Strona 1 z 1

Chiny

: 10 sie 2016, o 12:28
autor: Kaszmir
Pewnie słyszeliście o TEB - chińskim pomyśle na "nadziemny" autobus który ma omijać korki (dla przypomnienia filmik). Dziś "Transport Publiczny" opublikował artykuł, który rzuca sporo cienia na całe przedsięwzięcie. Można go przeczytać tutaj, poniżej wrzucam tylko krótki fragment:
W poniedziałek 8 sierpnia reporterzy Xinhua odwiedzili miejsce prezentacji TEBa i miejsce, gdzie jak sugerowano znajduje się fabryka w której ma powstać autobus przyszłości. Na miejscu prezentacji stoi blaszany hangar, a w środku, jak się wydaje, prototyp, po ziemi walają się przecięte, wciąż nieposprzątane wstęgi. Tam gdzie miała być fabryka, jest dziura w ziemi.

Chiny

: 22 mar 2017, o 12:54
autor: Kaszmir
Pekin na dwa tygodnie zabronił połowie samochodów jeździć po mieście. Efekt? Smog zniknął. Niestety wrócił natychmiast pierwszego dnia po wygaśnięciu zakazu
http://www.upworthy.com/beijing-banned- ... day?c=ufb7

Chiny

: 22 mar 2017, o 18:18
autor: Tancin
Samochody samochodami, ale zamknęli też na ten czas całą masę smrodzących fabryk.

Chiny

: 29 kwie 2017, o 20:20
autor: Cukier
http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 55019.html
Chińczycy wpadli na jakże światły pomysł walki z pieszymi przebiegającymi na czerwonym świetle - zamontowali... bramki rodem z metra, które otwierają się tylko wtedy gdy pali się zielone :rotfl:

Chiny

: 30 kwie 2017, o 17:33
autor: tomek_m
Niegłupi pomysł. Idiotów nie brakuje. W Krakowie często się spotyka sytuacje jak ktoś przebiega na czerwonym, albo co gorsze, grzebie w smartfonie gapiąc się w ekranik. Jeśli to choć trochę ma wyeliminować takie sytuacje to jestem na TAK podobnym rozwiązaniom. :thumbup:

Chiny

: 13 gru 2022, o 16:51
autor: kucyk
Co za tempo! :clap:

W jedną noc wybudowano dworzec kolejowy. Takie rzeczy tylko w Chinach:

https://www.onet.pl/informacje/marcin-k ... m,30bc1058