Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 16 lis 2018, o 16:57

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 928 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lis 2018, o 20:51 
Dyrektor

Mówisz o tym dialogu technicznym ogłoszony 28 września (gdzie też było 5 dni na zgłoszenie i limit 5 firm). Ten sam dialog techniczny który miał zakończyć się 17 października i nigdzie nie ma z niego opublikowanego raportu.

No k*wa trwał on kilka miesięcy jak nic.

Bądźmy poważni. Przez 5 dni z uwzględnieniem weekendu w wielu firmach nawet nie miałby kto podpisać oferty (bo np. zarząd jest raz w tygodniu), o jej analizie nie wspominając.

W innym temacie jedziesz po Pesie za to samo.

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 6 lis 2018, o 07:57 
Inspektor

Widzę, że masz zerowe pojęcie o czym się wypowiadasz. Jeszcze raz: zamawiany system to żadne cudo tworzone od zera, tylko praktycznie kalka istniejących systemów. Różnice wynoszą ok. 10%. Nikt nie wymyśla koła, tylko opiera się na gotowym rozwiązaniu i wiele miesięcy było konsultowane z firmami które taki system już stworzyły. Naprawdę, trzeba mieć dużo złej woli i kompletnie nie rozumieć mechanizmu, aby powielać takie głupoty.
Sgriffin napisał(a):
Bądźmy poważni
No właśnie. Dla każdej myślącej osoby oczywistym jest, że w tak rozumianym przypadku przejmujący stery oficjel wykona pokazowówkę z udziałem trzyliterowych służb, aby udowodnić swoją rację i zameldować o wykonaniu zadania. Bo przecież według Ciebie "chłopaki" zrobiły najgłupszy z możliwych wałek i do tego podali się pięknie na talerzu.
ALE
- może okazać się i tak, ze pochyli się nad tematem i podejdzie do niego pragmatycznie, mając na uwadze finalny efekt który spółka chciała uzyskać. Sam ciekawy jestem dalszych losów tego tematu.
Sgriffin napisał(a):
W innym temacie jedziesz po Pesie za to samo.
Gdzie i w którym miejscu rozmijam się tam z prawdą?

PostNapisane: 8 lis 2018, o 16:03 
Dyrektor

Nie wiem gdzie pracujesz, nie wnikam ale pierwszy słyszę, żeby w jakiejkolwiek firmie która dowiaduje się o zamówieniu 3 dni robocze to wystarczajacy termin na:
a) wyliczenie oferty,
b) uzyskanie akceptacji dyrektora ds. handlowych,
c) uzyskanie akceptacji zarządu/zagranicy itd,
d) przygotowanie oferty pod kątem formalnym.

No ale skoro dialog techniczny trwający 20 dni to wielomiesięczne konsultacje to może to jakiś inny świat :no:

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 9 lis 2018, o 08:14 
Inspektor

Nie odwracaj kota ogonem, wszystko masz powyżej. Mam pytanie innego rodzaju: Czy to Ty popełniasz te głupie wpisy na ssc? Bo tam w podobnym stylu jeden user, z takim samym avatarem, pluje jak leci bez polotu na KMŁ a potem każdy mu tłumaczy jakie bzdury wypisuje. To by wiele tłumaczyło.

PostNapisane: 9 lis 2018, o 10:59 
Dyrektor

Póki co powyżej mamy moje stwierdzenie faktów i twoje głupoty - albo powiedzmy to wprost. Nieprawdę.

Nie wiem gdzie widzisz różnego rodzaju moje wody które uważasz za głupie, ale z braku czasu na pisanie własnych opinii moja aktywność forumowa (czy tu czy SCC) ogranicza się do podawania faktów.
Ponadto ktoś może utożsamiać moją opinię z opinią pracodawcy stąd moja aktywność jest ograniczona.

PostNapisane: 9 lis 2018, o 13:01 
Inspektor

No i wyszło szydło z wora. Zamiast ustosunkować się do mojej odpowiedzi 6 lis 2018, o 07:57, z braku argumentów - inwektywy. Brawo.
I dziękuję Tobie za wyjaśnienie odnośnie autora tych głupot. Pluj sobie do woli, obrażaj ile chcesz, ja z chęcią to poczytam. A Ja tylko z ciekawością czekam na dalszy rozwój wypadków, co wyraźnie zaznaczyłem we wpisie.
Pracodawca to PR, prawda? :) żal.pl

PostNapisane: 9 lis 2018, o 13:13 
Dyrektor

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Ustosunkowałem się już dawno.

Piszesz nieprawdę podając informacje o wielomiesięcznych konsultacjach na co zwróciłem uwagę w dwóch postach. Co mogę jeszcze dodać?

PostNapisane: 9 lis 2018, o 13:18 
Inspektor

Nic nie musisz dodawać, wystarczy. Powstrzymam się od komentarza, bo to jak widzę jest wyprane z sensu. Za jakiś czas zweryfikujemy kto miał rację, podobnie jak to miało miejsce w tramwajach.

PostNapisane: 9 lis 2018, o 13:26 
Dyrektor

Nie ma problemu. Natomiast myślę, że jak byś się nie zaklinał okres od 28 września do 17 października to nie jest okres wielomiesięczny :lmao:

EOT

PostNapisane: 9 lis 2018, o 13:35 
Inspektor

No i kolejny raz tylko potwierdziłeś, tak jak już pisałem, że masz zerowe pojęcie o czym się wypowiadasz. A dalej w to brniesz. Ale skoro tak lubisz... Niech ci inni tłumaczą, mnie na to szkoda czasu. EOT

PostNapisane: 9 lis 2018, o 14:58 
Moderator

gagacek napisał(a):
Otóż taki przetarg nie powstaje z dnia na dzień, tylko tak jak w tym przypadku, na podstawie dialogu technicznego trwającego kilka miesięcy.

Sgriffin napisał(a):
Mówisz o tym dialogu technicznym ogłoszony 28 września (gdzie też było 5 dni na zgłoszenie i limit 5 firm). Ten sam dialog techniczny który miał zakończyć się 17 października i nigdzie nie ma z niego opublikowanego raportu.

No k*wa trwał on kilka miesięcy jak nic.

Chyba wszyscy czytelnicy patrząc na te dwa cytaty mogą OBIEKTYWNIE zobaczyć, że Gagacek opowiadał bzdury, a Sgriffin naprostował jego baśnie faktami.

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 9 lis 2018, o 15:11 
Inspektor

Przepraszam, że się wtrącam, ale myślę, że co najmniej sprawiedliwe byłoby danie komuś, kto kłamie i jednocześnie obraża bana na jakiś czas. Różnić się możemy, nawet kłócić, każdy też popełnia różne błędy i może nieświadomie bzdury pisać myśląc, że to prawda, ale jeśli ktoś dla chorych idei zaczyna rzucać gównem i kłamać oraz zatracać celowo przedmiot dyskusji, to jest jeszcze gorsze niż trolling.

PostNapisane: 9 lis 2018, o 16:59 
Inspektor

Że co proszę? :rotfl: ) Nie ma sprawy, banujcie.
Zwracam tylko uwagę, że przedstawione tutaj informacje są szczątkowe, tendencyjne i tak przedstawione wskazują na nadzwyczaj głupkowaty przekręt. Zastanowił się w ogóle którykolwiek z was ile lat powstaje ten system? :) Wiadomo, że KMŁ święte nie są, zdarzało im się nawet nie umieszczać postępowania na właściwych platformach. Ale tu został przedstawiony taki rozmiar głupoty, że zwyczajnie w coś takiego nie uwierzę, póki nie zostanie to sprawdzone. Zweryfikuje to jednak nie osoba niekompetentna, która jak wszystko wskazuje pisze byleby tylko poszczuć bo pokazała się szansa, pomawiająca w oparciu o jeden portalik. To lekka paranoja. Od takiej weryfikacji są jednak odpowiednie służby, prawda?

Może by jednak wypadało poczekać na rozwój sytuacji? Na jakąkolwiek sensowną informację, a nie od razu pisać o kłamstwach, rzucaniu g.nem czy innych insynuacjach, jak PanA czy podobnych. Pana, to nie jest jeden z wiodących portali, coś ci się nieźle potentegowało.
Pewnie nienormalny jestem i zbyt wiele razy czytałem jak przy każdej możliwej okazji Sgriffin jedzie po KMŁ jak po łysej kobyle, bo ma misję, a inni go całym ciągiem prostują.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 928 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62

Strefa czasowa: UTC + 1