Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 13 gru 2018, o 06:55

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 cze 2013, o 21:08 
Dyrektor

Naprawdę masz dziwne rozumowanie. Jest 8 czerwca, '52' wystartowała 17 listopada, z racji tego, że w ciągu ostatnich 3 miesięcy byłem i jestem przez pewien czas w NL, wyciągasz wniosek np. taki, że z '52' nie korzystałem:) A to g... prawda:)

Jeśli zatrudnisz się w policji na stanowisku detektywa to daj znać wcześniej, jeśli będziecie kogoś szukać w mojej okolicy. Bo może być sporo wpadek tego typu, jak AT wchodzili do nie tych mieszkań, do których mieli wejść (bo to inny budynek, czy inne piętro etc). Coś tam świtało, ale nie w tym tunelu, w którym powinno:P

Niemniej biję się w pierś, że w ogóle napisałem kilka postów na tym forum pisząc przez pewien czas z holenderskiego IP i że w ogóle śmiałem napisać coś na temat tego, czym się poruszałem / poruszam po Krakowie. Przecież Ty najlepiej wiesz, gdzie jestem, co robię i gdzie jeżdżę. A to wszystko na podstawie IP na forum. Niektóre firmy zapłaciłyby za taką wiedzę miliony :D

Coffee napisał(a):
Najbardziej aktualne ma w tej chwili GDDiK.

Gdaka ma je tylko dla Krk, do tego z rozbiciem na pojazdy poruszające się wyłącznie po mieście / ruch tranzytowy / pojazdy osób przejeżdżających do Krk z gmin ościennych? I jest to skonfrontowane z ilością pasażerów w pojazdach KZ? Jeśli tak, to daj linka, bo zawsze czegoś takiego szukałem:)

Ostatnio edytowano 8 cze 2013, o 21:37 przez kot_feliks, łącznie edytowano 4 razy

Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2013, o 07:38 
Wisielec pomostowy

Pora przestać się bawić w Twoje gierki, bo argumentów rzeczowych brak, a łapiesz za słówka wyrwane z kontekstu. Resztę o Tobie powiedział kol. Suchy i na tym się kończy i moja rozmowa z Tobą. :devil:

Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2013, o 10:56 
Moderator

Panowie, może byście ze mnie zeszli? Owszem, nie mieszkam już w Krakowie, ale po pierwsze mieszkałem w nim jednak przez dwadzieścia lat mojego życia, po drugie staram się być na bieżąco z rozwojem sytuacji – między innymi dzięki temu forum – po trzecie, ciągle mam w Krakowie jednak rodzinę i przyjaciół, z którymi jestem w kontakcie, a po czwarte – regularnie w Krakowie bywam.

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2013, o 13:22 
Dyrektor

Coffee napisał(a):
Chyba jednak dokładne. Statyczny IP, nawet na ADSL-u nie kłamie

Oj, zebys sie nie zdziwil. moje ip kiedys bylo przypisane do rosyjskich zasobow i... na wielu stronach ciagle uwazaja, zem jest z Rosji :]

Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2013, o 13:46 
Kierownik

sylwek2k napisał(a):

Oj, zebys sie nie zdziwil. moje ip kiedys bylo przypisane do rosyjskich zasobow i... na wielu stronach ciagle uwazaja, zem jest z Rosji :]

IP tego użytkownika był sprawdzany takimi narzędziami jak tracert czy nawet poprzez wpisanie tego IP w przeglądarkę i sprawdzenie, co wyskoczy. IP stały od 3 miesięcy w tym wypadku raczej nie daje żadnego fake.

Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2013, o 17:32 
Dyrektor

kot_feliks napisał(a):
......

Ty to Jakubek Wędrowyczek - mądrala z forum KWK ? :wow:

Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2013, o 18:07 
Dyrektor

Proponuję przeprowadzić jeszcze wywiad środowiskowy, porozmawiać z sąsiadami oraz zatrudnić prywatnego detektywa :D

Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2013, o 19:40 
Dyspozytor

Ostatnie posty nt. IP itede itepe mają wieeele wspólnego z Obsługą Komunikacyjną Ruczaju..

Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2013, o 20:38 
Kierownik

rafaello napisał(a):

Ja od początku miałem takie przypuszczenia...

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2013, o 19:33 
Administrator Techniczny

pawelenator napisał(a):
rafaello napisał(a):

Ja od początku miałem takie przypuszczenia...

Po dzisiejszych postach odnośnie rowerów mam takie samo zdanie...

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2013, o 20:46 
Dyspozytor

A co to za lustracja? Forum powinno być dla wszystkich o wszelkich poglądach :)

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2013, o 21:09 
Wisielec pomostowy

Cytuj:
A co to za lustracja? Forum powinno być dla wszystkich o wszelkich poglądach :)

Ależ my nie twierdzimy inaczej (bo skończyło by się to ban-em dla niego). Tylko dlaczego próbuje wylać swe żale w obronie czegoś, co będzie działać wadliwie i ze szkodą dla większości, a przy tym nie docierają do niego proste (aczkolwiek sensowne) argumenty?
Już nie mówiąc, że postawa na zasadzie "dla organizatora lepiej" jest dla mnie śmieszna i godna potępienia, bo to organizator ma coś robić dla nas, a nie własnej wygody, a raczej '"widzimisię".

Ostatnio edytowano 10 cze 2013, o 21:21 przez Coffee, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2013, o 21:00 
Dyrektor

Coffee napisał(a):
Tylko dlaczego próbuje wylać swe żale w obronie czegoś, co będzie działać wadliwie i ze szkodą dla większości, a przy tym nie docierają do niego proste (aczkolwiek sensowne) argumenty?

A skąd ta pewność że linie z dużą częstotliwością to takie zło? Bo o to w kontekście "52" chodzi jak rozumiem. Przecież najlepszy system tramwajowy świata wygląda tak że na większości odcinków jeżdżą 1 góra 2 linie, tyle że dość często
Obrazek

A tutaj niektórzy by woleli wzorem klubu428 pierdylion linii zewsząd wszędzie 2x na godzinę.

Coffee napisał(a):
bo to organizator ma coś robić dla nas, a nie własnej wygody, a raczej '"widzimisię".

Tylko że jak organizator ruchu zacznie się kierować nie potokami tylko "widzimisię ludzi" to będziemy mieli 429 linii zewsząd wszędzie jeżdżących co godzinę.

A argumenty nie są bynajmniej "proste i sensowne" bo z tego co zaobserwowałem najwięcej zastrzeżeń do f=5 na "52" mają ci którzy nią nie jeżdżą, natomiast osoby jeżdżące sobie taki takt (5/10) chwalą. I głównym argumentem ostatnio było że "ktoś siedzi w Holandii to niech się nie wypowiada" (chyba że by się z nami zgadzał, to wtedy może siedzieć np. we Francji i jest spoko! :devil: )

Ostatnio edytowano 15 cze 2013, o 15:31 przez wincent, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 12 cze 2013, o 07:48 
Wisielec pomostowy

wincent napisał(a):
Przecież najlepszy system tramwajowy świata wygląda tak że na większości odcinków jeżdżą 1 góra 2 linie, tyle że dość często

Tylko, że ten najlepszy "system" zakłada kilka zmian, które trzeba by było wprowadzić już na początku samego myślenia o f~5, (a w trakcie jego realizacji), a kilka które w naszych warunkach są w ogóle nierealne.

wincent napisał(a):
A tutaj niektórzy by woleli wzorem klubu428 pierdylion linii zewsząd wszędzie 2x na godzinę.

Nie, system linii magistralnych (co 10 minut) i pomocniczych (co 20) jest dla mnie wystarczający. Ewentualnie można by było pomyśleć nad systemem 8/16 (a nie żadnym 7-8/15 bo nijak tego nie zsynchronizujesz).
W Krakowie mamy zbyt dużą ilość wąskich gardeł i miejsc o zaniżonej prędkości transportowej, by myśleć o f~5 (co zresztą widać, bo system się dławi).
Nie wspomnę, że w większości miejsc z f~5 (lub ilością linii z taką częstotliwością) w danym projekcie było nie rozłożenie potoków, a decyzje polityczne (a póki te będą rządziły KM, to nie ma co liczyć na jakąkolwiek poprawę).
Do tego na koniec tylko dodam, iż miało być mniej linii = większej synchronizacji. Ewidentnie widać, że guzik z tego wychodzi.

wincent napisał(a):
Tylko że jak organizator ruchu zacznie się kierować nie potokami

Zauważ jedną rzecz (pewnie i tak jej nie zauważysz): Zobacz ile ZIKiT (wzorem PKP, które działa tak samo) wygasił potoków, które miały napełnienia ponad normę i upchnął je w inne linie, tak że stały się niewydolne?

Cytuj:
tylko "widzimisię ludzi" to będziemy mieli 429 linii zewsząd wszędzie jeżdżących co godzinę.

Tak? Mimo wszystko, ludzie woleli jechać czy nawet czekać dłużej, niż przesiadać się w warunkach niesprzyjających, bo nasze władze nie robią zupełnie nic, by poprawić te warunki (przykład zrąbanego Kocmyrzowskiego i w ten sam deseń później zepsutego Grzegórzeckiego jest dla mnie wręcz dobitnie ukazujący działania miasta i ZIKiT-u)...

wincent napisał(a):
I głównym argumentem ostatnio było że "ktoś siedzi w Holandii to niech się nie wypowiada" (chyba że by się z nami zgadzał, to wtedy może siedzieć np. we Francji i jest spoko! :devil: )

1.) Nie był to żaden główny argument.
2.) Chciałem tym podkreślić, że osoba siedząca za granicą, która od ponad 4 miesięcy nie ruszyła du*y z Holandii, a wcześniej też była za granicą w innym miejscu, przytyka łatkę Lokiemu, który jest regularnie w Polsce. Czysta hipokryzja :]

Do tego próbował wcisnąć, że skoro jego znajomym się lepiej jeździ, to cały Kraków na tym zyskał, co Cukier dość trafnie określił...

Ostatnio edytowano 15 cze 2013, o 15:37 przez Coffee, łącznie edytowano 6 razy

Tytuł:
PostNapisane: 12 cze 2013, o 11:13 
Dyrektor

Coffee napisał(a):
Mimo wszystko, ludzie woleli jechać czy nawet czekać dłużej, niż przesiadać się w warunkach nie sprzyjających, bo nasze władze nie robią zupełnie nic, by poprawić te warunki (przykład zrąbanego Kocmyrzowskiego (...))
A jak Ty poprawiłbyś Kocmyrzowskie? Wg mnie nie jest źle. Przesiadki między liniami np. 1/52, 5/9, 14/5 oferuje Bieńczycka. Przesiadkę między 52/16 i 9/14/21 oferuje Kocmyrzowskie w obrębie jednego przystanku jak i dalsze stopy. Nigdy nie będzie tak że ktoś nie będzie musiał podejść.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1