Sprawy techniczne & forumowe

Codzienne aktualności z Grodu Kraka

Moderator: Moderatorzy

PanA
Dyrektor
Posty: 1069
Rejestracja: 8 lip 2015, o 11:07

Sprawy techniczne & forumowe

#541 Post autor: PanA » 29 sty 2020, o 16:45

lukasmaj pisze:Mój post też został usunięty!
Jakby ktoś nie wierzył, faktycznie był usunięty, czytałem 3 godziny temu.

@Cofee - jeśli faktycznie były bluzgi, obrażanie itd. to nie dość, że to bardzo źle świadczy o tobie, to sam sobie bat kręcisz, bo to forum nie jest państwem totalitarnym - jak będziesz obrażać, a jeszcze jak teraz cenzurować forum, to każdy skorzysta z faktu, że nikt nie jest tu trzymany na siłę. A obecni/byli adini naprawdę dadzą radę stworzyć dobry, jeśli nie lepszy projekt.

Najgorsze jest to, że nie ma żadnego sensu twojego zachowania. A jeśli zarzuty co do ciebie są prawdziwe, to podwójną obłudą i dodatkowym twoim "grzechem" jest to, że sam coś piszesz o zachowaniu nie w porządku (jakim jest pranie brudów publicznie), podczas gdy twoje zachowanie trudno opisać słowami nieobraźliwymi. A nawet i ciebie, skoro jesteś agresywny.
MKM-owie to jednak wielkie: xD

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny
Posty: 1657
Rejestracja: 8 sie 2017, o 12:19

Sprawy techniczne & forumowe

#542 Post autor: pasazer_mobilisu » 29 sty 2020, o 16:53

Faktycznie przykra sprawa, z tym usuwaniem postów - do tej pory nawet nieregulaminowe posty były cenzurowane/przenoszone do kosza a nie kasowane tak jakby ich nigdy nie było.
Tak jak pisze @PanA społeczność może pójść gdzie indziej, a utworzenie nowego forum nie przerasta przecież ich możliwości.
lukasmaj pisze:Brak dostatecznej wiedzy, brak kompetencji a teraz brak przyzwoitości.
Zaciekawiłeś mnie, możesz rozwinąć temat na PW/e-mail?

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor
Posty: 1803
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 13:58
Lokalizacja: Krowodrza, Tenczynek

Sprawy techniczne & forumowe

#543 Post autor: yosujiro » 29 sty 2020, o 18:14

Żałosne jest to co się stało, żałosne jest to co się dzieje. To raczej mój ostatni post, nie będę dokładał cegiełki do tej dyktatury, może czasem wpadnę jako bierny widz, ale tylko do czasu powstania nowego, lepszego forum, a to zapewne prędzej czy później nastąpi.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7839
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#544 Post autor: Locutus » 29 sty 2020, o 19:31

Posta usunąłem ja, więc to mnie proszę łajać, nie Coffee'ego.

Właściwie wszyscy w administracji forum zgadzamy się, że publiczne pranie brudów nigdy nie powinno było mieć miejsca. Była to zawsze niepisana zasada adminki PKK.

Co wnoszą wiadomości poparcia dla Kaszmira od użytkownika z jedenastoma postami na koncie, który nie ma zielonego pojęcia jak cała sytuacja wyglądała, od czego się zaczęła, jak ewoluowała i kto w zasadzie jest czego winny, bo go przy tym nie było? Osobiście uważam, że absolutnie nic - i jako takie w świetle art. 2. § 3. Regulaminu Forum nie mają racji bytu. Stąd moja reakcja.

Forum powstało jako alternatywa dla Trambusa i KWK - gdzie banowanie za poglądy było normą - aby ludzie wreszcie mogli rozmawiać o komunikacji miejskiej nie bojąc się tego, że jeśli zaprezentują punkt widzenia, który irytuje takiego czy innego admina lub modera, to spotkają go nieprzyjemności. Nic się w tej kwestii nie zmieniło i nie zmieni i o tym możemy was zapewnić.

To, że admini się pokłócili i że mimo prób zażegnania konfliktu i wielu sensownych propozycji rozwiązań poszło na noże, nie powinno wpłynąć ani na funkcjonowanie forum, ani tym bardziej na panujące tu zasady swobody dyskusji na tematy komunikacyjne.

Oczywiście, jeśli ktoś w tym, czy zostać na forum, czy nie, zamiast kierować się dotychczas tu stoczonymi dyskusjami i obyczajami, które miał okazję poznać, zamierza się kierować głównie tym, że admini się pokłócili, że Coffee kiedyś strzelił Kaszmirowi od ch**ów, (ze dwa lata temu? Trzy?), że Kaszmir kiedyś zwyzywał mnie od świń (pół roku temu?), że zdarzyło mi się w kłótni na admince, której nikt z was nie widział, opacznie zrozumieć i nadinterpretować wypowiedź Kaszmira i oskarżyć go o to, co mi się wydawało, a nie o to, co naprawdę miało miejsce, czy też, że Kaszmir zignorował wyniki głosowania w admince na temat przyszłości PKK, które przerżnął większością głosów sześć do jednego i zaczął wprowadzać swoje porządki przemocą, to jego sprawa. Tylko czy racjonalne jest opierać się na czymś, w czym się nie uczestniczyło, czego się nie widziało i o czym się wie tyle, co kilka mniej lub bardziej tendencyjnych wypowiedzi z obu stron ujawniło?

Jeśli macie coś MERYTORYCZNEGO do dodania w całej sprawie - proszę bardzo. Ale jednocześnie bardzo proszę o powstrzymanie się od pisania emocjonalnych krótkich wiadomości opartych na szczątkowych informacjach...

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 3543
Rejestracja: 15 mar 2014, o 21:03
Lokalizacja: Kraków->Nowa Huta

Sprawy techniczne & forumowe

#545 Post autor: Łukasz » 29 sty 2020, o 19:51

Kaszmir:
„Locutus – piszesz nieprawdę. Coffee zwyzywał mnie nie dwa-trzy lata temu, a dwa miesiące – na początku trwającego obecnie konfliktu. Nie wierzysz, to przecież możesz wejść w dyskusję i użyć wyszukiwania. Nigdy też nie nazwałem Cię świnią –napisałem „co za świnia” na określenie tego co się działo (znasz takie powiedzenie? podłożyć komuś świnię?) – jak widać, w zwrocie tym nie ma bezpośredniego zwrotu personalnego, tak samo jak nie ma w „co za draństwo”. Nigdy bezpośrednio i personalnie nie zwróciłem się tak do Ciebie. Pisząc to, piszesz nieprawdę która mi ubliża.

Drodzy Forumowicze – dziękujemy za wsparcie i prosimy Was o cierpliwość.”

sienioo
Kierownik
Posty: 893
Rejestracja: 15 kwie 2010, o 18:05
Lokalizacja: Kraków

Sprawy techniczne & forumowe

#546 Post autor: sienioo » 29 sty 2020, o 20:53

Jestem jednym z użytkowników o najstarszym stażu na forum. Mimo, że nie wiele piszę, to jednak czytam. Powiem jedno - to wszystko jest smutne.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7839
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#547 Post autor: Locutus » 29 sty 2020, o 20:56

@ Łukasz – czy zdajesz sobie sprawę, że Regulamin Forum posiada paragraf szósty w artykule drugim?

Jednocześnie dodam, że zamierzam zaraz odbanować Kaszmira, żeby mógł się wypowiedzieć samodzielnie i bez pośredników. Jakkolwiek w zaistniałej sytuacji (postępowanie wbrew wynikom głosowania adminki przegranego sześć do jednego, zablokowanie dostępu do czata o FB PKK osobom niebędącym opiekunami tegoż czata, udział w degradacji Mseifera w administracji FB PKK tylko za to, że ośmielił się skrytykować działanie Kaszmira wbrew woli większości wyrażonej w głosowaniu, czy wreszcie publiczne pranie brudów – w sytuacji, gdy jeden z członków administracji kiedyś został wyrzucony za to, że plotkował o tym, co się w admince działo z osobami spoza adminki (nawet nie publicznie na forum)) nie wydaje mi się, by ban ten był nieuzasadniony. Wystarczyłoby, że zgniłą atmosferę mieliśmy w admince, nie było potrzeby, aby zgnilizna rozlewała się również i na forum...

W sprawie meritum – no cóż… Pamiętam ch**a sprzed paru lat, pamiętam bluzg sprzed miesiąca już po tym jak Kaszmir trzasnął drzwiami do wspólnego czatu adminkowego, ale tego sprzed dwóch miesięcy nie.

W sprawie świni – pozostawiam ocenie czytelników jak rozumieją wykrzyknienie „no co za świnia” w odpowiedzi na jakieś ich działanie.

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

PanA
Dyrektor
Posty: 1069
Rejestracja: 8 lip 2015, o 11:07

Sprawy techniczne & forumowe

#548 Post autor: PanA » 29 sty 2020, o 21:04

Czyli jest jeszcze gorzej? Zachowujecie się jak dzieci i się żrecie?

I tacy ludzie mają dbać o to forum? W takim razie to tylko kwestia czasu jak to forum upadnie.
MKM-owie to jednak wielkie: xD

Adams
Dyrektor
Posty: 1176
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 22:34

Sprawy techniczne & forumowe

#549 Post autor: Adams » 29 sty 2020, o 21:05

tarantulaw2 pisze:Kaszmir zrezygnował. Świat się kończy.
Drogi Jacku - może w tym miejscu opowiesz, jak z fb pkk zrobiłeś swój własny, prywatny folwark, wraz ze swoim nowym "przyjacielem", niejakim administratorem technicznym? (technicznym tylko w teorii).
Może opowiesz publicznie, w jaki sposób potraktowałeś dawnego moderatora forum, Adama?
Może opowiesz o okolicznościach mojego odejścia - gdzie też w momencie mojego stanowczego sprzeciwu wobec Twoich działań, po cichu zdjąłeś mi uprawnienia zarówno z FB, jak i forum?
Może opowiesz o tym, jak ostatnio obsmarowałeś Dominika, który robił na fb pkk czarną robotę, aż w końcu powiedział dość?
Może opowiesz o innych współtwórcach PKK - Rafale, Krzyśku, Lokim, którzy współtworzyli to miejsce, a atakowałeś ich nawet za wstawianie linków na naszym prywatnym czacie?

Odpowiedzi pewnie nie uzyskam
Dawno mnie tu nie było, ale z racji tego że w pewnym sensie "zostałem wywołany do tablicy" to dołożę swoje 5 groszy. To co napisał @tarantulaw2 na temat zachowania @Kaszmira wobec mojej osoby, oraz Dominika to niestety prawda. @Kaszmira zabolało że się na faceeboku odważyłem publicznie skrytykować jaśnie pana, za oczernianie innych nie mając żadnych dowodów. Za to otrzymałem stek obelg i wyzwisk ( nie nadających się do publicznego cytowania) od Kaszmira, a na koniec blokadę wiadomości prywatnych, nie dając szansy ustosunkowania się do tego. Dlatego Panie Kaszmir i reszta jego obrońców, zanim wylejecie wiadro pomyj na @coffiego czy Lokiego, najpierw pasuje spojrzeć w lustro.

PanA
Dyrektor
Posty: 1069
Rejestracja: 8 lip 2015, o 11:07

Sprawy techniczne & forumowe

#550 Post autor: PanA » 29 sty 2020, o 21:14

No ja w wewnętrzne wasze sprawy nie wchodzę i tylko mogę zwrócić honor za oskarżenie, że to Coffee usuwał posty tutaj. Reszta jest waszą wewnętrzną sprawą, ale nie w takim sensie, w jakim sobie wyobrażacie, bo nie jesteście ani jakąś firmą świadczącą dla nas usługi, ani nie jesteście jakąś specjalną, elitarną kastą. Chyba ta społeczność jest bardziej egalitarna, co?

Jak są jakieś napięcia, to chyba lepiej je wyjaśnić lepiej, bo przebąkiwania piąte przez dziesiąte w postach są żałosne, my też tylko możemy się martwić, co będzie w przyszłości, a wasze problemy się nie rozwiążą, zwłaszcza że Kaszmir jest z tych bardziej szanowanych.
MKM-owie to jednak wielkie: xD

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#551 Post autor: Kaszmir » 29 sty 2020, o 22:21

Dowody, że Adams pisze nieprawdę. Konkretne dowody, włącznie z zrzutami ekranu.

Na wstępie przepraszam Was za kontynuowanie tej dyskusji. Też jestem nią zmęczony, jednak jestem atakowany i muszę bronić swego dobrego imienia. Proszę byście to zrozumieli, myślę że też byście walczyli o swoje dobre imię gdyby ktoś Was atakował.

Odejście tarantuliw2 czy Adamsa było pięć, jak nie więcej lat temu. Nie pamiętam co się dokładnie wydarzyło. Jednak Adams twierdzi, że ma do mnie pretensje o to, jak opuścił adminkę. To ciekawe, że jak na człowieka który ma pretensje co do sytuacji sprzed wielu lat, to... nie przeszkodziło mu to jeszcze pół roku temu serdecznie zapraszać mnie na wspólną imprezę. Tu dowód, wraz z lipcową datą:

Obrazek.

Całkiem przyjazna wiadomość jak na kogoś urażonego o sytuację sprzed lat, prawda? Widzicie więc, że coś tu nie gra. Prawda jest taka, że Adams uraził się wobec adminki w listopadzie 2019, po wrzuceniu pewnego postu na fanpage (którego żałujemy - lecz to inna sprawa, ale który w żaden sposób nie dotyczył Adamsa czy w ogóle adminki). Od tej pory zaczął nas atakować, a co więcej - mimo że post był decyzją paru osób - zaczął zrzucać całą winę na mnie i nie dał sobie tego wyjaśnić. Robi z siebie osobę poszkodowaną, szkoda że nie wspomniał, jak zwracał się do mnie od listopada. Pokażę:

Obrazek.

Twierdzi, że wyrażałem się źle o Dominiku po jego odejściu. Dziwne, że nie pokazał żadnego dowodu - bo go nie ma. Swoje w życiu przeszedłem i staram się zachować pewną kulturę dyskusji poniżej której po prostu nie schodzę - myślę, że sami to czujecie. O Dominiku, owszem, napisałem jedną rzecz na admince, jednak bez żadnego obrażania - i ją też na dowód tu wrzucę:

Obrazek.

Jak dostrzegacie, różnica jest że my mamy i pokazujemy dowody, a druga strona rzuca tylko bezpodstawne ataki. To, jak zwracał się do mnie i do reszty adminki Coffee, potwierdził już powyżej nawet Locutus. Wrzucę jeszcze jeden zrzut ekranu, z grudnia, byście byli świadomi przez jakie piekło przechodziliśmy:

Obrazek.

Cała ta dyskusja jest najlepszym dowodem - różnice zdań zawsze będą się zdarzać, jednak sami jesteście świadkami kto jakiego języka używa.

Na koniec - Forumowicze, olbrzymie, a nawet jeszcze większe dzięki za wszystkie słowa poparcia które wyraziliście, czy to tu czy prywatnie. Mamy w admince ciężki czas i nie ukrywam, że Wasze słowa bardzo nas podbudowały. Morale w pozostałej części adminki jest teraz dobre, dogadujemy się świetnie i dyskutujemy nad rozwiązaniem problemu. Potrzebujemy jednak trochę czasu, bo nie chcemy pokazywać rozwiązań robionych w pośpiechu. Prosimy Was jeszcze o cierpliwość - i z góry za nią dziękujemy.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny
Posty: 1657
Rejestracja: 8 sie 2017, o 12:19

Sprawy techniczne & forumowe

#552 Post autor: pasazer_mobilisu » 29 sty 2020, o 22:42

Kaszmir pisze:Prawda jest taka, że Adams uraził się wobec adminki w listopadzie 2019, po wrzuceniu pewnego postu na fanpage (którego żałujemy - lecz to inna sprawa, ale który w żaden sposób nie dotyczył Adamsa czy w ogóle adminki).
Czy to był ten osławiony post ukazujący motorniczego rzekomo oglądającego pornografie podczas prowadzenia pojazdu?

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#553 Post autor: Kaszmir » 29 sty 2020, o 22:47

pasazer_mobilisu pisze:Czy to był ten osławiony post ukazujący motorniczego rzekomo oglądającego pornografie podczas prowadzenia pojazdu?
Nie chciałem tego pisać, jednak - dokładnie ten.

Swoją drogą, niebawem po wrzuceniu tego postu właściwie wszyscy się zorientowali, że to była zła decyzja - i ostatecznie post usunęliśmy. Wiecie, kto jako jedyny w admince był przeciwko usunięciu postu? Dwie osoby, które fanpage'a już nie administrują... Coffee i Locutus.

Adams
Dyrektor
Posty: 1176
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 22:34

Sprawy techniczne & forumowe

#554 Post autor: Adams » 29 sty 2020, o 22:52

Kaszmir pisze:Dowody, że Adams pisze nieprawdę. Konkretne dowody, włącznie z zrzutami ekranu.Odejście tarantuliw2 czy Adamsa było pięć, jak nie więcej lat temu. Nie pamiętam co się dokładnie wydarzyło. Jednak Adams twierdzi, że ma do mnie pretensje o to, jak opuścił adminkę. To ciekawe, że jak na człowieka który ma pretensje co do sytuacji sprzed wielu lat, to... nie przeszkodziło mu to jeszcze pół roku temu serdecznie zapraszać mnie na wspólną imprezę. Tu dowód, wraz z lipcową datą:
Człowieku, ogarnij się i jak już tak szastasz tymi zrzutami ekranu, to wrzuć wiadomość w której napisałem że obarczam Cię odejściem z Adminki. Po pierwsze na imprezę zapraszałem Cię w lipcu, bo wtedy jeszcze uważałem Cię za normalnego. Natomiast cała akcja zaczęła się w listopadzie, kiedy to wrzucasz na fanpage oskarżenia wobec motorniczego, jako dowód wklejając jakieś zamazane zdjęcie nawiedzonej pasażerki. Mało tego, biegasz po mediach (i to nawet tych rządnych taniej sensacji) i udzielasz wywiadów, robiąc z siebie gwiazdora czyimś kosztem, więc skomentowałem co o tym myślę. Mało tego, nie użyłem nigdzie Twojego imienia, ani nawet nicku. Cały komentarz był skierowany do PKK, więc bardziej @Coffe powinien się obrazić, bo z tego co wiem to on jest "ojcem" tego portalu, a nie Ty. Kolejna rzecz, to nie ja, a Ty wylałeś na mnie pierwszy wiadro pomyj na messengerze, więc przestań robić z siebie ofiarę "pod publikę"!!!

PanA
Dyrektor
Posty: 1069
Rejestracja: 8 lip 2015, o 11:07

Sprawy techniczne & forumowe

#555 Post autor: PanA » 29 sty 2020, o 22:56

Tak BTW - a to zdjęcie było jakimś fejkiem?
MKM-owie to jednak wielkie: xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „I. Dzisiaj na mieście”