TLK "Brzechwa", propozycja zmiany nazwy

Moderator: Moderatorzy

Kryniczanin
Pasażer

#1 Post autor: Kryniczanin » 2 wrz 2014, o 17:46

Jak wszyscy wiemy z informacji Rynku Kolejowego od grudnia w weekendy pojawi się u nas TLK "Brzechwa" z Warszawy.

Zróbmy coś wszyscy piszmy do intercity żeby zmienić tą paskudną nazwę kojarzącą się na kolei tylko i wyłącznie z katastrofą pod Szczekocinami. Poprośmy w mailach zmianę nazwy na jeden z trzech wariantów:

a)Karpaty - legendarna nazwa idealnie pasująca do relacji pociągów do Krynicy i Zakopanego,
b)Pieniny - legendarna nazwa także idealnie pasująca do relacji - wszak Zakopianka i Kryniczanka to najbliżej położone linie kolejowe wokół Pienin
c)Poprad - nazwa idealnie pasująca do Krynicy jak i do Zakopanego przez bliskość Słowackiego Popradu - olbrzymia część osób jadących do Zakopanego pojawia się też w Popradzie.

Piszmy maile w tej sprawie na adres uwagi@intercity.pl

Do grudnia dużo czasu. Pomyślmy też o zainteresowaniu lokalnych mediów.

Kryniczanka mało kiedy miała szczęście do nazw, może choć raz się uda.

Pozwoliłem sobie nieco zmienić tytuł wątku. Myślę że tak będzie ładniej - jm Adams

Lw25
Moderator

#2 Post autor: Lw25 » 2 wrz 2014, o 18:01

Drugi uczestnik katastrofy pod Szczekocinami, IR Matejko, nadal jeździ, więc nie wiem czemu rezygnować z Brzechwy. :thumbdown:
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

Adams
Dyrektor

#3 Post autor: Adams » 2 wrz 2014, o 18:21

Lw25 pisze:Drugi uczestnik katastrofy pod Szczekocinami, IR Matejko, nadal jeździ, więc nie wiem czemu rezygnować z Brzechwy. :thumbdown:
"Matejko" prawdopodobnie zniknie z rozkładu w grudniu. Jeśli chodzi o "Brzechwę", to tak jak wspomniał Kryniczanin jest wiele nazw pasującyćh do tej relacji. Według mnie idealna nazwa dla tego pociągu to "Karpaty"

Castaway
Dyspozytor

#4 Post autor: Castaway » 4 wrz 2014, o 10:11

Może zamiast tracić czas na pisanie petycji i postów na wszelkich forach o taką pierdołę lepiej powalczyć o to, żeby ten TLK jeździł przynajmniej w sezonie codziennie? W ogóle to nocny TLK Poprad zostanie utrzymany, czy dostajemy ochłap w zamian za ochłap?
Oficjalna liczba mieszkańców Krakowa: 766 tys.
Realna liczba mieszkańców Krakowa: 766 tys. zameldowanych + 200 tys. studentów + 200 tys. byłych studentów i słoików + min. 300 tys. gości ze Wschodu + dziesiątki tysięcy turystów = minimum 1,5 mln.

CzynDobro4Fun
Dyrektor

#5 Post autor: CzynDobro4Fun » 4 wrz 2014, o 20:34

Dokładnie, rozumiem miłośników kolei, ale poza Wami, reszcie to, za przeproszeniem, zwisa jak ten pociąg się nazywa i zamiast o bzdurną nazwę, które dla mnie osobiście są w ogóle bez sensu i nic nie znaczą, powalczyłbym jak to kolega wyżej wspomniał o więcej/częstsze połączenia.

Adams
Dyrektor

#6 Post autor: Adams » 4 wrz 2014, o 20:59

Castaway pisze:Może zamiast tracić czas na pisanie petycji i postów na wszelkich forach o taką pierdołę lepiej powalczyć o to, żeby ten TLK jeździł przynajmniej w sezonie codziennie?
CzynDobro4Fun pisze:Dokładnie, rozumiem miłośników kolei, ale poza Wami, reszcie to, za przeproszeniem, zwisa jak ten pociąg się nazywa i zamiast o bzdurną nazwę, które dla mnie osobiście są w ogóle bez sensu i nic nie znaczą, powalczyłbym jak to kolega wyżej wspomniał o więcej/częstsze połączenia.
Tutaj się z Wami absolutnie zgodzę. Faktycznie lepiej by było żeby jeździł codzienny "Brzechwa", niż np. "Karpaty" raz w tygodniu. Na początku byłem za zmianą nazwy, nawet nie ze względu na katastrofę, ale na to, żeby bardziej się ona kojarzyła z regionem do którego ten pociąg będzie jeździł. Jednak Wasze opinie utwierdziły mnie w przekonaniu, że można powalczyć o coś bardziej pożytecznego niż nazwa
Castaway pisze:W ogóle to nocny TLK Poprad zostanie utrzymany, czy dostajemy ochłap w zamian za ochłap?
Z tego co mi wiadomo, to ma być nocna grupa wagonów relacji Gdynia - Krynica. Nie wiem tylko czy będzie to grupa z "Monciaka" (przez Warszawę), czy "Regli" (przez Łódź). Ja bardziej stawiam na drugą opcję, gdyż "Monciak" będzie prowadził wagony do Przemyśla i Zakopanego, więc "Regle" pojadą w relacji Gdynia Gł. - Krynica / Zakopane. Prawdopodobnie dlatego, żeby Warszawa nie straciła bezpośredniego połączenia z Krynicą, powstała grupa wagonów do "Brzechwy".

Adams
Dyrektor

#7 Post autor: Adams » 30 lis 2014, o 13:16

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Według tego co pokazuje Sitkol, pociągowi TLK relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Płaszów / Zakopane / Krynica, który miał się nazywać "Brzechwa" zmieniono nazwę na "Karpaty".

ODPOWIEDZ

Wróć do „2. PKP Intercity”