Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 14 paź 2019, o 09:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 934 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2013, o 17:30 
Specjalista

NGT8 napisał(a):
Wiadomo już co z tym przetargiem na te nowe tramwaje i autobusy elektryczne??

Nie wiadomo jeszcze. Nie wiem ile w tym prawdy, ale dowiedziałem się że MPK będzie chciał kupić "Pese" lub "Solarisa" jeśli chodzi o tramwaje.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2013, o 17:42 
Dyrektor

MPK nie kupi tramwajów Solarisa bo mają sztywne wózki które strasznie haratają torowisko. A że jak powszechnie wiadomo w Krakowie torowisk się zwykło nie remontować, tylko wybudować i porzucić, toteż należy czynić inne zabiegi, żeby te torowiska utrzymać w jako takim stanie. I jednym z takich zabiegów jest właśnie kupowanie taboru który jest "łagodny" dla torowisk.

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2013, o 19:15 
Dyrektor

KierowcaWD napisał(a):
NGT8 napisał(a):

Nie wiadomo jeszcze. Nie wiem ile w tym prawdy, ale dowiedziałem się że MPK będzie chciał kupić "Pese" lub "Solarisa" jeśli chodzi o tramwaje.

Pozdrawiam

Obyś się mylił ... Swingi się nie umywają do bombek, Tramino nie jeździłem ale nie ma co ryzykować jak mamy sprawdzony produkt...

Ostatnio edytowano 4 mar 2013, o 19:18 przez wincent, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2013, o 19:39 
Dyrektor

Oby było co innego niż Bombardier w końcu MPK przestanie oszczędzać na jednym osiedlu. Najlepiej Solaris czy też Pesa trzymam kciuki dość przepłacania za tabor który później stoi niż jeździ z uwagi na oszczędzanie go. :clap:

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2013, o 19:42 
Inspektor

brovar napisał(a):
Oby było co innego niż Bombardier w końcu MPK przestanie oszczędzać na jednym osiedlu. Najlepiej Solaris czy też Pesa trzymam kciuki dość przepłacania za tabor który później stoi niż jeździ z uwagi na oszczędzanie go. :clap:

brovar, też mieszkam na BW i jakoś szczerze poza Bombką nie chciałbym widzieć nic innego, żadne Srolarisy czy Pestki, ale jak na razie nawet na Bombkę na Piastów nie ma co liczyć.

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2013, o 21:09 
Dyrektor

brovar napisał(a):
Oby było co innego niż Bombardier w końcu MPK przestanie oszczędzać na jednym osiedlu.

Nie przestanie bo oszczędza nowe tramwaje, a nie Bombardiery tramwaje. Poza tym nawet od święta nie ujrzysz niskopodłogowca jak przez awarie spadnie wykorzystanie nowych nabytków o kilkanaście procent (mam tutaj na myśli Pesę, co do Tramino nie zastanawiam się bo jest po prostu brzydki).

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2013, o 21:25 
Administrator

wincent napisał(a):
KierowcaWD napisał/a:
NGT8 napisał/a:

Pozdrawiam

Obyś się mylił ... Swingi się nie umywają do bombek, Tramino nie jeździłem ale nie ma co ryzykować jak mamy sprawdzony produkt...
Gdyby MPK nie zależało na konkretnym producencie, nie byłoby takich dziwnych wymagań jak we wstępnym SIWZ, czyli określenie ilości wózków, członów, układu siedzeń itd. - te kryteria raczej eliminują Pesę, Solarisa, niż faworyzują. Myślę i mam taką nadzieję, że wygra znowu Bombardier :)

EDIT:
brovar napisał(a):
Najlepiej Solaris czy też Pesa trzymam kciuki dość przepłacania za tabor który później stoi niż jeździ z uwagi na oszczędzanie go. :clap:
Myślisz, że MPK nie oszczędzałoby na nowym taborze od innego producenta? - sytuacja byłaby taka sama jak obecnie z Bombardierami, czyli nigdy nie wyjechałoby 100% danego typu taboru. To, że Bombardiery (i inne niskopodłogowe/wejściowe tramwaje) nie docierają na Piastów, to nie wina producenta, lecz MPK i może pośrednio ZIKiT-u, ale wiem jaki ZIKiT ma wpływ na rodzaj taboru na danej linii.

Ostatnio edytowano 4 mar 2013, o 21:37 przez Jopek36, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2013, o 21:44 
Dyrektor

rodan napisał(a):
mam tutaj na myśli Pesę, co do Tramino nie zastanawiam się bo jest po prostu brzydki

Haha, dobre sobie :D A PESA to może niby ładna? Na przykład łódzkie 122N są brzydkie, a warszawskie, a zwłaszcza 120NaDuo, są tak mega szkaradne że można nimi dzieci straszyć - gwarantowany efekt lepszy niż w przypadku Buki z Muminków :D

Jedyne PESY które jako tako dobrze wyglądają to częstochowskie 129Nb.

Ale tak czy siak - NGT8 i tak je wszystkie bije na głowę swym wyglądem ;D

Ostatnio edytowano 4 mar 2013, o 21:45 przez Cukier, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2013, o 22:29 
Specjalista

Cukier napisał(a):
Ale tak czy siak - NGT8 i tak je wszystkie bije na głowę swym wyglądem

Pozytywnie czy negatywnie?

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2013, o 22:44 
Dyrektor

Cukier napisał(a):
Haha, dobre sobie :D A PESA to może niby ładna?

Twist i owszem. :) Nie biorę pod uwagę pozostałych szkarad. Ale to właśnie z 129Nb Częstochowa miała niemałe problemy jakiś czas temu.
Nie chciałem tutaj rozpocząć dyskusji na temat gustów, więc Wiedeńczyk, to zależy dla kogo. :)

Tytuł:
PostNapisane: 5 mar 2013, o 21:32 
Dyrektor

Pozytywnie - ten wóz naprawdę im się udał.

Co do Twista: no więc chyba lepiej jeśli zamiast ładnej ale szwankujacej PESY kupimy ładne i jednocześnie w dużej mierze bezproblemowe i sprawdzone Bombki? :)

Tytuł:
PostNapisane: 5 mar 2013, o 22:24 
Dyrektor

Absolutnie. Nawet jeśliby kolejna seria miała mieć ten przeklęty schodek w ostatnich drzwiach.

Tytuł:
PostNapisane: 5 mar 2013, o 22:30 
Specjalista

Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że drugi dostawca tramwajów mógłby zapoczątkować unifikację (w bardzo dalekiej przyszłości) nowego taboru w ten sposób:
* Bombardier -> Podgórze
* Solaris / Pesa -> Nowa Huta

Tytuł:
PostNapisane: 5 mar 2013, o 22:38 
Dyrektor

krk napisał(a):
Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że drugi dostawca tramwajów mógłby zapoczątkować unifikację (w bardzo dalekiej przyszłości) nowego taboru w ten sposób:
* Bombardier -> Podgórze

Dobre żarty :lol-above: :lol-above: :lol-above:
Zapomnij chłopcze, prędzej dojdzie do tego, że jak już zapełnią Podgórze, to przy kolejnych przetargach nówki i tak trafią tutaj, a stare "nowe" wagony (tzn najstarsze NGT6) wylądują na Hucie - w końcu będą miały koło 20 lat. Wtedy Huta dostanie upragnione niskopodłogowe wagony (podczas gdy w Krakowie będą przymierzali się do instalowania teleportów przystankowych :devil: )

Ostatnio edytowano 5 mar 2013, o 22:40 przez suchy, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 6 mar 2013, o 09:01 
Miłośnik

suchy napisał(a):
krk napisał(a):
* Bombardier -> Podgórze

Dobre żarty :lol-above: :lol-above: :lol-above:
Zapomnij chłopcze, prędzej dojdzie do tego, że jak już zapełnią Podgórze, to przy kolejnych przetargach nówki i tak trafią tutaj, a stare "nowe" wagony (tzn najstarsze NGT6) wylądują na Hucie - w końcu będą miały koło 20 lat. Wtedy Huta dostanie upragnione niskopodłogowe wagony (podczas gdy w Krakowie będą przymierzali się do instalowania teleportów przystankowych :devil: )

Ja bym jednak skłaniał się do tego że prędzej czy później i tak na ulicach Krakowa zobaczymy Pesy, które zostaną przypisane do Zajezdni w Nowej Hucie. Owszem nie mówię że Bombki to złe tramwaje, bo jest wręcz przeciwnie, ale uwierzcie że dość w ostatnim czasie najeździłem się Pesami w Warszawie i to nie są aż takie złe wozy. Oczywiście każda firma będzie miała swoich zwolenników i przeciwników, ale ja tam osobiście Pesie kibicuję i chciałbym zobaczyć Pesę na ulicach Krakowa z zapowiadanego przetargu i zdaję sobie sprawę że ktoś za chwilę nie zostawi na mnie suchej nitki. Solarisem Tramino nie miałem okazji jechać, dlatego się nie wypowiadam na ten temat :) .

Ostatnio edytowano 6 mar 2013, o 10:04 przez NGT8, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 934 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 63  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1