis 2010, o 10:50
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów

Sprawy techniczne & forumowe

#638 Post autor: lolek-12 » 22 lut 2020, o 11:06

Może nie znam Was, ale na zewnątrz to co ostatnio się dzieje wygląda jak walka dzieci w piaskownicy.. serio.. jeszcze czekać, żeby na FB zaczać robić dramę  :wall:
 

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#639 Post autor: Kaszmir » 23 lut 2020, o 00:55

W międzyczasie odbanowaliśmy pasazera_mobilisu. Poniżej cała historia.

Z pasazerem_mobilisu od kilku tygodni jesteśmy w kontakcie mailowym, o tej sytuacji też w piątek zaczęliśmy pisać i dziwię się że, zanim dokończyliśmy temat, wybrał by napisać o tym na forum publicznym bo myślę że wszyscy jesteśmy zmęczeni wyrzucaniem rzeczy na zewnątrz.

Nie został on zbanowany za jeden post z linkiem, lecz za to że na trzy swoje ostatnie wpisy wszystkie trzy miały linki do drugiego forum, a do tego jeden z nich robił to ukrycie. Wyglądał i wyświetlał się jako pkk.net (nasze), jednak pod zasłoną odsyłał... na pkk.info. Gdy to odkryłem, poprawił i sam przyznał potem że "był ciekawy czy zauważymy".

Drugi post z kolei jawnie oświadczał "zapraszamy do dyskusji na pkk.info.pl". Link nie służył odesłaniu do jakiegoś interesującego zestawienia, danych itd. tylko zapraszaniu tamże.

Tak jak napisałem pasazerowi_mobilisu, dla mnie ok jest linkowanie innych stron, w tym pkk.info (czy kwk, itd.). Jednak wszystko róbmy z rozsądkiem - bo choć pracujemy dopiero nad regulaminem, to nie powinno to żadnego z nas zwalniać z bycia fair. Co innego czasem wrzucić link do innego forum który ma cel (interesujące info, statystyki, itd.) a co innego robić to w trzecim poście pod rząd, jeszcze testując adminkę. Dotyczy to wszelkich linków - gdyby ktoś wrzucał coś co chwilę w każdym poście, to myślę że większość z Was czułaby że to nużące.

Dlatego pasazer_mobilisu dostał bana. W międzyczasie jednak pisał do mnie i wyszło że nie robił tego świadomie, nawet jeśli wyszło w mojej opinii źle. Odbanowałem. Nie możemy akceptować przychodzenia tylko celem wrzucania linków do drugiego forum i testowania adminki, a tak mogły Twoje ostatnie posty trochę wyglądać - choć nie specjalnie. Jeśli natomiast chcesz wpaść i podyskutować merytorycznie to jesteś mile widziany bo piszesz fajne posty i zapraszamy.
 

krawiec
Kierownik
Posty: 999
Rejestracja: 2 lis 2009, o 16:24
Lokalizacja: Mistrzejowice

Sprawy techniczne & forumowe

#640 Post autor: krawiec » 23 lut 2020, o 04:07

Koledzy, czas chyba zakończyć to publiczne pranie brudów.
Rozpieprzacie PKK i niedługo będziecie jedynymi użytkownikami i info, i free.
Jeśli chcecie się żreć między sobą, to nie róbcie tego publiczne. Mnie wasza Moda na sukces na początku śmieszyła, a teraz zeszliście do poziomu żenady.

franio
Miłośnik
Posty: 143
Rejestracja: 30 paź 2013, o 22:38
Lokalizacja: Golkowice

Sprawy techniczne & forumowe

#641 Post autor: franio » 23 lut 2020, o 08:47

@pasazer_mobilisu, co teraz powiesz? Moim zdaniem głupio wyszło, prawda?

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny
Posty: 1685
Rejestracja: 8 sie 2017, o 12:19

Sprawy techniczne & forumowe

#642 Post autor: pasazer_mobilisu » 23 lut 2020, o 09:29

Doprecyzowując: w ostatnim mailu nie było nic o banie, dowiedziałem się o nim dopiero przy próbie zalogowania i mogłem jedynie podejrzewać od kogo go dostałem i za co.

Cieszę się @Kaszmir że cofnąłeś swoją decyzję.

Dziękuję również użytkownikom @Łukasz i @Zieleńczanin za zainteresowanie tematem i pomoc w odzyskaniu możliwości postowania tutaj.

Na przyszłość życzę Wam ale również sobie chwili zastanowienia przed pisaniem kolejnych postów, które mogą prowadzić do dalszych podziałów.

Castaway
Dyspozytor
Posty: 689
Rejestracja: 27 mar 2012, o 13:11
Lokalizacja: Małopolska

Sprawy techniczne & forumowe

#643 Post autor: Castaway » 23 lut 2020, o 19:58

Śmieszne to wszystko. Każde kolejne forum MKolskie (i to nie tylko te krakowskie) się rozpada w kłótniach. Jeszcze gdybyście na tym sporo zarabiali, ale z tego co sobie wyobrażam to zyski są stosunkowo znikome (jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić).
Więc po co te kłótnie?
Oficjalna liczba mieszkańców Krakowa: 766 tys.
Realna liczba mieszkańców Krakowa: 766 tys. zameldowanych + 200 tys. studentów + 200 tys. byłych studentów i słoików + min. 300 tys. gości ze Wschodu + dziesiątki tysięcy turystów = minimum 1,5 mln.

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Posty: 6573
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 15:59
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#644 Post autor: Coffee » 23 lut 2020, o 20:55

Kaszmir pisze:
23 lut 2020, o 00:55
Jednak wszystko róbmy z rozsądkiem - bo choć pracujemy dopiero nad regulaminem, to nie powinno to żadnego z nas zwalniać z bycia fair.
Mówi to osoba, która wprost sugerowała i oszukiwała ludzi, że PKK zmieniło adres internetowy?
Gdyby nie nasza interwencja, to pewnie post dalej by wisiał i dalej by ludzi wprowadzał w błąd.
Obrazek
Obrazek
Ich will dass ihr mir vertraut
Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

krk
Specjalista
Posty: 286
Rejestracja: 8 maja 2010, o 14:00
Lokalizacja: Kraków-Łobzów

Sprawy techniczne & forumowe

#645 Post autor: krk » 23 lut 2020, o 21:18

A tak przy okazji to ile osób dostało na pw "zaproszenie" na nowe forum o treści:
Hej

Od dzisiaj jesteśmy także na https://forum.pkk.net.pl/

Zapraszamy
Nie opowiadam się po żadnej ze stron, ale pisanie takich wiadomości które wprowadzają w błąd i sugerują, że jest to tylko jakiś alternatywny adres forum jest skandaliczne i nie życzę sobie takiego spamu. Trzeba było napisać uczciwie a nie bawić się w jakieś takie podchody.
 
 

ODPOWIEDZ

Wróć do „I. Dzisiaj na mieście”