Krabok

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

Krabok

#31 Post autor: Kaszmir » 6 lis 2014, o 14:27

Rbrt pisze:Ja mam galerię na PicasaWeb od siedmiu lat. Około 150 albumów, 5500 zdjęć (większość 900x600 pix rozmiar 300kB), kilka filmików i zajęte 0% z darmowych 15GB.
Dodatkowo Google w przeciwieństwie do Facebooka nie przywłaszcza sobie praw do zdjęć.
Więc jeżeli nie przeszkadza ci, że to Google to jest to opcja warta rozważenia.
Raczej nie mam z tym problemów, konta email mam na gmailu i w miarę dobrze działają, galeria też powinna być w porządku. 15 GB powinno być super :)
BTW czy dobrze rozumiem, że Picasa została teraz niejako wcielona w google+?

Awatar użytkownika
Rbrt
Specjalista

Krabok

#32 Post autor: Rbrt » 6 lis 2014, o 15:34

Tak, PicasaWeb została wchłonięta przez Google+.
Przy czym cały czas można korzystać z widoku Picasa Albums jak ktoś chce.
Pozdrawiam, Rbrt

Awatar użytkownika
pawelenator
Kierownik
Kontakt:

Krabok

#33 Post autor: pawelenator » 6 lis 2014, o 15:48

Ja natomiast preferuję Flickr - tam występuje limit 1TB. Ale moją galerię na flickr stanowią obecnie głównie zdjęcia koncertowe (www.flickr.com/pawelenator/sets), lecz umieszczam tam czasem foty KM.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

Krabok

#34 Post autor: Kaszmir » 6 lis 2014, o 16:00

pawelenator pisze:Ja natomiast preferuję Flickr - tam występuje limit 1TB. Ale moją galerię na flickr stanowią obecnie głównie zdjęcia koncertowe (http://www.flickr.com/pawelenator/sets), lecz umieszczam tam czasem foty KM.
Jakie są ograniczenia?

Awatar użytkownika
pawelenator
Kierownik
Kontakt:

Krabok

#35 Post autor: pawelenator » 6 lis 2014, o 16:31

Ja tam wrzucałem zdjęcia, które miały po około 10MB i problemu nie było. Z tej galerii nie będąc zarejestrowanym można poczytać helpy. Wiem, że kiedyś nie dało się za jednym zamachem wrzucić więcej niż 100 albo 200 zdjęć, ale ja mam w swej galerii albumy po ponad 100 zdjęć i jakoś problemu nie ma. Udało mi się zająć na chwilę obecną niecałe 2% przestrzeni dyskowej, a mam już ponad 100 albumów (w sumie wrzucone kilka tysięcy zdjęć). Zdaje się, że limit wielkości jednego zdjęcia to 1GB czy jakoś tak, ale nikt chyba nie będzie tam takiej kobyły wrzucał.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

Krabok

#36 Post autor: Kaszmir » 6 lis 2014, o 17:59

pawelenator pisze:Ja tam wrzucałem zdjęcia, które miały po około 10MB i problemu nie było. Z tej galerii nie będąc zarejestrowanym można poczytać helpy. Wiem, że kiedyś nie dało się za jednym zamachem wrzucić więcej niż 100 albo 200 zdjęć, ale ja mam w swej galerii albumy po ponad 100 zdjęć i jakoś problemu nie ma. Udało mi się zająć na chwilę obecną niecałe 2% przestrzeni dyskowej, a mam już ponad 100 albumów (w sumie wrzucone kilka tysięcy zdjęć). Zdaje się, że limit wielkości jednego zdjęcia to 1GB czy jakoś tak, ale nikt chyba nie będzie tam takiej kobyły wrzucał.
Też brzmi dobrze. Jest jakiś czas, po którym zdjęcia są usuwane? (Ile mają Twoje najstarsze albumy?)

Awatar użytkownika
pawelenator
Kierownik
Kontakt:

Krabok

#37 Post autor: pawelenator » 6 lis 2014, o 18:14

Moje najstarsze albumy są sprzed około 2 lat, ale znajomi posiadają starsze zdjęcia. Wygląda na to, że jednak zdjęcia nie są usuwane.
Istnieje też kwestia ustawień odnośnie praw autorskich. Ja zawsze wrzucam "All rights reserved" - wtedy nikomu wspaniałomyślnie nie przekazuje praw autorskich (jak to ma miejsce w przypadku Facebooka).
Odnośnie Facebooka, bo tu wcześniej już padały sugestie - ostrożnie z dodawaniem zdjęć. Zdarzają się osoby niekumate, którym wydaje się, że jak się wrzuci zdjęcie na FB, to każdy, kto je zobaczy może z nim robić co chce, co jest bzdurą (wynika to stąd, że albo niedokładnie przeczytali regulamin, albo wyczytali bzdury na jakimś forum). Dzielić się nim można jedynie w ramach Facebooka, natomiast ściągnięcie zdjęcia z FB i wrzucenie go na inny serwis bez pytania autora o zgodę jest piractwem. Podpytałem w tej sprawie kilku speców posiadających wiedzę w zakresie prawa autorskiego.

rodan
Dyrektor
Kontakt:

Krabok

#38 Post autor: rodan » 6 lis 2014, o 21:59

W sumie to nie wiem czemu, Kaszmir, wtedy nie polecałem ci Flickra skoro mam go już (teraz) 3.5 roku. Nigdy nie zaginęło żadne zdjęcie, bo to internetowa galeria, a nie hosting zdjęć. Toteż utrudnione jest wydobywanie linków bezpośrednich, chociaż jest przy każdym zdjęciu "przycisk" z kodem HTML/BB to można wybrać tylko rozmiar miniatury albo ustawić oryginał ale link zawsze będzie prowadzić do pełnej strony zdjęcia na Flickr (a wiem że w postach używasz miniaturki z linkiem do oryginału [adres ... .jpg]).

Przykładowo bez zmiany / usuwania czegokolwiek (uwaga lokowanie produktu)
ObrazekHow are you doing out there? by FGKM, on Flickr

Czym przegrał minus.com? Temat w sumie się ciągnie i ciągnie. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „IV. W Sieci & Software”