Grupa PKK na FB

Sprawy administracyjne oraz dyskusje na tematy wszelakie

Moderator: Moderatorzy

Czy powinna powstać Grupa PKK na FB?

Czas głosowania minął 31 paź 2019, o 15:55

TAK
7
32%
NIE
15
68%
 
Liczba głosów: 22

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 3543
Rejestracja: 15 mar 2014, o 21:03
Lokalizacja: Kraków->Nowa Huta

Grupa PKK na FB

#1 Post autor: Łukasz » 5 paź 2019, o 16:55

Pytanie do zwykłych forumowiczów.

Czy Waszym zdaniem powinna dodatkowo oprócz forum i fb pkk powstać "grupa pkk na fb", na której wrzucane byłyby bezpośrednio przez członków grupy informacje i zdjęcia dotyczące utrudnień w ruchu oraz ciekawostek taborowych?

Zieleńczanin
Inspektor
Posty: 338
Rejestracja: 24 cze 2019, o 21:54

Grupa PKK na FB

#2 Post autor: Zieleńczanin » 5 paź 2019, o 17:17

Osobiście nie mam nic przeciwko, mam nadzieję tylko że nie pójdzie za tym ograniczanie działu ,,Dzisiaj na mieście", bo jednak nie wszyscy mają fb (ja na przykład nie mam).

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7983
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Grupa PKK na FB

#3 Post autor: Locutus » 6 paź 2019, o 11:06

Ja się boję, że grupa na FB będzie wstępem do śmierci forum…

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
Sorig
Dyspozytor
Posty: 733
Rejestracja: 17 sty 2014, o 13:54
Lokalizacja: Kraków-Bronowice

Grupa PKK na FB

#4 Post autor: Sorig » 6 paź 2019, o 11:33

Moje zdanie jest takie, że wystarczy obecna grupa pkk. Jak ktoś ma informacje np. o zatrzymaniu w ruchu, to niech je wrzuca tam, więcej osób skorzysta :)

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 3543
Rejestracja: 15 mar 2014, o 21:03
Lokalizacja: Kraków->Nowa Huta

Grupa PKK na FB

#5 Post autor: Łukasz » 6 paź 2019, o 12:25

Sorig pisze:Moje zdanie jest takie, że wystarczy obecna grupa pkk. Jak ktoś ma informacje np. o zatrzymaniu w ruchu, to niech je wrzuca tam, więcej osób skorzysta :)
Właśnie takowej grupy jeszcze nie ma na fb, stąd pytanie czy powinna powstać? Zapytamy też osoby na fb pkk co sądzą o grupie.

Awatar użytkownika
maria
Dyrektor
Posty: 1014
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 08:45
Lokalizacja: Kraków NH

Grupa PKK na FB

#6 Post autor: maria » 6 paź 2019, o 14:31

Na FB wszyscy raczej będą na tak. Z doświadczenia wiem, że konieczne będzie moderowanie takiej grupy bo śmietnik będzie nieziemski. Pytanie czy taka grupa będzie miała sens bo przy moderacji i tak informacje nie będą pojawiały się na bieżąco.
Rozwinięte miasto to nie takie, w którym biedni jeżdżą samochodami. W rozwiniętym mieście bogaci podróżują komunikacją publiczną - Enrique Penalosa.

Zieleńczanin
Inspektor
Posty: 338
Rejestracja: 24 cze 2019, o 21:54

Grupa PKK na FB

#7 Post autor: Zieleńczanin » 6 paź 2019, o 15:01

Locutus pisze:Ja się boję, że grupa na FB będzie wstępem do śmierci forum…

Pozdrawiam!
LOKI
Podpisuję się pod twoim postem, Loki.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Grupa PKK na FB

#8 Post autor: Kaszmir » 8 paź 2019, o 11:14

Ja jestem przeciwny i tak jak poprzednicy uważam, że może na tym ucierpieć forum. Co więcej, już teraz brakuje nam rąk do pracy nad fanpage'm fb pkk, więc zamiast dokładać jeszcze grup, wpierw trzeba skupić się na tym co jest.

Co więcej, fb nie daje nam żadnej gwarancji, niczego. Fanpage czy grupa, budowana przez wiele lat, z dnia na dzień mogą zostać zamknięte bo tak i wtedy cała praca idzie do kosza. Ewentualnie właściciele portalu mogą zmienić zasady tak że korzystanie będzie coraz cięższe (co już się dzieje, wszak facebookow'e fanpage mają regularnie ograniczane zasięgi). Forum jest jednak nasze, mamy nad nim kontrolę co jest olbrzymią zaletą.

lukaszpdg
Dyrektor
Posty: 3563
Rejestracja: 26 maja 2015, o 17:08
Lokalizacja: Kraków

Grupa PKK na FB

#9 Post autor: lukaszpdg » 10 paź 2019, o 03:43

Dokładnie. Raczej też jestem przeciwny, bo zapewne pójdzie ograniczenie działu dziś na mieście i tak już się sporo ograniczyło, pamiętam z 3-4 lata temu posty były na kilku stronach, teraz to ledwo kilka postów, a jeśliby była grupa na FB, to nikt by nie pisał i dla forum mogłoby się skończyć źle. A jeśli chodzi o użytkowników na FB, to pewnie byliby "za" tym, ale tak jak wcześniej wspominała maria, byłby z tego śmietnik, na okrągło moderować (np. dublowanie postów/komentarzy, znaków interpunkcyjnych, bo rozumiem tam na grupie pewnie też obowiązywałaby interpunkcja), informacje zapewne nie będą pojawiać się na bieżąco i FB PKK lubi ponad 70 tysięcy osób, potrzebnych nowych osób na grupie FB co najmniej z kilku, bo obecnie tyle osób nie wystarczy. Zresztą sporo osób (chyba nawet większość) nie są miłośnikami komunikacji miejskiej i pojawiłyby się komentarze typu "GDZIE JEST 503" albo "k***a m*ć gdzie jest moje 269, dziękuje".

Jest opcja zgłoś grupę na FB. Nie wiem czy z jakiegoś powodu ktoś zgłosił grupę i czy grupa nie byłaby zawieszona lub zamknięta?

Chyba lepiej niech zostanie tak jak jest.

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 3543
Rejestracja: 15 mar 2014, o 21:03
Lokalizacja: Kraków->Nowa Huta

Grupa PKK na FB

#10 Post autor: Łukasz » 10 paź 2019, o 07:35

Chyba napisałem niezrozumiale. Już tłumaczę - tu chodzi o grupę fb głównie jako pomocnik do fanpejdża, żeby osoby które przysyłają informacje o utrudnieniach mogły je wrzucić bezpośrednio, czasem nie jesteśmy online i sporo postów przepada ze skrzynki, bo akurat nie byliśmy dostępni i nie daliśmy rady wrzucić informacji.

Awatar użytkownika
maria
Dyrektor
Posty: 1014
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 08:45
Lokalizacja: Kraków NH

Grupa PKK na FB

#11 Post autor: maria » 10 paź 2019, o 23:16

Założenia założeniami, ale bez moderacji nie będzie żadnej kontroli nad tym co ludzie wrzucają czyli będzie informacja o tym samym wydarzeniu dodawana po kilka razy przez różnych użytkowników, do tego właśnie posty w stylu "gdzie jest 139" albo "puśćcie częściej 502 bo ludzie na przystanku zostają" a do tego podejrzewam mnóstwo postów w stylu spotted czyli "zgubiłem w 24 telefon/legitymację/laptopa/majtki czy ktoś może widział" i "piękna blondynko co jeździsz 52 odezwij się".
A jeżeli ma być moderacja to właściwie to samo będzie co obecnie czyli ktoś z modów musi być online i akceptować posty.
Rozwinięte miasto to nie takie, w którym biedni jeżdżą samochodami. W rozwiniętym mieście bogaci podróżują komunikacją publiczną - Enrique Penalosa.

Awatar użytkownika
pawelenator
Kierownik
Posty: 885
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:53
Lokalizacja: Kraków Azory
Kontakt:

Grupa PKK na FB

#12 Post autor: pawelenator » 11 paź 2019, o 19:02

Grupa tego typu musiałaby być zapewne otwarta. Jakoś mnie ten pomysł niezbyt przekonuje. Grup tego typu jest już kilka. Moderacja grupy? Z jednej strony byłby to dobry pomysł, ale z drugiej będzie jak na grupie o utrudnieniach na krakowskich drogach, czyli zarzuty o adminofaszyzm itp. Akceptacja postów przez moderatorów też nie jest najszczęśliwszym pomysłem - z własnego doświadczenia wiem, jak bardzo to irytuje i tylko zniechęci użytkowników do pisania. Dlatego nie uważam, żeby pomysł na grupę był dobrym pomysłem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „V. Inne”