Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 21 paź 2018, o 08:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lis 2017, o 19:53 
Dyspozytor

Bieńczyckie SU18 do kasacji.

http://www.mpk.krakow.pl/pl/przetargi-i ... rstwo.html

PostNapisane: 19 lis 2017, o 17:28 
Dyrektor

Ubyło już Omni przegubowych w Płaszowie. Zostały już tylko cztery sztuki do wywiezienia 193,195 i... . Ponadto są jeszcze trzy Castro. Na Blokową wywieźli już wiedeńca który się palił RW154. Wcześniej stały tam środkowe człony z GT8S ale już nie ma po nich śladu.

Ostatnio edytowano 19 lis 2017, o 18:51 przez Impuls, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 8 wrz 2018, o 10:59 
Inspektor

Do odstawionych aut na już słynnym nowohuckim placu dołączyła jedna Omnia.

PostNapisane: 8 wrz 2018, o 21:30 
Inspektor

Nie wiem w jakim dziale wkleić ten link, ale wydaje mi się, że ten jest odpowiedni ;)
http://www.psmkms.krakow.pl/index.php/1 ... cze-m121mb

PostNapisane: 9 wrz 2018, o 00:32 
Specjalista

Jamnik napisał(a):
Nie wiem w jakim dziale wkleić ten link, ale wydaje mi się, że ten jest odpowiedni ;)

A jeszcze w czwartek widziałem jednego jelczyka na 475. Pewnie jeden z ostatnich kursów.
Trochę szkoda, mnóstwo wspomnień się przypomina. Do dziś pamiętam jak jeden z nich na 106 kiedyś przytrzasnął mi nogę drzwiami xD

PostNapisane: 9 wrz 2018, o 07:52 
Inspektor

Mr. Passenger napisał(a):
Jamnik napisał(a):

A jeszcze w czwartek widziałem jednego jelczyka na 475. Pewnie jeden z ostatnich kursów.
Trochę szkoda, mnóstwo wspomnień się przypomina. Do dziś pamiętam jak jeden z nich na 106 kiedyś przytrzasnął mi nogę drzwiami xD

Ale one jeszcze jeżdżą (3 sztuki tylko, ale jednak). Oficjalne wycofanie z ruchu będzie dopiero jak nówki wyjadą ;)

PostNapisane: 9 wrz 2018, o 09:40 
Specjalista

Jamnik napisał(a):
Ale one jeszcze jeżdżą (3 sztuki tylko, ale jednak). Oficjalne wycofanie z ruchu będzie dopiero jak nówki wyjadą ;)

A to wszystko zmienia. Może uda mi się jeszcze jakimś przejechać.

PostNapisane: 9 wrz 2018, o 12:55 
Dyspozytor

Szkoda, że żaden nie zostanie zachowany na wóz muzealny :]

PostNapisane: 9 wrz 2018, o 14:37 
Inspektor

krakus napisał(a):

Serio? :O

PostNapisane: 9 wrz 2018, o 15:07 
Specjalista

Jamnik napisał(a):
krakus napisał(a):

Serio? :O

Może po prostu nie mówi sie o tym głośno :)

PostNapisane: 9 wrz 2018, o 19:44 
Dyrektor

krakus napisał(a):
Szkoda, że żaden nie zostanie zachowany na wóz muzealny

A ja powiem, że dobrze że nie zostanie. W przypadku zarówno Ikarusa 260 jak i Jelcza M11 pod koniec eksploatacji zostawiono również "tradycyjnie" po jednej sztuce dla przyszłych pokoleń. I po dziś dzień te zostawione sztuki gniją gdzieś w czeluściach MIM jak twierdzi M. Wojtaszek "niesprawne i niezbyt kompletne". A mimo to mamy we flocie zabytkowych autobusów przedstawicieli tych modeli - które zostały zakupione z innych miast i wystylizowane na nasze. Poza garstką fanatycznych miłośników nikt naprawdę nie dostrzeże różnicy, czy nowy zabytek jest rdzennie krakowski, czy został sprowadzony pół roku temu z innego miasta i nigdy po Krakowie nie jeździł.

Toteż uważam, że zupełnie nie ma sensu zachowywać i zajmować gdzieś miejsce pojazdem, którego jeszcze przez dobre kilka lat wszyscy będą w Krakowie pamiętać i to niezbyt pochlebnie, podczas gdy każdy psychomiłośnik tychże Jelczy 121MB będzie miał możliwość jeszcze pewnie przez dekadę przejechania się nimi w wielu innych polskich miastach, choćby w GOPie. To że Kraków już kasuje Solarisy to nie znaczy że wszystkie miasta lecą jak burza z wymianą taboru. W Mielcu jeszcze niedawno (a może i nadal...) jeździły Autosany H9 jako normalna liniowa komunikacja. A tak jak mówiłem - za te 5-10 wcale nie ma żadnej pewności, że na zabytek zostanie przywrócony nasz rodzimy egzemplarz, bo znów może wyjść taniej kupić w innym mieście taki który jeszcze wczoraj woził pasażerów.

Jeśli już zachowywać jakieś pojazdy dla potomnych, to przede wszystkim te, których inne miasta praktycznie wcale nie kupowały i Kraków był ich jedynym bądź największym bastionem. I tu mam na myśli choćby CLLki, które oprócz Krakowa kupił zdaje się tylko Konin i Malbork. To CLLka jest symbolem i perełką Krakowa, którą będą chętnie odwiedzać miłośnicy z innych miast, w których ten tabor nigdy nie zagościł. A i dla nas jest to tabor szczególny, bo jest to pierwszy dwunastometrowiec z częściowo niską podłogą (i to już na ponad połowie) jaki pojawił się na Krakowskich ulicach. Kiedy wprowadzaliśmy do ruchu pierwsze CLLki w 1994 roku, to Jelcz jeszcze nam dostarczał kolejne trupy M120 z wielkiej puli 130 pojazdów dostarczanych w latach 93-95 i dopiero pod koniec tych dostaw rzucił nam do testów swój niskopodłogowy prototyp.

PostNapisane: 9 wrz 2018, o 20:10 
Dyrektor

Hmm, jeśli już zostawiać jakiś M121M to mogli zachować któryś z pierwszej dostawy, ze ścianą czołową znaną z PR`ki oraz płatami drzwi z M11/M120.
http://fotozajezdnia.pl/details.php?ima ... ode=search
Jest to przejściówka i chyba nawet niewiele ich wyprodukowano. Za kilka lat, to może być "biały kruk".

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 08:03 
Moderator

Zgadzam się z Cukrem. I właśnie dlatego ubolewam, że nie zostawiono żadnej scanii CN94UA. Były to unikaty w Polsce (inne miasta, które kupiły przegubowe omnie, zrobiły to już po tym jak model ten przeszedł facelifting)... UB pewnie też nie zachowają, a przecież były to pierwsze autobusy 100 % LF w Grodzie Kraka... Szkoda, bardzo szkoda...

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 08:28 
Inspektor

@Cukier CLL to jeszcze Słupsk, Grudziądz oraz Jaworzno. H9 w Mielcu już nie ma, ale są jeszcze w Jasle. ;-)

Olsztyn ma przegubowe Omnie 94UA z lat podobnych jak nasze, z tym że kupione z 2 ręki.

PostNapisane: 15 wrz 2018, o 12:54 
Inspektor

Czy wraz ze skasowaniem serii BU800-850, wszystkie krakowskie pojazdy KM, będą wyposażone w automat biletowy?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]