Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 15 paź 2018, o 15:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 mar 2016, o 01:36 
Dyrektor

Ukochany wódz Kim Dzong Un, wizytuje nowo zakupiony pociąg dla kolei metra w Pjongjangu :thumbup:
https://youtu.be/8lYWc3Iq-nI?t=1m20s

Ktoś wie co to za skład, jakiego producenta?

PostNapisane: 12 mar 2016, o 11:57 
Moderator

tomek_m napisał(a):
Ukochany wódz Kim Dzong Un, wizytuje nowo zakupiony pociąg dla kolei metra w Pjongjangu :thumbup:
https://youtu.be/8lYWc3Iq-nI?t=1m20s

Ktoś wie co to za skład, jakiego producenta?

BVG-Baureihe D od O&K, DWM, AEG i Siemensa. :hihi:
Znaczy oficjalnie to skład od lokalnego producenta, realnie to tylko taka... Spotowska Stahldora. Lokalni miewają ciekawą inwencję twórczą. Poprzedni, też Niemiecki tabor metra przerobili na 3kV, podobnie z M62, które zresztą kupowali m.in. w Polsce.

PostNapisane: 13 mar 2016, o 23:34 
Dyrektor

Jakby się zastanowić, Korea Północna to pod względem komunikacyjnym właściwie raj dla wielu tutejszych "miłośników komunikacji" spod znaku "ekoT". Minimalna liczba samochodów. Brak korków. 99,9% osób porusza się transportem komunalnym itd. ; )

PostNapisane: 13 mar 2016, o 23:50 
Moderator

I w sumie fajne miejsce do zrobienia metra, co nie?

PostNapisane: 13 mar 2016, o 23:59 
Moderator

tarantulaw2 napisał(a):

Nawet jak widać zrobili. Ciekawe czy nasze nabrałoby sensu, gdyby w każdym wagonie umieścić portret Majchrowskiego i Trzmiela... :rotfl:
chlorofil napisał(a):
Jakby się zastanowić, Korea Północna to pod względem komunikacyjnym właściwie raj dla wielu tutejszych "miłośników komunikacji" spod znaku "ekoT". Minimalna liczba samochodów. Brak korków. 99,9% osób porusza się transportem komunalnym itd. ; )

Południowa też. Kilka autostradowych estakad w Seulu wyremontowali tam... dynamitem. Zaczęło się od jednej, którą przerobili na park, a samochody skutecznie zastąpił wytyczony w okolicy buspas. Korki spadły. Ciekawe jakby zachował się ruch na Opolskiej, gdyby zburzyć obie estakady, całe Rondo ofiar Katynia i węzeł na Weissa, a zamiast nich zrobić buspas z częstym autobusem, albo jeszcze lepiej, tramwaj z bezwzględnym priotytetem.

PostNapisane: 14 mar 2016, o 00:47 
Dyrektor

A gdyby tak zamienić wszystkie drogi w mieście na parki?

Jeszcze 5 lat temu większość MK piała z zachwytu jak to dobrze, że Deutsche Bahn ma monopol i jakby tak było w Polsce to byłoby lepiej. Ciekawe czy teraz mają takie zdanie kiedy z Niemiec mozna wyskoczyć do Włoch za 2 Euro? Chyba jednak nie warto małpować wszystkiego co zachodnie.

A wracając do tematu z chęcią wybrałbym się do Korei Północnej jednak mam wątpliwości moralne bo jednak jest to wspieranie czerwonych.

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 14 mar 2016, o 10:57 
Dyrektor

tarantulaw2 napisał(a):

Podobno sieć metra w Pjongjangu pełni dwie funkcje, tą drugą nieoficjalną jest funkcja schronu w razie jakichś wojennych komplikacji. W końcu nie bez przyczyny jest najgłębiej położoną siecią metra na świecie 100m> :hmm:

Sgriffin napisał(a):
A wracając do tematu z chęcią wybrałbym się do Korei Północnej jednak mam wątpliwości moralne bo jednak jest to wspieranie czerwonych.

Z "czerwonymi" to Korea Północna nie ma nic wspólnego, ten kraj można porównać do takiego prywatnego folwarku, zarządzanego przez psychicznie zwichniętą klikę.

PostNapisane: 14 mar 2016, o 16:14 
Dyspozytor

tomek_m napisał(a):
ten kraj można porównać do takiego prywatnego folwarku, zarządzanego przez psychicznie zwichniętą klikę.

Jakbym czytał opis Polski... :sugoi:

Nie wiem, skąd biorą się Wasze wątpliwości dot. wyjazdu. Przecież jadąc tam zostawiacie pieniądze (i to niemałe) w ich kraju, co może tylko pomóc temu społeczeństwu.

PostNapisane: 14 mar 2016, o 17:35 
Dyrektor

tomek_m napisał(a):
Sgriffin napisał(a):

Z "czerwonymi" to Korea Północna nie ma nic wspólnego, ten kraj można porównać do takiego prywatnego folwarku, zarządzanego przez psychicznie zwichniętą klikę.

Oczywiście standardowe są brednie o "komunistycznej" Korei Północnej, zwłaszcza wśród miłośników naszego drogiego Ozjasza Fiki-Miki.
Korea Północna jest monarchizująca dyktaturą wojskowo-nacjonalistyczną, z jakimiś dziwnymi mesjańskimi odchyłami (i uwielbieniu Najwyższego Wodza- nie pamiętam czy to o obecnym czy wcześniejszym pisano że jest totalnie "czysty" tj. nie defekuje :O ) i izolacjonizmem.
Nie wiem co "czerwonego" jest w kraju który wygląda pod względem władzy jak połączenie Prus (monarchistyczno-wojskowych), XIX wiecznej Japonii (Wódz=Bóg) z "gospodarką" XIX wiecznej wschodniej Galicji, ale wyznawcom KRULa się i tak wszystko z du*ą kojarzy. Znaczy z "komunizmem". :wall:

PostNapisane: 14 mar 2016, o 18:23 
Dyrektor

Cytuj:
Nie wiem, skąd biorą się Wasze wątpliwości dot. wyjazdu. Przecież jadąc tam zostawiacie pieniądze (i to niemałe) w ich kraju, co może tylko pomóc temu społeczeństwu.
Tak, z 6 tysięcy jakieś 5,5 wpadnie w ręce Kima, a społeczeństwu to mogę co najwyżej pamiątki z Polski przywieźć. Super wsparcie. Porównaj do tego co jest na Kubie, tam można spokojnie u każdego się przespać za pieniądze czy w Pewexie zakupić niezłe podarki.

Oczywiście wszystko co nie ma w sobie 80% podatku to Korwinizm i oszołomizm... Skoro państwo które ma w nazwie Ludowo Demokratyczne, czerwoną gwiazdę na fladze to nie wiem z czym może być związane, pewnie z czystymi ideałami minarchizmu :wall: Na razie to zapłaćcie 80% od subwencji to pogadamy. EOT.

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 14 mar 2016, o 22:53 
Dyrektor

Castaway napisał(a):
Jakbym czytał opis Polski... :sugoi:

Ale ja bym z chęcią tam pojechał i nie mam żadnych co do tego wątpliwości. W zasadzie to moje marzenie odwiedzić ten kraj, tylko na dzień dzisiejszy mnie nie stać.
I mówię to całkiem poważnie.

PostNapisane: 6 sie 2018, o 15:51 
Dyrektor

https://www.transport-publiczny.pl/mobi ... 59267.html

Cytuj:
Na szyny sieci tramwajowej w stolicy Korei Północnej wyjechał w zeszłym tygodniu nowy model tramwaju, najprawdopodobniej zbudowany w zakładach w Pjongjangu. To pierwszy nowy tabor w mieście od wielu lat. Kim Dżong Un dokonał inspekcji tramwaju i bardzo mu się spodobał.

PostNapisane: 6 sie 2018, o 17:32 
Moderator

Na mój gust to zmodernizowane KT8D5.

PostNapisane: 6 sie 2018, o 21:12 
Dyrektor

Ten tramwaj teraz będzie, obok jedynego jak dotąd egzemplarza nowego pociągu metra, jedną z obowiązkowych pozycji wycieczek dla zagranicznych turystów. :lol-above:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]