Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 17 gru 2018, o 06:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Krabok
PostNapisane: 8 sty 2013, o 23:15 
Administrator

Pytanie do Forumowiczów.

Minęły cztery miesiące odkąd założyłem kraboka, bloga który ma przede wszystkim informować o nowinkach ze światka km. Jest to jednak mój pierwszy styk z blogami i tego typu portalami, dlatego chętnie wysłucham Waszych opinii. Czy ma to sens? Czy coś powinno być inaczej albo czegoś brakuje?

Z góry dzięki za opinie.

Ostatnio edytowano 8 sty 2013, o 23:16 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2013, o 23:27 
Specjalista

Szczerze, to obecnie widzę symbiozę między tym blogiem a pkk - to takie jego "blogowe ramię". Nie wiem czy masz jakieś sensowne statystyki odwiedzin (jak google analytics, stat4u itp), ale pewnie większość ruchu pochodzi z tego forum lub z profilu pkk na fb. Dla mnie zasada nr 1 to "dywersyfikacja, głupcze!", więc myślę że powinieneś starać się budować swoją własną markę, wyjść poza nasze środowisko - inaczej blog nie będzie się rozwijał. Pytasz czego brakuje - jeśli chcieć zrobić powyższe chyba musiałbyś poszerzyć asortyment, pisać też więcej swoich opinii, obserwacji, czy też pisać na szersze tematy (w ramach KM lub komunikacji w Krakowie ogólnie) niż tylko przewidywane/przyszłe zmiany w KM. Jak sam piszesz obecnie jest to głównie strona z newsami i tutaj nie mam nic do zarzucenia. Wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć - czy zrobić coś w rodzaju psmkm (głównie zbiór informacji), czy coś bardziej opiniotwórczego. :)
Oczywiście i w obecnej formie ma to sens, dla mnie era forów się skończyła (sam się sobie dziwię że tak się wkręciłem w pkk), blogi to przyszłość. Poza tym fora są hermetyczne, postronny czytelnik prędzej zajrzy na bloga niż forum. Pozostaje tylko życzyć Ci aby google dobrze łykało Twoją stronkę i pięknie ją indeksowało :thumbup:

Ostatnio edytowano 8 sty 2013, o 23:30 przez petr, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2013, o 00:33 
Dyrektor

Może i Krabok jest rzadziej aktualizowany, ale dzięki temu pojawiają się tylko sprawdzone informacje. Blog nie jest zbiorem plotek krążących po internecie i osobiście nie chciałbym by w taki zbiór się zmienił. Wg mnie nie ma miejsca na kolejną stronę o KMK w stylu kmk.krakow i psmkms. Nie miałbym jednak nic przeciwko temu, aby znalazło się więcej opinii na temat bieżących wydarzeń, jako że Autor potrafi pisać obiektywnie i w przemyślany sposób. Choć tu konieczne byłyby własne obserwacje a więc i czas. :)

Ostatnio edytowano 9 sty 2013, o 00:35 przez rodan, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2013, o 14:48 
Administrator

Przepraszam za zwłokę.

Symbioza z pkk jest, choć niezamierzona. Po prostu ile razy napiszę artykuł na blogu, od razu wrzucam na forum stosowny post. Oczywiście liczę, że krabok będzie powoli się usamodzielniał, choć taką markę buduje się latami. Z drugiej strony kilka artykułów ostatnio zrobiło samodzielną karierę, włącznie z publikacjami na lovekrakow czy Gazecie Krakowskiej, więc nie jest źle.

Głównym zamierzeniem wobec kraboka jest, aby był portalem z newsami. Nie chcę dublować istniejących portali o km - byłaby to strata czasu, też uważam że "rynek" jest nasycony. Będą jednak kolejne działy - na głównej można znaleźć nawet sekcję "Opinia", na razie tylko z jednym wpisem. Mam też pomysł na inne rubryki, które zostaną ujawnione wkrótce :-)

Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2013, o 20:09 
Dyrektor

Bardzo fajnie się czyta Twoje artykuły. Myślę że mógłbyś powoli odchodzić od cytowania całych tekstów, żeby czytelnicy nauczyli się odruchu sprawdzania bloga po jego adresie. :)

Tytuł:
PostNapisane: 20 sty 2013, o 02:43 
Administrator

rodan napisał(a):
Myślę że mógłbyś powoli odchodzić od cytowania całych tekstów, żeby czytelnicy nauczyli się odruchu sprawdzania bloga po jego adresie. :)

W sumie dobry pomysł :)

Tytuł:
PostNapisane: 27 sty 2013, o 21:52 
Specjalista

Krabok to jest dobry pomysł, ale mogłaby się bardziej utożsamiać z PKK. Może nazwa PKK zamiast Krabok i odpowiedni baner? Przydałby się również link do bloga na górze strony głównej ;)

Ostatnio edytowano 28 sty 2013, o 21:51 przez edek3253, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 28 sty 2013, o 21:51 
Administrator

edek3253 napisał(a):
Krabok to jest dobry pomysł, ale mogłaby się bardziej utożsamiać z PKK. Może nazwa PKK zamiast Krabok i odpowiedni baner?

I to jest sztandarowy przykład sytuacji, kiedy muszę dyplomatycznie manewrować między dwoma skrajnie różnymi opiniami - bo petr z kolei parę postów wyżej sugerował, żeby właśnie odłączyć krabok i stworzyć nową markę.

Myślę, że jednak warto, by krabok trzymał się osobno - tak jak inne strony o km. Łatwiej w ten sposób dotrzeć do większej ilości osób.

edek3253 napisał(a):
Przydałby się również link do bloga na górze strony głównej ;)

Nie chcę się zbytnio narzucać :) Wrzuciłem do Użytecznych linków.

Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2013, o 13:51 
Dyspozytor

Jest szansa, żeby Krabok doczekał się fanpaga na facebooku?

Ostatnio edytowano 20 lut 2013, o 15:57 przez agatap, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 20 lut 2013, o 15:58 
Administrator

agatap napisał(a):
Jest szansa, żeby Krabok doczekał się fanpaga na facebooku?

Nie zastanawiałem się dotąd nad tym, choć niewykluczone w bliższej lub dalszej przyszłości :) Na razie jednak pracujemy nad rozwijaniem profilu pkk, a to też zajmuje sporo czasu.

Ostatnio edytowano 20 lut 2013, o 15:58 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Krabok
PostNapisane: 3 lis 2014, o 20:56 
Administrator

Planuję trochę rozwinąć krabok - być może dodać nowe działy, postarać się też wrzucać artykuły odrobinę częściej, być może w zamian czasem trochę krótsze. Dlatego pytam Was - co sądzicie o tym, i co ogólnie sądzicie o blogu? Czy czegoś jest za dużo, czy czegoś powinno być więcej? Czy coś nie działa dobrze?

Serio, wszelkie opinie są ważne i się dla mnie liczą, bo tak naprawdę nie mam pojęcia jak blog wypada i jak go oceniacie.

PS. W szczególności, rozważam nowe działy typu:
- wywiady (z różnymi osobami zajmującymi się krakowską km)
- ciekawostki (np. rozkładowe, taborowe, inne?)
- podróże kraboka :)

PPS. Zdaję sobie sprawę, że czasem są problemy z wyświetlaniem grafik. To wina nie z mojej strony, a strony na którą je wrzucam. Planuję ją zmienić, lecz chcę wybrać raz a dobrze - dlatego może to jeszcze trochę zająć.

PostNapisane: 3 lis 2014, o 21:41 
Moderator

Wywiady mogą być super ciekawe! Ciekawiloby mnie również pokazanie komunikacji miejskiej "od kuchni" tj. np. ze strony motorniczych albo osób zajmujących się układaniem rozkładów ale nie wiem czy innych to interesuje :]

Tytuł: Re: Odp: Krabok
PostNapisane: 3 lis 2014, o 22:47 
Dyspozytor

Kaszmir napisał(a):
PPS. Zdaję sobie sprawę, że czasem są problemy z wyświetlaniem grafik. To wina nie z mojej strony, a strony na którą je wrzucam. Planuję ją zmienić, lecz chcę wybrać raz a dobrze - dlatego może to jeszcze trochę zająć.

Najlepiej wrzucać na swój serwer, ale to już musisz zainwestować w jakiś serwer (teraz masz stronę na wordpressie, więc jak sądzę, hosting masz darmowy od nich).
Ja jak wrzucam grafiki na dłużej, to daję na imageshacka i na ogół problemów nie mam.

Co do strony to czytam wieczorami, gdy coś się pojawi. Wywiady i częstsze artykuły dla mnie są ciekawą opcją. Jakieś ciekawe opowieści z podróży też z chęcią poczytam.

PostNapisane: 3 lis 2014, o 23:10 
Dyrektor

maria napisał(a):
Wywiady mogą być super ciekawe! Ciekawiloby mnie również pokazanie komunikacji miejskiej "od kuchni" tj. np. ze strony motorniczych albo osób zajmujących się układaniem rozkładów ale nie wiem czy innych to interesuje :]

Jak najbardziej.... ja takie wywiady poczytam bardzo chętnie.

Tytuł: Re: Odp: Krabok
PostNapisane: 3 lis 2014, o 23:16 
Znawca

maria napisał(a):

Zgadzam się z marią

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1