O jakości postów

Sprawy administracyjne oraz dyskusje na tematy wszelakie

Moderator: Moderatorzy

Krakowiak2013
Dyrektor

O jakości postów

#1 Post autor: Krakowiak2013 » 14 paź 2013, o 10:06

Nowe tramwaje już za 2 lata?

Cytat, który mnie zainteresował
MPK szacowało, że na zakup nowych maszyn może przeznaczyć do 443 mln zł. W przetargu najtańszą cenę zaproponował Solaris (tramwaj o długości 42,99 m) - 351 mln zł. Druga w kolejności była Pesa z Bydgoszczy (42,83 m) - 358 mln zł. Następny pod względem ceny był Newag (40,69 m) - 436 mln zł, a później konsorcjum firm Stadler (39,48 m) - 517 mln zł.

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/regio ... -lata.html
Ostatnio zmieniony 14 paź 2013, o 12:40 przez Krakowiak2013, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jopek36
Dyrektor

#2 Post autor: Jopek36 » 14 paź 2013, o 11:19

Krakowiak2013 pisze:Cytat, który mnie zainteresował
MPK szacowało, że na zakup nowych maszyn może przeznaczyć do 443 mln zł. W przetargu najtańszą cenę zaproponował Solaris (tramwaj o długości 42,99 m) - 351 mln zł. Druga w kolejności była Pesa z Bydgoszczy (42,83 m) - 358 mln zł. Następny pod względem ceny był Newag (40,69 m) - 436 mln zł, a później konsorcjum firm Stadler (39,48 m) - 517 mln zł.

Wybrałeś za******y cytat i artykuł wnoszący wiele nowych i cennych informacji odnośnie tego przetargu - brawo! :clap: Tak na poważnie, wp*********sz ciągle masę artykułów, które nie wnoszą nic nowego bądź ciągle piszesz, że ZIKiT nie wie kto wygrał w przetargu na pomiary itp. - to już jest naprawdę nudne i wkurzające, dlatego proszę Moderatorów i Administrację o zrobienie porządku z tym delikwentem, gdyż nabijanie przez niego postów skutecznie utrudnia czytanie tego forum.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2013, o 11:22 przez Jopek36, łącznie zmieniany 3 razy.

Krakowiak2013
Dyrektor

#3 Post autor: Krakowiak2013 » 14 paź 2013, o 11:36

jopek36 pisze: Wybrałeś za******y cytat i artykuł wnoszący wiele nowych i cennych informacji odnośnie tego przetargu - brawo! :clap: Tak na poważnie, wp*********sz ciągle masę artykułów, które nie wnoszą nic nowego bądź ciągle piszesz, że ZIKiT nie wie kto wygrał w przetargu na pomiary itp. - to już jest naprawdę nudne i wkurzające, dlatego proszę Moderatorów i Administrację o zrobienie porządku z tym delikwentem, gdyż nabijanie przez niego postów skutecznie utrudnia czytanie tego forum.
Jopek36 nie chce się kłócić, ale zainteresowała mnie kwota jaką ma MPK do przeznaczenia na zakup nowych tramwajów, bo chyba nigdzie nie było wzmianki o tym ile MPK ma przeznaczone na ten cel . Forum jest dla każdego aby mógł dyskutować i ukaranie mnie za to będzie bezpodstawne. A co do nabijanie postów to każdy nabija posty i jakoś oto się nie czepiasz. Naprawdę uważam to co piszę na forum oraz moja aktywność na forum zależy od tego co się dzieje raz jest tak, że jestem mniej aktywny a czasami bardzo i ograniczyłem swoje pomysły jak to było na początku, teraz to jest mniej albo wcale nie ma tych pomysłów. Naprawdę jopek36 to co napisałem na początku postu nie chce się z tobą kłócić.

Awatar użytkownika
krakowianka
Dyrektor

#4 Post autor: krakowianka » 14 paź 2013, o 11:46

Krakowiak2013 pisze:Już jest artykuł na lovekrakow.pl w sprawie tramwajów

Cztery firmy chcą dostarczyć 36 nowych tramwajów

Cytat:
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zakończyło dziś pierwszy etap przetargu na dostawę 36 nowych niskopodłogowych tramwajów, które mają zastąpić potrójne składy wagonów 105Na. Zgłosiły się cztery firmy, teraz ich oferty będą sprawdzane pod kątem zgodności z wymaganiami i wkrótce poznamy zwycięzcę.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zamierza przeznaczyć na zamówienie 442 800 000 zł brutto. Zainteresowanie przetargiem wśród producentów było duże, świadczy o tym liczba pytań zadanych przewoźnikowi w toku postępowania przetargowego. Ostatecznie zgłosiły się 4 firmy: PESA Bydgoszcz S.A., Solaris Bus & Coach S.A., Konsorcjum Stadler Polska sp. z o.o. - Stadler Pankow GmbH oraz Newag S.A.

http://lovekrakow.pl/aktu...wajow_3589.html
Jak widzisz sam już o tym pisałeś! Tyle razy już proszono Cię o nie nabijanie postów a ty chyba rekord w tym pobijasz tylko zauważ, że nikt z tobą nie biegnie.

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor

#5 Post autor: yosujiro » 14 paź 2013, o 11:54

Popieram jopka. Od niedawna się tu udzielam, ale od dawna czytam i faktem jest, że 3/4 Twoich postów nic nie wnosi do dyskusji i tylko utrudnia czytanie wątku. Kwota była już znana wcześniej. Nie pamiętam gdzie i kiedy ktoś to pisał (nie mam czasu w pracy tego szukać), ale nie było to niewiadomą... Dziwi mnie, że niby tyle stron przeglądasz, a tego nie znalazłeś/ widziałeś...

PS. jak widać, krakowianka znalazła za mnie, że sam sobie przeczysz...
Ostatnio zmieniony 14 paź 2013, o 11:59 przez yosujiro, łącznie zmieniany 3 razy.

Krakowiak2013
Dyrektor

#6 Post autor: Krakowiak2013 » 14 paź 2013, o 12:26

Jak widzisz sam już o tym pisałeś! Tyle razy już proszono Cię o nie nabijanie postów a ty chyba rekord w tym pobijasz tylko zauważ, że nikt z tobą nie biegnie.
Krakowianka dzięki za zwrócenie uwagi, nie zauważyłem tego, że wrzucałem to już na forum. Jak coś na forum będę się odzywał kiedy trzeba i na temat jakim związana jest dyskusja :)
Ostatnio zmieniony 14 paź 2013, o 12:32 przez Krakowiak2013, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#7 Post autor: Kaszmir » 14 paź 2013, o 12:41

No, na początku było najgorzej, jednak od jakiegoś czasu Krakowiak2013 stara się poprawić i zmierza to powoli ku lepszemu. A że wg mnie nie ma złych intencji, to może warto dać mu szansę?
Ostatnio zmieniony 14 paź 2013, o 12:42 przez Kaszmir, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
flosan
Dyrektor

#8 Post autor: flosan » 14 paź 2013, o 13:49

Jak czytam posty na telefonie, gdzie ucina mi skutecznie nazwę użytkownika i ewentualne zdjęcie - a widzę tylko tekst posta to wiem kiedy "poematował" Krakowiak2013 - zazwyczaj pomijam czytanie po pierwszych kilku wyrazach, ale niekiedy dowiedziałem się czegoś nowego i dałbym jemu szansę. Oczywiście każdy czasem napisze nic nie wnoszące informacje jak np. " Tak, o to chodziło" itp. Aha i jeszcze jedno co zauważyłem na forum - ciężkie są początki nowych, zazwyczaj każdy jest z góry oceniany jako zło na tym forum :P, bo jak ktoś nowy to zazwyczaj głupoty pisze albo jest od razu trollem i starzy bywalcy szybko się irytują, ja bym stawiał na więcej tolerancji, ostatnio ktoś bardzo szybko wyleciał z forum za sprawą Coffee - moim zdaniem nieco za szybko. Krakowiak, będzie miło jak znów zaczniesz nas zaskakiwać ciekawymi wpisami, tygodniowo wystarczy 10 wpisów, ale naprawdę sensownych :).

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor

#9 Post autor: Cukier » 14 paź 2013, o 14:15

flosan pisze:Aha i jeszcze jedno co zauważyłem na forum - ciężkie są początki nowych, zazwyczaj każdy jest z góry oceniany jako zło na tym forum :P
Oj nie zgodzę się, bo np. w temacie reformy linii nocnych pojawiło się kilku nowych użytkowników, i jeszcze nikt żadnego z nich nie zwyzywał od trolli itd. Co więcej, paru z nich zaproponowało nawet ciekawe rozwiązania, które nam wcześniej nie przyszły do głowy :)

Po prostu każdy już od pierwszego posta pracuje na swoją opinię wśród stałych bywalców. Jeśli wyraża się kulturalnie i nie gada głupot, to jest przez resztę traktowany również w sposób kulturalny. Jeśli zaś ktoś trolluje, gada od rzeczy, przeczy sam sobie, nie słucha innych - spotyka się z różnymi reakcjami. Jedni się nabijają z tego co on pisze, inni próbują mu w sposób kulturalny wytłumaczyć gdzie tkwi jego błąd (choć zazwyczaj na próżno), a gdy dalej uparcie tkwi przy swoim to zaczynają lecieć warny najczęściej od Coffego lub pawelenatora

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#10 Post autor: Kaszmir » 14 paź 2013, o 14:20

Dla mnie najważniejsze są intencje. Przychodzili tu nieraz tacy, którzy w ogóle nie reagowali na nasze ani innych użytkowników upomnienia i tacy zwykle bardzo szybko dostawali ban. Natomiast Krakowiak2013 jednak stara się poprawić - przynajmniej ja mam takie wrażenie, oczywiście nie musicie się ze mną zgadzać.
flosan pisze:ale niekiedy dowiedziałem się czegoś nowego i dałbym jemu szansę.
Dokładnie, choćby w kwestii pomiarów napełnień.
flosan pisze:Aha i jeszcze jedno co zauważyłem na forum - ciężkie są początki nowych, zazwyczaj każdy jest z góry oceniany jako zło na tym forum :P, bo jak ktoś nowy to zazwyczaj głupoty pisze albo jest od razu trollem i starzy bywalcy szybko się irytują, ja bym stawiał na więcej tolerancji, ostatnio ktoś bardzo szybko wyleciał z forum za sprawą Coffee - moim zdaniem nieco za szybko.
Tu spotykają się dwa fronty i musimy uwzględnić oba. Z jednej strony - fakt, często przychodzą nowi ludzie, nieraz bardzo młodzi którzy stawiają pierwsze kroki w takich środowiskach (forum internetowe). Jeśli ich zbanujemy zamiast starać się uczyć żyć ze społecznością, to możemy zostawić trwały i negatywny ślad na psychice takiej osoby.

Z drugiej, forum się rozrosło, dziś wiemy, że czytają je dziennikarze, Radni Dzielnicowi, urzędnicy i nie tylko. Każdy też szanuje swój czas i dlatego musimy się starać, aby posty były treściwe i wnoszące coś do dyskusji. Jeśli ktoś wrzuca link do artykułu, który jest zwykłym skopiowaniem komunikatu ZIKiT (który został wcześniej podlinkowany), to jest to w 100% marnowanie czasu Czytelników oraz zasobów forumowych.

Jeśli myślimy o tej samej osobie o której wspomniałeś, to jest ona znana w środowisku i wcześniej podobnie zachowywała się na innych forach, gdzie też poszły bany. W takiej sytuacji nie ma co czekać z banem.

Krakowiak2013
Dyrektor

#11 Post autor: Krakowiak2013 » 14 paź 2013, o 14:33

Czytam sobie te komentarze aż miło się robi człowiekowi na sercu jak to czyta, teraz szczególnie napisze o Kaszmirze i Flosanie, dzięki, że stajecie w mojej obronie :) Na samym początku robiłem też wiele błędów w zdaniach, teraz unikam jak to możliwe tych błędów, choć wiem czasami błędy się zdarzają. A co informacji to też miło wiedzieć, że dowiadujecie się wiele rzeczy o których pewnie byście nie słyszeli. Spokojnie będę was zaskakiwał ciekawymi informacjami. Jeszcze jedno napisze nowi zawsze mają trudniej i wiem trzeba dopasować się do tego co jest na forum oraz uważać jak się pisze, aby nikomu nie podpaść :) Co do uwag to ja je przyjmuję do serca i chętnie je wykorzystam, aby tych błędów było coraz mniej:)
Ostatnio zmieniony 14 paź 2013, o 14:50 przez Krakowiak2013, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#12 Post autor: Kaszmir » 2 mar 2014, o 03:47

Jaki jest sens wrzucania dwóch tych samych artykułów? Przecież one mają nawet te same akapity! Tak szczerze - czy Wy w ogóle czytacie te artykuły przed ich wrzuceniem?

To co ostatnio dzieje się na forum w sprawie masowego byle jakiego wrzucania artykułów nas w admince przeraża. Chyba nie mamy wyjścia i musimy wprowadzić regulamin wrzucania artykułów.

EDIT: dyskusja wydzielona z tematu Krakowskie zabytki.
Ostatnio zmieniony 2 mar 2014, o 22:13 przez Kaszmir, łącznie zmieniany 3 razy.

rafaello
Dyrektor

#13 Post autor: rafaello » 2 mar 2014, o 09:33

Kaszmir pisze:Jaki jest sens wrzucania dwóch tych samych artykułów? Przecież one mają nawet te same akapity! Tak szczerze - czy Wy w ogóle czytacie te artykuły przed ich wrzuceniem?

To co ostatnio dzieje się na forum w sprawie masowego byle jakiego wrzucania artykułów nas w admince przeraża. Chyba nie mamy wyjścia i musimy wprowadzić regulamin wrzucania artykułów.
Napiszę Ci Kaszmir krótko. Wrzuciłem 2 linki w jednym wątku. Poza tym nie każdy czyta tę czy tamtą gazetę więc ma wybór. Owszem treść jest w nich praktycznie taka sama ale pochodzą one z 2-óch różnych gazet. To że mają ten sam akapit- co za różnica ? A jak się wytłumaczysz w sytuacji jak ja wrzucę 1 artykuł a za moment ktoś inny wrzuci ten drugi ? Też Ci to będzie przeszkadzało ? :O

A co do mojego wrzucania to odpowiem krótko -wrzucam je po przeczytaniu. :D

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#14 Post autor: Kaszmir » 2 mar 2014, o 19:20

rafaello pisze:Poza tym nie każdy czyta tę czy tamtą gazetę więc ma wybór. Owszem treść jest w nich praktycznie taka sama ale pochodzą one z 2-óch różnych gazet. To że mają ten sam akapit- co za różnica ? A jak się wytłumaczysz w sytuacji jak ja wrzucę 1 artykuł a za moment ktoś inny wrzuci ten drugi ? Też Ci to będzie przeszkadzało ? :O

A co do mojego wrzucania to odpowiem krótko -wrzucam je po przeczytaniu. :D
:no:
One nie "mają tego samego akapitu", to są w całości te same artykuły, nawet źródło jest podane to samo (PAP). Wyraz po wyrazie, poczynając od samego początku, są to te same artykuły. Każdy, kto przeczytał ten pierwszy, dowiedział się już wszystkiego i nie ma żadnej potrzeby czytania drugiego. Jedynie niepotrzebne mnożenie kliknięć i marnowanie czasu ludzi.

Awatar użytkownika
Jopek36
Dyrektor

#15 Post autor: Jopek36 » 2 mar 2014, o 21:19

Kaszmir pisze:To co ostatnio dzieje się na forum w sprawie masowego byle jakiego wrzucania artykułów nas w admince przeraża. Chyba nie mamy wyjścia i musimy wprowadzić regulamin wrzucania artykułów.
Jestem za. :clap: Nie mam za dużo czasu, aby otwierać każdy artykuł, których ostatnio bardzo dużo jest tu wrzucanych i najlepiej byłoby wprowadzić obowiązek krótkiego, treściwego streszczenia danego artykułu - w przeciwnym razie post byłby kasowany i opcjonalnie ostrzeżenie w przypadku notorycznego łamania tego punktu.

Te 4 ostatnie posty wraz z moim warto przerzucić do tego działu http://pkk.info.pl/topics22/2697.htm gdyż nie dotyczą zabytków.
Ostatnio zmieniony 2 mar 2014, o 21:20 przez Jopek36, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „V. Inne”