Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 9 gru 2018, o 20:48

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 14:19 
Administrator

Od dziś na stronie krakow.pl dostępna jest nowa przeglądarka rozkładów jazdy
http://www.krakow.pl/komunikaty/?MODE=m ... m_id=10613

Pomysł dobry, niestety jeszcze niedopracowany. Gdzieś "zjadło" soboty
http://www.krakow.pl/rozklady/?line=139 ... 8&id=39287

W menu po lewej brakuje również linii... "5xx". Za to duża pochwała za wpisanie kursów wariantowych, które zaczynają się gdzieś na trasie - jak choćby 'a' czy 'b' na podanym wyżej spisie "139".

Ostatnio edytowano 6 lut 2010, o 14:19 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 15:29 
Dyrektor

Może jeszcze to zostanie dopracowane ? W końcu jest to wersja testowa. ^_^

Ostatnio edytowano 6 lut 2010, o 15:29 przez rafaello, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 21:20 
Dyspozytor

Kolejnym niedopracowaniem jest '164' jadące ulicą... Fieldorfa Nila podobnie jak inne linie nowokleparskie w kierunku Opolskiej. One tylko przejeżdżają obok wcześniej wspomnianej ulicy. Dla mnie to tak samo jakby napisać, że '179' czy '144' jedzie Piłsudskiego (no bo w końcu przejeżdża obok...)

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 23:36 
Dyrektor

Marcin91 napisał(a):
Kolejnym niedopracowaniem jest '164' jadące ulicą... Fieldorfa Nila podobnie jak inne linie nowokleparskie w kierunku Opolskiej. One tylko przejeżdżają obok wcześniej wspomnianej ulicy.
To akurat pikus, bo podaje na ktory przystanek isc... lepiej wpisac ulice Siewna i zobaczyc ile linii nia nie kursuje :D

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2010, o 23:54 
Administrator

sylwek2k napisał(a):
To akurat pikus, bo podaje na ktory przystanek isc... lepiej wpisac ulice Siewna i zobaczyc ile linii nia nie kursuje :D

Wybieram przystanek "Skrzyżowanie do Podchruścia" i... żadne linie tam nie stają, przynajmniej wg wyszukiwarki. Do tego zamiast polskich literek są krzaczki.
Wybieram przystanek "Rondo Kocmyrzowskie" i dowiaduję się, że kursują tamtędy min. "11", "103" czy "112", nawet KST :D Klikam na "501" i otwiera się pusta strona.

Przeglądarka jest obiecująca, szczegółowe rozpisanie kursów wariantowych budzi uznanie, ale jak można było wypuścić tak niedopracowaną wersję? Brak sobót, polskich literek, przystanki bez żadnej autobusów, brak linii przyspieszonych miejskich, wyszukiwanie linii przejeżdżających przez wszystkie ronda w ramach zapytania o jedno... Toż to nawet wersja "beta" nie jest, najwyżej "alfa".

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2010, o 09:38 
Dyspozytor

Kaszmir napisał(a):
Wybieram przystanek "Skrzyżowanie do Podchruścia" i... żadne linie tam nie stają, przynajmniej wg wyszukiwarki.

Z ciekawości też wpisałem sobie ten przystanek i wyszukało mi '210' i '230'.

Kaszmir napisał(a):
Do tego zamiast polskich literek są krzaczki.
Wybieram przystanek "Rondo Kocmyrzowskie" i dowiaduję się, że kursują tamtędy min. "11", "103" czy "112", nawet KST :D Klikam na "501" i otwiera się pusta strona.

'501' już się normalnie otwiera. :D A krzaczki możesz mieć przez źle ustawione kodowanie znaków (chyba, że już to sami poprawili).
A te '112', KST i inne linie przez Kocmyrzowskie są wynikiem błędu wyszukiwarki, która wyszukuje pojedynczy wyraz "Rondo". Czyli wpisując właśnie r. Kocmyrzowskie wyszuka nam wszystko co jeździ przez przystanki mające w nazwie "rondo" (tak samo będzie np. z Matecznym).

Ostatnio edytowano 7 lut 2010, o 15:58 przez Creative, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2010, o 09:51 
Moderator

Widzę, że dalej nad tym pracują, bo nawet soboty się pojawiły – dla mnie najciekawsze jest w tej wyszukiwarce to, że jak się kliknie na jakąś godzinę odjazdu, to na liście przystanków przy każdym kolejnym przystanku wyświetla się, o której pojazd powinien na nim być. Czasy przejazdów to coś, czego mi bardzo brakowało na stronie MPK.

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2010, o 15:39 
Administrator

Marcin91 napisał(a):
Z ciekawości też wpisałem sobie ten przystanek i wyszukało mi '210' i '230'.

U mnie dalej tylko komunikat o braku linii na tym przystanku.

Marcin91 napisał(a):
'501' już się normalnie otwiera. :D

U Ciebie, u mnie - nie. Do tego dalej wciąż brak linii "5xx" w menu po lewej.

Marcin91 napisał(a):
A krzaczki możesz mieć przez źle ustawione kodowanie znaków (chyba, że już to sami poprawili).

Nawet jeśli, to do tej pory nie miałem z tym problemów na innych stronach. A tutaj tak.

Marcin91 napisał(a):
A te '112', KST i inne linie przez Kocmyrzowskie są wynikiem błędu wyszukiwarki, która wyszukuje pojedynczy wyraz "Rondo". Czyli wpisując właśnie r. Kocmyrzowskie wyszuka nam wszystko co jeździ przez przystanki mające w nazwie "rondo" (tak samo będzie np. z Matecznym).

Wiem, sam to zasugerowałem powyżej ;)

Przeglądarce wróżę całkiem niezłą karierę. Brakuje mi jeszcze jakiegoś szybkiego linku z głównej strony krakow.pl (komunikat może niebawem zniknąć) .

Ostatnio edytowano 7 lut 2010, o 15:59 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2010, o 21:49 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Przeglądarce wróżę całkiem niezłą karierę. Brakuje mi jeszcze jakiegoś szybkiego linku z głównej strony krakow.pl (komunikat może niebawem zniknąć) .

Jest, z prawej strony w "dziale": Na Skróty (nad zobacz).

Tytuł:
PostNapisane: 9 lut 2010, o 11:32 
Administrator

Z "Borkiem" jest ten sam problem, co z "Rondami": wyszukiwarka znajduje wszystkie możliwe wyniki dla pierwszego wyrazu.

Aha, na obrazku na górze jest stary rozkład "304", jak jeszcze nie wlókł się przez Bieżanów. Jakie to miłe, budzić u protestujących pasażerów wspomnienia...

Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2010, o 18:12 
Administrator

Tym razem wyszukiwarka twierdzi, że "409" kursuje tylko w dni powszednie. Zdecydowanie jest to wersja "beta".

Tytuł:
PostNapisane: 9 paź 2013, o 09:33 
Dyrektor

Na tej stronie w ogóle nie ma rozkładów jazdy autobusów :/. Nie wspomnę już o obrazach z kamer na skrzyżowaniach miejskich - są stare linki, albo zdjęcia zrobione w bliżej nieokreślonym czasie..

Tytuł:
PostNapisane: 9 paź 2013, o 12:47 
Dyrektor

Na jakdojade.pl też nie ma nigdzie rozkładów autobusów – kończą się na wtorku.

Strefa czasowa: UTC + 1