Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 19 lis 2018, o 19:01

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lip 2015, o 20:06 
Dyrektor

Tradycją się chyba już stało że przed wyborami jak bumerang wraca temat budowy linii kolejowej Podłęże - Piekiełko - Nowy Sącz.
Cytuj:
Dziś podczas wizyty w NEWAGU premier Ewa Kopacz ogłosiła, że Rada Ministrów zatwierdziła budowę strategicznej dla naszego regionu tzw. "Sądeczanki". Rozbudowa kolei jest ciągle jeszcze konsultowana.
.
Szczegóły: http://limanowa.in/wydarzenia/news;ewa- ... 23477.html

Jak znam życie, to tuż po wyborach ten temat zniknie jak kamfora, by ponownie wrócić za 4 lata i tak do us***ej śmierci :rotfl:

PostNapisane: 19 lip 2015, o 19:48 
Dyrektor

Linia kolejowa jest na liście rezerwowej gdzieś w okolicach 130 miejsca - żeby wskoczyła na listę podstawową musiałoby się zwolnić jakieś 16 miliardów złotych (lista podstawowa jest na 48 mld...). Program budowy linii kolejowych jest już w internecie- ogólnie jeśli chodzi o małopolskę to wygląda to źle, również w częśći RPO gdzie na liście podstawowej jest jedna(!) trasa, bodaj przez wadowice w kierunku bielska- białej

PostNapisane: 19 lip 2015, o 20:00 
Dyspozytor

Moim marzeniem jest, by ta linia została wybudowana, ale tak około 2008 roku przestałem śledzić kolejne pojawiające się na jej temat informacje. Jak Babka Austria ani komuna nie wybudowała, to musimy niestety czekać na kolejną okupację, by w temacie P-P cokolwiek realnie zaczęło się dziać.

PostNapisane: 6 sie 2015, o 13:33 
Moderator

http://pociagautobusgory.pl/krajowy-program-kolejowy Chcecie budowy tej linii? Pod tym linkiem jest powiedziane, co można zrobić.

PostNapisane: 15 sty 2016, o 18:58 
Dyspozytor

A ja powiem szczerze, że budowa tej linii jest bez sensu. Jakiś czas temu rozmawiałem o tym z wieloletnim kolejarzem i uświadomił mnie tylko w przekonaniu, że to byłaby inwestycja maksimum na kilkadziesiąt lat.

PostNapisane: 15 sty 2016, o 19:17 
Dyrektor

A ja uważam z kolei że ma sens i to duży, bo skróci się czas jazdy pociągiem z Krakowa do Nowego Sącza (ominie się Tarnów) czy Rabki. Ożywi się nieco podupadłą linię nr 104 i stworzy się wreszcie coś co planowano od lat 30. czyli "magistralę na Podhale". Lecz byłaby to linia długa, a co za tym idzie - droga i czasochłonna w budowie, ale cel jest tego warty.

Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

PostNapisane: 15 sty 2016, o 19:57 
Dyspozytor

Mistrzejowiczanin napisał(a):
A ja uważam z kolei że ma sens i to duży, bo skróci się czas jazdy pociągiem z Krakowa do Nowego Sącza (ominie się Tarnów) czy Rabki. Ożywi się nieco podupadłą linię nr 104 i stworzy się wreszcie coś co planowano od lat 30. czyli "magistralę na Podhale". Lecz byłaby to linia długa, a co za tym idzie - droga i czasochłonna w budowie, ale cel jest tego warty.

Może i faktycznie by się skrócił czas przejazdu do Nowego Sącza dzięki pominięciu Tarnowa. Budowa linii przez Podłęże, Piekiełko ożywiłaby nieco linię 104. Zgodzę się z tym wszystkim, ale weź pod uwagę to, że z czasem te tory też by się zużyły i mielibyśmy drugą "zakopiankę". ;) W dzisiejszych czasach należy inwestować i modernizować to co jest już wybudowane. Obecna "zakopianka" ma duży potencjał, a czas przejazdu niebawem będzie jeszcze krótszy dzięki dwóm łącznicom. I jest też to o czym piszesz- budowa takiej linii mogłaby trwać bardzo długo. Znając polskie realia to tyle co budowa zbiornika retencyjnego w Świnnej Porębie. :hihi:

PostNapisane: 15 sty 2016, o 20:18 
Dyrektor

Powiem tak: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Na pewno budowa tej linii niekorzystnie odbiłaby sie na jakości połączeń Krakowa z wieloma miejscowościami leżącymi na obecnej zakopiance, jak choćby Kalwaria czy Sucha Beskidzka, ponieważ ta trasa, dziś dość ważna, zostałaby skazana wyłącznie na ruch lokalny - i mam obawy, że obniżenie rangi linii mogłoby skutkować zbyt ostrymi cięciami i ogólną polityką wygaszania popytu, a tego byłoby szkoda.

Jeśli zaś chodzi o połączenia typu Kraków - Zakopane czy Kraków - Nowy Sącz (Krynica), to nie mam wątpliwości, że tylko nowa, krótsza linia może realnie postawić na nogi kolej w tychże relacjach. Niestety, ale konieczność krążenia przez Suchą do Zakopca czy przez Tarnów do Sącza zawsze będzie stawiać kolej w dalekim tyle za konkurencją ze strony przewoźników samochodowych.

PostNapisane: 17 sty 2016, o 17:54 
Dyrektor

Dyskusja na temat ruchu pociągów na Zakopiance, została przeniesiona do odrębnego wątku
viewtopic.php?f=89&t=4148&start=15

PostNapisane: 26 mar 2016, o 08:05 
Dyrektor

Ma ktoś dostęp do jakichś analiz zasadności tej inwestycji - potoki ruchu itp. Bo nigdzie takowych nie mogę znaleźć, a widzę, że generalnie wszędzie dyskusja wygląda na takiej samej zasadzie, czyli "wydaje mi się" =P. A chciałbym jednak zobaczyć co mówią o tym liczby.

PostNapisane: 26 mar 2016, o 09:33 
Dyrektor

Dobre 5 razy robiono studium wykonalności, więc zostaje Ci zgłosić się do ministerstwa na podstawie ustawy do dostępie do informacji publicznej.

Ta inwestycja jest tak oczywista dla każdego normalnie myślącego człowieka, że nie ma się co rozwodzić nawet.

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 1 kwi 2016, o 14:11 
Dyrektor

Budują trasę Podłęże-Piekiełko!
http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... o,9816408/

I nareszcie się stało! :sweet: Mam tylko nadzieję, że to nie Prima Aprilis, bo dzisiaj niczego nie można być pewnym.

Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

PostNapisane: 1 kwi 2016, o 14:50 
Dyrektor

Cytuj:
Tory okazały się sztuczne, robotnicy przebrani, a wzruszenie udawane. Prima aprilisowy żart miał przypomnieć o niespełnionych obietnicach.
Czytaj te artykuły...

PostNapisane: 1 kwi 2016, o 14:57 
Dyrektor

tomta1 napisał(a):
Cytuj:
Tory okazały się sztuczne, robotnicy przebrani, a wzruszenie udawane. Prima aprilisowy żart miał przypomnieć o niespełnionych obietnicach.
Czytaj te artykuły...

Nie doczytałem do końca, ale i tak można się było takiego efektu całej sytuacji spodziewać. :puppyeyes:

PostNapisane: 25 kwi 2016, o 10:44 
Dyspozytor

https://twitter.com/WronaSlawomir/statu ... 8664964096

Cytuj:
Do 30 czerw. 2016 gotowy ma być charmonogram budowy kolei z Krakowa do Piekiełka - senator S. Kogut @RadioKrakow

Cytuj:
@RadioKrakow 2/2 Początek budowy 2019 r - Będzie to fragment szlaku na płd Europy - dodaje senator Jan Chamerski.

Brzmi ciekawie :>

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1