Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 27 maja 2019, o 10:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prasówka
PostNapisane: 10 mar 2016, o 16:49 
Dyspozytor

Mam takie pytanie, a właściwie propozycję odnośnie prasówek.
Może warto byłoby wprowadzić kilka zasad co do robienia prasówek, a mianowicie:
- zakaz zamieszczania artykułów płatnych, bądź takich które zawierają reklamę, tudzież lokowanie danego produktu. Oczywiście, mam świadomość tego, że są zapewne na tutejszym forum osoby, które mają wykupiony abonament, tzn.dostęp do danej treści, ale jestem pewien, że większość osób tego dostępu nie ma. Warto też wziąć pod uwagę to, że jak jest jakiś "głośny temat" to raczej pisze o tym kilka portali informacyjnych itd.
Co o tym sądzicie? :hmm: Każdy w sumie mógłby taką prasówkę robić, a tematy niezwiązane z komunikacja, bądź takie których nie ma po prostu gdzie włożyć zamieszczać w oddzielnym, nowym utworzonym do tego celu wątku.

PostNapisane: 10 mar 2016, o 18:44 
Administrator

omega napisał(a):
- zakaz zamieszczania artykułów płatnych, bądź takich które zawierają reklamę, tudzież lokowanie danego produktu. Oczywiście, mam świadomość tego, że są zapewne na tutejszym forum osoby, które mają wykupiony abonament, tzn.dostęp do danej treści, ale jestem pewien, że większość osób tego dostępu nie ma. Warto też wziąć pod uwagę to, że jak jest jakiś "głośny temat" to raczej pisze o tym kilka portali informacyjnych itd.

Czasem zdarzają się artykuły, które porusza tylko jedna (płatna) gazeta, a które wciąż są interesujące. Czy mamy je pomijać? Wolę jak ktoś wrzuci link nawet do płatnego artykułu, przynajmniej można dowiedzieć się co się dzieje (i - jeśli kogoś ciekawi - wykupić dostęp, albo popytać na forum). Choć przydałoby się, by w takiej sytuacji osoba wrzucająca link napisała choć jedno-dwa zdania o czym jest artykuł.

Natomiast tak czy siak trzeba będzie przemyśleć prasówkę, bo obecnie robi się bałagan, a wrzucane artykuły zbyt często nie mają nic wspólnego z komunikacją. Czy chcecie usunąć takie wątki/artykuły? A może przenieść je do jakiegoś osobnego forum typu "Kraków" które by nie było o km? Czekamy na Wasze sugestie i opinie, w końcu forum jest dla Was.

PostNapisane: 10 mar 2016, o 18:49 
Dyspozytor

Zdecydowanie, przeglądanie tysiąca prasówek niezwiązanych z komunikacją (a może trochę szerzej, bo z komunikacją wiąże się np. przestrzeń publiczna itd.) jest dość męczące.

PostNapisane: 10 mar 2016, o 19:13 
Dyspozytor

Kaszmir napisał(a):
Czasem zdarzają się artykuły, które porusza tylko jedna (płatna) gazeta, a które wciąż są interesujące. Czy mamy je pomijać? Wolę jak ktoś wrzuci link nawet do płatnego artykułu, przynajmniej można dowiedzieć się co się dzieje (i - jeśli kogoś ciekawi - wykupić dostęp, albo popytać na forum). Choć przydałoby się, by w takiej sytuacji osoba wrzucająca link napisała choć jedno-dwa zdania o czym jest artykuł.

W sumie masz rację. Może trochę przesadziłem z tym, że o każdym artykule piszą różne media. Nie mniej jednak na tutejszym forum zamieszczonych zostało już sporo płatnych artykułów, które dostępne były w normalnej, tj.bezpłatnej wersji dostępnej dla każdego. Jeśli kogoś artykuł bardzo ciekawi to fakt faktem może wykupić dostęp, albo popytać kogoś na forum, ale o wiele lepiej by było, aby tak jak proponujesz napisać o artykule jedno-dwa zdania, żeby inni forumowicze wiedzieli o co chodzi. Bardzo często tytuł artykułu nic nie mówi czytelnikowi, a nie rzadko wprowadza w błąd, zaś treść dostępna dla wszystkich jest przeważnie mało, albo w ogóle nie interesująca.
Kaszmir napisał(a):
Natomiast tak czy siak trzeba będzie przemyśleć prasówkę, bo obecnie robi się bałagan, a wrzucane artykuły zbyt często nie mają nic wspólnego z komunikacją. Czy chcecie usunąć takie wątki/artykuły? A może przenieść je do jakiegoś osobnego forum typu "Kraków" które by nie było o km? Czekamy na Wasze sugestie i opinie, w końcu forum jest dla Was.

Owszem, są tu wrzucane często artykuły niezwiązane z Komunikacją Miejską, czy w ogóle Krakowem. Pojawiają się w stosownych działach wiadomości z województwa. Wydaje mi się, że dobrze jest informować też co dzieje się w innych częściach województwa, bo nie każdy jest na bieżąco. Weźmy za przykład Wadowice. Myślę, że nie jedna osoba była ciekawa jak rozwiązano tam kwestie komunikacyjne. Myślę, że o wiele lepiej przenieść je gdzie indziej, no albo utworzyć po prostu folder z wiadomościami niezwiązanymi z Komunikacją. W sumie nikt nie wrzuca na forum informacji z portali typu pudelek itd. :D Ja osobiście bardzo często przy tworzeniu prasówki korzystam z portali typu LoveKrakow.pl, czy powiedzmy lokalnych mediów (TVP Kraków). Uważam, że wiele artykułów, które zamieszczam ja, czy często inni użytkownicy jest ciekawych, ale są takie, które kogoś mogą nie zainteresować. Niestety wielu użytkowników wrzucenie takiego artykułu może odebrać jako nabijanie postów, więc może warto ustalić jakieś wytyczne co do wrzucanych artykułów? :hmm:

PostNapisane: 10 mar 2016, o 19:34 
Moderator fb pkk

Prasówki powinny dotyczyć Komunikacji Miejskiej, Transportu, Infrastruktury komunalnej oraz pojazdów i pociągów, czyli ZIKiT + MPK + Kolej :)

PostNapisane: 10 mar 2016, o 19:43 
Dyspozytor

lukaskrk napisał(a):
Prasówki powinny dotyczyć Komunikacji Miejskiej, Transportu, Infrastruktury komunalnej oraz pojazdów i pociągów, czyli ZIKiT + MPK + Kolej :)

Tylko i wyłącznie? A o wiadomościach wojewódzkich, czy dajmy na to sprawach politycznych, ale niezwiązanych z KM nie powinno się pisać? Ja tylko grzecznie pytam, nie zrozum mnie źle. ;) Jeden z forumowiczów założył dzisiaj z tego co widzę nowy wątek pn "Wola Justowska", żeby wstawić tam link do artykułu o kościele. Niby to niezwiązane z Komunikacją, ale mnie osobiście temat zaciekawił i zapoznałem się już z artykułem, zwłaszcza, że jest ogólnodostępny.

PostNapisane: 10 mar 2016, o 19:55 
Administrator

omega napisał(a):
Wydaje mi się, że dobrze jest informować też co dzieje się w innych częściach województwa, bo nie każdy jest na bieżąco. Weźmy za przykład Wadowice.

A gdzie ktoś tutaj wspomina o postach dot. komunikacji nt. innych województw? Zacznij czytać uważnie forum, zamiast (znów...) pisywać coraz dłuższe i częstsze posty. Chodziło o wątki z Krakowa (tak jak wspomniałem), które w ogóle nie mają nic wspólnego z komunikacją (też tak jak wspomniałem...)

PostNapisane: 10 mar 2016, o 20:11 
Dyspozytor

Kaszmir napisał(a):
A gdzie ktoś tutaj wspomina o postach dot. komunikacji nt. innych województw? Zacznij czytać uważnie forum, zamiast (znów...) pisywać coraz dłuższe i częstsze posty. Chodziło o wątki z Krakowa (tak jak wspomniałem), które w ogóle nie mają nic wspólnego z komunikacją (też tak jak wspomniałem...)

Nikt nie wspomina, ale wiesz dobrze, że takie wątki też się pojawiają na tutejszym forum. Czyli Twoim (Waszym) zdaniem wątki Z KRAKOWA, ale w ogóle niezwiązane z KM nie powinny być na tym forum zamieszczane, tak?

PostNapisane: 10 mar 2016, o 20:17 
Administrator

omega napisał(a):
Nikt nie wspomina, ale wiesz dobrze, że takie wątki też się pojawiają na tutejszym forum. Czyli Twoim (Waszym) zdaniem wątki Z KRAKOWA, ale w ogóle niezwiązane z KM nie powinny być na tym forum zamieszczane, tak?

Ty w ogóle czytasz to forum? Zadałem przecież wyraźnie pytanie:
Kaszmir napisał(a):
Czy chcecie usunąć takie wątki/artykuły? A może przenieść je do jakiegoś osobnego forum typu "Kraków" które by nie było o km?

Tytuł: Re: Prasówka
PostNapisane: 10 mar 2016, o 20:22 
Dyspozytor

Kaszmir napisał(a):
omega napisał(a):

Ty w ogóle czytasz to forum? Zadałem przecież wyraźnie pytanie:
Kaszmir napisał(a):
Czy chcecie usunąć takie wątki/artykuły? A może przenieść je do jakiegoś osobnego forum typu "Kraków" które by nie było o km?

A ok. Tu przyznam, że nie wiedziałem za bardzo o co Ci chodzi. Myślałem, że nazwa ta była tylko przykładem. W sumie jest już wiele wątków gdzie do tej pory zamieszczane tematy prasówek idealnie pasowały. :] A jak ktoś nie mógł znaleźć odpowiedniego tematu to zakładał nowy wątek. Zatem sorki za tą małą dezorientację z mojej strony. Dobra, proponuję zakończyć tą dyskusję i dać szansę wypowiedzenia się innym użytkownikom.

PostNapisane: 10 mar 2016, o 20:23 
Dyrektor

Można "uchwalić" coś takiego iż umieszczać tylko artykuły prasowe dotyczące komunikacji zbiorowej, infrastruktury w Krakowie i województwie oraz ewentualnie jakieś wydarzenia. Ja staram się innych rzeczy, bądź wszelakich bzdur nie umieszczać.

Kaszmir napisał(a):
A może przenieść je do jakiegoś osobnego forum typu "Kraków" które by nie było o km?

A istnieje w ogóle takie forum? :O

Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

PostNapisane: 10 mar 2016, o 20:34 
Administrator

Mistrzejowiczanin napisał(a):
A istnieje w ogóle takie forum? :O

W sensie: utworzyć takie subforum u nas, choćby w sekcji "Pozostałe".

PostNapisane: 10 mar 2016, o 21:29 
Dyrektor

Ja myślę, że większość użytkowników używa przycisku "Nieprzeczytane posty" i tu się zaczyna problem. Normalnie było tam parę tematów, mniej lub więc, zależy jak kto często sprawdza forum, w których toczyła się dyskusja. Teraz wyskakuje cała lista, gdzie 70% prowadzi do tematów, gdzie ktoś wrzucił jakiś artykuł, którego nikt nie ma zamiaru komentować.
Moja propozycja jest taka, aby stworzyć jeden temat, w którym ktoś wrzucałby w jednym poście, jeden, lub więcej linków do artykułów, które uważa za ciekawe i warte odnotowania. Dopiero gdyby kogoś to skłoniło do dyskusji, taki link do artykułu byłby przenoszony do odpowiedniego tematu. Oczywiście głośne tematy jak np. informacja o kupnie nowych autobusów, od razu mógłby trafiać do odpowiedniego tematu. Tym sposobem myślę, że można zadowolić tych, którzy mają dość wchodzenia w połowę tematów tylko po to, aby zobaczyć link do artykułu, a jednocześnie Ci, którzy lubią sobie poczytać, dalej mają do tego możliwość.

PostNapisane: 10 mar 2016, o 22:04 
Inspektor

CzynDobro4Fun napisał(a):
Ja myślę, że większość użytkowników używa przycisku "Nieprzeczytane posty" i tu się zaczyna problem. Normalnie było tam parę tematów, mniej lub więc, zależy jak kto często sprawdza forum, w których toczyła się dyskusja. Teraz wyskakuje cała lista, gdzie 70% prowadzi do tematów, gdzie ktoś wrzucił jakiś artykuł, którego nikt nie ma zamiaru komentować.

100% poparcia. Wskutek obowiązków nie mam zbyt wiele czasu, toteż na forum mogę poświęcić nieraz tylko kilkanaście minut dziennie. Tymczasem od pewnego czasu ku memu zdziwieniu otwiera się lista kilkudziesięciu nieprzeczytanych tematów z czego ponad połowa to artykuły. Gdy jeszcze są to artykuły o komunikacji to chętnie je przeglądam ale po zaśmiecać forum newsami ze świata sportu, turystyki, kultury czy też polityki (nie mającej nic wspólnego z komunikacją). Jeżeli ktoś interesuje się innymi sferami życia to są do tego odpowiednia strony internetowe oraz fora.

lukaskrk napisał(a):
Prasówki powinny dotyczyć Komunikacji Miejskiej, Transportu, Infrastruktury komunalnej oraz pojazdów i pociągów, czyli ZIKiT + MPK + Kolej

Też tak uważam, inne artykuły rzeczywiście można wrzucać do subforum.

PostNapisane: 10 mar 2016, o 22:20 
Dyrektor

Masz również i moje poparcie. Jeden temat typu "przegląd prasy" to świetny pomysł.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1