Koleje Małopolskie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

Koleje Małopolskie

#991 Post autor: Kaszmir » 10 wrz 2019, o 09:03

Użytkownikowi gagacek udzielam upomnienia za złamanie Art. 2. §2. Regulaminu forum. Następnym krokiem będzie już ostrzeżenie +1.

Awatar użytkownika
gagacek
Dyspozytor

Koleje Małopolskie

#992 Post autor: gagacek » 10 wrz 2019, o 17:25

@Kaszmir To, że jakaś osoba najeżdża na jedną spółkę z jakichś-tam powodów osobistych i pisze co chwilę nieprawdę to już Tobie nie przeszkadza, tak? A to mniej więcej taki poziom odrealnienia jak @Mistrz. Mnie osobiście, znając nieźle realia i porównując do treści tych jazd, to co pisze zwyczajnie obraża. No chyba, że jest to jakiś cel sam w sobie forum, popierać taki poziom twórczości... Pojąć tego nie jestem w stanie, pisać tutaj także wcale nie muszę. Naprawdę.

@krk dziękuję za info, o tym zapisie nie wiedziałem. Już poprawiam.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

Koleje Małopolskie

#993 Post autor: Kaszmir » 11 wrz 2019, o 11:08

gagacek pisze:@Kaszmir To, że jakaś osoba najeżdża na jedną spółkę z jakichś-tam powodów osobistych i pisze co chwilę nieprawdę to już Tobie nie przeszkadza, tak? A to mniej więcej taki poziom odrealnienia jak @Mistrz. Mnie osobiście, znając nieźle realia i porównując do treści tych jazd, to co pisze zwyczajnie obraża. No chyba, że jest to jakiś cel sam w sobie forum, popierać taki poziom twórczości... Pojąć tego nie jestem w stanie, pisać tutaj także wcale nie muszę. Naprawdę.
Twój post został zgłoszony przez jednego z Użytkowników, złamałeś w tym wpisie Art. 2. §2. Regulaminu i za to poszło upomnienie. Jeśli uważasz, że ktoś inny również złamał Regulamin - możesz to zgłosić, najlepiej z podanym punktem Regulaminu oraz dowodami że go łamie, a Administracja wtedy przedyskutuje czy tamtej osobie upomnienie również się należy.

Awatar użytkownika
gagacek
Dyspozytor

Koleje Małopolskie

#994 Post autor: gagacek » 11 wrz 2019, o 14:29

Dziękuję za info. ZTCW ta osoba tylko tutaj obecnie harcuje, popisy na innym forum zostały ucięte.

kucyk
Dyrektor

Koleje Małopolskie

#995 Post autor: kucyk » 28 paź 2019, o 21:06

Tymczasem Bydgoska PESA ma się nieźle.

ELFY2 na torach Małopolski:

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/na-to ... 32748.html

Jacek Fink-Finowicki
Specjalista
Kontakt:

Koleje Małopolskie

#996 Post autor: Jacek Fink-Finowicki » 28 paź 2019, o 23:48

Bardzo się nie zdziwię, jeśli będą to przerobione pojazdy, które pierwotnie miały iść do SKM Warszawa.

Awatar użytkownika
Sgriffin
Dyrektor

Koleje Małopolskie

#997 Post autor: Sgriffin » 6 lis 2019, o 14:19

gagacek pisze:Dziękuję za info. ZTCW ta osoba tylko tutaj obecnie harcuje, popisy na innym forum zostały ucięte.
Nie wiem kto coś uciął, ale na SSC mam konto chyba z 12 lat i moze 300 postów, na PKK mam trochę więcej ale to forum lokalne wiec z natury mam na nie więcej czasu. Tak się składa, że ostatnio w ogóle na nic czasu nie miałem więc oprócz FB nigdzie się nie udziałem.

Jeżeli nie chcesz czytać moich postów możesz dodać mnie do listy wrogów - wtedy moje posty nie wyświetlają się Tobie:
ucp.php?i=zebra&mode=foes

Jeżeli chcesz rozmawiać o prywatnych problemach do mojej osoby to proszę napisz na PRIV.

EOT
"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

Awatar użytkownika
gagacek
Dyspozytor

Koleje Małopolskie

#998 Post autor: gagacek » 13 lis 2019, o 07:19

Człowieku wstydu sobie oszczędź i skończ te bzdury. Twoje popisy na innym forum zostały zastopowane, a tutaj dalej ciągnąłeś ten żałosny teatrzyk i tyle. I jakoś teraz już tego nie ciągniesz, prawda? Wszystko jest na tacy powyżej i mam nadzieję, że to wyczerpuje temat. Nikt przy zdrowych zmysłach, łącznie ze mną, tym zajmować się nie będzie.
eot

PanA
Kierownik

Koleje Małopolskie

#999 Post autor: PanA » 13 lis 2019, o 07:28

Sorki, że tak pociągnę OT, ale serio, na tym forum można - tak w teorii, abstrahując od tej sytuacji z tego wątku - łamać regulamin do woli i sankcje dopiero wtedy jak ktoś niebędący administratorem zgłosi?
MKM-owie to jednak wielkie: xD

Awatar użytkownika
gagacek
Dyspozytor

Koleje Małopolskie

#1000 Post autor: gagacek » 21 gru 2019, o 09:22

I teraz nagle stało się to możliwe :D
Koleje Małopolskie zbudują własne zaplecze serwisowe za ponad 70 mln zł
Samorządowy przewoźnik - Koleje Małopolskie – do połowy 2021 r. zakończy budowę zaplecza serwisowego w Krakowie do obsługi pociągów własnych i innych przewoźników. Inwestycja, o wartości prawie 70 mln zł, będzie współfinansowana z funduszy unijnych.
W czwartek przewoźnik ogłosił przetarg na wykonawcę, który w systemie "zaprojektuj i zbuduj" postawi dwukondygnacyjną halę napraw z częścią biurowo-socjalną i warsztatowo-magazynową. Obiekt powstanie w okolicy ul. Składowej w pobliżu Dworca Kraków Główny, na terenach wydzierżawionych od PKP. Jak podkreślił wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka, zaplecze techniczne będzie obsługiwać pociągi kupione przez samorząd województwa, które wykorzystywane są do realizacji połączeń regionalnych zarówno przez Koleje Małopolskie, jak i Przewozy Regionalne.
A to wszystko wbrew mądrościom pewnego forumowicza... Niestety nie wiem na jaki okres opiewa dzierżawa, a co było kolejną kością niezgody w tej roszadzie.

http://inforail.pl/koleje-malopolskie-z ... 19976.html

Kowalik
Miłośnik

Koleje Małopolskie

#1001 Post autor: Kowalik » 21 gru 2019, o 09:57

gagacek pisze:A to wszystko wbrew mądrościom pewnego forumowicza... Niestety nie wiem na jaki okres opiewa dzierżawa, a co było kolejną kością niezgody w tej roszadzie.

http://inforail.pl/koleje-malopolskie-z ... 19976.html
Okres dzierżawy terenu to 30lat. Wcześniej proponowano 10.

Awatar użytkownika
gagacek
Dyspozytor

Koleje Małopolskie

#1002 Post autor: gagacek » 21 gru 2019, o 11:47

Kowalik pisze:Okres dzierżawy terenu to 30lat.
Super wiadomość. A tak uzupełniając historię, niedawno okres 10 lat był dla PKP nie do przyjęcia, gdy KMŁ-ami zawiadywała inna opcja. KMŁ nie zgodziły się wtedy na wspaniałomyślną propozycję wybudowania na Składowej na własny koszt serwisu z amortyzacją po dwóch (!!!) latach, z którego korzystałyby obie spółki. I takim zupełnym przypadkiem nagle zaistniały też przeszkody związane z brakiem możliwości korzystania z bazy na Składowej przez KMŁ. Przyparte do muru KMŁ zdecydowały się wtedy na podpisanie trzyletniej umowy na tymczasową bazę usytuowaną na torach odstawczych w Oświęcimiu.

pjetrek
Specjalista

Koleje Małopolskie

#1003 Post autor: pjetrek » 28 gru 2019, o 13:44

Od 1 stycznia zmiany w kursowaniu Autobusowych Linii Dowozowych na terenie gminy Wieliczka i okolic...
Nowy rozkład jazdy Autobusowych Linii Dowozowych od 01.01.2020 r.
Drodzy Podróżni,

informujemy, że od dnia 1 stycznia 2020 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy Autobusowych Linii Dowozowych. Zmiana wynika z zawarcia nowej umowy z organizatorem przewozów.

Linie B1, D1 i R1 będą kursować dokładnie tak jak dotychczas.
Linia S1 zostanie wydłużona do przystanku Wrząsowice Rondo. Jednocześnie w dni robocze będzie realizowanych 9 par kursów, zamiast dotychczasowych 18 par.
Linie G1 i G2 zostają zawieszone.
Ponadto w dniu 1 stycznia 2020 r. rozkład jazdy będzie realizowany jak w soboty, niedziele i święta, przy czym autobusy rozpoczną kursowanie od godz. 10:00.
Szczegóły: https://malopolskiekoleje.pl/index.php/ ... -01-2020-r

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor

Koleje Małopolskie

#1004 Post autor: yosujiro » 28 gru 2019, o 14:35

G1 przechodzi pod obsługę WST z takim samym rozkładem.

kucyk
Dyrektor

Koleje Małopolskie

#1005 Post autor: kucyk » 18 sty 2020, o 20:17

Bilety droższe od 1 lutego średnio o 10 procent:

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/zapla ... 33855.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „1. Kolej w Małopolsce”