Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 16 lis 2018, o 16:57

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Propozycja
PostNapisane: 15 lut 2016, o 18:14 
Dyrektor

Chciałem zaproponować zestawienie i comiesięczne głosowanie forumowe/Facebookowe za wybitne osiągnięcia związane z transportem w aglomeracji. Wybierane byłyby rozwiązania zarówno pozytywne jak i negatywne. Na koniec roku można by było pomyśleć nad coroczną symboliczną nagrodą i odznaczeniem PKK :P
Co Wy na to ?
W lutym już mamy trzy zmiany dyskusyjne - kolejny przystanek 501, zmiany rozkładów skawińskich, kolejne zmiany na 12 oraz z pozytywnych to pojawiły się słupki na Rakowickiej.

Tytuł: Re: Propozycja
PostNapisane: 15 lut 2016, o 19:36 
Specjalista

Mi się podoba.

PostNapisane: 15 lut 2016, o 20:10 
Moderator

Również podoba mi się ten pomysł...

Comiesięczne wybory plusa miesiąca i minusa miesiąca, a spośród dwunastu plusów i minusów wybór plusa i minusa roku... I oficjalne wręczenie tych nagród... Myślę, że PKK stało się na tyle opiniotwórcze, że ma to sens.

Pozdrawiam!
LOKI

PS. Oczywiście na tego "plusa" i "minusa" trzeba by wymyślić jakąś chwytliwą nazwę...

PostNapisane: 15 lut 2016, o 20:40 
Dyrektor

Locutus napisał(a):
Oczywiście na tego "plusa" i "minusa" trzeba by wymyślić jakąś chwytliwą nazwę...

Może nagrody pod nazwą Wykolejenie Miesiąca (Roku). A dla tych pozytywnych np. Przyśpieszenie Miesiąca (Roku). :)

PostNapisane: 15 lut 2016, o 21:14 
Specjalista

Co do nazwy to np. Babol miesiąca/roku.

Packie

PostNapisane: 15 lut 2016, o 21:27 
Dyspozytor

Fajny pomysł, popieram. Tylko trzeba pomyśleć czy głosowanie na forum (mniejsza ilość głosów, ale jednak o przeciętnie większej wiedzy tego co się dzieje) czy na fb (większa ilość głosów, większy zasięg, promocja, ale bardziej "populistyczne").

rogow153 napisał(a):
oże nagrody pod nazwą Wykolejenie Miesiąca (Roku)

:thumbup:

PostNapisane: 15 lut 2016, o 22:09 
Dyrektor

Może Złoty Tajster ;)

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 15 lut 2016, o 22:17 
Specjalista

Ale to na plus czy minus? :D

Packie

PostNapisane: 15 lut 2016, o 22:27 
Dyspozytor

Złoty Tajster - rewelacja, pytanie co w opozycji? Kto w ostatnich latach zrobił realnie coś dobrego dla krakowskiego transportu/rozwoju miasta?

PostNapisane: 15 lut 2016, o 23:37 
Dyrektor

Jak Tajster jest synonimem patologii i zła tak o stronę przeciwną rzeczywiście jest ciężko. Może Złoty Pasażer, w końcu bez nich nie byłoby KM ;)

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 15 lut 2016, o 23:59 
Dyrektor

Może Złoty Bombardier? Akurat ta marka cieszy się w naszym mieście raczej nieposzlakowaną opinią - chwalą zarówno motorniczowie, mechanicy jak i pasażerowie.

PostNapisane: 16 lut 2016, o 08:19 
Moderator

Już widzę tę statuetkę z podobizną Tajstera wręczaną na uroczystej gali...

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 16 lut 2016, o 10:17 
Dyrektor

Pomysł nagrody popieram, ale...

Primo:
Locutus napisał(a):
Comiesięczne wybory plusa miesiąca i minusa miesiąca, a spośród dwunastu plusów i minusów wybór plusa i minusa roku... I oficjalne wręczenie tych nagród... Myślę, że PKK stało się na tyle opiniotwórcze, że ma to sens.
aislinnek napisał(a):
Fajny pomysł, popieram. Tylko trzeba pomyśleć czy głosowanie na forum (mniejsza ilość głosów, ale jednak o przeciętnie większej wiedzy tego co się dzieje) czy na fb (większa ilość głosów, większy zasięg, promocja, ale bardziej "populistyczne").

Jeśli taki plebiscyt miałby być opiniotwórczy, to na pewno nie odbywałoby się to poprzez głosowanie. W demokracji większość nie zawsze ma rację. Więc otwarta pozostaje kwestia tego jak taki wyczyn in plus i wyczyn in minus miałby być wybrany. Demokratyczny wybór ogółu społeczności odpada, a już na pewno facebookowy. Wybór przez administrację — też, bo oni tu tylko sprzątają. Chyba że to ma nie być takie opiniotwórcze, to niech wtedy ogół większości głosuje... albo nie ogół, tylko jakaś część tego ogółu... i tu pojawia się problem z kryterium jakimi by się kierowało przy "zezwalaniu" na taki głos, na pewno nie przez ilość postów, bo są pościki, posty i wielkie posty (hehe...). Jak widać więcej tu problemów się pojawia niż rozwiązuje i nie wiem czy jest sens się w to mieszać. Choć może ktoś znajdzie jakiś złoty środek? I może gra jednak warta jest świeczki?

Secundo: kwestia nazwy. O ile zgadzam się z opiniami że...
Sgriffin napisał(a):
(...)Tajster jest synonimem patologii i zła(...).
Cukier napisał(a):
(...)Złoty Bombardier? Akurat ta marka cieszy się w naszym mieście raczej nieposzlakowaną opinią - chwalą zarówno motorniczowie, mechanicy jak i pasażerowie.

...tak trudno mi jest zrozumieć, że poważna nagroda miałaby nosić imię, skompromitowanej może wręcz znienawidzonej, ale jednak żyjącej osoby. To nie jest poważne, zwłaszcza jeśli miałaby być z tego jakaś większa inicjatywa.
No i fajnie by było żeby wyczyn in plus i in minus miały nazwy sobie odpowiadające. Jak radiokrakowski "wyczyn" i "blamaż". A nie "Tajster" i "Bombardier". I najlepiej żeby to nie była nazwa własna, bo nie chcę ani nikogo obrażać, ani nikogo reklamować.

aislinnek napisał(a):
Kto w ostatnich latach zrobił realnie coś dobrego dla krakowskiego transportu/rozwoju miasta?
Kaszmir. Tak męczył urzędników o różne sprawy, że chyba nie zaprzeczycie ;P

PostNapisane: 16 lut 2016, o 10:33 
Dyrektor

tomta1 napisał(a):
A nie "Tajster" i "Bombardier". I najlepiej żeby to nie była nazwa własna, bo nie chcę ani nikogo obrażać, ani nikogo reklamować.

Poza moim wcześniejszym konceptem z "Wykolejeniami" przyszedł mi jeszcze do głowy Miesięczny (Roczny) Bilet Jakości (Wstydu).

PostNapisane: 16 lut 2016, o 10:38 
Dyrektor

Może analogicznie do kina, Konstal (odpowiednik Oskara) i Złoty Krakowiak (odpowiednik Złotej Maliny).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1