Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 22 wrz 2019, o 15:24

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: 11.09.2019
PostNapisane: 11 wrz 2019, o 11:18 
Dyrektor

Około 12 RP639 "22" R.Czyżyńskie>KW.
12:12 RF305 "1" >WK.

14:40 RP639 "24" Poczta Gł.>Kurdwanów.

Tytuł: Re: 11.09.2019
PostNapisane: 11 wrz 2019, o 16:42 
Dyspozytor

17:15 Zatrzymanie na Długiej. 18 i 74 w kierunku Basztowej jadą przez Pawią.
17:52 Ruch przywrócony

PostNapisane: 11 wrz 2019, o 17:17 
Dyrektor

smerf napisał(a):
Około 12 RP639 "22" R.Czyżyńskie>KW.
12:12 RF305 "1" >WK.

14:40 RP639 "24" Poczta Gł.>Kurdwanów.

Jest dopuszczenie w przydziale taboru, pociągi rezerwowe w dzień powszedni. Zamiast GT8S wysyłają NGT6.

PostNapisane: 11 wrz 2019, o 19:53 
Dyrektor

Codzienna podróż do pracy i do domu linią "3" już mi wychodzi bokiem. Każdego dnia podróżuję w "puszce sardynek" zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych. Krótkie "bombki" na tej linii to nieporozumienie. A już wysyłanie NGT6 I serii to szczyt "chamstwa" wobec pasażerów. :wall:
Prowadzący już nawet nie interweniują i są pogodzeni z ciągłymi spóźnieniami na kursach. Żadne ogłaszanie komunikatów " Proszę odsunąć się od drzwi" na każdym przystanku nic nie pomaga. A wśród pasażerów na taki komunikat słyszy się tylko - "no chciałbyś ale trzeba puścić więcej tramwajów na tą linię". <_<
Wszyscy podróżujący tą linią wiedzą o czym piszę. Nic tylko jeszcze czekać kilka dni na przyjazd "słoików" i późniejsze otwarcie szpitala w Prokocimnu. :/ Będzie przytulnie jak się uda komuś wejść do tramwaju. :fack-off:

Koszmar do potęgi a najgorsze przed nami. Dodatkowo w nagrodę ograniczono jeszcze kursy "73". DZIĘKUJEMY ZDMK I MPK. :thumbdown:

PostNapisane: 11 wrz 2019, o 20:02 
Kierownik

kucyk napisał(a):
Codzienna podróż do pracy i do domu linią "3" już mi wychodzi bokiem. Każdego dnia podróżuję w "puszce sardynek" zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych. Krótkie "bombki" na tej linii to nieporozumienie. A już wysyłanie NGT6 I serii to szczyt "chamstwa" wobec pasażerów. :wall:
Prowadzący już nawet nie interweniują i są pogodzeni z ciągłymi spóźnieniami na kursach. Żadne ogłaszanie komunikatów " Proszę odsunąć się od drzwi" na każdym przystanku nic nie pomaga. A wśród pasażerów na taki komunikat słyszy się tylko - "no chciałbyś ale trzeba puścić więcej tramwajów na tą linię". <_<
Wszyscy podróżujący tą linią wiedzą o czym piszę. Nic tylko jeszcze czekać kilka dni na przyjazd "słoików" i późniejsze otwarcie szpitala w Prokocimnu. :/ Będzie przytulnie jak się uda komuś wejść do tramwaju. :fack-off:

Koszmar do potęgi a najgorsze przed nami. Dodatkowo w nagrodę ograniczono jeszcze kursy "73". DZIĘKUJEMY ZDMK I MPK. :thumbdown:

Pisanie na forum nic nie pomoże. Zainteresuj media.

PostNapisane: 11 wrz 2019, o 22:38 
Dyrektor

Wg TTSS na "503" jest PU337.

PostNapisane: 12 wrz 2019, o 06:39 
Dyrektor

kucyk napisał(a):
Krótkie "bombki" na tej linii to nieporozumienie. A już wysyłanie NGT6 I serii to szczyt "chamstwa" wobec pasażerów.

A co innego byś chciał tam puścić? Dobrze wiesz, że w chwili obecnej MPK posiada jedynie 24 wagony NGT8 o długości 30m, które są równie potrzebne na innych liniach. Zabierzesz je np. z 18tki czy 50tki i zastąpisz NGT6 z 3ki, to wtedy na tamtych liniach będą "puszki sardynek".

Niestety ale jedyne co pozostaje, to czekać do przyszłego roku, aż dotrze wszystkie 50 Solarisów / Stadlerów.

PostNapisane: 12 wrz 2019, o 10:17 
Inspektor

kucyk napisał(a):

Wiedziałem, że tak będzie, Loki też o tym pisał, tylko Kaszmir twierdził, że wszystko będzie dobrze...
kucyk napisał(a):
Koszmar do potęgi a najgorsze przed nami.

Jak otworzą ciąg bronowicki i dadzą na "13" stopiątki to już w ogóle nie będzie się dało podróżować.
suchy napisał(a):
A co innego byś chciał tam puścić? Dobrze wiesz, że w chwili obecnej MPK posiada jedynie 24 wagony NGT8 o długości 30m, które są równie potrzebne na innych liniach.

Dziś na mieście jest 17 NGT8 i Newag, więc jeszcze kilka wagonów jest wolnych i można by było je dać na "3".

PostNapisane: 12 wrz 2019, o 10:59 
Administrator

Kitek napisał(a):
Wiedziałem, że tak będzie, Loki też o tym pisał, tylko Kaszmir twierdził, że wszystko będzie dobrze...

Słucham? :wall: Po raz drugi powtórzę: nigdzie nigdy nie pisałem, że wszystko będzie dobrze. Pisałem wiele innych rzeczy (m.in. że zamknięcie sporej części centrum wymaga bolesnych kompromisów i trudnych wyborów). Zresztą gdzie ja w ogóle się o "3" wypowiadałem? Proszę wskazać rzekomy post.

Ludzie, ale serio. Czytajcie posty uważnie zanim napiszecie kolejną bzdurę, jeszcze wywołując kogoś do tablicy.

PostNapisane: 12 wrz 2019, o 20:01 
Dyrektor

suchy napisał(a):
A co innego byś chciał tam puścić? Dobrze wiesz, że w chwili obecnej MPK posiada jedynie 24 wagony NGT8 o długości 30m, które są równie potrzebne na innych liniach. Zabierzesz je np. z 18tki czy 50tki i zastąpisz NGT6 z 3ki, to wtedy na tamtych liniach będą "puszki sardynek".

Niestety ale jedyne co pozostaje, to czekać do przyszłego roku, aż dotrze wszystkie 50 Solarisów / Stadlerów.

A czy od razu trzeba je zabierać z jakieś linii? Nie. Sam wiesz jak to wygląda prowadząc tramwaje na tej czy innej linii.

I tak jak napisał Kitek. Na ten miesiąc (wrześniowy) można było spokojnie co drugą brygadę "3" obsadzić NGT8 bo na więcej nie byłoby rady. Już były okresy wykorzystania tych wagonów w zakresie 22 sztuk na 24 możliwe i będące w posiadaniu. Ale kto w ZDMK i MPK mógł na tak prosty sposób wpaść i to w dodatku pocięcia o połowę kursów drugiej mocnej linii kursującej z Bieżanowa.
Powiem jeszcze dobitniej. Można całą "3" we wrześniu spokojnie obsadzić taborem 32 metrowym. Połowę brygada w NGT8 a pozostałe w E1+C3 bo i tych pojazdów zostało więcej w zajezdniach bo pocięte zostały również inne linie w mieście z powodu prowadzonych remontów - jak choćby "52". Ale decydują o wszystkim osobistości "na górze" które są odcięte od rzeczywistości i problemów nie widzą. I nikt mi tego nie wmówi bo sam pracuję w MPK. :wow:
A co do Solarisów i Stadlerów. To mam obawy czy zostaną one skierowane na jakąkolwiek linię bieżanowską a już na pewno nie przy pierwszym przetargu. Ja osobiście obstawiam: "24", "52", "50" czy "18" i "14". Już na "3" i "13" ich już nie widzę a na horyzoncie mamy otwarcie Szpitala w Prokocimiu i będą wielkie cyrki. :wall:
Jeszcze kilka tygodni podróży KM z mojej strony i wracam do samochodu. Mam gdzieś taką przygodę każdego dnia za "69" złotych miesięcznie. ^^"
Tak nie powinno wyglądać zachęcanie ludzi do KM zostawiając samochód pod domem czy na parkingu P+R.

Strefa czasowa: UTC + 1