Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 21 lis 2018, o 07:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: San Mauro Mare
PostNapisane: 7 sie 2010, o 10:39 
Moderator

Zgodnie z tym co obiecałem, czas krótki opis miasteczka w którym przebywam obecnie na wakacjach. :) Mieścina nazywa się San Mauro Mare i liczy sobie około 5 tyś mieszkańców. Jest to typowe turystyczne miasteczko jakich tutaj wiele. Czas jednak przejść do najważniejszego, czyli komunikacji miejskiej. Operatorem jest tutaj TRAM Servizi z miasta Rimini. Do miasteczka dojeżdżają 3 linie: "4" obsługiwana przez najnowsze Irisbusy Citelis 12M oraz autobusy firmy Breda (przegubowe i solo). "Czwórka" kursuje codziennie z f=15 min. Kolejnymi liniami są "94" i "95" oznaczone jako "Scolastica" czyli "Szkolny". W wakacje, które we Włoszech zaczynają się 1 sierpnia kursuję tylko "94" obsługiwana przez nieznaną mi firmę. Obsługiwana jest oczywiście tutejszym wyrobem w postaci 12-sto metrowych autobusów Breda. Co do rozkładu, to takt wynosi 20/40 przez cały dzień. Jednak ja widziałem codziennie dosłownie 2 kursy rano, a potem długo, długo nic. Ostatnio nawet pojawiła się nie wiadomo skąd linia "167", której nawet nie ma na rozkładach. ;) Co do wnętrza autobusów, to muszę przyznać, że są bardzo zadbane. Jedynie Irisbusy tłuką się podobnie jak u nas. ;) Zresztą w niektórych miejscach drogi mają w podobnym stanie jak u nas. :D Jak będe mieć więcej czasu, to wrzucę pare zdjęć oraz film z ekstremalnego przejazdu linią "4" do Rimini. Jak będę mieć więcej czasu, to postaram się także opisać Rimini.

Ostatnio edytowano 7 sie 2010, o 17:44 przez I.G.I, łącznie edytowano 1 raz

Strefa czasowa: UTC + 1