Transport w USA

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
czatowiec
Dyrektor
Kontakt:

Transport w USA

#1 Post autor: czatowiec » 26 sie 2010, o 15:29

Znalazłem ten film dokumentalny. Trwa prawie godzinę, opisuje rozkwit transportu publicznego, a następnie jego upadek związany z naciskami General Motors. Film bardzo ciekawy, polecam. Link:

http://video.google.com/videoplay?docid ... 6204&hl=pl#
Obrazek
Obrazek

LK
Dyrektor

Transport w USA

#2 Post autor: LK » 26 sie 2010, o 21:18

czatowiec pisze:Znalazłem ten film dokumentalny. Trwa prawie godzinę, opisuje rozkwit transportu publicznego, a następnie jego upadek związany z naciskami General Motors. Film bardzo ciekawy, polecam. Link:

http://video.google.com/videoplay?docid ... 6204&hl=pl#
Film ciekawy i bardzo na czasie - Gliwice i Chorzów ("4" i "12") - byłem tam dziś.
Ogólnie rzecz ujmując nawet mój ojciec nie mógł się oderwać (On bardzo chwalił pomysł budowy autostrad jako drogi do poprawy gospodarki) - teraz przejrzał na oczy.

Sytuacja z filmu bardzo współgra z naszą sytuacją (miasta) - stoimy na rozdrożu.

Awatar użytkownika
czatowiec
Dyrektor
Kontakt:

#3 Post autor: czatowiec » 26 sie 2010, o 21:38

LK pisze: Sytuacja z filmu bardzo współgra z naszą sytuacją (miasta) - stoimy na rozdrożu.
U nas jest inny problem - w transport publiczny się inwestuje, ale ludzie nie są skłonni, by z niego korzystać. Na filmie jest inna sytuacja - ludzie lubili i jeździli transportem publicznym, ale w brutalny sposób im go zabrano i szerzono propagandę na temat wyższości transportu indywidualnego nad zbiorowym.

Co do filmu - kilka osób postulowało do TVP, by go odtworzono, to otrzymali od TVP odpowiedź, że takie zagadnienia nie interesują Polaków...
Ostatnio zmieniony 27 sie 2010, o 14:32 przez czatowiec, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Obrazek

LK
Dyrektor

#4 Post autor: LK » 26 sie 2010, o 21:40

czatowiec pisze:
LK pisze: Sytuacja z filmu bardzo współgra z naszą sytuacją (miasta) - stoimy na rozdrożu.
U nas jest inny problem - w transport publiczny się inwestuje, ale ludzie nie są skłonni, by z niego korzystać. Na filmie jest inna sytuacja - ludzie lubili i jeździli transportem publicznym, ale w brutalny sposób im go zabrano i szerzono propagandę na temat wyższości transportu indywidualnego nad zbiorowym.
Powiedziałem współgra - nie jest identyczna, ale ludzie też lubili korzystać, ale dostali samochody.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2010, o 14:32 przez LK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#5 Post autor: Kaszmir » 27 sie 2010, o 14:36

czatowiec pisze:U nas jest inny problem - w transport publiczny się inwestuje, ale ludzie nie są skłonni, by z niego korzystać. Na filmie jest inna sytuacja - ludzie lubili i jeździli transportem publicznym, ale w brutalny sposób im go zabrano i szerzono propagandę na temat wyższości transportu indywidualnego nad zbiorowym.
A u nas jak jest? Ludzie chcą korzystać z km, ale zawsze stoi "ale". Mieszkańcy Bohomolca od paru lat zabiegają o polepszenie ~f "182", bo cieszy się sporym zainteresowaniem, tylko jeździ za rzadko. A Niepołomice? A ul. Zarzecze, o której skomunikowanie prosiła Dzielnica? A walka o uruchomienie "512", a teraz utrzymanie "502" do Bieżanowa? A protesty dzielnic w sprawie skrócenia "12" czy pocięcia "14"?

Ludzie chcą korzystać z km - ale...

ODPOWIEDZ

Wróć do „IV. W Sieci & Software”